MIDDELBUBGSCHE C 0 U B A N T. N°. 4-7. Donderdag 19 April. ïScsturcn c» ^bwtniötiraticu. i5hutciflAnb0chc STijöiugeu. üSmtculanbdcftc STijbingcu. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND In aanmerking nemende dar achtervolgens de wet van den 8 November 1815 Staatsblad no. 51), de Rekeningen of Declaratien van alle Schuldvorderingen ten laste van het Rijk', over het dienstjaar 1848, vóór of' op den laatsten Junij dezes jaarsbij zoodanige Besturen, Administratien CollegienAutori'eiten of Ambtenaren, welke de orders tot het doen der leverancien of anderzius gegeven hebben behooren te zijn ingediend, terwijl bij achrerlijkheicj hiervan de Schuldvordering zal worden gehouden voor verjaard en vernietigd Herinnert bij deze alle belanghebbende Besturen Admi nistratien en Partikulieren in deze Provincie, aan de be palingen der bovenbedoelde Wet, onder uirtioodiging tevens om de indiening hunner Pretentien over 1848 daar en waar het behoort, zoo spoedig mogelijk te bewerkstelligen, en daarvoor het aangegeven tijdstip van 30 Junij 1849 niet af te wachten. Middelburg, den 16 April 1849. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. XE DER L. if d T i) E E- Mii T S CU 1' PIJ De DIRECTIE maakt bekend, dat de YOORJAARS Ii\DIGO en COCHENILLE Veilingen der Maatschappij 1849, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen en bestaan uit de hoeveelheden, hieronder' gemeld: Te AMSTERDAM, op Dingsdag I Mei 1849. V* Kisten Java INDIGO, liggende aldaar. 25 Kisten Java COCHENILLE. Te ROTTERDAM, op Vrijdag 4 Mei 1849. 754 Heele. Kisten rAVA indigo, liggende aldaar. 1313 Kwart. J 8 SüMATRA 254 Kisten Java COCHENILLE 5 DITO Tegel Met voorbehoud de voorgemelde hoeveelheden INDIGO te vermeerderen, te AMSTERDAM met 934, Halve en Kw. Kisten, en te ROTTERDAM 520, Ingeval de Schepen, waarmede deze aanvoering verwacht worden tijdig genoeg binnenkomen. De Directie geeft bij deze aankondiging de verzekering dat zij, vóór hare gewone Najaars-Veilingen van i849,geene andere, dan de bovengemelde partijen Indigo en Cochenille zal aan de markt brengen. De Notitien met de Veil-Conditiën zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 17 Maart 1849. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD Direct, fnng. Secretaris. MIDDELBURG, den 18 April. In de herberg het Burgerhouteven buiten de Lange- vijlepoort, en gelegen onder de gemeente Koudekerke, is naar men verneemt 11. zondag een belangrijke diefstal ge pleegd van gelden toebehoorende aan aldaar uitgepakte kooplieden in lakens en andere goederen. De vermiste som wordt begroot op ongeveer f 3600 aan goud en papier. Eerstdaags worden naar wij vernemen de navolgende gar. nizoens-veranderingen. te gemoet gezien Van het 4de regement infanterie zou den 28 dezer het iste bataillon uit Vlissingeti vertrekken naar Woerden; den 30, de staf en het 3de bataillon uit Vlissingen den 2 mei het 2de bataillon uit Breskens, en den 5, het 4de bataillon uit Neuzen de drie laatstgenoemde naar 's Hertogenbosch. Van het 6de regement infanterie worden verwacht uit 's Hertogenbosch den 29dezer, de staf en het iste bataillon te Vlissingen; den iste mei, het 3de bataillon uit Woerden mede te Vlissingen-; den 2 mei uit 's Hertogenbosch het ade bataillon te Breskensen den 5 meihet 4de bataillon te Neuzen. Den 14 dezer is het 4de bataillon van het 6de regement uit Limburg te 's Hertogenbosch binnengetrokken, en den 15 is het 3de bataillon van het 7de regement weder van daar naar Breda gemarcheerd. Behalve de ridder-benoemingen in ons vorig no. vermeld zijn ons later nog bekend geworden de navolgende van den heer PA. M. Hinlopenluitenant-ter-zee ie klasse eti kom- mandant van Zr. Ms. stoomschip Cerberus en rar. J. H. Burlage te Amsterdam tot ridders der orde van den Ne- derl. Leeuw. In de orde van de Eikenkroon tot kom- mandeurs de heer baron Taats van Amerongen kamerheer van H. M. de Koningin-Moeder; en de heer Melvillui tenant-kolonel bij de schutterij te Amsterdam tot ridders de Iieeren N. Pieneman (dezoon) en J. Bosboom, kunstschilders. Thans is de tijd der inhuldiging des Konings officieel be kendde Staats-courant van gisteren behelst deswegens het volgende besluit TV ij WILLEM IIIbij de gratie Gods, Koning der Ne derlanden Prins van Oranje Nassau Groot-Hertog van Luxemburg enz.enz. enz. Gezien de voordragt van onzen minister van binnenland- sche zaken van den 7 april jlno. 3 kabinet Gelee op art. 50 der Grondwet, Hebben goedgevonden en verstaan 1. De beide Kamers van de Staten-Generaal tot eene openbare vereenigde zitting bijeen te roepen rer zake on zer plegtige beëediging en inhuldiging, welke in de Nieuwe Kerk binnen de stad Amsterdam op den twaalfden mei aan staande des namiddags ten één ure zal plaats hebben 2. De leden der beide Kamers uit te noodigen zich op den voormelden dag, ten 12 ure des middags, aan het pa leis te Amsterdam te vereenigen ten einde zich van diiiir naar de plegtige vergadering te begeven. En zal afschrift dezes wórden gezonden aan onze minis ters van binnenlandsche zaken en van fir.antien aan de beide Kamers der Staten - Generaal en aan de a'ge neene re kenkamer tot informatie. 's Gravenhageden 14 April 1849. WILLEM. De minister van binnenlandsche zaken J. M. de Kempenaer. Bij Zr. Ms. besluit van den 14 april 1849, zijn onder anderen tot derzei ver tegenwoordige fumien herbenoemd en bij continuatie aangesteld: tot griffier bij. het kanton-gëregt re Vlissingen de heer S. van I.eeu-.ventoe plaatsvervan gend kanton-regter te Oostburg, de heer A. J. Cailenfels tot plaatsvervangend kanton-regter te Hulstrar, F. van Deinse. Z. M. beeft goedgevonden aan den gepensionneerden lui tenant-generaal jhr. R. A. Klerckhoogstdeszelfs adjudant in buitengewone dienst, en aan den gepensionneerden kolo nel A. L. Akkersloot van Mouten het dragen te vergunnen van de uniform der bataillons grenadiers van het regement grenadiers en jagers, bij welk korps zij vroeger hebben gediend. Uit Amsterdam den 16 april wordt gemeld: Zoo men verneemt, wordt Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden aanstaande woensdag hier verwachttot het bijwonen eener rouWplegtigheidalsdan ter nagedachtenis aan wijlen Z. M. Willem IIdoor de groote vrijmetselaars loge in het lokaal Odeon te vieren. Na de groote wapenschouwing over de schutterij en de troepen der bezetting en de audiëntie, is vrijdag II. een groot diner aan het paleis gegeven, waaraan tusschen de 7cen8o personen hebben deelgenomen. Omstreeks 9 ure des avonds is Z. M. de Koning met een extra-spoortrein van hier naar 's Hage teruggekeerd." Z. M. de Koning heeft tot hoogstdeszelfs. buitenge woon adjudant benoemd deu regements-kommandant van de grenadiers en jagers den luitenant-kolonel Duycker. Z. M. de Koning van Hanover heeft aan den generaal- roajoor baron van Omphal, adjudant van Z. M. den Koning der Nederlanden die belast was hoogstdenzelven officieel kennis te geven van het overlijden van Z. M. Koning Willem IIverleend het kommandeurs-kruis eerste klasse der Koninklijke Guelphen-orde. De Toekomst vermeent te kunnen mededeelen dat, zoo de bij de vertegen woordiging aanhangige wets-ontvverpenmet name die op de uitoefening van liet regt van vereeniging en vergadering en tot dekking van het te kort, rnogten ver worpen worden waaraan dat blad niet twijfelt het ministe rie besloten heeft niet af te treden maar andere voordragten te doen. Zr. Ms. stoomschip Cerberus luit. iste kl. P.A.M. Hinlopen is door de stoomboot de Schelde van de reede van Vlissingen binnen door naar Rotterdam gesleept, 0111 te repareren. Zr. Ms. korvet ampiiitritr onder bevel van S. .7. graaf van Limburg Stirum is uit Texel naar Suriname vertrokken. SSuitscSiland. Weenen 12 april. Alles toont aan dat de Hongaren thans de aanvallers zijn en dat prins Win- dischgrdtz zijne strijdkrachten voor Pesth heeft zamengetrok- ken om die stad en tevens de belegering van Komorn te dekken. Het ontbreekt niet aan allerhande onrustbarende geruchten. Den 8 dezer moet er wederin de nabijheid van Pesth, scherp zijn gevochten. Aan het militaire gouverne ment werd verzekerd dat de opstandelingen met verlies van vele gevangenen waren teruggeslagen doch een en ander be hoeft bevestiging. Het is den generaal Perczel gelukt, versterking in Peter- Waradin te werpen. De opstandelingen aldaar hebben de keizerlijke officieren welke niet langer begeerden te dienen ongehinderd laten vertrekken. De keizerlijke troepen welke Zevenbergen hebben ont ruimd en zich in Wallachije bevindenworden op 12000 tnan begroot. De tijding van het aanrukken van het korps van den ge neraal Ilaynau naar Hongarije wordt nog niet bevestigd. De keizerlijke armee in Hongarije verliest veel volk aan den typhus; behalve hierdoor heeft het leger buitendien nog versterking noodig, weshalve dan ook reeds de noodige troe pen uit Italië en Gallicie zijn aangewezen om naar Honga rije op te rukken. Berlijn 14 april. Het antwoord van de Oostenrijksche regering op de Pruissische nota van den 3 dezeris ontvan gen. Deze verklaring is vervat in eene depeche van den minister Schwartzenberg aan den Oostenrijkschen gezant te Berlijn, van den 8 dezer. De inhoud is reeds, zoo hier als in Weenen, openlijk bekend gemaakt. De verklaring is stellig afwijzend, en alzoo geenszins bemoedigëncj. f ^fjrhoutjt in, dat Oostenrijk de in de nota van den 3 dezer vermeldt beginselen niet goedkeurt, en nog veel mincfëï .wil -\cyorJ- deren dat het parlementgeroepen om met de vorsten eetre constitutie tot stand te brengen zijne ma'gt té- buiten is ge gaan met dezen arbeid voor voltooid te verklaren, en op eigen gezag voor Duitschland eenen erfkeizer te benoemen dat deze vergadering de grenzen van haar regt geheel te buiten is gegaan door zich op eigen gezag permanent te verklaren dat hare besluiten derhalve niet verbindende zijn dat voor Oostenrijk die vergadering niet meer bestaat, en alzoo geenen invloed kan uitoefenen op de instelling van een nieuw te vestigen uitvoerend bewind. De Oostenrijksche regering verklaart verder dat de aarts hertog-rijksbestuurder dringend is vermaand, zijne betrekking alsnog niet neder te leggen maar dat indien onverhoopt aan dien wensch niet mogt worden voldaan het hoog be wind alleen op eene wijze kan worden gevestigd bij welke aan de gezamenlijke regeringen eene regtmatige vertegenwoor diging wordt verzekerd. Oostenrijk betuigt, met het parlement geene onderhande lingen over de constitutie te kunnen aanknoopen en ook geene gemagtigden naar Frankfort te kunnen zenden om het zij met Pniissen hetzij met andere Duitsche vorstenover de door Pruissen gestelde grondbeginselen te beraadslagen. Het protesteert bovendien ten sterkste tegen al zulke maat regelen die uit dergelijke beraadslagingen zouden mogen voortvloeijenmet voorbehoud van al die regten welke de Oostenrijksche regeringen hare Duitsche provinciën, naar aanleiding van de steeds bestaande verdragen, toekomen. De inhoud dezer verklaring heefc hier een diepen indruk gemaakten veel ontevredenheid over de staatkunde der Oos tenrijksche bewindslieden gebaard. Te oordeelen naar de heerschende stemming, is het kwalijk te verwachten, dat de koning nu zal kunnen terugtredenen is het derhalve waarschijnlijk dat de vestiging van een naauw vereenigden erf keizerlijken Dnitschen bondstaat spoedig zal volgen. Frankfort 14 april. Uit eene geloofwaardige bron verne men wij dat de. Duitsche constitutie onvoorwaardelijk is aan genomen door Wurtemburg, Baden, Saksen-Weimar Hes sen, Sleeswijk-Holscein Nassau, Oldenburg en de vrijste den Frankfort en Bramen. I11 Beijeren Saksen en Hannover begint de volksstem zich meer voor de constitutie van 28 maart te verklaren. De Oostenrijksche afgevaardigden hebben gisteren avond het besluit genomen om nog niet uit de Duitsche nationale vergadering te treden. llamburg 14 april. De Sleeswijkers zijn de grenzen van Jutland overgetrokken en hebben tot voor Kolding gerecognos- seerdmaar die stad nog niet in bezit genomen. De Denen schijnen zich alsnu te bepalen tot het verdedigen hun ner stellingen op en voor Alsen. Uit Koppenhagen wordt gemeld, dat het linieschip Skjold en het fregat Nymphen met den meesten spoed worden uitgerust. De Deeusche zeemagtbestemd om de Duitsche rivie ren en havens naar de Noordzee te blokkeren, bestaat uit 4 fregatten of korvetten en wordt gekommandeerd door den scheeps- kapitein Steens Bille. Zij zal nog met 3 oorlogs vaartuigen versterkt worden. Nog onlangs is eene Bremer brik van Venezuela opgebragten de genoemde bevelhebber heeft verklaard dat ook de schepen met landverhuizers aangehouden zullen worden. Italie. Telegrafische tijdingen van den 12 april uit Turin en uit Lyon van den 14 melden de onderwerping van Genua. De dagbladen van Turin melden daarvan nog niets maar zeggen dat men aldaar nog van alle correspondentie met Genua is afgesloten. De dagbladen der behoudende partij melden dat de generaal Avezzana aldaar door geweld regeert, latende ieder die weigert te vechten, doodschieten volgens de oppositiebladen daarentegen zouden de soldaten van den generaal Lamarmora in de voorsteden zich aan plundering en allerlei gruwelen schuldig maken. Voor de eer van Italië en der menschelijkheid is het te hopen dat van beide zijden die berigten overdreven zijn. Brieven uit Turin melden dat de generaal d'Aspré met 15 a 16000 man Oostenrijkers in Toscane gerukt is en den 10 of 11 april te Florence zou zijn aangekomen en dat den 6 eene afdeeling Oostenrijksche troepen van Ferrara op marsch was om den paus te Rome te gaan herstellen. Uit Parma werd berigt dat 20,000 Oostenrijkers te ge lijk Toscana en Romagna gingen aanvallen. Uit Gaëra 4 april wordt geschreven dat de H. vader aldaar eene nieuwe consistoriale vergadering had gehouden waarin vier Fransche prelaten verheven waren. De aanwezige Franschen te Venetie hebben aan den dictator Manin een adres aangeboden waarbij zij verklaren die stad niet te willen veriaten maar dat zij bereid zijn om met haar voor de onafhankelijkheid te strijden. In Savoye heeft zich eene beweging geopenbaard strek kende om zich van Italië af te scheiden en eene afzonderlijke nationaliteit te vestigen; daartoe wordt eene vereeniging voorgesteld die den titel heeft aangenomen van Provisionele centrale kring voor Savoye. Men ziet in die manifestatie gewigtige teekenen van on rust en verdeeldheid. Frankrijk. Parijs 14 april. Gisteren is in de natio nale vergadering een voorstel gedaan om de pensioenen aan ex-senatoren en pairs van de restauratie toegekend, in te trekken, en is dit met eene meerderheid van 336 tegen 323 dus slechts met 13 stemmen verworpen,

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 1