0 1) R A N T. W. 115. Dïagsdag LIEDERTAFEL CONCOU&IJ Sijfcingcu. 1849. 25 September. ösetMrcM cn Ctbminiötcaticii. Woensdag den 26 September 1849. PROTINCIE ZEELAND. AANBESTEDING* Op Donderdag den 4 October 1849, des voormiddags ten 10 ure, zullen, onder nadere goedkeuringdoor den Staats raad Gouverneur der Provincie Zeeland, of bij zijné afwe zigheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten in bijzijn van den Heofd-Ingenieur in het uste District van den Waterstaataan het Lokaal van het Gouvernement te Middelburg, worden aanbesteed de noodzakelijke vernieu wingen en herstellingen aan de volgende Provinciale Water staats-Werken en Wegen als A. 1. Aan de Veerdammen van het Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steenendam buiten den Zee dijk van het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen langs de Rivier de Eeudragt der Stad Tholen. 4. Aan de Werken behoorende tot het Posthaventje te Gorishoek. 5. Aan de Havenwerken der Stad Veere. 6. Aan de Havenwerken van Breskens 7. Aan de Havenwerken van Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zierikzee naar Zijpe en den daarbij behoorende Stijger of Aanlegplaats. 9. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. B. Aan den Stijger en Veerdam bij het Haventje van JVol- phaartsdijk en den Dam bij Cortgene. Daaronder begrepen alle vereischte materialen en het on derhoud tot 1 Julij 1850, zoo als in twee Bestekken is om schreven. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en op bod; terwijl de bestekken en voorwaarden op de gewone plaatsen ter lezing liggen. Gedurende drie dagen vóór de besteding, zullen de noo- dige aanwijzingen worden gedaan; terwijl bij den Hoofd ingenieur te Middelburgvoor de werken in het algemeen en bij de Ingenieurs in de Arrondissementen voor de wer ken onder elks 'Ressort behoorende nadere informatien te bekomen zijn. De Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. SUPPLETOIRE BESCHRIJVING VOOR DE PERSONELE BELASTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van den 8 dezer maand Provinciaal Blad no. 91), betrek kelijk de suppletoire beschrijving voor de Personele Belas- ting Herinneren de Ingezetenen aan de bepalingen van art. 27 en 42 der Wet van den 29 Maart 1 833 Staatsblad 110.4), omtrent de Belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aan giftevolgens welke een ieder, die door uitbreiding, ver meerdering verwisseling of het aanschaffen van Bclastings- voorwerpen der grondslagen van het Personeelkomt te val len onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars, verpligt is, alvorens en naar gelang van het ontstaan der omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteldtot het indienen van behoorlijke aangifte deswegens, invoege als bij art. 30 der Wet is voorgeschreven kunnende daarvoor een biljet ter invulling bij den Heer Ontvanger worden afgehaald. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Sep tember 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. UITGIFTE VAN PATENTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen brj deze ter kennis van de Ingezete nen dezer Stad, dat de Patenten over het dienstjaar i8|$, ingevuld gereed liggen, en dat tot de afgifte van dezelve ten Stadhuize zal worden gevaceerd des Woensdags en Zaturdags van iedere week, des morgens van 10 tot 12 ure, en zulks gedurende het tijdvak van den eersten tot en met den laatstén October eerstkomende. En worden de belanghebbenden mitsdien aangemaand om binnen den boven bepaalden tijd de voorschreven Patenten in Persoon te komen afhalen bij gebreke waarvan dezelve van wege het Stedelijk Bestuur, volgens artikel 2 van het Koninklijk besluit van den 17 October 1820 Staatsblad no. 22) door den Deurwaarder der Directe Belastingen tegen voldoening van tien cent, aan hen zullen worden uitgereikt; terwijl zij zich bovendien blootstellen in eene boete te ver vallen van vijftien Gulden indien zijdes aangevraagd hun Patent of een Afschrift van hetzelve, niet kunnen ver- toonen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Sep tember 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. w INSPECTIE VERLOFGANGERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincievan den 13 dezer Pro vinciaal Blad no. 95 Brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden dat de Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie waar toe volgens de bestaande bepalingen Provinciaal Blad no. 106 van 1848) in de maand October aanstaande zon worden overgegaan dit jaar niet zal worden gehouden maar wel in de maand Mei van het aanstaande jaar op nader te be palen tijdstip. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Sep tember 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTHEER. WEEK- EN VEEMARKTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad SAS- VAN-GENT (Provincie Zeeland) brengen ter kennis van het Publiek, dat er ter dezer Stede eene wekelijksche Graanmarkt op monstersbenevens tot verkoop van GroentenBoter Eijers, Gevogelte en Wild, des Donderdags voormiddags om 10 ure, zal worden gehouden, aan te vangen met den 4 October 1849; alsmede tWee Veemarkten's jaarsde tweede Donderdag in Maart en laatste Donderdag van October zullende de eerste Veemarkt plaats hebben den 25 October 1849, om 10 ure voormiddag. Op die Markt zullen tot verkoop worden toegelaten Paar den alle soorten van Hoornvee, Schapen en Varkens. Er zal behoorlijk Stalling voor het Vee te bekomen zijn. Sas-van-Gent21 September 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd DANCKAERTS. Ter ordonnantie van dezelve, J. STUBBÉ. WAAR S C HUWING. De Advertentie in de Middelburgsche Courant van den 1t September 1849 opgenomenwaarbij door ons eenen Onder meester op de daarbij toegezegde Voorwaarden wordt ver langd, is geheel en al buiten onze voorkennis geschied. Wij meenen zulks door dezen weg openbaar te moeten maken, ten einde niemand ter dezer zake teleurgesteld worde. Breskens, den 20 September 1S49. Burgemeester en Assessoren van Breskens ABm. LUTEYN. Ter ordonnantie van dezelve M. M. MEIJER. MIDDELBURG, dea 24 September. Bij koninklijke besluiten van den 19 dezer, zijn onder anderen benoemd de heer mr. ,7. K. baron van Goltsteintot voorzitter der Tweede Kamer van de Staten-Generaalgedurende de tegen woordige zitting. de prins von llessen-Philippstal-Barchfeldtot tweeden jonkheer der Duitsche orde balye van Utrecht. de heer D. Rijnenburgh tot dijkgraaf van den Stavenisse- polder. de heer C. Ie Nobel, tot lid van de commissie van toe- zigt over de keersluis te Arnemuiden. Bij besluit van 20 dezer heeft Z. M. op zijn verzoek eer vol ontslag verleend aan den heer W. .7. van Voorts Cats- hoek, als secretaris der gemeente St. Philipsland. De iste. luitenant der kavallerie F. C. van der Putt bij het departement van oorlogis door Z. M. benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw; en tot kom- mandeur der orde van de Eikenkroofl de majoor J. W. Walthervan het departement van oorlog. Men wil dat de vice-admiraal .7. P. Machielsen door Z. M. eervol zou zijn ontslagen als bevelhebber over de Nederlandsche zeemagt in Oost-Indie. Bij besluit van den 22 augustus 11. heeft Z. M. de Koning eenige bepalingen goedgekeurd betreffende het korps ingenieursmineurs en sappeurs en strekkende om daardoor zoodanige bezuinigingen in te voeren als bij het verslag van den raad der ministers van den 13 november zijn aangeduid. Bij besluit van den 10 september neeft Z. M. de Koning de wijzigingen vastgesteld, welke het wapen der kavallerie behoort te ondergaan ter zake van de onvermijdelijke nood zakelijkheidom de uitgaven van het departement van oor log te verminderen. DieD ten gevolge zal dit wapen voort aan bestaan uit vier regementen dragonderselk van vier eskadronsen het Limburgsch contingentvan twee eska drons jagers te paard. Men verneemt, dat er II. donderdag conferentien zijn gehouden tusschen den heer mr. D. Donker Curtius en de heeren Thorbecke en L. D. Storm alsmede tusschen den eerst- genoemden en den heer van Hallden heer van Bosse enz. Of al die conferentien dadelijk in verband staan njt& ijp' Sa menstelling van een nieuw bewind, is niet bek«|iLo^^iejv men de geruchten kan geloovenzoude den hee^j^^j^2l<r" eene betrekking in een nieuw bewind zijn aangebodenen zoude de heer de Kempenner daaraan geen deel nemen. II. M. de Koningin-Weduwe zou naar men zegt, voor nemens zijn eene reis naar Italië te doen, en zich daarna met er woon in Rusland gaan vestigen. Wij vernemen niet genoegen dat de kunstbewerking, door den heer V. van Lissaoperateur alhier, inde maand mei 11. aan het zesjarig kleinzoontje van den onderwijzer Kesteloo te Domburg, dat door de aangeborens graauwe staar (catha- ract) voornamelijk aan het regteroog, bijna blind was, niet alleen allergelukkigst is afgeloopenmaar reeds zeer goede resultaten oplevert; kunnende hetzelve, tnet den noodigen bril gewapenddoor het geopereerde oogde voorwerpen op eenen vrij verren afstand zien en onderscheiden en druk van gewone groottelezen. Te Vlissingen heeft op gisterenin een der zalen van het raadhuis, onder gepaste toespraak van den heer burge meester, op eene plegtige wijze de uitreiking plaats gehad der gouden medaille, door de Fransche regering toegekend aan den beer de Haan gezagvoerder op de stoomboot de Stad Vlissingen, voor het bedrijf vermeld in ons no. van 18 september 11.; alsmede eene geldelijke beloouing aan den loods en de overige manschappen die zich aan boord van genoemde stoomboot bevonden. Men meldt uit Amsterdamden 21 dezer: Gisteren avond is brand ontstaan In de suiker-rafinaderij van den heer B. Kooy Jz.op de Bloemgracht bij de Baan gracht, waardoor dit gebouw geheel in de asch is gelegd, en door het bezwijken der murenvijf huisjes in de Nieuwe Leliestraatachter de fabriek deels zijn ingestortdeels zwaar beschadigd. Door de onvermoeide en wel bestuurde pogingen der spuitgastenvan welke twee ligte kwetsuren hebben bekomenzijn de verdere huizen op de Bloemgracht bewaard gebleven. De gebouwen waren voor 20,000 ver zekerd. De geheele schade wordt op 140 k ƒ150,000 berekend." Kerknieuws. De breede kerkeraad der Ned. Iierv. gemeente te Middelburg heeft gisteren avond, uit het den 14 dezer door denzelven geformeerde drietaltot predikant bij deze gemeente beroepen ds. .7. J. L. ten Katete Almkerk. Ter vervulling van de nog steeds bestaande vacature is door den breeden kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente te 's Gravenhage het volgende negental van pre dikanten zamengesteld DD. C. Hooijer te Zalt-Bommel .7. Broedelette Gouda R. Bennink Janssonius th. dr. te Arnhem; C. L. Jungiuste Rijswijk; C. Krabbe, te Ley- den G. .7. de Klerk te Haarlem R. A. Soetbrood Piccardt th. dr.te PijnackerC. H. van Herwerdenth. dr. te Groningen, en P. C. Molhuysen te Deventer. De Kerkelijke Courant deelt het volgende mede om trent hetgeen op de laatstgehoudene synode der Hervormde Kerk besloten is aangaande het nieuwe kerkelijke reglement: Ongeveer 650 kerkeraden hebben gebruik gemaakt van de gelegenheidwaarin zij gesteld waren gewordenom hunne meening te doen kennen omtrent de beginselen en hoofdzaken in het concept-reglement vervar. De inhoud van al deze memorien benevens die van de overige stuk ken door de provinciale en klassikale besturen ingezonden is opgenomen en der synode kenbaar gemaakt in een ver slag van den secretaris, die zich met loffelijken ijver, met duidelijkheid en naauwkeurigheid van zijnen herculischen ar beid gekweten heeft. Nog is er kennis genomen van on derscheidene stukken van de provinciale collegien van toe- zigt, van vele kerkvoogdijen en van bijzondere kerkelijke personen. De synode heeft na belangrijke beraadslagingen beslo ten om het gerevideerd reglement zoo als het was liggen de niet aan te nemen maar ernstig en krachtig voort te gaan met de herziening van her algemeen reglement binuen de grenzen, door art. 15 aan de bevoegdheid der synode gesteld. Zij heeft daartoe voorloopig eenige punten gear resteerd. De revisie van al het overige is opgedragen aan de sy nodale commissie die de resultaten van hare beraadslagin gen en werkzaamheden, in een nieuw concept, der synode van het volgende jaar zal hebben aan te bieden. Aan de zelfde commissie is in last gegevenom met de regering in overleg te treden over eene verbeterde inrigting van het be heer der kerkelijke goederen, en deswege mede een concept reglement aan eene der volgende synoden aan te bieden." Staten-Generaal. eerste kamer. Zitting van 20 september. De voorzitter heeft der vergadering kennis gegeven dat door de afdeelingen benoemd zijn tot hare rapporteurs voor het wets-ontwerp tot verhooging van uitgaven voor de open baarmaking van het verhandelde bij de Staten-Generaal de heeren Gevers van EndegeestGroeninx van Zoelen Bosch en van Swinderen. Tot hare rapporteurs voor het wets-ontwerp tot uitbeta ling van pensioenen aan geëmployeerden en werklieden van 's rijks werven de heeren Marlens van Sevenhoven Groe ninx van ZoelenBosch en van Swinderen.

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 1