«ga VOORLOOP»; BERIGT. 3ceti}btn0ctt, Cafeucvtcnticn. De Fransche Taal zuiver sierlijk en eigendotnmelijk te spreken, is niet.zoo gemakkelijk te verkrijgen als men wei- ligt denktzoo algemeen die Taal gesproken en gelezen wordtzoo algemeen is ook de gebrekkige en oneigenlijke uitspraak van sommige woorden. tweede en laatste harmonie concert H. M.dank betuigd voor den ijverwaarmede zij hare werkzaamheden volbragt heeft. Daarna luidt die aanspraak aldus II. M. heeft hare bekrachtiging verleend aan den be langrijken maatregel welken gij genomen het?t tot verbete ring van de scheepvaarts-wettenin het vaste vertrouwen dat de ondernemings-geest, de bekwaamheid en de volhar ding van haar volk hetzelve een groot deel van den wereld handel zullen verzekeren en den alouden roem van deze natie op de zeeën zullen handhaven. H. M. heeft ons opgedragenu te berigten dat de vriendschappelijke aard van bare betrekkingen met de vreemde mogendheden haar allen grond geven om te vertrouwendat de vrede zal voortduren. De preiiminairen van den vrede tusschen Pruissen en Denemarken zijn geteekend onder bemiddeling van H. M. en H. M. vertrouwt dat die overeenkomst de vooriooper is van een definitief en duurzaam traktaat. „H. M. zal zich bij voortduring beijveren om het herstel len van den vrede in die gedeelten van Europawaardezelve verbroken iste bevorderen. Wij zijn door II. M. gelastu haren dank te betuigen voor het voorzien in de dienst der schatkist, 's Lands uit gaven zijn in dit jaar aanmerkelijk verminderd en H. M. zal bij voortduring bedacht wezen op bezuinigingen in alle tak ken der openbare dienst. Hi JYI. heeft ons opgedragen u geluk te wenschen met den gunstigen afloop van deh oorlog inde Punjaub. De ijver, welken het gouvernement van Indie daarbij betoond heeft en de dapperheid welke het leger te velde aan den dag heeft gelegd vorderen Hr. Ms. innigste erkentelijkheid. H. M. heeft met genoegen den geest van gehoorzaam heid aan de wet opgemerktwelken hare onderdanen sedert de opening van het parlement aan den dag gelegd hebben. Het is de bijzondere eigenschap van onze constitutie, dat zij de handhaving der orde bestaanbaar maakt met het volste genot van staatkundige en burgerlijke vrijheid. Het genoegen waarmede H. M. den vreedzamen voort gang van haar volk in kunsten en nijverheid heeft aanschouwd, is grootelijks gematigd door het voortduren van knellend ge brek in een gedeelte van het vereenigde koningrijk. H. M. heeft met groot genoegen uwe pogingen gadege slagen om door milde bijdragen den druk van die ramp te lenigen en hoogstdezelve heeft ons gelastu dank te zeg gen voorden onverflaauwden ijver, waarmede gij de tot ver betering van den algemeeneu toestand van Ierland voorge- dragene maatregelen'hebt overwogen. Het is Hr. Ms. vurige hoopdat het den Almagtigen Albestuurder zal behagen, om de werking der door het parlement goedgekeurde wetten te zegenen, en aan haar volk van Ierland, als eene belooning van het geduld en de onderwerping waarmede het zijn lang durig lijden heeft gedragen de zegeningen van een overvloe- digen oogst en van inwendige rust te schenken.1' H. M. koningin Fictoria heeft de reis naar Ierland aan genomen. Gisteren middag omstreeks 3 ure is H. M.met haren gemaal en gevolg bij Osborne-houseop het eiland Wightaan boord gegaan van het kon. stoomjagten ter stond daarna heeft dit vaartuig, vergezeld van vier andere stoomschependen togt aangenomen. Het weder was bij uitstek gunstig. Te Dublin neemt de bedrijvigheid, ter zake van Hr. Ms. komst, iederen dag toe. Een berigt uit die stad van giste ren ochtend meldt, dat dagelijks van allp kanten menschen in dezelve binnenstroomden, en dat zelfs tegen buitensporig hooge prijzen naauwelijks meer huisvesting in de logementen te verkrijgen was. Ierland sedert 700 jaren met de Britsche kroon veree- nigd was slechts zes malen door den souverein bezocht het laatst in 1821. Te Southampton is de zekere tijding aangekomen dat Ka- rel Albertex-kor.ing van Sardinië den 28 juli]na een 'angdurig en smartelijk lijden te Oporto is overleden. De stad was daarover in algemeenen rouw. Duitschland. De Weener bladen bevestigen <ha«s de reeds voor eenige dagen van elders medegedeelde tijding dat de sterke vesting Temeswar den 13 julij, na eene held haftige verdediging, door de Hongaren is ingenomen. Volgens officiële berigten, den 31 julij te Ween en bekend gemaakt, was Kets-Kemet den 26 dier maand door het Oos tenrijksche leger van den baron Haytiau bezet geworden nadat de vijandelijke magt onder Perczeldie op 40,000 man begroot werd die stad den vorigen dag ontruimd had en naar den kant Szegedin getrokken was. Vorst Paske- witsh had volgens die berigten den 27 Gyöngyös verla ten en was met zijn hoofdleger over de Theiss gegaanter wijl het 4de Russische legerkorps, hetwelk bij Miscolcz gestaan had naar Poroszlo opgerukt was. Door deze be weging was de vereeniging van Görgey met Dembinski ver ijdeld geworden. Bijzondere brieven uit Weenen maken melding van eenen stoutmoedigen uitval dien de bezetting van Komorn in de laatste dagen gedaan had en waarbij de Oostenrijksche troepen uit Nagy-Ismand en Dotis verdreven waren ten gevolge waar van men zich genoodzaakt had gezien het laatstelijk zeer verzwakte belegeringskorps weder te versterken. Berlijn 3 augustus. Het Pruissische regeringsblad behelst de volgende bekendmaking des ministers van koophandel De kamerheer baron van JVerther heeft zich heden als gevolmagtigde met eene buitengewone zending naar Koppen hagen begeven alwaar hij de uicvoering der bij de overeen komst betrekkelijk den wapenstilstand van den 10 der vori ge maand gemaakte bepalingen zal trachten te bevorderen en allereerst de vrijlating der aangehouden Duitsche schepen zal trachten te bewerken. Ik heb niet willen nalaten den handelstand hiervan te on- derrigten. Berlijn j augustus." Frankfort I augustus. Den 29 julij zou te Zurich eene bijeenkomst van alle Duitsche vlugtelingen van naam plaats hebbenom over eene ontworpen landverhuizing in massa naar Noord-Amerika te beraadslagen. De opkomst was ech ter gering en de verhandelingen leidden tot geene uitkomst. Struve had zich per brief verontschuldigd. Met uitzondering van eenige meervermogenJen moeten de zen in zeer treurigen toestand verkeeren. Te Rastadt is het geregtelijk onderzoek tegen de opstan delingen den 28 julij begonnen- Den 31 juüj heeft te Freiburg de eerste executie plaats gehad. Een jong mensch, van Potsdam afkomstig, vroeger dienende bij de Pruissische landweeren bij de in Baden uitgebroken revolutie derwaarts uitgeweken is als overtuigd van gewapenden tegenstand tegen de Pruissische troepen, dien dag even buiten Freiburg gefusileerd. De engere bondstaat dien Pruissen tracht op te rigten zal weldra naar het zieh Iaat aanzien tot stand komen. Al de zuiver Duitsche Staten zijn toegetreden behalve Beije- renWurtemberg en 'tvorstendom Lichtenstein en deze zullen wel niet op den duur, om de wille van Oostenrijk, zich van dat echt-Duitsch verbond willen afzonderen. Zoo dra de toetredingen geratificeerd zijnzullen denkelijk de keuzen worden verordend voor een rijksdag, die te Erfurt zal bijeenkomen. Het stadhouderschap van Sleeswijk Holstein heefc zich aan den gesloten wapenstilstand onderworpen. SfalJe. In bijzondere berigten uit Rome wordt ge meld dat de generaal Oudinot is vertrokken naar Gaëta ten einde zich met den paus te beraden omtrent de ten aanzien van de in den jongsten opstand betrokkene personen, aan te nemen gedragslijn. Men verkeert nog geheel in bet onzekere omtrent de door Z. H. daar te stellen wijzigingen in her wereldlijk bestuur van den Kerkelijken Staat. De geruchten te dezen aanzien zijn zeer uiteenloopende. Garibaldi heefc thans de overblijfselen der Itaiiaansche vrij-korpseu onder zijne bevelen en zijne bende bestaat alzoo uit LombardijersRomeinen Franschen en Polen. Hij wordt vergezeld door den bekenden Ciceruacchio en diens zonen, een Engelschuun, Forhcs genaamd, en de priesters Bassé en Marostelle. Naar luid der laatste berigten waren er Oostenrijksche troepente zijner vervolgingvan Buen- convento naar Sienna opgebroken, en was hij op weg naar Cirezzo gezien. Den 30 julij zijn de Sardinische kamers met eene aanspraak door den koning geopend. Die aanspraak was van een tee- deren aard men verwachtte ze met angstig ongeduld om te weten hoe het staat met de vredes-onderbandelingen met Oos tenrijk maar de troonrede houdt te dien aanzien eene be dekte taal die nog niets laat voorspellen en waaruit blijkt dat de vrede deh 30 julij nog niet was gesloten maar dat de on derhandelingen ten einde spoedden. De koning heeft overigens in eenen edelen waardigen en vrijzinnigen toon gesproken en tot eendragt vermaand, ten einde daardoor zedelijk en stoffelijk de wonden te heelen van den toestand dien de Voor zienigheid over Piemont gebragt heeft. Frankrijk, Parijs 2 augustus. Het ministerie is ontsteld door de aankomst van onzen gezant d' Harcourt al hier. De paus schijnt weerstand te bieden aan alle pogingen, om van hem datgene te verwerven wat volstrekt onmisbaar is om na zijne terugkomst te Rome den vrede te verzeke ren. De heer d1 Flarcourtzekerlijk geen man van de be wegingspartij noch een laauvv katholijk klaagt dat hij geen steun vindt bii Oudinot en de Corcelles. De ministers heb ben zegt men besloten dat de minister de Falloux en de graaf de Montalembertwier opregte verknochtheid de paus niet kan verdenkenaan Z. H. een brief zullen schrij ven om hem te smeeken bedacht te zijn op het gevaar waarin zijne volharding thans den wereldvrede zou kunnen brengen. Engeland schijnt stellig voornemens om in gelij ken geest zich krachtig te doen gelden. Anderen spreken er van dat de generaal Bedeatt op nieuw als buitengewoon gezant naar Rome zal worden gezonden. Lodewijk Napoleon schijnt zeer tevreden te zijn over de toegenegene gezindheid welke over het algemeen door de bevolking der stedendie hij heeft bezochtjegens zijnen persoon aan den dag is gelegd. Vroeger is medegedeeld dat hij zich voornamelijk ten doel had gesteld, om zich van de staatkundige gezindheid der menigte te overtuigen. Is dit het geval geweest, dan zal hij thans in eenen moeijelij- ken toestand zijn geplaatst, vermits het volk geenszins een stemmig denkt en er op de eene plaats opgewondenheid voor de republiek heerschtterwijl elders de menigte openlijk van hare vooringenomenheid met den een'noofdigen regerings vorm heeft doen blijken. Uit de opgaven in het Journal des Débats blijkt dat de cholera in verscheidene departementen vrij ernstig heerscht;. Parijs 3 augustus. In de zitting van de nationale verga dering van heden is gehandeld over eene aanvrage toe ver leening van een pensioen van 2000 francs, toe te staan aan de familie van een ambtenaar die in de uitoefening van zijne betrekking is gesneuveld. Alle partijen schenen gezind om dit toe te staanmaar eene ongelukkige uitdrukking van den generaal Gourgaudwegens de uitroeping der republiek in februarij gaf aanleiding tot de alleronstuimigste uitvallen waarbij de president den generaal en verscheidene leden tot de orde heeft moeten roepen. Eindelijk is de zitting ge sloten door de beraadslaging over een wets-ontwerp betrek kelijk het budget voor 1850, over de directe belasting, waarbij het onverwachte verschijnsel plaats had dat de mi nister van financien ondersteund werd door de linker- en de gematigde regterzijde tegen de ultra's van de afscheiding der laatsrgenoemde. Bij de stemming moesten de ultra's on derdoen. De reis van den presidentdie tot den I2aug. zal voort duren geeft stof tot velerlei beoordeeling. De aanspraak door hem te Tours gehouden, waarin hij zich zoo stellig te gen alle gedachten van een coup d'état verklaard heeft, brengt veel toe tot geruststelling en doet het vertrouwen herleven. De Moniteur bevestigt dit gevoelen, maar dat blad komt wat laat met deze geruststelling. De heer Jules Janindie de.n president op zijnen togt ver gezeltzal in de feuilletons verslag van die reis mededeelen. De heer d'Harcourt heeft voor den president der repu bliek, uit Gaëta een eigeuhandigen brief van den H. Vader overgebragt. Men houdc het er voor dat de staat van beleg niet dan na de prorogatie der wetgevende vergadering zal worden opge heven tot zoo lang zal de generaal Changarnier zijne twee kommandementen behouden. MIDDELBURG 6 augustus. Gisteren zeilde naar zee het barkschip de minerva kapitein A. van Boven van deze stad naar Batavia bestemd. VLISSINGEN den C augustus. Voor Antwerpen bestemd itjn alhier ter reede gekomen Fama C. W. Isberg en SariSall- men beide Tan Odessa (laatst Tan Falmouth) met lijnzaad Julia- na, J. Biel, en de Vrede, Ebling beide met hout; Joy J. Joys met rogge alle drie Tan Memel; Joffid 0. Tengelsen Soskumme- ren AndersenBudolphJ. SmullerBtllona H. Herlofsen Tri- eoloi Martini en Oscar C. Ebbelialle zes Tan Riga met hout Invmcible J. Price Tan de Haïanna en Cowes met suiker; Otto O. Bodege Tan Riga, met Tlas; Catharina EngelinaSmildeTan Windau; BhederindenBacker en BrevigLarsen beide Tan Wi- borgalle drie met boutHanaa Martha Christeusen Tau Stok- hoim met pek en teer. Voor GentTriton Tan Riga met houtBrise Clinet Mil Tan Bordeaux met wijn. A'oor Dendermonde GeorgH. Jongebloed Tan Riga, met hout. Door contrariewind is alhier als bijlegger binnengekomen Sys- trarna P. M. Sjungren Tan Karlskroon naar Bilbao met planken. J-Jeden beviel voorspoedig van een' welgeschapen ZOON A. SCHOOLMEESTER, Echtgenoote van Middelburg F. J. van RIEL. den 4 Augustus 1849. Deze dient tot algemeene kennisgeving aan Vrienden en Begunstigers. 1 PJeden overleed in den ouderdom van ruim 72 jaren mijne hartelijk geliefde Zuster, Mevrouw WILHELMINA JOHANNA ADRIANA CLJJVER Weduwe van den Edel- Achtbaren Heer JOIIAN JACOB BECKER in leven Bur gemeester van Vlissingen en Directeur van het Postkantoor aldaar. Vlissingen S. L. CLIJVER. den 4 Augustus 1849. Eenige kennisgeving. \7oor de vele bewijzen van deelneming, welke wij mog- ten ondervinden bij het afsterven van onzen geliefden Broe der GERLOF REKKER, op den 29 Jur.ij jl.betuigen wij bij deze, ook namens onze Zusters en Behuwd-Broeder onzen dank. Middelburg HUBER.TUS REKKER, den 6 Augustus 1849. P. REKKER. PUBLIEKE VERKOOP TE VLISSINGEN. 0p Dingsdag den 14 dezer, des voormiddags om 11 ure op de Bierkade van ruim twee Duizend stuks Greinen en Vuren PLANKENvan diverse lengte en breedte, direct aangebragt met het Zweedsche Schip SystrarneKapitein Ljungrénvan Carlscrone. Informatien bij de Heeren P. Smith en .7. BorghmansScheeps-Makelaars. jfiJ- GIESBERS van Roermond, 1 Hofleverancier en Fabrikant van BRAND WA AR B O RG-Iï ASTEN ENZ. ff-ïHZis van Plan (nader den dag te bepalen) 2§sr eerstdaags zich eenigen tijd te Middel burg op te houdenzullende medebrengen een paar stuks der evengemelde Voorwerpen, zich vleijende alsdan meteen talrijk bezoek vereerd te zullen worden. Zal gelogeerd zijn in het Nederlandsch Logement in de Abdij. Q.edurende deze week beste WAFELS en BROEDERS bij J. S. Rosset. (Perstond eene burger DIENSTMEID benoodigd in de Lange Geere K. 248. DE UITSPRAAK DER FRANSCHE TAAL GEMAKKELIJK GEMAAKT DOOR VERGELIJKING DER KLANKEN. De Heer F. C. ROUD vroeger Onderwijzer alhier, en die zelfs meermalen aan Franschen les gaf, om hunne Taal grammaticaal en zuiver te leeren uitspreken, heeft een werkje uitgegeven dat als eene uitmuntende handleiding mag be schouwd worden om de moeijelijkheden der uitspraak te bo ven te komen; het draagt den titel van: VOCABULAIRE DE LA PRONONCIATION FRAN^AISE en is zoo wel geschikt voor School- en Privaat-Onderwijs, als voor zelf-oefening. Zoo lang de nog overig zijnde exemplaren zulten strekken, wordt hetzelve, tegen den verminderden prijs van 20 cents, uitgegeven bij DE GEBROEDERS ABRAHAMS, Boek handelaars te Middelburg. J)oor den Boekhandelaar P. van ZWEEDEN te Gro ningen is uitgegeven en alom te bekomen BEKNOPTE GRIEKSCHE SPRAAKKUNST. Naar het Hoogd. van Dr. R. Enger2de herziene druk. Beknopte Geschiedenis der GRIEKSCHE en ROMEIN- SCHE LETTERKUNDE van Dr. P. H. Tregder Prijs i 40. door het Korps Muzijkanten der Dienstdoende Schutterijop Donderdag 9 Augustus 1849, des Avonds ten 6 ure, in het Klein Schuttershof. Toegangkaartjes zijn 4 50 cents voor een Heer met of zonder Dame en 25 cent voor iedere Dame meer te bekomen aan voornoemd Lokaal. TER DRUKKERII VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2