T. 1846».68 JjcsUitrcu SlbtnïïiistcAticM.. kennisgeving. aanbesteden g. Imutculiusbsciic ®ijs&tu0eu. DOMEINEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den 4 Mei 1849, No. 10 {Provinciaal Blad no. 52.) Herinneren bij deze alle belanghebbenden aan de gunstige bepalingen van het Koninklijk besluit van 24 Maart 1849, {Staatsblad rto. 8) waarbij ter uitvoering van art. 3 der Wet van 29 Augustus 184S, {Staatsblad no. 39) voor den af koop der eeuwigdurende Renten Cijnsen, Tijnsen, Uitgan gen LegschattenGrondrenten Erfpachten en andere Pres tatiën behoorende tot 's Rijks-Domeineneen nieuwe maat staf is vastgesteld, welke het den Debiteur gemakkelijk maakt zijne Goederen van dergelijke schulden vrij te maken. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Mei 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van IIun-Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. GRATIS VACCINE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen, naar aanleiding eener missive van de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt, ter kennis der belanghebbenden dat van lieden af bij vernieuwing voor minvermogende Ingezetenende gelegenheid zal wor den opengesteld 0111 hunne Kinderen gratis te doen Vaccine ren, en zulks des Dingsdags en Vrijdags van iedere week, des middags reu twee ure, in een der localen van het Gast huis en willen bij deze de Ouders bij herhaling opmerk zaam hebben gemaakt op hunne verpligting om van -deze voor hen opengestelde gelegenheid gebruik te maken ten einde bij de erkende nuttigheid der Koepok-inenting te voor komen dat bij eene onverhoedsche uitbarsting der Kinder ziekte hunne Kinderen daarmede worden aangetast en deze kwaadaardige ziekte zich verspreide. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Mei 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; Gelet op artikel 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 September 1828 (Staatsblad «o,55) roepen mits deze op, zoodanige in vorige jaren ingeschrevene I'ersonen voor de Schutterij welke tijdens die in schrijving Gehmvd of Weduwenaar met één of meer Kinderen wa ren doch door sterfgeval of anderzins in de termen vallen om in de eerste klasse, zijnde de Ongeluiwden of Weduwennars zonder Kin deren te worden overgebragt om daarvan kennis te geven ter Se cretarie dezer Stad vóór of op den 31 dezerf zullende tegen de nalatigen Proces-Verbaal worden opgemaakt, en aan de Regtbank toegezonden ten einde de strafbepalingen van art. 1 der Wet van den 6 Maart 1818 (Staatsblad no. 12) toe te passen; terwijl dezelve tevens overeenkomstig artikel 8 van bovengemeld besluit, dadelijk bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 11 Mei 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van ïïun Édel Achtbare, M. F. LANTSIIEER. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG maken aan de belanghebbenden bekend dat de Commissie uit het Plaatselijk Bestuur, ingevolge art. 15 der Wet, belast met liet on derzoek nopens dc al of niet gegrondheid der redenen welke tot vrijstelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragt bare eerste gewone jaarlijksche Zitting zal beginnen op Woensdag den 23 Mei 1849 des voormiddags ten tien ure lot onderzoek van hen, aan wie, of der redenen waarom, in liet voorgaande jaar voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belangheb bende Personen ten overvloede uitgenoodigd de schriftelijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling bij de Wet gevorderd alsnog, voor zoo verre zulks niet alreeds is geschied tot en met den 22 dezer ter Stedelijke Secretarie over te leggen. Terwijl eindelijk ee.n ieder dien zulks aangaat wordt aange maand om zich stiptelijk op het bepaalde tijdstip voor de Commissie van onderzoek te vervoegenals zullende degenenwelke zulks mogten verzuimen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en, voor zoo verre zij dienstpligtige Nummers getrokken hebben niet vallen in de termen van art. 3 a, b, c, en art. 4 der Wet, bij de Scbuttery worden ingelijfd tot zij in het volgende jaar hunne reclames op voorschreven voetzuilen hebben doen gelden. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden gedruktafgekondigd en aangeplakt mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 11 Mei 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare M. F. LANTSHEER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN Brengen door deze ter kennis van de belanghebbenden dat door den Raad, als een noodzakelijk gevolg van de wet van den 27 September 1841 {Staatsblad no. 35), eenige nadere bepalingen aangaande de Stedelijke'gevestigde Schuld zijn vastgesteld en dat het daaromtrent opgemaakte Plan bij Koninklijk besluit van den 15 Augustus 1847 No. 74, goedgekeurd, bij den Stadsdrukker P. C. Verhoef, tegen be taling van 25 centzal verkrijgbaar zijn. Gevende Burgemeester en Wethouders tevens kennisdat de Raad de onderteekening en uitreiking der uitgegevene Coupons, mitsgaders de behandeling van alles wat tot de Stedelijke Schuld betrekkelijk is, voor het vervolg aan eene bijzondere en blijvende Commissie uit deszeifs midden heeft opgedragen bestaande deze Commissie voor het tegenwoor dige uit de heeren .7. C. DutilhWethouder; J. Fraserlid van den Raad, en Mr. A. van der SwalmeStads-Secretaris. Vlissingen den 11 Mei 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. CALLENFELS. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare S; van der SWALME. De CENTRALE DIRECTIE der Watering van den Ka pitalen Dam, zal op Woensdag den 23 Mei 1849, des na middags ten drie ure, in het Hof van Koophandelbewoond bij Sturm te IJZENDIJKE 111 hetopenbaar aanbesteden Het uitdiepen van ruim 2700 strekkende Ellen van het Kanaal DE LIGNE tusschen het zoogenaamd Keizertje en de Tonnebrttg. Het bestek zal acht dagen te voren in genoemd Logement te lezen liggen en de aanwijzing ter plaatse zal op den 21 en 22 Mei des voormiddags ten negen ure gedaan wor den waartoe de Vergaderplaats aan het Keizertje bepaald wordt. AA NEE STER ING. De DIJKS-DIRECTIE van den Polder POORXVLIET zal aanbesteden: het bouwen van eene nieuwe Steenen SUATIE- SLUIS met de daarbij behoorende Werken, Douderdag den 24 Mei 1849, des namiddags 5 ure, op het Gemeentehuis te Poortvliet. Den 21 en 22 dier maand zal aanwijzing van het Werk geschieden en op het Gemeentehuis Bestek en Teekcniug ter inzage liggen. Poortvliet, den 10 Mei 1849. De Dijks Directie voornoemd, M. M. de LANGE, Ter ordonnantie van dezelve J. A. van RHEE. AANBESTEDING. Op Maandag den 4 Junij 1849, des middags ten 12 ure, zal het Bestuur der Stad SLUIS, ten Raadhuize aldaar, overgaan tot de openbare aanbesteding bij inschrijvingen opbod van Het Bouwen van een nieuw SCHOOL-LOCAALmet de levering der daartoe benoodigde Materialen. Waarvan het bestek en de voorwaarden dagelijksuitge zonderd des Zondags in den voormiddag, ter Stads-Secre- tarie voor een ieder zullen ter inzage liggen zullende de aanwijze van het werk op Zaturdag den 2 Junij des voor- middags ten 10 ure plaats hebben. RE FA CCINA TIE. Naar aanleiding van de aankondiginggeplaatst in de Courant van 5 Mei 11., worden de Inwoners van de Wijken Tf. B. P. en C. verwittigd, dat de Commissie ter Revacci- natie hare zitting houden zal in het Burger Weeshuisop Zondag den 20 Mei aanstaandedes namiddags tusschen vijf en zes ure. MIDDELBURG, den 10 Mei. Eene buitengewone Nederlandsche Staatscourant van den 12 mei, te Amsterdam uitgegeven, behelst behalve het ver slag der intrede van HU. MM. den Koningen de Koningin in de hoofdstad, en der plegtige inhuldiging, een aantal be sluiten van benoemingen en bevorderingen. Het bestek on zer courant laat niet toe die allen te vermeiden alleen la ten wij hier volgen die onze stad en provincie meer van na bij betreffen, zoo als die van den vice-admiraal E. Lucas tot grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw en tot ridder: de heer J. Borsiusth.dr.predikant bij de Nederd. Hervormde gemeente en secretaris van het provinciaal kerk bestuur in Zeeland, te Middelburg. Tot ridders der mili taire Willemsordebij het 6de regement infanterie, de lui tenant-kolonel G. Menntnghde majoor G. H. li. Thom masseten de kapitein .7. .7. Schoppé. Voorts zijn in de orde der Eikenkroononder vele anderen benoemd van het 6de regement infanterie, tot ko'mmandeursde kolonel W. de Viileneuveen de majoor C. G. de Bock. Tot ridders: de kapiteins C. LogemaanII. F. N. de Roti-' de W. van BarneveldA. F. de la Paisièresde ka pitein-adjudant C. P. F. G. van Einden; de iste luitenant- adjudanten .7. D. U. LedelM. Logeman de iste luitenants R. J. van DinterG. L. H. WeinhagenA. G. Debart en A. II. Hammtng. Van bet'iste regement vesting-artillerie, tot kotnmandeursde kolonel F. A. F. Meijl; de majoors A. C. .7. den Beer Poortugael en R. Verschoor. Tot ridders de kapiteins G. F. S. de Hugüen'inT. C. W. van Dassel en J. W. Blanken; de instructie-kapitein P. G. Callenfels de iste luitenants J. .7. Stieltjes, en E. O. K. van Ingen de iste luitenant-adjudant F. .7. ,7. Schepern, en de iste lui tenant geattacheerd aan het departement van oorlog II. J. R. Beijer. De Amsterdamsche bladen behelzen breedvoerige be schrijvingen van de illuminatiewelke in den avond van den ia dezer in de hoofdstad heeft plaats gehad, en welke allerluisterrijkst geweest is en door het fraaiste weder begun stigd werd. Iiunne Majesteiten de Koning en de Koningin hebben de voornaamste punten der stad bezochtom de ij- I Ihmlnatie in oogenschouw te nemen, en zijn aüerwejjèV <?veri als des morgens, door de menigte met de grootste -g.eestdrüï begroet geworden. Zondag morgen hebben hoogstdezelven vergezeld door de overige leden van het Vorstelijk Gezin, de openbare gods dienst-oefening in de Westerkerkonder het gehoor van den predikant D. II. Wildschutbijgewoond. H. M. de Koningin heeftbij gelegenheid van 's Konings inhuldiging, aan den burgemeester van Amsterdam doen ter hand stellen de aanzienlijke gift van 2000 voor de alge- meene armen. Men meldt dat Z. M. bij de inhuldiging de uniform der marine droeg, als zijnde die van het eerste wapen van het Rijk. Onder de vreemdelingen die de inhuldigings-plegtighe- den te Amsterdam zijn komen bijwonen, is bijzonder opge merkt geworden de bekende Fransche schrijver Alex.Dumas, vergezeld van zijn zoon. Door Z. M. is tot staatsraad in buitengewone dienst benoemd de heer P. Huidekoper burgemeester te Amsterdam. Uit s Gravenhage den 14 dezer meldt men: Men verneemt dat op last van hoogerhand de plegtige intogt op morgen alhier voortgang zal hebben maar dat de voorgenomene illuminatie van morgen avond tor woensdag avond zal worden uitgesteld, omdat de Koning zich mor gen namiddag11a afloop der plegtigheid naar Rotterdam zal begeven. De ramp, die zoo velen aldaar getroffen heeft, vindt natuurlijk de tneest algemeene deelneming. Bij gelegenheid der vijf en twintigjarige gedachtenisviering van het bestaan van het Nederlandsch genootschapTot ze delijke verbetering der gevangenen te Amsterdam den 10 de zer, is tevens de gewone jaarlijksche algemeene vergadering gehouden, onder voorzitting van den mede-hoofdbestnurder W. II. Suringar. Plaatsgebrek belet ons thans daarvan meer me de tedeeien, mogelijk komen wij hierop in een volgend no. terug. Wegens den verschrikkelijken brand te Rotterdam, wordt onder anderen in -de stads-couraiit van den 14 dezer nog het volgende medegedeeld Terwijl de hoofdstad des Rijks nog ter naauwernood uitrustte van de vreugdebetooningeu diena de plegtige inhuldiging des Koningsin den nacht van eergisteren op gisterenbij schitterend feestlichtlangs hare grachten en straten klonken brak voor de tweede stad des Rijks een dag van onberekenbare ramp aan. Een brand uitgestrekter in zijne vernieling dan de jaarboeken van Rotterdam wei- ligt sedert den grooten brand van julij 1563 opleveren, barstte gisteren morgen ten half zev.en ure uit in de slechts sedert weinige maanden in werking zijnde stoomsuikerraf- finaderij der heeren P. H. Tromp 6? Co. aan het zuid-west einde der Leiivebaveü nabij de Zalmhaven. De brand ont stond in de beenzwartbranderij tot die fabrijk behoorende, kort nadat de directeur, de heer Eyb'enhet gebouw verla ren had om zich per spoortrein naar elders te begeven. Binnen den tijd van nog geen twaalf uren zijn een twintigtal grootere en kleinere panden van hunne standplaats als uitgedelgd eene schadezoo voor de eigenaars en be woners als voor verschillende maatschappijen en sociëteiten van assurantie veroorzaakt, die gezegd wordt niet overdreven te worden wanneer men haar op ruim vier miliioen schats begroot; een honderd en veertigtal ijverige werklieden voor het oogenblik van bestaan beroofd een aantal deftige fanti- lien van eigen huis en haard verstoken. Het getal der in werking ge veest zijnde brandspuiten waaronder van 's Rijks marine was vier cn twintig. Was de ramp groot, groot ook was de algemeene deel neming en verslagenheid, onder alle klassen van inwoners. Alleen leefden als onder den indruk van het besef der gele den schade en verliezen. Wij vernemen dat zoodra Zijne Majesteit gisteren avond de schrikkelijke ramp vernam die onze stad had getroffen, hoogstdezelve zijnen adjudant, den heer jonkh. van Karne- bsek en ordonnans-officier den heer graaf van Bij landt her waarts heeft afgezonden ten einde niet alleen daardoor bekend te worden met de grootte van het onheil, maar ook hoogstdeszelfs deelneming daarover te betuigen en alle hulp aan te bieden die nog mogt vereischt worden om den ver deren voortgang der vlammen te stuiten. Ook vernemen wij nog dat ook heden voormiddags de heeren ministers van binnenlandsche zaken en van buiten - landsche zaken na zich vooraf bij het stedelijk bestuur op het raadhuis te hebben vervoegd met een der heeren wet houders de plaats van den brand in oogenschouw hebben ge nomenen omtrent alles de meest naauwkeurige informatien hebben gevraagd, ten einde daardoor in de gelegenheid te zijn Zijne Majesteit nog nader met alles bekend te maken. Heden middag tegen half twee ure kwam ook Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden alhier aan deed zich naar het tooneel der verwoesting begeleidennam aldaar alles in oogenschouw, en betuigde de hartelijkste-smart over de vreeselijke gebeurtenis. Morgen namiddag wordt Z. M. de Koning met het zelfde doel hier verwacht. Tweede Kamer der Staten-Cleiscraail. Zitting van maandag 14 mei. Daarin zijn ontvangen nog twee verzoekschriften om voor de betrekking van commies-griffier in aanmerking te komen; zij zijn: 1. van den heer mr. Pvan Hofstede van Son advokaat bij de arrondissements regtbank te Goes en 2, van den heer Jodoiits Heringaaspirant notaris te Utrecht.

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 1