MIUMLBURESCHK C 0 D R A N T. =r* 1 mp M°. 68. 1849. Donderdag 7 Junij. iScstaucu co ^tbrninidtvatiexi. imtuculanbschc QEijbingeu. iauitculanbsrftc &ijbutgen. B EKENDMAKING. Het PROVINCIAAL GERlïGTSHOF in ZEELAND maakt bij deze bekend dat de Kamerwelke overeenkomstig artikel 17 der Wet op de Regterlijke organisatie en het beleid der Justitie, en artikel 11 van het Reglement op de wijze van Eedsaflegging enz.vastgesteld bij Zijner Majesteits be sluit van den 14 September 1838 Staatsblad no. 36) gedu rende de Vacantie van den 1 Jtilij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met de afdoe ning van spoed vereischende zaken en van Strafzakenhare gewone teregtzittingen zal houden op de navolgende dagen te weten Zaturdag den 7, Maandag den 9, Zaturdag 21, Maandag 23 Julij. Zaturdag 4Maandag 6 Zaturdag 18, Maandag 20 Augustus, telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure en dat overzulks de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke zaken na de Vacantie zal zijn den vierden September dezes jaars. Middelburg, den 5 Junij 1849. Gezien door ons Advocaat- Op last van den Hove, Generaal, thans fungerend Pro- L>e Griffier, cureur-Generaal J> W» DE BRUYN M. VERBRUGGE. Subst. [In het volgend nommer zal de bekendmaking der Arrondissemenls- Regtbank wegens de Kamer van Yacantie derzelve geplaatst worden.] MIN 1A TE li JE FAN FINANCIËN. PROVINCIE ZEELAND. KANTOOR MIDDELBURG. VERPACHTING. Op Donderdag den 21 Junij 1849 zal de Ontvanger van de Registratie voor de Geregtelijke Akten, tevens belast met het Beheer der Domeinen te Middelburg, ten overstaan van den Notaris Dirk .lohan van der Horst Serlé en getuigen in het Nederlandsch Logement in de Abdij te Middelburg, des namiddags ten één ure, in het openbaar verpachten: De KONIJNENVANGST in de Domaniale Duinen en Duiugronden in de Gemeenten Frouwe-Polder Big- genkerke Zoutelande en Koudekerke. De Verpachting zal geschieden voor den tijd van vier jaren ingaande den I Mei 1849. De conditiën en voorwaarden liggen ter lezing ten Raad huizen der Steden Middelburg, Vlissingen Vere Vrouwe- PolderBiggenkerkeKoudekerke en Zoutelande; alsmede ten Kantore van den Ontvanger en den Notaris voornoemd. De Ontvanger' voornoemd W. L. VAN SONSBEECK. NEDERL. IIA ND EL - MA A TS (IIA1' PIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat door haar zullen wor den geveild. Te AMSTERDAM, op Donderdag den 5 Juli] 1849. 37,316 Kranj. en Kan. Java SUIKER, liggende aldaar. 28,677 Dito DITOligg. te Rotterdam. 10,915 Dito DITO, Dordrecht. 4,429 Dito DITOMiddelburg. De Notitien met de Veil-conditienzullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 4 Junij 1849, VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. NEDERL. IIANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat door haar zullen wor den geveild. Te AMSTERDAMop Donderdag den 2 Augustus 1849, Circa 167,000 Blokken Banca TIN, liggende aldaar. 83,000 Dito DITO, ligg. te Rotterdam. of zoo veel minder als niet tijdig mogt zijn aangevoerd. Deze verkoop zal geschieden bij Kavelingen van ongeveer 1000 Blokken; terwijl hetgeen van voormelde hoeveelheid mogt worden opgehouden tot op de volgende Veiling niet aan de markt zal zijn beneden den laagsten prijs in deze Veiling besteed. De Directie geeft voorts de verzekering, dat zij vóór de maand Augustus 1850, geen ander Tin zal aan de Markt brengen, en dat tot op genoemd tijdstip geene Gouvernements- Veilingen van Tin in Nederlands-Indie zullen gehouden wor den alsmede dat geene verzendingen van dat Metaal, van Indie naar China, voor Gouvernements-rekeningzullen plaats hebben. De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 4 Junij 1849. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. RE FA CCINA TIE. Naar aanleiding van de aankondiginggeplaatst in de Courant van 5 Mei II., worden de Inwoners van de Wijken I. G. E. en M. verwittigd, dat de Commissie ter Revacci- natie hare zitting houden zal in het Burger IVeeshuisop Zondag den 10 Junij aanstaande, des namiddags tusschen vijf en zes ure. STRAND! ONDER IJ, Een iegelijk welke vermeent geregtigd te zijn tot de na volgende aangespoelde en geborgene Strandgoederen vervoege zich, vóór den 10 Augustus 1849, bij den Opper-Strandvon- der van bet 4de District van Zeeland, te Sluis, te weten: Een DENNEN PAAL met ijzeren Boutenring ter lengte van 11 Ellen, aangespoeld aan den Paulina-PolderGemeente Biervliet, in het begin der maand Mei 1848. Een gedeelte SCHEEPSRA, lang 15 Ellen, dik in het midden 1 El 7 dm., blaauvv geverwd en met twee Koperen Plaatjes beslagen, aangespoeld in den nacht van den 19 op 20 November 1848, voor het Strandvak van den Adornis- PolderGemeente Nieuwvliet. MIDDELBURG, den Junij. Onder dagteekening van den 26 mei zijn uitgevaardigd: 1. de wet op de toekenning van vrijdom van accijns van gemaal aan macaronie-fabrieken2. de wet, houdende dis pensatie van de wet van 16 november 1814, betreffende ze ker huis te Ooltgensplaat, en 3. da wet ter aanvulling der staatsbegrooting van 1849 voor wachtgeldenten behoeve van uitvallende ambtenaren. Den 4 dezer heeft jhr. mr. H. L. TVichersbenoemd - tot minister van justitie zijne nieuwe betrekking aanvaard. Z. M. de Koning werd maandag avond van het Loo in de residentie terug verwacht. Zr. Ms. schooner-brilt ternate luit-ter-zee iste kl. J. Fabius, is zondag uit Texel naar de Noord-zee gezeild. Het berigt dat de met verlof zijnde miliciens der lig- ting van 1847 weer onder de wapenen zouden worden ge roepen heeft zich tot nog toe niet bevestigd. Wij vernemen (zegt de Ned. Stoompostjdat de hoofd ingenieurs der marine P. Schuyt en A. E. Irompbelast met eene zending van regeringswege, naar Kroonstadt, Riga en Petersburg vertrokken zijn. In de laatste jaren schijnen in ons land geene aanvoeren van Riga-masten van eerste kwa liteit te hebben plaats gehad, daar deze op de plaats zelve tegen hooge prijzen door de Engelschen werden opgekocht. Dientengevolge presenteren de aannemers steeds masten van grover soorten bij gebrek aan beteren moesten deze somtijds aangenomen worden. De minister van marine wil, zoo het schijnt, daarom op de plaats zelve doen nagaan en onderzoeken wat er van deze zaak is en dit zou indien wij wel onderrigt zijn, het doel van bovengenoemde zending wezen. Uit Arnhem van den 3 dezer schrijft men: Gisteren avond half 7 ure trok overdoch voorname lijk langs het oostelijk gedeelte dezer stad een onweder, ver gezeld van hagelzoodanig als de oudste menschen zich niet herinneren ooit aanschouwd te hebben. Van uit het zuiden trok de bui naar het noord-oosten de lucht gaf een geel graauw licht, en ontlastte zich, eerst in groote regendrop pen, daarna, onder gestadig weerlicht en donder, in hagel, die op sommige plaatsen een palm hoog lag en waaronder korrels zwaarder dan een half Ned. once enkelen veel groo- ter dan een hoendereisneed men deze doordan bevond men in het midden een vast rond balletje ijs, gelijk aanbe- vrozen sneeuw en 0111 hetzelve doorschijnende ijskorrels ge- kristaiiseerd. De schade aan gebroken glazen is groot, doch het veldgewas en de boomvruchten hebben betrekkelijk zeer wei nig geleden hetwelk men gelooft te mogen toeschrijven aan den geringen wind die de bui vergezelde." Op last des Koningsheeft de fungerende hofmaar schalk bekend gemaaktdatbij gelegenheid der wedrennen op het Loo, zal plaats hebben een wedstrijd naar prijzen voor het handboogschieten een naar het doel en een naar den vo gel op den staak de dagen nader te bepalen. Nederland- sche handboogschutterijenwelke inogten verlangen daaraan deel te nemen, kunnen zich schriftelijk aanmelden bij den kamerheer adjudant van het paleis en domeinen het Loo. Wij meldden in ons vorig no. dat ds. van Senden uit Zwolle H. K. H. Prinses Albert op eene reis naar het Oos ten zal vergezellen thans vernemen wij dat vroeger ds. .7. J.van Oosterzeete Rotterdam, daartoe was uitgenoodigd maar niet had kunnen besluiten zijnen gewonen werkkring voor zoo langen tijd te verlaten. In den vroegen morgen van den 1 dezer is te Delft in den ouderdom van 40 jaren, overieden de kunstschilder W. H. Schmidt. Laatstleden maandag is zijn lijk op eene plegtige wijze door zijne kunstbroeders en vrienden ter aar de besteld. Voordit jaarzijn ter haringvisscherij uitgerust 110 schepen als te Vlaardingcn 67; Amsterdam 7; Wortnerveer 1 de Rijp 4; Enkhuizen 7 Maassluis 13; Delfshaven 1; Middelharnis 4 Zwarte Waal 6. Er zijn 7 jagerswaarvan de eerste een rijks-stoomschip is. Volgens de Aviso de la Meuse was vrijdag te Maas tricht de generaal Nepveu, met de inspectie der defensie middelen belastaldaar aangekonen om dat gedeelte zij ner zending te vervullen hetwelk op die vesting betrekking heeft. Hetzelfde blad (dat vroeger wekelijks uitkwam, maar se dert den 1 dezer maand dagelijks het licht zieten zoowel in het godsdienstige als staatkundige echt liberaal verlangt te zijn zonder in uitersten te vallen) zegt vernomen te heb ben dat eenige uitgewekene leden der Frankforter rijksverga dering zich in een klein stadje van Limburg genesteld heb ben, met het doel om de bevolking aldaar op te ruijen. Engeland. Londen 2 junij. Z. K. H. prhjs 'flen- drik der Nederlanden heeft eergisteren eene luisterrijlie re ceptie bij H. M. de koningin, en gisteren een groot con cert op het paleis van Buckingham bijgewoond, vergezeld wordende door de heeren vice-adtniraal Lucaskolonel Rigot, ridder R. van Rappard enz. Heden geeft de Russische ge zant, baron von Brunnoween feest ter eere van den prins. De prijzen der fondsen waren heden hooger, met vele koopers. Te Clonmore in het graafschap Mayo in Ierland is een steenkolenmijn ontdekt die uiterst rijk moet zijn. De Times vermeldt niets naders over het huwelijk van den graaf de Montemolin maar de Morning Chronicle meent heden te weten dat de onderhandelingen daarover zijn afge broken. Rultscliland. JVeenen 31 mei. In eene bekendmaking worden de bezitters van koffijhuizen en logementen gewaar schuwd wel toe te zien dat in hunne lokalen geene op roerige taal worde gevoerd of voor den staat gevaarlijke bijeenkomsten gehouden worden. Nopens het bombardement van Ofen en Pesth verneemt men nog de volgende bijzonderheden. Te Pesth raamde men de schadedoor het bombardement veroorzaakt op 10 millioen fl.waarvan echter op Ofen komen. Over het algemeen moeten te Pesth 200 huizen beschadigd zijn waaronder 32 in een hoogen graad. Generaal Hentzi is in den nacht van 21 op 22 dezer, ten 1 ureaan zijne wonden overleden. Men moet in de vesting een brief van hem gevonden hebben waarin hij den artillerie-kommandant bevel geeft, de stad Pesth te bom barderen en eenige huizen in brand te steken ten einde de nabij zijnde hulptroepen daaruit zouden zien dat hunne hulp dringend noodzakelijk zij. Den 28 mei arriveerde te Tyrnau de Russische voor hoede en wel eene kolonne van 20,000 mankomende uit het Waagdal; deze kolonne is, zoo men zegtbestemd om op Gran te marcheren waartoe bij Freistadt en Schin- tau alles voorbereid is. Frankfort2 junij. Ten gevolge der velerhande onguns tige geruchtenomtrent de door Pruissen en de twee andere Duitsche regeringen opgestelde constitutie was men alhier nog al daartegen ingenomen en koesterde een zeker wantrou wen te dien aanzien. Nadat men zich heeft overtuigd, dat door deze drie staten geene constitutie wordt geoctroijeerd, maar slechts een ontwerp daarvan is opgesteld en wordt aangeboden nadat men heeft gezien dat dit ontwerp met eenige, hoewel dan ook belangrijke wijzigingen, echter in de hoofdzaak overeenstemt met de door het parlement aan genomen constitutie en men heeft bemerktdat de thans te verkiezen rijksdag over dit ontwerp zou kunnen beraadsla gen en deze constitutie bepaaldelijk vaststellen heeft men het ontwerp eenigzins nader onderzocht en niettegenstaande er groote bezwaren bestaan in de omstandigheid dat de door het parlement aangenomene constitutie reeds door 29 staten is goedgekeurd schijnt men toch algemeen van oordeel te zijn dat het in den gevaarvollen toestand van het Duitsche vaderland geraden en zelfs noodzakelijk is, dit ontwerp in nadere overweging te nemen omdat het thans zeker is ge worden dat de door het parlement aangenomene constitutie niet met geweld kan worden ingevoerd en dat de pogingen, welke thans tot invoering derzelve worden aangewend grootelijks dienen tot dekmantel voor de voorstanders der sociale republiek reeds tot burgerkrijg hebben geleid en, wel verre van Duitschlands krachten te vermeerderen het zelve met eenen geheelen ondergang bedreigen. Het aan nemen der constitutie is thans het eenige redmiddel waartoe allen behooren zaraen te werken. De meeste leden van het parlementwelke naar Sttutgnrt vertrokken zijn, hebben de reis derwaarts over Wurzburg genomen. Het is nog zeer twijfelachtig, of zij aldaar in genoegzamen getale zullen zijn, om een besluit re kunnen nemendewijl vele leden alhier zijn achtergebleven. De rijks-bestuurder is met den minister van oorlog naar Maiuz vertrokken ten einde de bezetting dier vesting in oogen- schouw te nemen. Hamburg 2 junij. De krijg schijnt sedert eenige dagen tusschen de Deenen en Duitsche troepen niet hervat te zijn. De Deensche generaal Rye is op zijn terugtogt noordwaarts niet vervolgd. Men denkt nog altijd dat eene eerlang te slui ten vrede, waarbij niet alleen de strijdende partijen, maar waaraan op dit oogenblik geheel Europa behoefte heeft, op handen is. In Londen en Berlijn is men daartoe ijverig in onderhandeling. Berlijn 1 junij. De Pruissische regering heeftop nieuw, in verband met de Saksische en Hanoversche regeringen een zeer belangrijken maatregel genomen ter invoering van de tot stand gebragte voorloopige constitutie voor den Duit- schen Bondsstaat. Zij heeft namelijk een besluit uitgevaar digd, en aan al de verdere Duitsche Staten bekend gemaakt, waarbij een voorloopig scheids-gerigt wordt ingesteld, het welk in Erfurt resideren, en reeds den 1 julij aanstaande in functie zal treden. Dit geregtshof zal belast zijn met de beregting van de zaken, welke, naar luid der in te voeren constitutie, aan de regtsmagt van het rijks-gerigt worden on derworpen. Het zal bestaan uit 7 leden, waarvan 3 zullen worden benoemd door Pruissen2 door Saksen en 2 door Hanoveren van welke het voorzitterschap door een der Pruissische leden zal worden bekleed. Dit scheids-gerigt zal in de eerste plaats regtspreken in staatkundige en burgerlijke

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 1