STOOM J AGTEN, MiddelburgRotterdam iSuttctilaiibdche tTtjbiuqcu. 3cctijbiw<}cn. Qtboectentien, 4 durende den afgeloopen wintereene teruggave van 1120,23 i is genoten. Ofschoon vele vroegere deelnemersdoor on vermogen als om andere oorzaken waren nalatig gebleven hunne inlagen in te brengen, waren er in gezegd jaar 1848, 25 nieuwe deelnemers bijgekomen en waren de ingebragte gelden aanzienlijker dan vroeger. De commissie schreefdeze uitbreiding van deelneming voornamelijk toe aan de gelegen heid waarin zij zich in drie laatste jaren bevonden had om door de leden dezer vereeniging in het wintersaizoen eenige werkzaamheden te doen uitvoerenen betreurde het daarom dat aan hare pogingen om deze zaak uit te breiden geen beter onthaal was te beurt gevallenen sommige be gunstigers zelfs hunne giften of verminderd of geheel inge trokken hadden niet bedenkende dat er geene betere on dersteuning is, dan die door arbeid verdiend wordt, en door zoodanige werkverschaffing, gepaard met wering van onkunde en zedeloosheid bij de lagere volksklasse, waartoe men zich vleit, dat eerlang eene liefdadige vereeniging bin nen deze stad zal tot stand komen de vermeerdering der 'armoede het best kan worden tegengegaan. Intusschen had de commissie zich in de gelegenheid bevonden uit het be drag van inschrijvingen en eene door het algemeene arm bestuur verstrekte bijdrage 56 arbeiders en ambachtslieden, die daartoe geschikt waren, in het tijdvak tusschen den 22 januarij en 24 april jl.bij toerbeurten door nuttigen ar beid bezig te houden, aan welke 246,18 1 aan dagloonen was uitbetaald." Zondag morgen is aan den zeedijk in de nabijheid van het Oost-Havenhoofd te Zierikzeeaangespoeld het lijk van een onbekend persoon, naar gissing tusschen de 14 en 15 jaren oud, hebbende bruin haar, overigens geene bijzondere kenteekenen als geheel van kleedingstukken ontdaan ver moedelijk een van de twee jongelingen die voor eenige dagen, in de nabijheid van het dorp Colijnsplaatzich roe keloos te ver in het water hebben begeven en aldaar ver dronken zijn. Dultschland. IVeenen 11 augustus. De Lloyd be- figtdat de keizer op 18 e. k. eene reis naar Innsbruck maken de aanstaande maand de opening van den spoorweg van Cilli naar Laibach bijwonen en zich dan naar Triest begeven zal. Raab is door de Hongaren weder verlaten en volgens de Presse zijn zij naar Komorn teruggekeerd. De Hongaren staan op dit oogenblik op den regter-oevcr van Maros en op den linker-oever der Tökös en over de geheele landstreek ten noorden van Arad. Een handelsbrief meldtdat 30,000 Turken op marsch zijn om Moldavië en Wallachije tegen de Magyaren te beschermen. Berlijn 13 augustus. Ook de tweede kamer der wet gevende vergadering heefteven als de eerste met geest drift een besluit genomen, waarbij het Pruissische leger dank wordt gezegd voor de gewigtige aan den Staat bewezene diensten. Frankfort 14 augustus. Verscheidene Duitsche dagbladen bevestigen het reeds medegedeeld berigtdat de koning van Pruissen in de vestiging van een bezoldigd consulaat-gene raal voor de Nederlanden te Rotterdam heeft bewilligd. Het oppergezag over de vorstendommen Ilohenzollern is nu door den oudsten aan den jongeren of Pruissischen tak van dat huis afgestaan. Men zegt dat Beijeren daartegen protesteert, en is benieuwd naar het oordeel der rijks-minis ters over deze gebeurtenis. Krakau is thans nagenoeg geheel van militairen ontbloot van tijd tot tijd worden Russische officieren die van het aanhitsen der soldaten tot afval beschuldigd zijn aldaar door gevoerd, om te Warschau vooreen krijgsraad te regt te staan. Van de Poolsche.grenzen schrijft men, dat de Russische generaal-majoor Paul Alexandrojf en de vleugel-adjudant des keizers graaf Kankrin met eene bijzondere zending naar het leger in Hongarije en Zevenbergen zijn gereisd, en wel, naar gezegd werdom bevelen over te brengen tot het aan wenden van alle middelen om den Hongaarschen veldtogt spoedig ten einde te brengen naardien de keizer overtuigd is dat na deze maand de gunstige tijd tot oorlogvoeren in Hongarije voorbij is, en men zich, indien de zaken dan niet beslist waren tot het bezetten van eenige plaatsen zou moe ten bepalenmaar het gros des legers terug doen keeren. Italië. Een berigt uit Rome meldt, dat niet alleen daarmaar ook in de provinciën zeer veel ongenoegen be staat over alle door de regerings-commissie genomen besluiten. Alleen de tegenwoordigheid van het Fransche leger moet thans, naar men beweert, een nieuwen opstand in den weg staan. In den nacht van den 8 dezer is weder eene Fransche stoomboot van Venetie te Triest aangekomen met 38 vlugtelin gen aan boord. De Oostenrijksche kogels bereikten de stad slechts zelden en veroorzaakten weinig schade. De inwo ners waren in twee partijen gedeeldvan welke de eene tot overgave neigde, de andere niets daarvan hooren wilde. De ze laatste had gezegepraald, het driemanschap afgezet, en al het gezag weder in handen van Manini gesteld. Volgens een bijzonderen brief uit Triest, van 9 dezer zou men te Venetie ernstig aan eene overgave beginnen te denken en Pasini naar Milaan zijn vertrokken als onder handelaar. 4 Het Fransche leger in Italië is volgenderwijze verdeeld Te Rome 21,000 man; Civita Vecchia 800; Viterbo en omstreken 3000; TivoliFrascati en Albano 2000. In den avond van den 3den ontstond te Rome eene groote beweging; er scheen eene zamenzwering op het punt van uitbarsten te zijn alle posten werden ijlings verdubbeld, en de paarden stonden voor de batterijen aangespannen. De aanleiding was eene vermindering in de waarde van het papieren geld ten bedrage van 30 pet.dat door het gouver nement gedecreteerd isdewijl de handelaren het niet dan niet 35 pet. verlaging willen aannemen. De Fransche priester Rodes, die op 3 julij in eene leerrede zijne blijdsehap betuigd had over het binnenrukken der Fran- schen en het belegeringskorps het bevrijdingsleger genoemd had, is door eenige dolksteken der demagogen te Rome vermoord. Te Bologna heeft de militaire gouverneur bij procla- matie de 'strengste staffen bedreigd tegen hen die Garibaldi en zijne vrouw het ontsnappen, vergemakkelijken. Frankrijk. Parijs. 14 augustus. De president der' republiek is gisteren avond terug gekomen. Het blijkt, dat' hij door de bevolking te Rouaan te Havre en in de tus- schenliggende steden en gemeenten met welwillendheid en ge- pasten eerbied doch zonder eenige opgewondenheid wordt begroet. Het Journal des Débatshetwelk van den eersten togt des voorzitters een verslag heeft gegevenwaarin ten dui delijkste doorstraaldedat de schrijvers van hetzelve met het hoofd der republiek waren ingenomen voert nopens deze tweede reis van L. Napoleon eene geheei andere taalen veroorlooft zich zelfs scherpe aanmerkingen. Dit baart nog al bevreemding, en men verdiept zich in gissingen daar omtrent. Zooveel is inmiddels zekerdat de opmerkingen van dat blad welke voor het overige altijd op eene gepas te wijze worden voorgedragen zeer waar zijn, en dat in dedaad het Fransche volk behoefte schijnt te gevoelen aan het gezigt van geborduurde kleederen militaire uniformen luisterrijke vertooningen maar niet dat het uit zijnen aard geneigd is om personen welke een hoogen rang bekleeden naar de oogen te zien en met eerbied te bejegenen welk een en ander niet zou pleiten voor den republikeinschen zin der menigte. De schrijvers van het bedoelde dagblad maken voorts de opmerking, dat de voorzitter niet al te veel moet hechten aan de toejuichingen waarmede men hem verwelkomtdat toch Karei X en Lodewijk Filips over het algemeen met nog meer geestdrift dan hij werden bejegend en de hertog van Nemourseenige weinige dagen vóór de oprigting der republiek, in de provinciën met de uitbun digste toejuiching door eene opgewondene volksmenigte werd ontvangen. Heden den dag voor Napoleons 8osten geboortedag zijn vele bloemkransen aan den voet der zuil van het plein Vendóme nedergelegd. Morgen zal eene groote mis gevierd worden in de kerk der Invaliden. Men verspreidt hier het geruchtdat het berigt te Parijs zou aangekomen zijn van het vermoorden der drie leden, uitmakende de pauselijke commissie te Rome. - Men zegtdat de heer Chaix d'Est Ange «jen heer P. Bonaparte voor de regtbank zal verdedigenzijne partij is de heer Gustier. Het plan der groote wapenschouwing door den president op den jaardag des keizers te houden, eerst opgeworpen, daarna verworpen zal naar allen schijn morgen toch wor den ten uitvoer gelegd. Dit wapenfeest geeft natuurlijk we der stof tot allerlei gevolgtrekking. Men zegt dat de presidentsedert zijne reis naar Nantes door aanvallen van cholerine lijdt. Te Rouaan zag hij er zeer vermoeid uit. Belglc. Brussel 14 augustus. De heerschende ziekte te dezer stede is aanmerkelijk afgenomen. Een treurig voorval had eergisteren plaats onder de gemeente Schierbeek. Eene jonge dame Louise Gulasti ge- heeten oud 28 jaren en de betrekking van gezelschaps jufvrouw vervullende bij den graaf Lorena wandelde in een weiland in het gezigt van den spoorwegniet verre van Mont-Plaisir. Bij de aankomst van den trein begaf zij zich naar het terrein van den weg, ontblootte het hoofd en wierp zich op de rails, waarna zij op hetzelfde oogenblik door den naderenden trein overreden werd. De oorzaak van dezen zelfmoord is onbekend. VLTSSINGEN den 17 augustus. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Gesina Wilhelmina Donavan van Vene tie, met stukgoederen Elizabeth Good van Londen met ballast; EmmaSeykens van St. Domingo met koffij VictorClark, van de Havannah en Leo Inom van Mantanzas laatst van Falmouth beide met suiker; Viergc Marie Gombeer van Haïty, met cam- pecbehontGaetano Saufore 0. Cafiero van Napeis met olie Emma van Herke van Londen metNymph Mauroux van bordeaux, met wijn; CryancJ. Loveland van Richrnond met tabak.De Brinccton Reed, en de Carlos Sears, beide op order ter reede gekomen zijn naar Antwerpen opgezeild. Voor Gend is ter reede rekomen Clinton R. II. Foster van de Havannah met suiker. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild Succes Cbrisiofersen en Carl Johan Bergstrom beide naar GothenburgComdcn Quarfoth naar Newcastle en jeoIus El- li ngsen op avontuur, alle vier met ballast; Britannia Dudding; AmiralHawksworth beide naar Londen, en Brownfield J. Ligh- ton naar Leath alle drie met tarwe; Carl Johan Iversen naar de Oostzee met ballast. Van Gend; Svcrra Holst, naar Odessa ïVendtlandt, Vorrath naar Hamburg, en Henriette., Wumkes op avontuur, alle dtie met ballast. Amsterdam, den 2J.pets. Werk. Schuld 52}a 53 3 dito dito 61}- 62 4 dito dito 81 - 814 Amortisatie-Syndic. - 3» pet. 83} - 84} Handel-Maatschappij 154i. - 155} Dito Leening 1835/37 - Aand. Holl. Spoorweg - Rijn Spoorweg - Oost-Ind. Leen. 4 pet. 79»- 80} Fransche 3 pet. 50}- 51} Napelsche certificaten - 15 Augustus 1849. Rusland Hope Co. 103} 104 Leening 103 -103} Idem Idem 1840. 84 - SpanjeArdoin 12 - Coupons 8}- Portugal 4 pet. 30} - Oostenrijk Goll. C. - 4 pet. 88 - Metaliek 72} - Pruissen 1832. - Denemarken N. Lood. - 84} 12} 9 31} 68} 73} Getrouwd te Goes, den 16 Augustus 1849: Mr. W. G. de KNOKKE van der MEULEN Subst.-Officier van Justitie aldaar en S. P. LENSHOEK. Ondertrouwd Middelburg den 16 Augustus 1849. Eenige kennisgeving. C. J. ROTGANS en D. P. WILLEMSEN. J\/[ijne geliefde Echtgenoote MARIA TAK beviel he den van een' welgeschapen ZOON. 't Park onder O. IV. SouburgM. FAK BROUWER, den 14 Augustus 1849. Qod nam heden morgen tot zich onze hartelijk geliefde Moeder en Grootmoeder, Mejnfvr. JOHANNA ANDRIES- SEN, Weduwe den Heere ChRISTIAAN CIIUCQin den gezegenden ouderdom van ruim 89 jaren na een langdurig en smartelijk lijden. Uit aller naam Arnemuiden A. CRUCQ. den 17 Augustus 1849. P. J. CRUCQ. GRAANMARKT.Middelburg ]6 Augustus. De berigten van daling der prijzen van de tarwe op de Hoiiandsche markten gevoegd bij ruimeren aanvoer en ilaauvrcren kooplustheb ben op onze markt van lieden invloed gehad zoodat men ruim 25 cent per mud minder dan de vorige week heeft moeten loslaten. Men betaalde heden voor: puike Walchersche tarwe van 1847 9,50 en 9,75; puike dito van 1818 ƒ0,40, ƒ9,60 en ƒ9,70; mindeie en meer afwijkende soorten ƒ8,50 a ƒ9,10. Puike Zeeuwselie tarwe j van 1848 9,25 uitgezochte partijtjes 9,40 per mud. Puike nieu- j we rogge 5,10 jarige 5,25. Nieuwe winter-gerst blank en droog ƒ4,20 mindere bruine wakke soort 3,70 tot 4 de mud. Boekweit, goede soort, voetstoots 153 per last. Koolzaad was merkelijk minder Ier veil en werd van 10,75 tot 12 de mud verkocht. Walchersche panrdeboonen werden opƒ 5,25 gehouden. Walcher sche groene-erwten puike soort, 7 verkocht; Zeeuwsche dito 6,25 a 6,50. Haver en hruineboonen zonder handel. De meekrap-prijzen alsook die der oliën en gortals voren. jK Men zal op Dingsdag en Woensdag den 21 en 22 Augustus 1849, des morgens ten 10 ure, "X- in de lange Gorts'raatWijk K. No. 27, ten overstaan van den Notaris P. van Graftin het openbaar verkoopen Een kompleten en goed onderhouden INBOE DEL waaronder twee Kabinetten Kassen Chiffonniére*S diverse Tafels, waaronder eene Mahonijhouten Colis-Tafel een SchrijftafelStoelen met zwarte zittingeneene ttfodeme Dortsche Schouw, een Mangel en Pers, twee Pendulen, Barometer, VloerbankGanglantaarn, Schilderijen, Spie gels Ledikanten Bedden Matrassen Dekens Meubel- en Glas-Gordijnen, Tafel- en ander Lijnwaat, Tapijten en Kar petten een extra goed Kabinet-OrgelKeuken-Gereedschap pen Koper en Tin en voorts een Driebanks GLAZEN- WAGEN, een Dito op IJzeren Veren, een kleine Dito, eene CHAIS met Linnen Kap een brillante BOKKEN- of KIN DERWAGEN met Tuigeene MESTKAR, mitsgaders eenig VLEESCHHOUWERS-GEREEDSCIIAP enz. Gemelde Goederen zijn Maandag van 9 tot 12 uren en van 2 tot 6 uren te zien. NB. De Rijtuigen met de Slagers-gereedschappen zullen Woensdag ten 12 ure verkocht worden. Uit de hatid TE KOOP of TE HUUR twee PAKHUI ZEN, met goede ZOLDERS; adres bij den Boekdrukker de IVilde. Qeschikte LOGEER-KAMERS te huur bij de Weduwe J. Lourense in het Schuttershof te DOMBURG. Uen Heer, zijne bezigheden buiten 's huis hebbende, verlangt tegen 1 September e. k.bij fatsoenlijke Protestant- sche Lieden, eene GESTOFFEERDE KAMER liefst met gebruik der middagtafel. Opgave ten spoedigte met be sloten briefjesonder de letters H. S. bij den Boekhande laar .7. K. de RegtZuidzijde van den Dam. JVJen vraagt eene SOM van pl. m. ƒ1000, tegen soliede Eerste Hijpotheek op Panden binnen deze Stad adres met gesloten Briefjes,, bij den Boekdrukker de IVilde, onder letter P. jyjejufvrouw H. TAN STRIJ maakt haren Begunstigers bekend, dat zij verhuisd is uit het Huis Lett. H. No. 22, naar Lett. B. No. 117, Langendelft. ]7eiie MEID noodig; adres bij de Uitgevers dezer Courant. Uene MEID terstond benoodigd adres bij Moens <3? Zoon. SIiDDELFRijZEiV der Objecten van Markt binnen de Stad Middelburg, op den 16 Augustus 1849. varende in het Leurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. AUGUSTUS 1849. per Wed. Mudde Tarwe9 25 Kogge- 5 15 (tot regeling tier Broodzetting) Gersti Haver- Boekweit Witleboonen Groene Erwten Aardnppeleu Yersche Boter. per Wed. Mudde - - 5 25 - 6 75 i per Wed. Pond - 72 Zetting vaf het Brood, voor liet tijdvak loopende van den 20 tot den 26 Augustus 1849. (per Nederlandsch Fond) Fijn Tarwenbrood .19} cis. Roggenbrood 10} ets. Grof Tarwebrood Hlasleluinbrood 14 VAN MIDDELBURG: Zaturdag 18's morg. 11 ure Zondag 19, Dingsdag 21 Woensd. 22, Donderd.23, Vrijdag 24, Zaturdag 25, Zondag 26, ui 3 3 3 3 3 VAN ROTTERDAM: Zaturdag 18,'smorg. 41-ure 19, Zondag Dingsdag 21 Woensd. 22, Donderd. 23 Vrijdag 24, Zaturdag 25 Zondag 26, 7 7\~ 9i 9± 10 De AFVAART-LIJSTJES voorde maand Augustus 1849 zijn gedrukt en voorhanden in de Boekwinkels van de Weduwe C. Jongkindt Zoon en de Gebroeders Abrahams. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2