STALEN PENNEN, Seeiijbittgcti. 3bvevtenticn. menen zich in die stelling scheen te zullen verdedigen. Reeds den 26 is de ban van Croatiemet zijn korpsder waarts opgebrokenen den 27 door prins Windischgrdtz met nog andere troepen gevolgd; doch de Magyaren heb ben den strijd niet afgewachten dadelijk zonder een schot te doen de vlugc genomen. De prins was den 28 reeds weder in Pesth terugen had den ban de verdere vervol ging des vijands opgedragen, De generaal Schlick was bij Tokay aangekomen. Gedurende de afwezigheid des bevel hebbers was Pesth door het geschut van Ofen het welk met 80 stukken bezet is, in bedwang gehouden. De regering heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij de kerkelijke betrekkingen der Katholieke en niet-Katholieke bevolking worden geregeld en, ten aanzien van huwelijken overgang en kerkelijke lasten gelijk gesteld. In den Oostenrijkschen rijksdag is bij de beraadslaging over de grondregten bij amendement, met 191 tegen ioó stemmen bepaalddat de doodstraf voortaan zal zijn afge schaft; en is dadelijk een voorstel gedaan, om, in afwach ting eener amnestie, den keizer te verzoeken, geene dood vonnissen meer ten uitvoer te doen leggen. Het Oostenrijksche ministerie heeft, naar aanleiding eener interpellatie wegens het Italiaansche vraagstukaan den Oostenrijkschen rijksdag verklaarddat het bereid is in alle Staten onder den Oostenrijkschen schepter vereenigd en dus ook in het Lombardijsch-Venetiaansch koningrijk het grondbeginsel van gelijke regten van Oostenrijksche volks stammen ongekrenkt te handhaven en hunne ontwikkeling zoo veel mogelijk te bevorderen maar van den anderen kant elke nieuwe poging tot oproer met nadruk te bekampen en eeue verdeeling van Oostenrijk toe eiken prijs te zullen be letten. Berlijn 3 februarij. Onze regering heeft het bij de in hare nota aan de Duitsche hoven uitgedrukte wenschen niet la ten berustenmaar reeds aan de verschillende hoven een voorstel ter goedkeuring toegezonden dat over de consti tuering van Duitschland handelt. Volgens dit voorstel zoude Duitschland in 7 rijks-districten worden ingedeeld en wel op die wijze, dat Oostenrijk, Pruissen en Beijeren elk één dis trict vormen Hanover, Oldenburg, de beide Mecklenburgen en de Hansesteden tezamen één, Wurtembergen Baden één de beide Hessen Nassau en de kleinere Rhijnoever-staten één en eindelijk Saksen en de Tluiringsche Staten één. Een tweede voorstel wijkt van het bovengenoemde alleen in zoo verre at, dat er in plaats van 7 slechts 6 districten gevormd wor den namelijk Rhijn-Hessen zoude aan Wurtemberg en Baden en Keur-Hessen aan Saksen en Thuringen worden toegevoegd. Dit laatste voorstel neemt alzoo eenvoudig de koningrijken tot grondslag. Deze 7 of wel 6 districten hebben elk eenen vertegenwoordiger in den nieuw te vormen bondsraad en eenen vertegenwoordiger bij de vreemde mogendheden. De bonds raad die uit zijn midden den president (Vermoedelijk Oos tenrijk) benoemt, vormt voor den verderen boudstaat de uit voerende magt. Dit plan sluit echter niet uitdat enkele districten onderling eene bijzondere vereeniging tot gelijk vormige inrigting van politische en commerciële aangelegen heden instellen daar dit integendeel in de Pruissische nota wordt aangeduid. De Sleeswijk-Holsteiusche en Limburgsche questies worden in dit voorstel niet aangeroerd maar open gelaten tot de toekomstige verhouding dezer Staten tot Duitsch land nader zal geregeld zijn. De vesting Spandau is, even als de meeste der overige oostelijk Pruissische vestingen op vollen voet van oorlog gebragt. Al de andere vestingen van den Staatmet Maagden burg aan te vangen, zullen weldra ook op voet van oorlog gebragt worden. Frankfort3 februarij. Sedert eenige dagen bemerkt men den doortogt door onze stad van een aantal jeugdige Polen die allen den weg naar Frankrijk inslaan. Zij zijn over het algemeen goed van reisgeld voorzien. Als doel hunner reis wordt door velen derzelve opgegeven, dat zij hunne dienst aan Bodewijk Napoleon willen aanbieden ter vorming van een Poolsch legioen. Eenigen hebben zich laten ontvallen dat weldra eene hoogst gewigtige verandering te Parijs zal plaats grijpen, waarbij hunne medewerking wel niet overtollig zal geacht worden. De president der rijksvergaderingde heer von Gagern is sedert eenige dagen ongesteld. Het gerucht dat hijten gevolge der Pruissische nota zijn ontslag gevraagd beeft vindt weinig geloof. Ook de rijksbestuurderaartshertog Johann is gedurende eenige dagen krank geweestmaar alle gevaar is geweken. Groot en algemeen was de bezorgdheid der ingezetenen van Frankfortonder welke de grijze vorst zeer bemind is. Italië. Hoewel de uitslag der verkiezingen te Rome, op den 25 januarij, nog niet geheel bekend was, was ech ter zooveel uitgemaakt, dat zij geheel en al ten voordeele is van de mannen der revolutie van 16 november. Het schijnt, dat al de leden van het tegenwoordig ministerie, zonder uit zondering herkozen zijn. Indien men geloof mag slaan aan een berigt van de Alba dan zou de Sardinische regering aan den H. Vader het plan tot eene interventie in zijn belang hebben doen toekomen, Het gerucht van een aanval der Oostenrijkers op Venetie dat ook te Turin verspreid was, wordt door het dagblad van Piemont bepaald tegengesproken. Kardinaal Lambruschini heeft aan ai de kardinalen die zich te Napels of in deszelfs omstreken bevinden (eti welligt ook aan de andere) eene circulaire gezonden waarin zij worden uitgenoodigd zich naar Gaëta te begeven daar de paus het heilige collegie aldaar wenscht vereenigd te zien ten einde zich van deszelfs raad te bedienen^ ten om ook daar te beginnen een teeken uit Parijs, dat niet gegeven is, om dat men daar niet begonnen is. Gisteren heeft de president der republiek eene wapen schouwing gehouden over de tweede divisie van het leger van Parijs. Hij was verzeld van den minister van oorlog en van den generaal Changarnier. De president droeg de uniform van generaal der nationale garde. Na den afloop was er diner bij den minister van oorlog, waaraan de president heeft deel genomen. Des avonds zijn hem door den minister al de hoofdofficieren, thans te Parijs aanwezig, voorgesteld. De prins heeft zich zeer lang met sommigen van deze on derhouden. Het berigt van deze plegtigheid geeft veel stof tot overweging, vooral in dezs dagen. Als een gelukkig verschijnsel mag men beschouwen dat de werklieden aan de gebeurtenissen van den dag geen deel hebben genomen. In onderscheidene ateliers, waar 6 a 700 personen werkzaam zijn, ontbrak geen enkele. Men verzekert, dat de regering besloten heeft geen feest te vieren bij gelegenheid der verjaring van de februarij- omwenteling. Heden is weder bekend gemaakt de maandelijksche staat der bank. Die staat is allerongunstigst. Parijs 4 februarij. De zitting der nationale vergadering heeft 11. zaturdag eene belangrijke wending bekomen door eene tusschenkomende zaak die eene kabinets-questie heeft uit gelokt. De heer Perrée namelijk is opgetreden om het ministerie te interpelleren ter zake van een aan de prefecten met andere stukken van het ministerie van binnenlandsche zaken toege zonden en voor 'de ministeriele dagbladen in de departemen ten bestemd artikelwaarin de nationale vergadering in een min gunstig daglicht gesteld en aangedrongen wordt op het indienen van adressen voor de ontbinding derzelve. De mi nister van binnenlandsche zaken de heer Léon Faucherheeft verklaard van dat stuk geen kennis te dragen en de ministers voor het openbaar onderwijs en van justitie, de heeren Fal- loux en Odilon Barrothebben hunnen ambtgenoot onder steund. De heer Odilon Barrot wendde krachtige pogingen aan om ten aanzien van deze zaak tot de orde van den dag over te gaan jpaar de vergadering verlangde eene stemming en bij deze heeft het ministerie eene nederlaag geleden, alzoo het voorstelom over te gaan tot de orde van den dagmet 407 tegen 387 stemmen is verworpen. De dagbladen houden zich allen zoo als te verwachten was, ieder volgens zijne wijze van zien, met dezen uitslag bezig. De organen der republikeinsche partijvan alle kleu ren klappen in de handen. De dagbladen der behoudende meeningen toonen zich natuurlijk in oppositie tegen de beslissing der vergadering. Een klein getalwaaronder la Pressekomt nog niet regtstreeks voor hun gevoelen uit. Het Journal des Débats, die de zaak afgescheiden van het voorgevallene binnen de vergadering beschouwtdoet daarbij de gebreken der constitutie uitkomen en verwijst op de con flicten die er noodwendig uit moeten ontstaan. Inmiddels schijnt er bij het ministerie nog geen voornemen tot aftreding te zijn. De Moniteur behelst de volgende veel beteekenende mededeeling Na den afloop der zitting hebben de ministers zich ver eenigd in het Elysée National. Aldaar is besloten dat zij op hunne posten zullen blijven en zullen volharden in de uitvoering van den last die hun is toevertrouwd." De president der republiekdie zaturdag bij den heer Armand Marrast op eenen maaltijd was uitgenoodigd heeft volgens la Patriemet eenige der ministers, daarvoor zijne verschooning ingezonden. Volgens anderen is het diner uit gesteld alzoo de president en de ministers zich onmiddel lijk na den afloop der nationale vergadering in het Elysée National moesten vereenigen en zij den voorzitter der na tionale vergadering hun leedwezen hadden te kennen gegeven dat zij van zijne uitnoodiging geen gebruik kouden maken. Ook aan deze zaak hecht men beteekenis. Bij de revue die door den president 11. zatnrdag op het veld van Mars is gehoudenzijn eenige weinige krui sen van het legioen van eer uitgereikt. Toen de president te kennen gaf dat men met de uitdeeling dier decoratie niet meer zoo overvloedig als vroeger zou te werk gaan maar dat hij hoopte daardoor aan die instelling al hare waarde en glorie terug te schenken zijn deze woorden met de uit roepen van eenparige goedkeuring ontvangeu. Men noemt onder de verdedigers der beschuldigden van 15 mei, de heeren Th. Bac en Ledru-Rollin. De Constitutionel wederspreekt het berigt van het ver trek van den heer Thiers naar Rijssel. Effecten notering te Amsterdam 5 Februarij. Nederl. Werkelijke Schuld 2! pet. 49^11491, gebl. 49T5^. Dito 3 pet. 58 k 58!, gebl. 58J-, Dito 4 pet. k 77-J-, gebl. 77. Ilaudel-maatsehappij Frankrijk. Parijs 3 februarij. De ministeriele dag bladen deelen reeds meerdere bijzonderheden mede omtrent den aanslag welke den 29 januarij bedoeld was. De club la Solidarité Républicaine was het brandpunt. Zij telt 33 vertegenwoordigers. Haar programma was ontbinding der nationale vergadering, oprigting van een comité van alge meen welzijn, inhechtenisneming der familie Bonaparte, o.. helling der drukpers-vrijheid gedurende twee jaren en der persoonlijke vrijheid gedurende 3 maanden om de maatschappij re zuiverenontbinding der nationale gardeuitgifte van papieren geld, regt op den arbeid, opklimmende belasting en meer dergelijke droombeelden der roode republiek. De bondgenooten inde provinciën waren gewaarschuwd en wacht- VLISSINGEN den 5 februarij. Voor Antwerpen besterad zijn al hier ter reede gekomen: Elisabeth Ann T. Bonnard; Claudia J. Havard Nimrod R. Qwen Waf er H. Harris en Concord Sharp alle van Ronden met ballastDcnise R. R. Ketelsen van Guati— mala en St. Thomas, met campeche-houtRapide J. A. Foumy van Londen, mer stukgoederen Anna, Wessels van Buenos-Ayres met huiden; Agathen S. A. Amigaden van Faimouth.met tarwe. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Sultana J. W. Cretchfield naar Londen, met tarwe; Eugene II. Rienerts naar Huil met stukgoederen Prinses Victoria, Ths. Jackson naar Londen met olie en beesten Adrian Edw. Scott naar Bordeaux, met stukgoedereu Venezuela, Goodburn met stuk goederen; JaneWetherill; Arnold, EIbenezer; Economyffm. Wright; Harriet, J. StewartOak Holdrudge Joys John Joy en Arannah John Green alle acht naar Londen en alle zeven met tarwe; Fanny Dey en die Hoffnung Regendorfheide naar New- haven met tarwemeel; Horatio D. de Asquita naar Breinen met stukgoederen. PJeden beviel voorspoedig van eene DOCHTER P. van Dammegeliefde Huisvrouw van Cólijnsplaat A. A. MOOIJAART. den 2 Februarij 1849. Eenige kennisgeving. I )^LGEMEENE VERGADERING van Hoofdparticipanten der COMMERCIE-COMPAGNIE, in het gewoon Lokaal, op Dingsdag den 13 Maart 1849, des namiddags ten één ure precies. Jj)e ondergeteelcende, voornemens zijnde met primo Maart aanstaande haar Bedrijf van Linnen-Naaister van de hand te doen, bedankt bij deze hare Begunstigers voor het vele jaren in haar gestelde vertrouwen zoo wei als de Ouders wier Kinderen haar onderwijs zoo zij meent met goed gevolg, hebben genoten en neemt de vrijheid om aan dezelve de LINNEN—NAAISCHOOL in het Gesticht No. 3 QBurger- Weeshuis}, alwaar zij ia dat Handwerk is onderwezen, een ieder aan te bevelen. Middelburg 8 Februarij 1849. M. E. REGEUR geb. Wisse. Op Vrijdag den 23 Februarij 1849 zal publiek worden verkocht, eene HOFSTEDE, groot 29 Bunders 02 Roeden 36 Ellen staande en gelegen ouder Middelburgs Ambachten, behoorende aan de Erven van wijlen Adriaan Ostéen zulks eerst in Perceelen en daarna in massa. Nader meer breed voerig te annonceren. OPENBARE VERKOOPING door den Notaris Woutersen op Vrijdag den 23 Februarij 1849, 's morgens om jo ure, te WESTKAPELLE, op de Hofstede van wijlen IVm.Lour. Minderhoudvan den aldaar aanwezigen INBOEDEL, be staande in twee PAARDEN, oud 16 k 19 jaren, twee MELKKOEIJEN een KALF en ander Vee twee WAGENS een PLOEG, vier EGGEN en verder LANDBOUWERS GEREEDSCHAP. En 11a den afloop daarvan, in de Herberg genaamd het Koffijhuis, van elf Partijen BOUW- en WEILAND, gele gen in de Gemeente Westkapelle te weten Roed. Ell. Kadaster Sect. No. 1. Bouwland, 60 77, D. 157 en 314. 2. Weiland, 54 00, B. 131 en 757 Noordel. gedeelte. 3. Weiland 48 50als boven Zuidelijk gedeelte. 4. Bouwland, 53 61,D. 154611317. 5. Bouwland, 59 10, D. 156611315. 6. Bouwland, 74 40, D. 162. 7. Weiland, 84 80,A. 198. 8. Bouwland, 38 00, D. 106 Westelijk gedeelte. 9. Bouwland, 38 30,als boven Oostelijk gedeelte. 10. Bouwland, 55 00, D. 158 Zuidelijk gedeelte. 11. Bouwland, 54 30, als boven Noordelijk gedeelte. Zullende de 2de en 3dezoomede de 8ste en 9de Partij na de afzonderlijke veilingnogmaals te zamen worden op geroepen. Zijnde alles bij wijlen gezegden IVm. Lour. Min derhoud in eigendom en gebruik geweest. jje Notaris D. J. van der Horst Serlézal op Woensdag den 28 Februarij 1849, des voor middags ten 9 ureop de Hofstede bewoond "door Marinus de Krakerin het NIEUWLAND in het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen acht WERK PAARDEN, als zes Ruins, oud 17, 14, 119 en 4 jaren eene zeeme Merrie, oud 4, een vosse Dito, oud 3 jaren; 9 baatgevende MELKKOEIJEN 2 Kalfdragende Vaarsen eene tweejarige Vaars5 éénjarige Dito KalversScha pen een vet en vier magere Varkenswaaronder twee Zoog- varkens, een Kaarnhond 3 BOERENWAGENS eene Drie- wielskar, een Wale en 2 kleine Ploegen, ijzeren en houten Eggen, een RolblokMolbord, SnijbakkenWindmolen, Zaaddorschzeildrooge en groene MUTSAARD20 Voeren HOOI, BOUW-, MELK- en ZOLDER-GEREEDSCHAP, PAARDENWAND eeuig HUISRAAD en MEUBELEN twee Bedden enz. JJit de hand te koop een Steenen "WIND- KORENMOLEN in den jare 1847 nieuw ge- lüill bouwd staande in de Gemeente KADZAND met daarbij behoorend WOONHUIS en 8 Roeden 40 Ellen EIGEN GROND. Te bevragen bij den Eigenaar Johannis Jacobus de Graaf, Molenaar te Kadzand. Brieven franco. £en WOONHUIS, BAKKERIJ, SCHUUR en ERVE staande op het Dorp Kruiningen ge- Egp^gjfegj merkt Lett. A. No. 47te koop te bevragen bij F. Dronkers te NISSE. 'J'e koop twee PAARDEN, eene zwarte en bruine Merrie, ieder 4 jaren oud, trouw en mak langs den Weg en zeer geschikt om gebruikt te worden (k deuxmains); te bevragen bij J. L. JValrave op het Molenwater, Lett. N. No. 50. Brieven franco. Een Jongeling welke meer gediend heeftbiedt zich aan als REMPLACANT adres met franco Brievenonder de Letters J. J.bij de Uitgevers dezer Courant. Jn een Manufactuur-Winkel benoodigd een fatsoenlijk Bur ger JONGELING adres bij de Uitgevers dezer Courant. E^ne DIENSTMEID terstond benoodigd St.Pieterstr. F. 40. Eene MEID benoodigdWal B. 54. Eene MEID en een KNECHT benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. J^ij den Boekhandelaar E. HENDRIKSElange Noord straat C. 31, te Middelburg is weder ontvangen: eene ruime sortering extra goede goedkoope uit het Magazijn van S. BENEDICTUS te Rotterdam. Bij denzelven is mede te bekomen Nieuwe Chemische INKT voor Stalen Pennen, zuiver en zwartk 30 ets. het Fleschje. En heeft ook voorhanden G. W. DERXDe Melodien der Evangelische Gezangen, voor Piano of Orgel. Prijs f 6. 58 Kleine Oefeningen en Koraal-Voor spelen voor het Orgel, ten dienste van mingevorderde Orgelspelers. Prijs/i,35 en voorts alle door den Heer Derx gecomponeerde en uit gegeven Muzijk. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 2