1IDDELBUMSCHE C 0 I! I A i\ T. w. 17. Donderdag 8 Februarij. N IK40. £Sc$tutrcn en !21bmitu0tiMticu. i f.*v iSuitcnianb^rftc Sijbiitgeu. JFER1NG FAN RUPSEN F ES TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG herinneren bij deze de Ingezetenen aan de Wet van den 26 Ventose 4de jaar zijnde van den navolgenden inhoud Art. 1. Binnen de tien dagen 11a de afkondiging der welrullen alle EigenaarsPachters en Gebruikers of anderehunne eigeue gronden of die van anderen bebouwende elk voor zoo veel Hem aan gaat verpligt zijn ora de Boorneu op de gronden staande van Bup- sennesten te zuiveren of te doen zuiveren op poene van eeue boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. Art. 2. Zij zullen op dezelfde straffen gehouden zijn, de Rupsen nesten en Netten van Boomen Hagen of Struiken afgenomen aan stonds te Terbrandenen zulks op zoodanige plaatsen alwaar zulks zonder gevaar van Brand aan Bosschen Boomen of Struiken, noch ook aan Huizen en Gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De Bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip de Booinen welke zich op onverpachte Na tionale Domeinen bevinden van llupsen doen zuiveren. Art. 4. De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burge meester en "Wethouders of Assessoren) zullen, ieder in de zijne, ver pligt zijn op de uitvoering dezer wet toe te zien; zij zijn verantwoor delijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. Art. 5. De Commissaris van het uitvoerend Bewind bij de Plaat selijke Regeringen zijn verpligtom binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging der weteene schouwing te doenop alle met Boomen, Houtgewassen, Hagen of Struiken beplante grondenten einde zich te overtuigen dat de wering van de Rupsennesten naar belmoren is volbragten om daarvan aan den Minister wien het aan gaat rapport te doen. Art. De wering der Rupsennesten zal in de volgende jaren voor den 1 Ventose (20 Februarij) moeten geschieden op straffe als hier boven bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierin, op het gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten koste van den nalatigendoor Arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigten de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegter op de quitantien der Arbeids lieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald zonder dat dc betaling daarvan van de boete zal kunnen verschoonen. Be tegenwoordige wet zal op den 1 Pluviose (22 Januarij) op bevel van den Commissaris van het uitvoerend bewind door de zorg van de hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. En willen mitsdien alle Eigenaars of gebruikers van Gron den met Houtgewas beplantmet den meesten ernst hebben aangemaand om zoo in hun eigen, als in het belang hunner naburen stiptelijk 11a te komen de bepalingen in bovenge melde Wet omschrevenen daardoor voor te komen de straf fen welke op de nalatigen in dezen zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijven, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 2 Fe briiarij 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hün-Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. FEETEELT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van I-Ieeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den 12 Januarij jl. No. 11 Provinciaal Blad no. 6.) houdende tnededeeling van den uitslag der in de maand September jl. plaats gehad hebbende Keuring der Springstieren Brengen naar aanleiding van art. 16 van het Provinciaal Reglement op de Springstierenter kennis van een iegelijk de namen der navolgende in de Gemeente aanwezige Stie renhouders, mitsgaders de meerdere of mindere deugdzaam heid der gekeurde Springstieren als Cornelis Rij nier seeen tweejarige zwart-bonte Stier, geed. Abraham Gidionseeen tweejarige zwart-bonte Stier ta- me tijk goed. En opdat de belanghebbenden van deze tnededeeling de rtoodige kennis dragen, zal deze worden afgekondigd, mits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 2 Fe bruarij 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. AA ND ES TE RING TAN DE LEVERING TAN BROOD. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen bij deze een iegelijk wien zulks zoude mogen aangaan dat op Woensdag den 21 dezer maand des middags ten twaalf lire, op de Voorzaal van het Raad huis, zal worden overgegaan tot hec aanbesteden der levering van het benoodigde BROOD ten behoeve der Armen-admi- tiistratien en Publieke Gestichten gedurende de negen laatste maanden van dit jaar; en zulks op de voorwaarden, door den Stedelijken Raad gearresteerdwelke van heden af op de Stedelijke Griffie ter lezing liggen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 5 Fe bruarij 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. NERERL. HAND EL-MA AT SC IIAP F IJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat de AOORJAAPiS KOFFIj-VEILINGEN der Maatschappij van 1849, zul len gehouden worden op de dagen en plaatsen en bestaan uit de hoeveelheden, hieronder gemeld-: Te AMSTERDAMop Maandag den 12 Maart 1849, 198,494 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 18,360 DITO,. te Dordrecht. Te ROTTERDAMop Donderdag den 15 Maart 1849, 161,245 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 3,801 Sumatra DITO, 710 Macassar DITO, 16,393 Java DITO, te Middelburg. De Directie geeft de verzekeringdat zij, vóór hare ge wone Najaars-Veilingen van 1849, geene andere Kotlij dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters zullen op IVoemdag den 14 dezer verkrijg baar zijn, terwijl de Notitien met de Veilconditienin tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 3 Febriiarij 1849. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. IFELDADIG HEID. De ondergeteekende hebben het genoegen, aan de daarin belang stellenden onder hunne Mede-Ingezetenen te kennen te geven, dat hunne bemoeijingen met betrekking tot eene buitengewone uitdeeling van warme Spijzen aan Minvermogenden op heden zijn afgeloopen; en dat de door hen geïncasseerde gelden ten bedrage van ƒ317, .6, zijn aangewend tot bereiding van 5057 uitgereikte portien benevens lol dekking van eenige kosten met het rondgaan voor de inschrij vingen en de inning der penningen noodzakelijk verbonden. De medewerking welke zij mogten ondervinden beweegt de on- dergeteelcenden tot de verklaring, dat zij indien de nood dit mogt vorderen ook voor een volgenden wintereene dergelijke zorg gaar ne op zich zullen nemen. Vlissingen 6 F ebr. 1849. J. A. SCHMIDT. J. C. OCKEBS. N. A. vak GOETHEM. Daar de gezamenlijke Burgemeesters der acht Gemeenten inhetland van Altena door overstrooming deerlijk geteisterd de milddadigheid des volks inroepende ook de medewerking van den ondergeteekende verzocht hebben, geeft hij zijnen geëerden Stadgenooten kennis dat hij alle ook de kleinste giften voor deze ongelukkigen die zonder krachtige hulp maanden achtereen ten prooi vnn gebrek versterkken zullen gaarne ontvangen zal en daartoe ook eene gesloten bus ten zijnen huize geplaatst heeft. Hij is verzekerd dat de goede Burge rij die nog met dankbaarheid denkt aan de milddadigheid bij der gelijke ontzettende ramp voor 41 jaren jegens baar beloond, gaarne iets zal bijdragen tot ondersteuning van deze diep ongelukkige Land- genooten. Vlissingen 7 Febr. 1849. P. J- ZIJNEN Predikant. NIOffiELBVRG den 7 Februarij. Naar men verneemt, heeft Z. M. dezer dagen, in ver band met de bezuinigingen, welke bij het rapport der tij delijke ministers van den 13 november II. zijn voorgesteld eene reductie bij bet wapen der infanterie bevolen ten ge volge waarvan bij het depót-battaillon van ieder der acht regementen infanterie twee compagnien worden opgeheven, behalve nog andere reductien welke in liet personeel van die regementen en van het regetnent grenadiers en jagers ge lijktijdig zijn voorgeschreven; door welke beschikkingen, niet alleen nu al dadelijk eene belangrijke vermindering op de uitgaven, maar ook nog verder in de gevolgen zal wor den verkregen. Ook verneemt men nog, dat bij de infanterie de rokken wingsen policiemutsen en linnen broeken, voor de man schappen zullen worden afgeschaftterwijl bij de andere wapens de epauletten door de manschappen niet meer zul len gedragen worden. Wij meenen in belang van het publiek te moeten rne- dedeelen, dat alhier bij onderscheidene winkeliers valsche Ne- derlandsche guldens en kwartguldens zijn ontvangen of aan geboden ieder zij dus oplettend bij het ontvangen of uitgeven van die geldstukken. De staats-commissie voor het hooger onderwijs heeft den 3 dezer te Haarlem hare eerste bijeenkomst gehouden zij zal hare werkzaamheden in deze week voortzetten. Uit Dussen schrijft men dat aldaar door de over strooming van den 18 januarij 14 woningen zijn onder water gezet en grootendeels onbruikbaar geworden. Eenige zijn reeds ingestort. Bijna 150 menscheii alie tot de arbeidende klasse behoorende zijn daardoor geheel ten koste der gemeente gevallenen hun onderhoud is des te bezwarender voor hunne dorpgenootendewijl door de inundatie alle werkzaam heden stilstaan. Engeland. Londen 3 febriiarij. Het parlement is eergisteren met gewone ceremonie geopend. Des namiddags vingen in de beide huizen de beraadslagin gen over het adres in antwoord op de troonrede aan, en reeds terstond bleek het dat de ministers gedurende deze zit ting ernstigentegenstand ondervinden zullen. Bijnatoch ware in het hoogerhuis het volgend amendement van lord Stanley aangenomen naardien 50 leden zich daar vó&r55'i£Ï zich' tegefi verklaarden i'(v Met leedwezen vinden wij ons echter Uiye Majesteit ootmoedig onder hec oog te brengen dat'lïóieti-hare betrekkingen met de vreemde mogendheden, noch de staat der openbare inkomsten noch die der belangen van handel en nijverheid des lands zoodanig zijn dat zijnaar ons gevoelen hec voorwerp vj t aan Uwe Majesteit gerigte gelukwenschen zijn moesten, ei ri een groor deel der belangen van kolo nie ett landbouw aan ee.ie steeds toenemende kwijning lijdt, die de ernstigste bekommering regtvaardigt" In het lagerhuis deed de heer D'Israëli eene soortgelijke motie, wier behandeling tot den volgenden dag werd uit gesteld. Hevig gispte hij de buitenlandsche politiek der minis ters, en hunne gedurige bemoeijingen met de zaken van an dere landen vooral in den tegenwoordige» toestand van Euro pa, hetwelk, zeide hij, het schouwspel van republieken, zonder republikeinen, en van keizerrijken zonder keizers opleverde. Z;in betoog werd door den minister Russe/l we- derlegd, en daarna een amendement van den heer Grattan op h'.'t adreswaarbij deze het stilzwijgen wilde doen af keuren, in de troonrede wegens de tot leniging van den nood in Ierland beraamde maatregelen beraamd met 200 tegen 12 stemmen verworpen. Het hoogerhuis hield gisteren geen zitting; in het lager huis werden de debatten over het adres in antwoord op de troonrede voorrgezeten waren zeer levendig. Het amen dement van den heer ZFIsraëli dat strekte om in weder spraak met de troonrede, te verklaren, dat de belangen van den landbouw en der volkplantingen des rijks in een gedruk te:) toestand verkeeren en dat de staat der buitenlandsche betrekkingen op verre 11a geene redenen toe gelukwensching oplevercwerd behandeld. Verscheiden leden spraken voor of tegen dat amendement, tot dat de minister Paimerston ten laatste opstond en zeide dat hij het als een voorwendsel beschouwde om aan som mige leden gelegenheid te verschaffen zich tegen het begin sel van vrijen handel en tegen het intrekken der graanwetten uit te laten. Zijne lordschap verdedigde het algemeene der uitdrukkingen; in welke de troonrede en het adres waren opgesteld, en beweerde tevens dat Engelands buitenlandsche staatkunde, die er in geslaagd was den vrede van Europa te bewaren en hoop op vereffening van gerezen geschillen te geven, wel degelijk rede rot gelukwensching gaf. Hij prees de goede trouw der regeringen die, sedert februarij 1848, elkander in Frankrijk waren opgevolgd wees de moeijelijk- heden aan welke de Engelsche bemiddeling tusscben Dene marken en Duitschland in den weg stonden en vermeldde de bijzonderheden der bemiddeling betreffende Lombardije Napels en Sicilië. 'Aan den heer Horsman, d>e gezegd had dat omtrent de buitenlandsche betrekkingen meerdere open baarheid heerschen moestgaf de minister te verstaan dat de leiding der onderhandelingen met vreemde kabinetten aan de kroon, niet aan het huis der gemeente toekwam, en dat hec openbaar maken daarvan in eene vergadering van volksver tegenwoordigers het zekerste middel zijn zou om ze te doen mislukken. Een voorstel van den marquis van Granbyom de ver dere debatten uit te stellen werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Toen zeide de heer D''Israëli dac hij uit de rede des ministers bemerkende hoe ieder lid later vrijheid zou hebben om op elk in de troonrede aangestipt onderwerp terug te komen niet langer op de aanneming van zijn amendement aan zou dringen. Derhalve werd het adres goedgekeurd en de vergadering scheidde. Z. K. II. de Prins van Oranje vergezeld door den vice-admiraai Arriens en den kapitein Goedeckebene vens den Nederlandschen minister, graaf Schimmelpennittck en diens echtgenoot, heeft dingsdag avond eene schitterende partij bij den Russischeii minister Brunovop Ashbnrnham House met zijne tegenwoordigheid vereerd. Lord tVellington zegt men is niet tevreden met den gang der militaire opera tien in Punjaub en wil lord Gough in het opperbevel over de troepen in Indië doen vervangen. Uenemarkcn. Koppenkage 30 januarij. De dag waar op de wapenstilstand van Malinoë ten einde looptnadert met rassche schreden. Den 26 maart is die vervallen en wil men het traktaat verlengen dan moet dit ten minste eene maand te vorendus op 26 februarijbekend worden ge maakt. Onze dagbladen beginnen zich dan ook reeds ern stig bezig te houden met de quescie, welke partij Denemar ken thans te kiezen heeftvele dringen met nadruk op liet hervatten der vijandelijkheden aan. Volgens de Flyvenpost zouden de onderhandelingen te Londen eene voor Denemarken hoogst gunstige wending ne men. Het blad geeft echter geene genoegzame gronden op waarop dit zijn gevoelen steunt. Onze rijksdag is nog altijd met de wet over den dienst- pligt bezig en vorderc slechts langzaam. Men schrijft uit Stockholm dat de beroemde zange res Jenny Lind thans vast besloten heeft het tooneel te ver laten. Duitscliland. IFeenen 31 januarij. Gisteren waren hier ongunstige geruchten nopens de krijgsverrigtingeu in Hongarije, in omloop. Men beweerde, dac een aanzienlijk korps opstandelingen onder den generaal Perczelnaar Pesth in aantogt was, en dat prins IVindischgrdtz aanstalten maak te om zich in die stad te weer te stellen. Heden verneemt men dat de generaal Perczel zich met de overblijfselen zijner afdeeiitig in Stolnock hebbende ge vestigd aldaar nog eene aanzienlijke versterking had beko-

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 1