ST0OMJ AGTKN, Rotterdam Middelburg Sösjcrtcniic». s>£ 5£ augustus in Ponds Baaieen inham van Baffins Baailag de inboorlingen van de kust aan boord van den Engelschen walvischvaarder Chieftain kwamenen door teekenen te verstaan gaven dat toen twee groote schepen in Prince llegents Kloof lagen en daar reeds sedert vier jaargetijden in het ijs gelegen hadden. Ondervraagd of degenen die zich aan boord dier schepen bevonden levend of dood waren gaven zij op gelijke wijze te verstaan dat de equipage niet sliep (niet dood was) maar zich zeer wel bevond. De genoemde Engelsche kapitein die.zijne reis vervolgen moest, heeft te Kaap Hay steenkolen en leefcogt achtergelaten, van welke hij, ten behoeve der equipage van het lang vermiste schipvoor rekening der Engelsche regering voorzien was. Alhier zijn brieven van de Kaap de Goede Hoop van het begin van septemberontvangen volgens welke de gouverneur sir H. Smith er eindelijk in bewilligd had de qan boord der Neptune overgebragte veroordeelden niet in de kolonie te ontvangen. Zij zouden dus, bij.de aankomst van het schip onder de orders van den admiraal vallen die hunne volgende bestemming moest bepalen. De executie van Manning en zijne vrouw is bepaal delijk vastgesteld op aanstaanden maandag 1 2 november. De heer Salomonsprocureur van laatstgenoemde heeft een naamloozen brief ontvangen waarin hem kennis werd gegeven, dat Manning in maart 183a zekere Maria Roberts gehuwd had. De heer Salomons begaf zich naar het kers pel Marylebone, sloeg er de registers na en vond er dat hu welijk op 3 maart 1832 ingeschreven. Zoo de eerste vrouw van Manning nog in leven is is zijn huwelijk met de tweedenul en van geene waarde, en zou zij derhalve in dat geval als vreemdelinge regt hebben om door eene jury,- half uit Engelschen half uit vreemdelingen bestaandege- vonnisd te worden. Over de exceptie welke te dezer zake door den verdediger van de veroordeelde is opgeworpen zal het hof der criminele appellen op aanstaanden woensdag beslissen. Vrijdag jl. heeft Manning een onderhoud met zijnen broe der gehad in tegenwoordigheid van den gouverneur en den aalmoezenier der gevangenis en zijnen advokaat Binns. De veroordeelde betuigde op nieuw zijne onschuld en deelde mede, dat hij zijne vrouw om een gesprek verzocht had in de overtuiging, dat hij haar zou bewegen om te beken nen dat zij alleen schuldig is aan den op OTConnor gepleeg- den moordmaar dat zij geweigerd heeft dit gesprek te houdenen hem heeft laten berigtendat zij daarin zou bewilligen, wanneer hij haar schriftelijk voor onschuldig zou verklaard hebben. De vrouw van Manning beweert dat de moord bedreven is door een jongman die zich in den avond van 9 augustus bij Manning bevond en met hein naar Jersey gevlugt zou zijn. Laatstgenoemde heeft echter aan zijnen broeder verzekerddat van dit verhaal geen en kel woord waar is. Toen zijn broeder afscheid van hem nam riep Manning uit: Lieve Edmundik ben onschuldig! De Almagtige geve mij aan de helsche vlammen over zoo ik aan den moord schuldig ben. De heer Roe (zijn advokaat) is in het bezit van mijne volledige verklaring: hem heb ik alles gezegd! Plegtig verklaar ik dat ik onschuldig zal sterven. O'Counor heb ik nooit een haar op het hoofd gekrenkt." Men zegt dat bovenstaande verklaringen, alsmede het aan bod van Manning om ophelderingen te geven over zekere diefstallen waarin hij betrokken isaanleiding hebben gege ven om een uitstel van de excutie te vragen. Zijne vrouw hoopt nog steedsdat de voorspraak van de gravin van Blan- tyre of van de hertogin van Sutherlandbij wie zij vroe ger in dienst washaar het leven zal redden. aard, die eerstdaags aan de wetgevende vergadering ter goed- tot ƒ7,90; dito paardebooneu 4,20 eu 4,30 met grage koop keuring zullen worden voorgelegd. De heer Odilon Barrot is nog altijd ziek. Hij worde onophoudelijk en zeer druk door een groot aantal vrienden en bekenden bezocht, en verklaart dat hij volstrekt niets weet van de oneenigheden op welke de president der repu bliek in zijn manifest zinspeelt. Van eene vrij goede zijde, vernam men hedende volgendezonderlinge gebeurtenis Soulouquede keizer van Haiti moet namelijk aan de Fransche regering een brief gezonden hebbenin welke hij zijn verlangen te kenner, geeft om onverwijld door Frankrijk erkend te worden met de bedreiging, dat de Haitiaansche marine in een tegenover gesteld geval dadelijk de vijandelijkheden tegen Frankrijk zal beginnen. De ministers moeten zich met dezen brief zeer vrolijk gemaakt hebben, hetwelk echter niet belette dat de minister van marine een fregat naar die wateren gezon den heefc om de Fransche onderdanen zoo noodig tegen de Haitiaansche kapers te beschermen. Er zij heden morgen twee couriers bij het bewind aan gekomen die gewigtige depeches hebben overgebragt. Ten lil ure is de rainisteraad in het paleis 1'Elysèe vergaderd. Zoo als vroeger is gemeld heeit de heer de Rodat thans aan de wetgevende vergadering voorgesteld om het zegel- regt op de dagbladen weder in te stellen. De heer Ferdinand Barrot minister van binnenlandsche zaken heeft heden aan al de ambtenaren van zijn ministerie audiëntie verleend. Het bevestigt zich dat de boodschap des presidents een zeer goeden indruk in de provinciën gemaakt heeft. De generaal Baraguay-d''Villiersis in plaats van den generaal df llautpoultot opper-bevelhebber van het expedi tionaire leger in Italië benoemd maar het blijkt niet of die generaal daarbij ook een diplomatiek karakter zal bekleeden. Voor dit laatste houdt hem de openbare meening minder ge schikt. De ministerraad heeft zich heden bezig gehouden met de benoemingen van secretarissen-generaal voor de ministerien van justitie en binnenlandsche zaken alsmede met talrijke Amortisatiè-Syn'dic. veranderingen in de prefectnren. 3} pet. 82 De uitdeeling der prijzen diedoorde jurij voor de ten toonstelling der nationale nijverheid zijn toegekend zal aan staande zondag in het paleis van justitie plaats hebben. cv ,.ers Zeeuwsche paardebooneu bijna niet aan en 4,10 verkocht. Wal chersche groene-erwten 4,75 tot ƒ5,10; Zeeuwsche dito 4 40 a 4,60 de mud. De raap-olie geldt ƒ43, patent-olie 50, lijn-olie ƒ39 het vat; naar koeken was geen vraag. I)e gort is niet in prijs veranderd. Overzigt der Marktprijzen van de Meekrap over de afgeloopene week. TEELT 1819. Twee en een 1ste kwaliteit 21 <1 f 22idem middelbare ƒ19 a 20; idem mindere ƒ17 8 18. Een en een 1ste kwaliteit ƒ20 a 21; idem middelbare 18 a 19; idem mindere 16 a 17. On- beroofde 1ste kwaliteit f 20 a 21; idem middelbare 18 a 19 idem mindere 15 a 17. Muilen 1ste soort 3 a 4 middel bare 2 4 2} de 50 N. pond. De prijzen van ƒ20 a ƒ21 voor eerste kwaliteit onberoofde, worden alleen in de heldere 100de soort besteed de beste blanke kunneu niet meer als 19 a 20 opbrengen. Middëlprijzen der Objecten van Harkt binnen dé Stad Middelburg, op den 8 November 1849. per Ned. Modde Tarwe (oude) 8 10 Dito (nieuwe) - 7 65 Kogge- 4 70 (lot regeling der Broodzetting) Gerst4 10 Haver- - per Ned. Mudde Boekweit- Witteboónen. - 6 Groene Erwteu - 4 75 Aardappelen - 1 50 per Ned. Pond Versche Boter. f ,75 Duits chianti. IVeenen 3 november. De generaal Jlaynau bevindt zich zeer ongesteld. Hij heeft naar Pesth willen terug keeren omdat hem naamlooze brieven, vermoe delijk van zeer aanzienlijke Hongaren afkomstig, waren toe gezonden in welke zijn leven werd bedreigden hij aan zijne vijanden wilde toonen dat hij hen geenszins vreesde. Zoo gemeld wordt, heefc de generaal Haynau in Pesth eene gelijksoortige gewijzigde amnestie doen afkondigen, als in Presburg is bekend gemaakt, doch welke alleen op min- aanzienlijke beschuldigden betrekking kan hebben. Den 25 oct. is te Arad nog een doodvonnis voltrokken aan een ge wezen Oostenrijkschen luitenantdie als hoofd-officier in de gelederen der Hongaren tegen de keizerlijken heeft gestreden. Te Berlijn wordt verzekerd dat een korps van zestig duizend man Oostenrijksche troepen dat in Boheme is zamengetrokken ten doel heeft de Beijersche en Saksische regeringen in geval zij met de vertegenwoordiging in twist geraken mogcen tegen mogelijke volksbewegingen ter hulp te snellen. Spanje. Madrid 31 october. De geruchten van mi nisteriele wijzigingen hebben naar het schijnt eenige meerdere zekerheid verkregen en in den loop van den dag zeide men dat het ministerie Narvaez zijne demissie aangeboden had en dat de heer Isturitz belast was met de zamenstelling van een nieuw kabinet. Terwijl deze geruchten in de stad rond liepen, woonde de koningin met de koningin-moeder de voorstelling bij in den schouwburg. Toen de koningin op het paleis terug was gekomen bevonden de ministers zich aldaar. De generaal Narvaez sprak uit naam zijner ambt- genooten tot II. M., en voerde aan dat het bij de opening der kamers van veel belang wasdat het ministerie uit ha ren mond de verzekering ontving of hetzelve werkelijk het koninklijk vertrouwen bezat, zonder welke het niet mo gelijk was eene standvastige en veilige baan te volgen daar eenige in de stad rondloopende en voor waarheid ge houden geruchten het tegendeel schenen te beweren. Eenige personen gelooven dat het ministerieondanks de officiële verklaring op den een ofanderen dag gewijzigd zal worden ten gevolge van de moeijelijkheden die uit de 200 teedere paleis-kwestie zijn ontstaan en nog niet uit den weg zijn geruimd. Zetting van hel Brood, voor het tijdvak loopende van den 12 tot den 18 November 1849. (per Nederlandsch Fond) Fijn Tarwenbiood ..18 ets, Roggenbrood 10 ets. Grof Tarwebrood ..16 Ïla6teluinbrood 13 Prijs-courant van Effecten. Amsterdam, den 7 November 1849. 2) pets. Werk. Schuld 53 a 53 3 dito dito 62j- 62| 4 dito dito 82f - 83 Rusland Hope Co. 104) a 104 104 -104 Leening T0 Sf. Idem Idem 1840. Men meldt uit Algerie dat de Arabische stammen te Zaatschain de provincie Constantine, gevestigd, eene we- derspannigheid hebben betoond welke maatregelen van be dwang heeft gevorderd. De generaal Herbillon is derwaarts gezonden om de opstandelingen te tuchtigendoch deze heb ben zich in de genoemde streek zoo ernstig te weer gesteld, dat de generaal, na de plaats den 20 en 21 october te ver geefs te hebben bestormd en nog al eenig verlies te hebben geledenzoo aan dooden als gewondenden aanval heeft gestaakt en een eindtvegs is terug getrokken om verster king en vooral toevoer van krijgsbehoeften te bekomen. Voor het overige was het elders in Algerie zeer rustig gebleven. De klooster-orde der Dominicianen is gisteren in hetzelfde gebouw, in hetwelk zij nu zestig jaren geleden gevestigd was, onder de leiding van pater Lacordaire en in tegenwoordig heid van den aartsbisschop van Parijs, plegtstatig hersteld. De heer Fortin Ivry een der rijkste kolonisten in Al gerie, is aldaar overleden, en heeft zijne geheele nalatenschap aan de armen bemaakt. Zijne bezittingen in Frankrijk, die eene revenue geven van fr. 50,000, zijn bestemd tot onder steuning van de armen «in de hoofdstad 200,000 fr. zijn beschikbaar gesteld voor de stichting van een ziekenhuis in den omtrek van Algiersen zijne landen in Algerie, die meer dan 5,500 hectares bevatten zijn bepaaldelijk voor de armen in de koloniën aangewezen. Men spreekt over eene groote verandering die in de hooge diplomatie zou aanstaande zijn. De dagbladen houden zich sedert twee dagen bezig met eene verklaring van den kapitein Farina in het regtsge- ding te Versailleswaarbij die getuige aan den generaal Changarnier ten laste legtdat hij bij een gesprek over de zaken van Home, zich deze woorden zou hebben laren ont vallen ik lach wat met de constitutie welke uitdrukking tot scherpe aanmerking aanleiding geeft. Tot heden heeft de generaal dezelve niet officieel wedersproken. Men meent bij den president der republiek eene gezind heid waar te nemen die men oorlogzuchtig zou kunnen noemen en er zijn personen die verzekeren dat hij een oorlog beschouwt als eeniglijk geschikt om hem op eene waar dige wijze zijnen oom te doen vervangen. Ilandel-Maatsehappij 162)-163) Dito Leening 1835/37 - Aand. Holl. Spporweg Rijn Spoorweg 82 - Oost-Ind. Leen. 4 pet. - Fransche 3 pet. 51) Napelsehe certificaten 82; 51 j Spanje Ar do in Coupons Poftgga) 4 pet. Oostenrijk Goll. <f- C, 4 pet. Metaliek I'ruisseti 1832. - Denemarken N. Lood. - 93'c - 84 J- - 12)- 11- 34) - 71) - 83 J - 93 r 85 t 12 i 34| 72* 84r J-Jeden beviel van eene DOCHTERVrouwe M. F. de JONGE geboren de JONGE. 's Gravenhage, den 6 November 1849. J^eden overleed tot mijne diepe droefheid na een smar telijk lijden van slechts zes dagen in den ouderdom van 68 jaren mijne geliefde Huisvrouw JOHANNA den BOER. Middelburg-Ambacht FREEKENHORST. den 7 November 1849. J Frankrijk. Parijs 6 november. De nieuwe ministers verklaren het luide dat zij voornemens zijn datgene ten uitvoer te leggenhetwelk de president der republiek in zijne boodschap beloofde. Verscheidene hunner zijn niet meer te spreken; zij hebben zich in hunne bureaux opge sloten en arbeiden aan wéts-ontwerpen van zeer belangrijken ISeigie. Het doodvonnis tegen de beschuldigden in zake derprado-zamenzvverihg uitgesproken, en wier voorzie ning in cassatie is verworpen zal eerlang veranderd wor den. Men spreekt ook van eene verzachting, welke de ver oordeelden in zake des aanslags van Risquons-Iout zullen ont vangen. Antwerpen 6 november. Gisteren avond kwam hier de stoomboot Amicitia van Rotterdam aan met 30 lama's aan boord, die voor den plantentuin te Parijs bestemd zijn. He den morgen werden zij onder eenen grooten toeloop van nieuwsgierigen ontscheept. Zij -zijn afkomstig uit de stal len van wijlen Z. M. Koning PVillcm II der Nederlanden de directeur van genoemden plantentuin heeft ze voor de som van 20,000 fr. aangekocht. GRAANMARKT. Middelburg 8 November. Bij eenigzins meerderen aanvoer, zoo uit Walcheren als uit de andere Zeeuwsche eilanden bespeurde men hedeo nog al kooplust zoodat men nagenoeg de prijzen der voorgaande week heeft kunnen bedingen ofschoon koopers ingevolge de daling der Hollandsche markten tot lagere prijzen gestemd waren. l'uike Walchersche nieuwe tarwe was gewild men betaalde die 7,60 tot 7,90 oude en jarige werd op 8 8,35 en 8,50 gehouden puike blanke nieuwe Zeeuwsche tarwe gold 7,50 a 7,75 per mud; in mindere soorten of in oude en jarige dito ging weinig om. Puike nieuwe rogge is voor 5 oude voor ƒ4,80 verkocht. Gerst ging vlug af, wiutergeist voor ƒ4,10, zomergerst voor ƒ3,60 de mud. Koolzaad wordt op 13,25 de mud gehouden; ƒ13 is voor puik zaad geboden. Walchersche witteboonen 6 en 6,30dito bruineboonen 7,50 ]-|eden overleed zeer onverwacht, ten mijnen huize, aan de gevolgen eener beroerte, in den ouderdom van 75 jaren, AGATHA van ECK Weduwe TAPPERS. Zij was mij gedurende drie-en-veertig jaren eene trouwe en hartelijke Bediende. Middelburg C. C. E. van der KOP den 8 November 1849. Wed. A. Tak. Voor de Marktdagen te huur 1'A AR DEN STALLING gunstig gelegen in de nabijheid der Noord- en Seis-Poorten te bevragen bij den Boekverkooper E. Ilendrikse Noordstr. ]?ene KEUKENMEID met November benoodigd op St. Jan ten Heere adres in de Nieuwstraat G. 226. ]7ene WERKMEID met de Wasch kunnende omgaan benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. J^ene MEID met Pot en Huiswerk kunnende omgaan terstond benoodigd; adres bij de Uitgevers dezer Courant. Jl)ene Burger DIENSTMEID van middelbare jaren be noodigd adres bij van Bent hem Jutting. J)ene bekwame Burger DIENSTMEID benoodigd te be vragen bij den Boekver,tooper Ilendrikse. (ferstond eene DIENSTMEID benoodigd, goed met den Pot kunnende omgaanadres bij J. C. IV. Altorffer. J)e moeijelijkheden in de zuivere uitspraak der Fransche Taal vindt men aangewezen en te hulp gekomen in een daartoe expresselijk vervaardigd werkje van den Heer F. C. ROUD, getiteldVOCABULAIRE DE LA EROSON- CIATION ERANCAISE hetwelk zoo lang de weinige exemplaren nog strekken, wordt afgeleverd bij de Uitgevers DE GEBROEDERS ABRAHAMS, tot den geringeu prijs van 20 cents. varende in het Beurtteer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. NOVEMBER 1849. VAN MIDDELBURG Zondag 11,'smorg. Dingsdag 13, i *Woensd. 14, Vrijdag 16, Zondag 18, tJiure 3 5 4^ VAN ROTTERDAM: Zondag ji,'spiorg. 5 jjge Dingsdag 13, 6 Woensd. 14, 6 Vrijdag 16, 6 Zondag 186 2^=" De AFVAART-LIjSTJES voor October en November zijn gedrukt en voorhanden in de Boekwinkels van de Weduwe C. Jongkindt Zoon en de Gebroeders Abrahams. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2