Piano-Handel. Prov. Zeeland. HM! De Notaris P. van de Graft zal op Woens- i ÓJÉÉf ^aS den 19 September 1849, des morgens to ure, op de Gemeente SEROOSKERKË, in de Herberg aldaar, bewoond door S. Melsepubliek aan dén meestbiedende presenteren te verknopen een HUIS en ERVE, staande en gelegen op Serooskerke, gemerkt Nu mero 45, breeder bij de uitgeze'te Kaarten vermeld; het welk eerst in twee Perceelen en daarna in eene massa 2a! worden geveild. De Grondlasten bedragen 5 56. STOOMJ AG TEN, MiddelburgHollerdam Bcetijbiugcu. - 79lj - - iH- «i - - - öusvtcteüc". Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Heer SIMON KOETS Kantoorbediende gewoond hebbende te Middelburg, gelieven daarvan opgave of betaling te doen, vóór den eersten October 1849, ten Kantore van den Procureur .7. M. Brieve te Middelburg. 54 74 Dultschland. JVeenen 7 september. De generaal Haynau is uit Pesth in deze hoofdstad aangekomen. De maarschalk Radetsky en de generaal Hesz worden verwacht. De ban Jellhchich welks aankomst reeds was aangekondigd, bevond zichvolgens de laatste berigten steeds bij zijn leger, bezuiden Temeswar. Ter eere van den maarschalk Radetsky is binnen deze hoofdstad een gelegenheids-stuk ten tooneele gevoerdwaarin zes belangrijke wapenfeiten der laatste veldtogten in Italië zijn voorgestelden hetwelk grooten bijval heeft gevonden. Het gerucht wil, dat de generaal Haynau verlangt, om van het opperbevel in Hongarije ontslagen te worden. Som migen meenen dat een dergelijk ontslag het bewijs zoude opleveren dat de regering voornemens isom het bestuur in Hongarije alsnti op eene allezins vredelievende wijze te reorganiseren. Anderen zijn niet vreemd van het denkbeeld, dat de generaal met het bevel over de troepen in Vorariberg zal worden bekleed welke reeds 30,000 man tellen en nog versterkt moeten worden. Weder anderen houden het voor mogelijk dat de generaal bij bet voortdurend verblijf van Russische troepen in Hongarije ongaarne het bevel daar te lande zoude willen blijven voeren. Intusschen heeft de keizer van Rusland den generaal Htiynau het grootkruis van de S. Andreas-orde verleend, en wel meteen zeer vereeren den brief, waarin de gewigtige diensten, welke deze veld heer in den strijd tegen de Hongaarsche opstandelingen heeft bewezen door de luisterrijke overwinningen bij Komorn Szegedin en Temeswarallezins worden erkenden ook het genoegen des keizers wordt betuigd dat de divisie Russische troepen welke onder des generaals bevel heeft gestaan, zicli op eene zulk een dapperen veldheer waardige wijze heeft gedragen, Komorn heeft zich nog niet over gegeven. Zoogezegd wordt, wilde bezetting zich, even als GSrgeyalleen aan de Russen overgeven. Het baart altijd veel opzien, dat de Russische officieren van hoogeren zoo wel als van minderen rang, zich steeds met eene buitenge wone minzaamheid ten aanzien der Hongaren gedragen. Op de Oostenrijkscbe ijzerbanen zullen rijdende post- bureaux worden ingerigt, waardoor de brieven tot weinige minuten voor het vertrek zullen kunnen worden aangenomen. De keizer is in den nacht van 6 op 7 dezer uaarTöplitz vertrokken, kwam op den 7 te Praag, onder luide toejui chingdes volks aan en zette de reis naar Töplitz des middags ten il ure voort, ten einde aldaar Z. M. den koning van Pruissen die zonder één zijner ministers reisde te ontmoeten. Te Praag werd de keizer opgewacht door een vleugel adjudant des konings van Pruissen die H. D. een schrijven van zijnen souverein overhandigde. Volgens brieven uit Raab wordt Komorn door de aanruk kende belegerings troepen ingesloten de belegerden hadden nog 48 uren beraad verzocht, hetgeen hun was toegestaan. De gemeenschap met Zevenbergen is weder hersteld. Italië. In de berigten uit Rome van den 1 sept. wordt gemeld, dat de Romeinen, die vijandig gezind zijn tegen de commissie des kardinaals, hunne ingenomenheid met de houding van den Frans.ch.en president openlijk hebben wil len doen blijken. De generaal Rostolaueene stipte onzij digheid vvenschende in acht te nemen heeft alle zamensclio- lingen van welken aard ook verboden. Het schijnt, dat de Spaansche troepen, welke zich op het gebied van den Kerkelijken Staat bevinden reeds meer malen pogingen hebben aangewend, om, in vereeniging met de Fransche troepenRome te bezetten. Dezer dagen heb ben zij zich wede/om voor de poorten der stad vertoond en hun verlangen te kennen gegeven om in dezelve te wor den binnengelatendoch de generaal Rostolau heeft hen afgewezen. Koning Ferdinand van Napels bevond zich in zijne hoofd stad toen generaal Oudinot zich te Gaëra ontscheepte. De koning ontving per telegraaf berigt van die aankomst en ver trok daarop oogenblikkelijk met eene stoomboot van Napels, om den chef van het Fransche expeditie-leger te gaan ont vangen. Hij schonk den generaal Oudinot het grootkruis der militaire orde van St. Joris. Partikuliere brieven uit Rome melden dat het misverstand tusschen den generaal Rostolau en de commissie der kardi nalen nog steeds voortduurt. Frankrijk. Parijs 11 september. De heer de Fal- lotix heeft er in bewilligd, om de portefeuille van het open baar onderwijs te behouden tot dat de meerderheid der wet gevende vergadering haar gevoelen geuit heeft over de door het kabinet gevolgde staatkunde. Er is spraak van eene talrijke bijeenkomst van invloedrijke legitimisten ten huize van den heer de Falloux op laatstl. zondag, wanneer zou besloten zijn dat genoemde minister zoo lang mogelijk tot eiken prijs aan het bewind moest blijven. De heer Odilon-Barrot blijft voortdurend ziek. Hij heeft eene kleine operatie moeten ondergaanwelke hem noopt om gedurende eenige dagen zijne kamer te houden, j Hij heeft zijn verblijf te Bougival eenige uren van Parijs. Parijs 12 september. Nog altijd zijn de dagbladen ver vuld met beschouwingen over den bewusren brief van den president der republiek maar middelerwijl keert de kalmte .weder terug, ei de ministeriele crisis verdwijnt: de heer de Falloux zal, immers voor het oogenbiik., niet aftreden; de Moniteur deelt het besluit mede waarbij hem de teekening weder wordt opgedragen voor zijn departement, hetwelk door den heer I.anjuinaisad interim was waargenomen. De generaal Oudinot heeft reeds met onderscheidene ministers onderhond gehad zoowel afzonderlijk als met eeni- gen te zamen. Ook heeft h'j een bezoek gegeven aan den president va 1 dei ministerraad, die .nog ongesteld is. Naar men* zegt moet de generaal over zijne onderhandelingen en gesprekken met den li. Vader, inlichtingen hebben gegeven, waaruit zou blijken dat het niet zoo bezwaarlijk zijn zal om vele zaken te vereffenen. Men wil weten d.it de commissie van vijf-en-twintig le den uit de wetgevende kamer, donderdag zal zamen komen, ei dat de generaal Oudinot daarbij tegenwoordig zal zijn. De generaal Randondie men wil dat de generaal Rosto lau re Rome zou moeten gaan vervangen, behoort toe het wapen der kavalleriein Algiers was hij bekend als be kwaam in de colonisatie en goed bureaulist hij heeft een zacht toegevend karaktermaar is vast besloten als dit te pas komtis meer regtuit en open van inborst dan Oudinot. Hij zal omtrent 50 jaren oud zijn. De heer de Tocqueville heeft in alle rigtingen couriers afgezonden om den brief van den president der republiek toe te lichten en eene verkeerde uitwerking bij de vreemde mogendheden te voorkomen. Een misverstand zou den brief zoowel als de openbaarmaking veroorzaakt hebben. De pausselijke nuncius zou heden verklaard hebben dat de zaken van Rome kunnen beschouwd worden als be slecht; geestelijken en leken zouden gelijk aandeel in de re gering en openbare betrekkingen bekomen. Belgle. Brussel 11 september. Men verneemtdat reeds vele aanzienlijke EngelschePvttssischeDuitsche Hongaarsche en Italiaan'sche fa mi Tien hier hotels en apparte menten hebben doen huren om den geheelen winter hier ter stede door te brengen. Het aanstaande saizoen belooft der halve zeer schitterend te zijn. Den vorigen zondag omstreeks half zes ure namid dag brak een geduchte brand te Luik uit, in een groot gebouw belendende de fabriek des heeren Lamanhe. -t— De stoomboot s.Imicitia is gisteren morgen geheel met vlaggen versierd van Rotterdam te Antwerpen aangekomen. Aan boord bevond zich de van 's Gravenhage komende kroonprins van Zweden, vergezeld van een ralrijk gevolg. Z. K. H. is aan liet hotel St. Antoine afgestapt. fcninmi in u 111—1 mummimmuaaBaBtggBtMEBEg'mnmmi J)e ondergeteekendeaangesteld als Onderwijzer in de laatstelijk alhier opgerigte BIJZONDERE SCHOOL, neemt de vrijheid zich in die betrekking aan zijne geëerde Stadge- genooten aan te bevelen blijvende zijne School alsnog ge vestigd in de Lange delftH. No. 6. Tevens vraagt hij eeti Burger Jongeling boven de 14 jaar, die geschiktheid en lust heeft om als Onderwijzer te worden opgeleid. 14 Sept. 1849. P. LEUPEN. Jn den Boekwinkel van J. OOMS, op den Langenburg, zijn te bekomen Heele en Gedeelten van LOTEN in Koop en Huur, voor de 209de Staats-Loterij. ]>J. van TUYL door correspondentie in Gelderland in de gelegenheid gesteld zijnde om wederom beste kwaliteit van AARDAPPELEN te leveren voor Winter-provisie verzoekt de gunst van zijne Stadgenooten alzoo hij reeds twee jaren hierin hun vertrouwen geniet. Men kan dagelijks aanbestelling doen ten zijnen huize in de Brakstraat; hij is in de aanstaande week wachtende eene lading van de beste soort. De prijs is thans vrij thuis 1,70. J)e ondergeteekende, Fabrikant in PIANINOS en PIA- NO-FORTES te Rotterdam,, recommandeert- zich door deze tot het leveren van alle soorten van bovengenoemd Fabrikaat; de bestellingen, voor de Provincie Zeelandge schieden bij den Heer P. J. de CLOEDT, wonende te Mid delburg, eenig Agent voor deze Provincie, bij wien altijd eenige Stukken ter bezigtiging zijn. Rotterdam, 14 September 1849. B. SC1IMITZ. VLISSINGEN den 12 september. Voor Antwerpen bestemd rijn alhier ter leede gekomen: Maria J. Onljes Van Riga; Catharina D. II. de Groot bakker, van Petershnrg en Jacob J. J. Kleiner, van Memel alle drie met lijnzaad Navigator Uilenos van Memel en Aphrodite bukman van Gothenburg beide met houtVicloire Thom s, van Bordeaux met wiju; Gonzalve brossars vanNintes, en Edivina Prambee van Nieuw-York beide met stukgoederen; Dinter Neumen van Koningsbergen, met hout; Eouise <J- Maria W. Hawksworth Horeb W. D.irling en Marij G. B. Wadsworth alle vau Londen, met lijnziad; Hehjique Vent, vau Rio-Janeiro niet kolfij Madre Mtmbelli Sgiuppa van Odessa met tarwe; Co- lombus Norbeckvan Riga rnet hout. Voor Brussel: Vietorine H. Coiisin van Bourdeaux, met wijn. Voor Gend Focdrenes Minde Berntzen van Riga met hout. Aan Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Daniël, van der Have, naar Triest; der Rhein Heyer- dahl naar Buenos-Ayres Emma Lamotnaar St. Domingo Al- bert me Potje wijd naar Stettin en Pruvidencc liule naar Rio- Janeiro, alle met stukgoederen; Belvedère, Robertson en Lorena Conway beide naar Nteuw-York met landverhuizers Ernte Bu- diemes op avontuur; Eama, Isberg naar Finland; Naijade A. Schijltnaar St. Ubes en llobert <J- LouiseVoss naar Hamburg, alle vier met ballast. GRAANMARKT. Middelburg 13 September. In oude eo eenjarige tarwe is hedeu weinig omgegaan alzoo men geene vraag voor verzending bemerkte niettegenstaande van de zol ders nog al wat jarige tarwe geveiid werd. Men noteert de prijzen als volgt puike oude en jarige Walchersche tarwe 8,50 mindere 8 en j 7,80 puike nieuwe dito ƒ7,50 a 7,75 iets mindere 7,25 a 7,40; oude Zeeuwsche tarwe 7,80 a 8, jarige 7,60 a 8 puike nieuwe 7,25 mindere 7 de mud. Jarige rogge 5 a ƒ5,20 uieuwe dito 4,90. Jarige gerst zonder handel nieuwe wintergerst 4, dito zomergerst 8,50 a 8,65 per mud. Boekweit voetstoots 144 per last. Van koolzaad dat rnen op 12 houdt, ziju eenige partijtjes voor 11,75 de mud gekocht. Puike nieuwe Walchersche vvitteboonen 7,50 dito bruineboonen 8 a 9 dito paardeboonen hield men op 4,25 a 4,50 doch men bood siechls ƒ4; dito groene-erwten ƒ5,25 a ƒ5,50, groote dito 7 a 7,50 Zeeuwsche 4,80 a 5 en eeni»e/5,25 de mud. Prijs der oliën eu gort als voren. Miodelfiwjzen der objecten van Markt binnen de Stad Middelburg, op den 13 September 1849. per Ned. Mudde Tarwe9 25 Kogge- 5 15 (tot regeling der Broodzetting) Gerst4 Haver- Boekweit YVitieboorten Groene Erwten Aardappelen Yèrsche Boter. per Ned. Mudde 5 25 - 6 75 - per Ned. Pond - 70 Zetting van het Brood, voor het tijdvak loopcndc van den 17 lot den 23 September 1849. (per Nederlandsch Pond) Fijn Tarwenbrood .18} ets, j Roggeubrood 10 cis. Grof Tarwebrood ..161- I Masleluinbrood 13} Frljs-courant van EiFecten. Amsterdam 2j pets. Werk. Schuld 53} 3 dito dito 63} 4 dito dito 84 Arnortisatie-Syndic. 3» pet. 83| Üandel-Maatschappij 163 Dito Leening 1885/37 Aand. IIoll. Spoorweg Rijn Spoorweg 78; Oost-Ind. Leen. 4 pet. Fransche 3 pet. 52; Napelsche certificaten ryt den 12 September 1849. Rusland Hope tj- Co. 104 104' a 54 - 64 - 84 a 104} -105; - 81 -165j - 52': Idem tu 3 Idein 1040. Spanje Ardoin Coupons 8 - Portugal 4 pet. 31 - 81' Oostenrijk Goll. C. 91 - 91 5 1 4 pet. Metaliek 84; - 84? Pruissen 1832. Denemarken N. Lond. Voorschreven Huis is daags vóór en op den Verkoopdag voor een teder te zien. PUBLIEKE VERKOOPING Qp Woensdag den 26 September 1849, des morgens ten 10 ure, te BORSSELE, in de Herberg bij de Wed. Bruin ooge voor den Wel Edel Geboren Heer Mr. M. C. de Crane privé en qq. ten overstaan van den Notaris .7. G. Risseeuw residerende te Goesvan BOUWLAND onder Borssele in Trooijenhoek Sectie B. No. 144, 145 en 146, groot 4 B. 14 R. 70 E.; en in Sluishoek Sectie B. No. 63 en 64, WEI- en BOUWLAND, groot 1 B. 56 R. Zamen 5 Bunders 70 Roeden 70 Ellen. Informatieu te bekomen bij den Wel Edelen Heer N. M.. Bosdijk, te Heinkenszand en voorzeiden Notaris Risseeuw. VERPACHTING van de HAARü-ASCH en de SE CREET-MEST in de Gemeente KOLJJNSPLAAT, vooreen' termijn van 5 jaren, op den 4 October 1849, des morgens ten 10 lire. JJit de hand te koop een groot HUIS en ERF, zijnde eene BROODBAKKERIJ en KRUIDENIERS WINKEL waarin die Affairen vele jaren met goed gevolg zijn en nog worden uitgeoefend staande en gelegen op hetvoor die Vakken best gelegene Dorp in Walcheren. Adresmet franco Brieven onder de letter G. bij de Uitgevers dezer Courant. VIen vraagt te koop: een IJZEREN HEK, tot plaat sing op eene Hofstede; adres, met franco Brieven, bij den Boekhandelaar E. Hendrikse te. Middelburg. JJaarlemsche BLOEMBOLLEN bij Putte Pottemarkr. Jfr wordt verlangd een BAKKERS-KNECHT; te bevra gen bij de Uitgevers dezer Courant. Brieven franco. Door toeval, met November, eene DERDEMEID be- noodigd, bij Mevrouw du Buisson Becius adres op Poel- wijk bij den Abeele en Dingsdag den 18 September in de Molstraat. ]\/[et October of November eene bekwame DIENSTMEID benoodigdliefst uit den Boerenstand, in een Burgerhuis houden op een der Dorpen te bevragen bij .7. Six Dijkstra Gortstraat. Derstond eene Burger DIENSTMEID benoodigd lange GeereK. No. 248. 'Perstond een aankomend MEISJE benoodigd adres bij P. C. Verhoef, te VLISSINGEN. varende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. september 1849. Den 9 dezer overleed teD mijnen huize JANNETJE de MOOR, oud 63 jaren. Wissenkerke C. MEULENBERG. den 12 September 1849. Men gelieve deze algemeene als bijzpndere kennisgeving aan te nemen. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van ons oudste Kind, JOHANNES JACOBUS, op den 31 Julij jl.betuigen wij bij deze onzen dank. Middelburg J. W. R. ZiP. den 15 September 1849. P. M. ZIP, Blaakhert. 104 VAN MIDDELBURG: Zaturdag 15,'s morg. 10 ure Zondag 16, Dingsdag 18, - *Woensd. 19, *Donderd.20, Vrijdag 21 Zaturdag 22, *Zondag 23, VAN ROTTERDAM Zaturdag 15,'smorg. 4 ure Zondag 16, Dingsdag 18, Woensd. 19, Donderd. 20 Vrijdag 21, Zaturdag 22 Zondag 23, 4 6 7 8 Kerknieuws. Uit het onlangs geformeerde twaalftal van predikantenzijn door den breeden kerkeraad der Ne- derduitsche Hervormde gemeente te Middelburg, heden avond, op het zesral gebragtDD. J. L. ten Katete Almkerk F. C. van den Hamte Harderwijk A. Niermeijer te 's Heer-Arendskerke F\ FV. van Andel IVeijers, te West- Zaandam G. ,7. Vinkete Beesten li. Z. A. Gutteling te Scherpenisseen op het drietal: DD. ten Kate, van den Ham eu Niermeijer. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDEJiFTbRAHAMsT*

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2