STEENKOLEN. Landverhuizing. STOOMJAGTEN, MiddelburgRotterdam ^bvcstentien. 5i 5h 51 6 6 denking zou hebben, ware het niet, dat de ministers op dat oogenblik den inhoud nog niet kenden van het adres; en dat ook geen zijner ambtgeuooten die de bepaling der dadelijke discussie voorzeker niet konden voorzienin de vergadering tegenwoordig was. Het zou hen allen intusschen hoogst aangenaam zijn die discussien te kunnen bijwonen, na kennisneming van het ontwerp-adres. De heer de Monchy trok dienvolgens zijn voorstel ir. en werden vervolgens de discussien bepaald op den volgenden dag. Zitting van 26 september. I11 deze zitting heefc de beraadslaging plaats gehad over het hierboven medegedeelde ontwerp-adres van antwoord op de troonrede. Dat ontwerp isnadat achtervolgens de afV zonderlijke paragraphen, met verwerping van twee amende menten van de heeren Bachiene en Groen van Prinsterer en een sub-amendement van dm heer Lotsy onveranderd wa ren goedgekeurd met 49 tegen 5 stemmen aangenomen. 1 Engeland. Londen 24 september. Aanstaanden vrij- dag worden de koningin en de koninklijke familie uit Schot- j land op Osbornehouse terug verwacht. Lady Franklin de echtgenoote van den bekenden zee- J officier van dien naam die eene reis naar de Noordpoolstre ken heeft ondernomen heeft den walvischvaarder Abram gekocht en eene verhoogde premie van assurantie betaald zij is voornemens met dat vaartuig zelve een togt naar die streken te doen ter opsporing van haren echtgenootwiens afwezigheid thans reeds vier jaren duurt. Zij heeft den ka pitein een geschenk van 500 p. st. (ƒ6000) beloofd, inge val de expeditie tot eenig resultaat mogt leiden. De berigten uit het zuiden van Ierland zijn nog steeds zeer verontrustend. Men hoort van niets dan van het uit zetten van pachters uit hunne hoeven door de grond-eigena ren van zamenspanningen om geen pacht te betalen en de te veld staande gewassen weg te rooven enz. Rusland. Den 11 zijn de 65 vaandels, die de Rus sische troepen op de Hongaarsche opstandelingen veroverd hebben met plegtigen optogt door de straten van Petersburg rondgedragen en daarna in het keizerlijk winterpaleis neder- gelegd. De diplomatieke conferentien te Warschau zijn geëindigd en een gedeelte der aldaar vereenigd geweest zijnde staats lieden is gelijktijdig met den Russischen keizer vertrokken, terwijl de Pruissische en Oostenrijksche gezanten na te Warschau vervulde zendingnaar hunne hoven zijn weder gekeerd. Die zending bestond voornamelijk hierin dat, tot geruststelling van het wantrouwend Europade Russische troepen terstond na de demping van den Ilongaarschen op stand de Oostenrijksche Staten verlaten zouden waarin de keizer, zoo als men weet, onverwijld heeft bewilligd. Rultscliland. IVeenen 22 september. De groot hertog van Toskane en de hertog van Modena zijn alhier aangekomen. -Men verzekert bij herhalingdat de maarschalk Ra- detzky er in geslaagd is om voor Komorn dezelfde voor waarden te verwerven als voor Venetieen dat op grond daarvan de overgave dezer vesting binnen eenige. dagen kan worden te gemoet.gezien. Het belegeringskorps voor Ko morn, onder bevel van den veldtuigmeester Nugentbestaat uit het 2de armeekorpshet 2de korps der reserve en eene Russische afdeelingen is sterk 70,000 manwaaronder 18,000 Russen; voorts is dit korps voorzien van 140 stuk ken geschut. Men gaat, in weerwil van de hoop op eene spoedige kapitulatieijverig voort met het maken van toe bereidselen tot eene langdurige belegering. Den 19 dezer werden 600 zieke gevangenen uit die vesting weggezonden. De handelsstand van Praag heeft voor vièrmillioen gul dens in de nieuwe Oostenrijksche leening deel genomen. Ifalle. Te Rome was den 15 dezer de brief van den president der republiek nog niet officieel bekend gemaakt. De kardinalen draalden daarmede nog steeds in de hoop dat men bij de terugkomst vanden heer de Corcelles die openbaarmaking als niet meer noodig zou beschouwen ieder oogenblik werd de heer de Corcelles verwacht. Den 9 dezer heeft de paus op een troon gezetendoor de kardinalen omringden in tegenwoordigheid van den koning en de koninklijke familiezijn zegen aan de Napelsche troepen geschonken. Mazzinieen der Romeinsche driemannen, heeft eenuit- voerigen brief aan den heer locqueville geschreven. Hij wederlegt daarin onder anderen de bewering dat Rome slechts door vreemdelingen werd verdedigd en verzekertdat zich in het geheel niet meer dan 2 a 300 vreemdelingen binnen Rome ophielden de overigen waren allen Italianen. Men schrijft uit Rome van den 16 sept. dat de kar dinalen aan den abt Coppidirecteur van het officiële dag blad uitdrukkelijk verboden hebben den brief van den pre sident der Fransche republiek in hetzelve op te nemen; lie ver moest hij de drukkerij sluiten. dent der republiek bij de hervatting der zittingen van de wet gevende vergadering zou worden ingezonden. De ministers waren het niet eens over het doelmatige hiervan zoodat men den tekst der constitutie heeft moeten raadplegen en deze spreekt maar van eene jaarlijksche boodschap die der halve niet kan herhaald worden door de toevalligheid van eene afgebrokene en hervatte zitting. De heer de Falloux is heden ter verdere herstelling zijner gezondheid naar het land vertrokkenen zal eenige dagen zijn verblijf houden bij den hertog de Valmyop het kasteel van Stors aan de boorden der Loire. Gisteren heeft de heer Odilon-Barrot den raad van minis ters die in het paleis 1'Elysée gehouden is, bijgewoond, de ongesteldheid, die deze minister eenigen tijd van de staats zaken heeft verwijderd gehoudenis geheel geweken. De heer Faucher sedert een paar dagen alhier aangeko men is heden verscheidene uren in de zaal der conferenties geweesthij is door de behoudende partij met veel belang stelling ontvangen. Hij heeft gisteren te St.-Cloud bij den president ontbeten. Er is tijding dat de generaal Lamoricière te Petersburg is aangekomen; mevrouw Lamoricière keert naar Frankrijk terug. De heer Chambolelid der vergaderingeen groot vriend van den minister Odilon-Barrotheeft een dagblad artikel geschreven 0111 het gevaarlijke aan te toonen van de algemeene stemming, De gevangenen in Pélagie waren voornemens den ver jaardag van de uitvaardiging der eerste Fransche republiek feestelijk te herdenken, maar zijn daarin verhinderd. De abt de Lamennais moet bezig zijn eene soort van vervolg te schrijven op zijne IVoorden van een Geloovige dit nieuwe vlugschrift zou den titel voeren: Geen drie dub bele kroon meer In de zuidelijke departementen van Frankrijk woedt de cholera nog steeds zeer hevigmaar in de meer noordelijke en oostelijke heeft die bijna geheel opgehouden. GRAAN31ARKT. Middelburg 27 September. hetwelk door de koeijen gedeeltelijk werd opgelikt. Onder deze behandeling isvolgens den berigtgeverde ziekte ge heel van den stal geweken van 20 stuks vee zijn slechts 6 aangetastwaarvan 3 gestorven en 3 genezen zijn. Als eene zeldzaamheid deelt men uit Zwolle mede dat in eene aalfuik in de sloot achter het buiten van den heer Bleker Caarten eene kreeft is gevangen die nog levend te bezigtigen was. De heer Ducornet te Rijsseldie zonder armen geboren zich tot een goed schilder heeft weten te vormen heeft een zeer gelijkend portret vervaardigd van generaal Negrier die te Parijs bij den opstand van junij 1848, voor de orde strijdende sneuvelde hij heeft hetnadat het op de ten toonstelling te Parijs de aandacht getrokken had geschonken aan de burgerwacht van Rijsselwaar Negrier geboren is. In een Noord-Amecikaansch blad wordt het volgend be- rigt gelezen De heer Dunkan die eene plantaadje aan de Missisipi-rivier bezitheeft 91 negers aan de cholera verloren. Zijn overig vee geniet eene goede gezondheid. In Engeland zijn in het afgeloopen jaar 449 nieuwe ker ken afgewerkt en gebouwd. In deze kerken zijn 483,273 zitplaatsen, waarvan 281,076 vrijplaatsen voor de armen. Middelburg den 27 September 1849. Heden beviel van eenen ZOON, J. J. METS, geliefde Echtgenoote van W. H. DORMAAR Hz. Uit de Zeeuwsche eilanden was er heden al zeer weinig graan ter markthetgeen hoofdzakelijk aan de vele werkzaamheden b^j den landbouw moet toegeschreven worden; in puike oude Walchersche tarwe was dan ook geen handel terwijl de oude en jarige Zeeuwsche tarwe met kleinen handel meestal in een doen bleefjarige Wal chersche is door een enkel gebruiker nog voor 8,25 a 8,50 ge kocht. De meeste vraag was naar nieuwe tarwe; de puike Walcher sche werd gaarne voor 7,75 en 8 gekocht om te zaaijen is de zelve tot 8,50 betaald; de. nieuwe Zeeuwsche gold 7,60 a 7,75 de mud. De rogge was in een doen met weinig handel. Gerst werd gevraagd, doch zeer weinig aangeboden; wintergerst zou ƒ4, zoraer- gerst 3,50 de mud opgebragt hebben. Boekweit, puike soort 144 per last. Koolzaad komt weinig meer voor; men houdt het op 12 de mud. Walchersche witteboonen kocht men voor 6,75 en 7 bruine- booueo voor 7,50 en 8; groene-erwten 5 later 5,40 groote dito 7 en 7,25. De Walchersche paardebooncn worden meestal op 4,15 en 4,25 de mud gehouden doch zijn weinig getoond. De prijzen der oliën en gort zijn niet veranderd. üverzigt der Marktprijzen van de Meekrap over de afgeloopene week. TEELT 1848. Twee en een 1ste kwaliteit 20 a 21 idem middelbare ƒ18 a ƒ19; idem mindere 16 a 17 Een en een 1ste kwaliteit 19 a f 20; idem middelbare 17 a 18; idem mindere 15 a 16. On- beroofde 1ste kwaliteit 19 a 20; idem middelbare 17 a 18 idem mindere 15 a 16. Muilen f 1ste soort - a - middel bare de 50 N. pond. Middelprijzen der Objecten van Markt binnen de Stad Middelburg^ op den 27 September 1849. per Ned. Mudde Tarwe8 30 Rogge Gerst Hnver - 4 80 (tot regeling der Broodzetting) 90 per Ned. Mudde Boekweit Witteboonen. - 6 75 Groene Erwten - 5 Aardappelen - 1 45 per Ned. Bond Versche Boter. ,68 pjeden beviel van eenen welgeschapen ZOON, C. van NEDERVEEN geliefde Echtgenoote van Middelburg L. JANSE Bz. den 27 September 1849. Lector. Vi.issingen den 29 September 1849. \foor de menigvuldige blijken van deelneming in het af sterven van onzen waarden Vader en Behuwd-Vaderden Heer J. B. ALEXANDREbetuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. J. F. ALEXANDRE. Eenige kennisgeving. Uit aller naam. Zelling van het BROOD, voor hel tijdvak hopende van den 1 tot den 7 October 1849. (per Nederlaudsch Pond) Fijn Tarwenbrood 18,} ds> I Roggenbrood Grof Tarwebrood 16} I Masteluinbrood JPrijs-courant van Effecten. 10 ets. 13} - 54 63) 84,' Frankrijk. Parijs 25 september. Het ministerie houdt zich ernstig bezig met beraadslagingen over de ont vangstdie hetzelve aanstaanden maandag bij de heropening der zitting van de wetgevende vergadering te wachten staat. Vooral is er bediscussieerd welke gedragslijn men tegenover de vergadering moet volgen ten aanzien der Romeinsche aan gelegenheden. De regering schijnt besloten re hebben om het initiatief te nemen, en de diplomatische handelingen die in Italië tijdens de prorogatie hebben plaats gehad, in de vergadering uit een te zetten. Dit besluit van de regering zal tot eene spoedige beslissing der kwestie leiden en men houdt het voor zeker, dat de aanstaande week niet zal voor bijgaan zonder ernstige discussien over de buitenlandsche politiek. In sommige politieke kringen wordt verzekerd, dat de heer Marrust tot ambassadeur van Frankrijk bij het gouvernement der Vereeiiigde Staten zal benoemd worden. Men spreekt over eene boodschap, die door den presi- Amslerdam, den 2}pets, Werk. Schuld 53}a 3 dito dito 63}- 4 dito dito 83} - Amortisatie-Syndic. - 3} pet. - - Ilandel-Maalsohappij - Dito Leening 1835/37 - Aand. lloll. Spoorweg - Rijn Spoorweg- Oost-Ind. Leen. 4 pet. - Fransche 3 pet. 52 - 52] Napelsche certificaten - 26 September 1849. Rusland Hope Co. 104} a 105 Leening 104} -104} Idem 93} - Idem 1840 Spanje Ardoin Coupons Portugal 4 pet. 86} 11}- 74- 31}- 94 86} H} 8} 31} Oostenrijk Goll. C. 4 pet. - Metaliek 84- 85^ Penissen 1832. - Denemarken N. Lood. - ALLERLEI- AIS een voorbeeld van buitengewone vruchtbaarheid wordt door de Groninger Courant medegedeelddat in den hof Asinga te Middelstum van den med. dr. Wichersvan een ap pelboompje geplukt zijn 5276 appelen ruim 6 ned. mud den vullende, nadat zeker 1000 stuks daarvan afgevallen waren. De stam van dat boompje is slechts 90 ned. dui men hoog, en heeftop het dikste niet meer dan 19 duimen in doorsnede. Op dien stam zijn slechts drie hoofdtakken waarvan de zwaarste aan den wortel een omvang heeft van 42, en de ligtste van 31 duimen. Dat boompje was onder schraagd door een raamwaarover de takken tot op den grond neerhingen als die van eenen treurwilg. Van buiten was bijna geen blad zigtbaaren aan sommige dunne tak jes hingen 60 ii 70 appelen. De Drentsche Courant meldtdat door een landbouwer in Drenthe de gewoue teer met liet beste gevolg is aange wend als genees- en voorbehoed middel tegen de longziekte. Aan alle koeijen op den stalzoowel gezonde als zieke werd elke morgen een weinig teer om den neus gestreken, VLiSSINGEN den 27 September 1849. De Directie der STADS TEEKEft SCHOOL te Vlissingen verwittigt de» belanghebbenden dat de cursus gedurende den volgenden winter zal aanvangen op Maandag den 1 October aanstaande en dat zijwelke van, de Lessen wenschen gebruik te ma ken op den avond van dien dag ten 7 ure in het School lokaal aan de Commissie zich hiertoe kunnen aanmelden zullende ook tevens op gezegden avond, van 8 tot 9 ure, de verzoeken tot bijwoning van het onderwijs, met betaling der halve contributie of gratis, in overweging worden ge nomen. ondergeteekendetegen-over zijnen MALJENIERS- WINKELvoornemens zijnde, op den 1 October aanstaande, een Winkel te openen in MANUFACTUREN heeft de eer zijnen geëerden Stad- en Landgenooten bij deze daarvan ken nis te geven; kunnende diegenen, welke hem zul-len gelieven te begunstigen, van eene goede bediening verzekerd zijn. P. BASTIAANSE. PJeden Zaturdag nog in lossing eene Lading RIIUR-KO- LEN adres II. J. DRONKERS. ]y[en verlangt, tegen Januarij 1850. te huur een BUR GERHUIS; adres bij van Benthem Jutting. enen Protestantschen LEERAARvolgens de grond stellingen der Dordsche Synode en aan vijf of zes HUIS GEZINNEN der Landbouwende Klasse wordt de gelegen heid aangeboden in nadere onderhandeling te treden over hunne vestiging in eene gezonde en vruchtbare Landstreek alwaar reeds een aanzienlijk getal Huisgezinnen van Hollan dersdezelfde Godsdienst belijdendegevestigd iswordende den Predikant de restitutie van deszelfs passage en een vast traktement, bij aankomst ter bestemder plaatsegewaarborgd. Ter bekoming van meerdere inlichtingen, gelieve men zich, met franco Brieven te adresseren onder lett. O. V. A., bij den Boekverkooper J. H. BRINKMAN Singel hoek van de Bergstraat, te AMSTERDAM. JTene WERKMEID, met den Pot en de Wasch kunnende omgaan, met November benoodigd; adres bij J. C. IV. Altorjfer. 'Joegen November eene aankomende MEID benoodigd goed kunnende Naaijen adres bij van Benthem Jutting, varende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. SEPTEMBER 1849. VAN MIDDELBURG: Zaturdag 29,'smorg. p ure Zondag 30, October. Dingsdag 2, Woensd. 3, Vrijdag 5, ♦Zondag 7, 9|- 11 11 VAN ROTTERDAM: Zaturdag 29,'smorg. 4jUre Zondag 30, October. Dingsdag 2, Woensd. 3, Vrijdag 5, Zondag 7, 4| 7j~ De AFVAART-LJJSTJES voor October en November zijn gedrukt en voorhanden in de Boekwinkels van de Weduwe C. Jongkindt Zoon en de Gebroeders Abrahams. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS?"

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2