M. B. WALLAGH, Uitspanning la Belle Vtie. STO OIJ A G TEN, MiddelburgRoller dam 3ecti}biti0ctt. 3btïcvtcnticK. per Ned. Mudde 5 10 - 7 50 - Jï - - per Ned. Pond - 80 iBcugcliugeu. De Notaris D. Uyttenhooven zalop Woendag den 15 Augustus 1849, des voormiddags ten 11 ure, in de Herber"- de Zwaanonder OOST- en WEST-SOUBURG, aan den Steeneu Rijweg van Middelburg naar Vlissingen presenteren te verkoopen. TE RDRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. Frankrijk. Parijs 23 ju lij. Zondag jl. heeft de president Lodewijk Napoleon het fort Ham bezochtin het welk hij eenige jaren geleden gevangen is geweest. Hij schijnt zeer aangedaan te zijn geweesttoen hij de vertrek ken terugzag in welke hijzoo als hij zich uitdrukte ge durende zes jaren heeft geboet voor het roekeloos smeden van aanslagen. Op zijn last is de bekende Arabische be velhebber Eou Mazadie op het fort in hechtenis werd ge houden in vrijheid gesteld. De bevolking moet den voor zitter weder bij uitstek goed bejegend hebben. Een deel derzelve heeft zelfs luide geroepen.- leve de Keizer! Eeni ge dagen geleden is zulks ook te Arniens geschied bij ge legenheid dat de president die stad bezocht. Het schijnt dat bij de menigte de wensch naar het keizerrijk meer en meer levendig begint te worden. Men leest in een dagblad dat het volk in de laatste dagen zoo dikwerf heeft geroepen leve de Keizer dat het niet mogelijk is om telkenmale daar van melding te maken. Parijs 24 julij. Nadat in de vergadering der wetgeving op gisteren de heeren Grevy tegen en de heeren Dufaure en Nettement voor de wet op de drukpers hebben gesproken heeft in de vergadering van heden de heer P. Lerouxwe der in eene lange vervelende redevoering, echter niet ontbloot van eenige geestige aanmerkingen en kwinkslagenhet socia- lismus verheerlijkt. Maar alle aandacht was gespannen toen de heer Thiers de tribune beklom, wiens schitterende impro visatie, door talrijke toejuichingen afgebroken de bergpartij zelve in eene beteekenende luisterende stilzwijgendheid geboeid hield. Alleen Thiers kan zóó spreken; zijne vernuftige ora torische wendingen zijne scherpe en toch niet beleedigende antwoorden aan hen die hem onder het spreken in de reden vallen, zijne hoffelijke uitdrukking waar die effekt moest doen zijn toon zijne gesticulatie in het kort,alles treft wan neer hij het woord voert. Dit was ook nu het gevalde spreker heeft het onhoudbare der socialistische stellingen aan getoond en overwinnend bewezen dat de republikeinen van den vorigen dag niet meer ontzag voor de vrijheid der pers hebben aan den dag gelegdtoen zij aan het bewind waren dan zij die ze thans reactionnairen noemen. Hoe voortref felijk echter zijne redenen waren en hoe veel waarheid hij ook gezegd heeft, zoo heeft hij echter niets anders betoogd dan dat het, zoo lang er geen nieuwe orde van zaken komt, onmogelijk zijn zal in Frankrijk eene wezenlijke vrijheid der drukpers te genieten. Na den heer Thiers heeft de heer Crémieux het woord gevoerd maar hier is het gezegde van den heer Nettement den vorigen dag uitgesproken, gebleken eene waarheid te zijn dat het beter is vóór dan nh den heer Thiers de tri bune te beklimmen. Hij bestreed de wet. De discussien zijn gesloten; men zal artikelsgewijze over de wet gaan beraadslagen. Te Guadeloupe hebben in junij, bij de verkiezing van volksvertegenwoordigerszeer betreurenswaardige geweldda digheden plaats gehad. De voorzitter der wetgevende vergadering heeft 11. maan dag een diner gegeven waarbij de president der republiek, ge zanten de ministers en vele hooge militaire en burgerlijke personen ook de bisschop van Langres, tegenwoordig waren. De admiraal Baudin zou in ongenade zijn gevallen wegens een door hem geschreven brief aan den raad van ministers, over de regeling der zaken van ,Rome. Het schijnt zeker te zijn dat, na een gehouden ministers- raad eene nadrukkelijke nota is afgezonden aan het kabinet van Weenen en aan den Oostenrijkschen gezant te Parijs ter zake van het ultimatum aan het kabinet van Turin gerigt. Het bewind neemt strenge maatregelen tot wering van opstandelingen uit de naburige statendie zich weder in Frankrijk zouden willen nestelen. VLISSINGEN den 26 julijVoor Antwerpen bestemd eijn alhier ter reede gekomen Millicent Ths. I.cwis en Princess Victoria John Leathbeide van Londen met ballastJulia Adams Jsci- bella Given; ThalesPinkhamCondor, Whiting; Antelope Croshby, en Fratices Blanchard alle zes van de Havannah met suiker; Ileine des Anges Verges, van llavre en Isabella Douwes vnn Marseille beide met stukgoederen CornetRaafed van liiga Odin C. F. Berg; Enigheden, Andersen; Venus Andersen Suc ces s Christophersen alle vier van Gothenburg alle vijf met bout; Amalia Voortman van 1'etersburg met vlas; Reform Thygesen van Wiborg, met hout; Vascongado D. Aldamis Eehevaria van de Havannah, met suiker en cigaren; Mary Smith Blanchard van Slautanzas met suiker; InfatigableA. Cordier, van Valparaiso met verwhout; Madison Cole van Nieuw-York met katoen Géné- ral Rosas J. Mencke van Buenos-Ayres met huiden; E end ragt Voordemans, en l'Iris, Petit, beide van Bordeaux, met wijn; Lina C. Zeilvan de HavannahVirijinia Ann S. C. Turme mede van de Havannah en laatst van GibraltarRamblerH. Nicholas van Bahia en AromclundusE. D. Lane van de Havannah laatst van Cowes alle vier met suiker; Douglas Sumnervan Akyab, met rijst; CascenStevens, van Nieuw-Orleans met katoen; Quintin Metsys Jlichaelsen van de Havannah en Gaspar Monge Bidel van Brazilië beide met suiker Camille Cabban van Havre met stukgoederen. Als bijliggers zijn ter reede geweest en nu naar Botterdam gezeild UellowellThomas 1'rince van Bedford, en Somnouth James Law- son van Akyab beide met rijst. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Union, Goulhwater; Deborah John AbbothAlbion G.WigbL, en Alpha, J. B. May, alle vier naar EngelandCelerity Simkin; Friendship G. Cawthron en ProvidenceTh. Cass alle drie naar Goole en aUe zeven met tarwe JJcmuth Oltmans naar CardifT; Thetis ffm. Hopp naar Krageroe; Cito Eckel en Al- der minde Klaveuess beide naar NewcastleSarah L. RryantGay, op avontuur, alle vijf met ballast; Jeune Léonie de Vries, naar Uergen Harpcy Boysen naai Liverpool; Esperance Jongebloed naar Bergen; Jeune Amant e Darlan naar Havre; Haabel Folt naar Gothenburg; Julie Caroline Jacobsen naar Noorwegen Rein- hard, Bolwin naar ArehangelMaria, Ontjes naar Riga; Sans Repos, Gaukema naar Bergeu en 2 Sostre Lars Willarsen naar Huil, alle tien met stukgoederen; Enigheden, Nielsen naar Memel en EmelieKruse naar Newcastle, beide met ballast; Dolphin, ffm. Lewis naar Guernsey met tarwe; Republik Tanzen, naar Einden, met ballast; Elisabeth Dennison Post, en Luconia Ha- roilton beide naar Nieuw-York met landverhuizers. Van Gend Stadsradel Fahraws J. 0. Sundberg naar Gothen burg met ballastLady Malvina B. Ilendry naar Goole met tarwe Fodrenes Mindt Bentzeu naar Biga met ballast. VEERE den 26 julij. Eergisteren is naar zee gezeild de kof Nijverdalkapitein H. R. Giezenvan Middelburg naar Huil, met ballasten heden de tjalk de Vrouw Wilhelmina kapitein A. de Koning, van Middelburg naar Hamburg, met suiker. Ook is eergisteren binnengekomen de brik Stranger kapitein G. Walton van Seaham naar Middelburg met kolen. GRAANMARKT. Middelburg e6 Julij. Ook nu was er weder weinig tarwe aan de marktzoodat de prijs der voorgaande week zoo voor de consumptie als voor verzendino- zich ruim staande hield. De aanvoer van koolzaad hedroeg 200 las" waaronder veel wak zaad; het puike Walchersche en Zeeuwsche bram 12,50 enkel 12,60 op terwijl voor eenige partijtjes St. Joos- landsch 13 de mud is betaald; de wakke soorten werden naar kwa liteit voor 11 a 11,50 de mud gekocht. De puike jarige "Walchersche taiwe gold 9,50 dito nieuwe 9 a 9,25, mindere en afwijken soorten ƒ8,80 tot 8,40 naar deugd. De puike jarige Zeeuwsche tarwe 9, puike nieuwe dito ƒ8,80; miu- dere soorten 8,70 tot 8,30 de mud. Vlaamsche rogge ƒ5, Zeeuw sche dito 5 a 5,25. De aan de markt gebragte nieuwe winterkers!, was mooi van kleurdroogte en wigten is voor/4,10 gekocht"; de jar.ge wintergerst 3,75 a ƒ4, dito zomergerst ƒ3,50 a ƒ3,75 naar deugd. Boekweit is voetstoots tegen 5,10 de mud verkocht. Walchersche witteboouen werden op ƒ7,75 gehouden doeh bleven onverkocht, dito paardeboonen zijn niet minder dan 5 te koop; in hruinehoonen of groene erwten was geen handel. De prijs der raap-olie is 42 patent-olie 44 lijn -olie 32 per vat en der lijnkoeken 8,50 de 104 stuks. Overzigt der Marktprijzen van de Meekrap over de afgeloopene week. TEELT 1848. j Twee en een 1ste kwaliteit 21 f 22; idem middelbare ƒ19 a .ƒ20; idem mindere 17 a 18. Een en een 1ste kwaliteit 20 a 21; idem middelbare 18 a 19; idem mindere 16 a 17. On- beroofde 1ste kwaliteit ƒ20 a 21; idem middelbare 18 a 19 idem mindere 15 a 17. Muilen lsle soort 3 a 4 middel- j bare de 50 N. pond. Voor puike roode soorten is iets meerder vraag ook eerste kwali teit geele ouberoofde blijft courant te verkoopen doch alle andere soorlen met weinig onijjans. Aan het Bureau dezer Courant is ontvangen voor de on- gelukkigen te G r af horst: Van A. in goud f 5. Getrouwd Middelburg den 25 Julij 1849. Eenige kennisgeving. D. KOETS en W. HUBREGTSE. Middelpiujzen der Objecten van Markt binnen de Stad Middelburg, op den 2(5 Julij 1849. per Ned. Mudde Tarwe8 90 Bogge- 5 00 (tot regeling der Broodzetting) Gerst3 90 Haver- Zelling van bel Brood, voor het tijdvak loopende van den 30 Julij lot den 5 Augustus 1849. (per Nederlandsch Pond) Fijn Tarwenbrood ..19 ets, 1 Roggenbrood 10)- ets. Grof Tarwebrood 17 Masteluinbrood 14 Boekweit Witleboonen Groene Erwten Aardappelen Versche Boter. Frijs-conrant van Effecten. Amsterdam 2) pets. Werk. Schuld 3 dito dito 4 dito dito Amortisatie-Syndic. 3) pet. 51) a 601 - 79)- den 52 1 60i| 80|' 25 Julij 1849. Rusland Hope Co. Leening Idem Idem 1840. Handel-Maatschappij Dito Leening 1835/37 Aand. Holl. Spoorweg Rijn Spoorweg Oosl-Ind. Leen. 4 pot. Fransche 3 pet. Napelsche certificaten 814- 82). 50 - 50; Spanje Ar do in Coupons Portugal 4 pet. Oostenrijk Goll. <j- C. 4 pet. Metaliek Pruissen 1832. Denemarken N. Lond. 103) 1 1024 901 - 83). 12 81- 301- 73) 96)- 104 103) 914 84) 12) 8) 30) 74) 96) De stem uit Montfoort. Zalig zijn de Barmhartigen want hun zal barmhartigheid geschieden. Mam. V. 7. Onder dezen titel zal het Protestantsch Landbouwkundig gesticht te Montfoort, op onbepaalde tijden, afleveringen van één of een half vel druks in 40 in twee kolommen uit geven tot den prijs van 2,50 per jaargangwaar van de abonnementen bij de directie en bij alle boekhan delaars en postdirecteuren worden aangenomen. Als eene proef van de voorgenomene uitgave is het eerste no. ook bij de uitgevers dezer courant ter inzage te bekomen, en om over den aart en de strekking van dit blad te doen oordeelen nemen wij hier over de inleiding van dat eerste nommer. Hoevele maandwerken ook reeds aanwezig zijn waagt de redactié het onder al die stemmen ook deze te laten uitgaan en dit nederig blaadje, gewijd aan de volksopvoeding inzonderheid der verwaarloos den te doen verschijneu. Zij doet dat, alleen gedreven door de zucht om bevorderlijk te zijn aan eene zaak die zij meentdat de aan dacht der Nederlindsche Protestanten overwaardig is, om ware het mogelijkde belangstelling van velen daarin te doen toenemen haar aizoo in stand te houden en zoo veel mogelijk te verbeteren en uit te breiden opdat zij al meer en meer aan het edel doel van den stichter beantwoorde en bevorderlijk zij aan de ligchamelijke ver pleging en zedelijke vorming van ouden en jongen zoodat de laat- sten inzonderheid uit de diepte van jammer, waarin zij althans voor een deel liggen verzonkenworden opgebeurd naar ligchaam en geest gesterkt en alzoo geschikt om als nuttige leden eener christelijke maatschappij waardig op hunne plaats te staan. Tot dat einde toch bestaat er te Montfoort eene inrigting die on derscheidene gestichten teltwaarin reeds een honderd vijftig oudeu en jongen zijn opgenomen, die worden verpleegd en gevormd. Meer dan een dagblad heeft reeds daarvan melding gemaakt. Vooral heeft den Wel-Eerw. Heer Bovman de zaak meer uitvoering bekend ge maakt in zijne belangrijke brochure getiteld Het Protestantsch gesticht te Montfoort. Een woord aan de Protestanten in Nederland. Het doel met dit blaadje is alzoo de eenmaal reeds gegevene be kendheid met de zaak te bevorderen, de bedoelingen van den stichter nader uiteen te zetten berigten te geven aangaande de toeneming van het gestichtde veranderingen en verbeteringen daarin aange- bragt, de gunstige uitkomsten bij aanvang verkregen, en datgeen waarop men in het vervolg gegronde hoop heeft. Daarbij zullen gevoegd worden berigten aangaande soortgelijke menseblievende iurigtingen waar die ook aanwezig zijn, of nog worden gesticht; ja van alles, dat ter vorming en verbetering van verwaarloosden wordt gepoogd zoo veel men van een en ander in en buiten ons vaderland kennis kan erlangen. Eveuzoo zullen geplaatst worden doelmatige beschouwingen belang rijke opmerkingen of gepaste wenken omtrent den toestand van de laagste klassen der maatschappij en de pogingen die worden aange wend of behoorden aangewend te worden ter verbetering van den- zeiven. Stukken over het pauperisme de oorzaken en gevolgen er van den landbouw en nuttig mengelwerk zullen dus hoogst wel gevallig zijn. De redzetie bindt zich aan geenen bepaalden tijd van uitgave der nummers of zeker getal in het jaar. Zoo dikwerf de noodige stof zal voorhanden zijn zal zij een half vel dïuks als dit uitgeven zoo dat het getal heele vellen dat van 12 in een jaar niet zal te boven gaan. Mogt deze steji eenige geldelijke voordeelen aanbrengen dan zul len die vloeijen inde kas der iurigtingen. De uitgave^van dit num mer bevordert reeds de zaak door de eerste werkzaamheid te geveu aan de in dezelve opgerigte drukkerij waardoor dus dadelijk eenige arbeid aan den eenenen gelegenheid om zich in die werkzaamheid te oefenen aan anderen gegeven wordt. Op Woensdag 1 Augustus, des morgens ten 10 ure, zal de Notaris Mr. A. F. Sijfléin den Langendelft, Wijk B. No. 117, aan den meestbiedende verljoopen eene fraaije partij zindelijke MEUBELEN, BEDDENGOED-, WIN KELGOEDEREN en wat verder zal worden gepresen teerd alles te gelijk met voorschreven Huis des Maandags en Dingsdags, 30 en 31 Julij voor eenieder, op vertoon van Permissiebiljet, te zien. Die iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan de Nalatenschap van wijlen Mejufvrouw T. PI. FRENS wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen aan den Executeur ten zeiven Boedel J. PI. Ham, vóór of op den 6 Augustus aanstaande. 1. 36 Roeden BOUWLAND, gelegen onder Ritthem Ka dastraal bekend Sectie B. No. 230. 2. 63 Roeden 40 Ellen BOUWLANDgelegen onder Vlissingen, zijnde de helft over langs van het Perceel Kadastraal bekend Sectie C. No. 76. 3. 52 Roeden BOUWLAND gelegen onder Vlissingen zijnde de wederhelft van hetzelve PerceelSectie C. No. 76; en 4. 77 Roeden 20 Ellen BOUWLAND, gelegen onder Vlissingen Kadastraal bekend Sectie C. No, 82. De Koopers zullen op het gebruik komen 11a het rooven van den tegenwoordigen Oogst. Het KANTOOR van DE NIEUWE SOCIËTEIT DER ZAAGMOLENS is verplaatst van de Londensche Kaai naar de Houttuinen in het Huis Lett. Q. No. 30. J3'j den Boekverkooper J. OOMS is, in de thans trekkende Vijfde Klasse der 208ste Staats-Loterij getrokken een PRIJS van f 1,500, op No. 1953!* Bij denzeiven zijn nog LOTEN te bekomen. J3Ü J- S* ROSSET, Gortstraat I. 345, zijn te bekomen beste WARME WAFELS en BROEDERTJES. Ver zoekt ieders gunst en recommandatiemet belofte eener prompte en zindelijke bediening. ]7ene KEUKENMEID en eene WERKMEID worden ge vraagd bij Mevrouw JValler. Adres op den Singel buiten de SlijkpoortV. 68. Hene KEUKENMEID tegen November benoodigd bij Mevrouw Caland. ]Yene TWEEDE-MEID benoodigd bij Mevrouw Callen- fels, te VLISSINGEN. November benoodigd eene MEID, die ,goed kan koken en daarbij het Huiswerk verrigtenadres op de Vlas- markt, K. No. 145. ]\/[et November eene Burger DIENSTMEID benoodigd adres bij J. C. IV. Altorfer. IVJet Nov. eene MEID benoodigd adres bij Moens Zoon. HOF-TANDMEESTER VAN Z. M. DEN KONING berigt zijnen Geabonneerden en verder aan het geachte Pu. bliek, dat hij weder te Middelburg arriveren, en gedu rende acht dagen logeren zal in het Nederlandsch Logement in de Abdijter verrigting van alle Operatien welke tot het Chirurgicale en Mechanische gedeelte van zijn Vak behooren. Zijn arrivement is bepaald op Maandag den 30 dezer, en zijn vertrek op den 6 Augustus aanstaande. Het Depót zijner Tandmiddelen is thans gevestigd bij den Heer F. J. STADES, Apotheker op de Spuibrug te Middel burg, en bij den Heer BELSY, op de Kaai te Vlissingen. Zondags gedurende het Zomer-saizoen GROOTE HARMONIE onder directie van den Heer LIESOY. marende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. julr 1849. VAN MIDDELBURG Zaturdag 28, 'smorg. 5 ure Zondag 29, Dingsdag 31 Augustus. Woensd. 1 Donderd. 2, Vrijdag 3, Zaturdag 4, Zondag 5 61- 1_ 2 Pa1 IO I0T I I I li VAN ROTTERDAM: Zaturdag 28,'smorg. 11 ure Zondag 29,'smidd. 12 Dingsdag 31 ,'smorg. 3 Augustus. Woensd. 1, Donderd. 2, Vrijdag 3, Zaturdag 4, Zondag 5 3 4 4i- 5 6

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2