MIDDELBU1GSCHE C O- IJ B A N T. ia N°. 1. Dingsda 2 Januarij. iScsUttrcu ets 3k3uutcnlatt&0cbc JEijbingcn. tTijbiugetï. €Y Dc abonncmcnls-prijs dezer Courant is f 2,75 voor drie maanden, en franco per Post f 3- De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven nommer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel, met uitzondering van Huwe lijks-, Geboorte- en DoodbekendmaUingen waarvan de prijs is: van één regels f 1 ,50 en voor ieder en regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven le zijnalzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald F RO Tl Ai CIJ LE GELDLEEN IN GEN. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Brengt bij deze ter kennis van de Houders van Aandeelen in de na te melden Geidleeningen dat op den eersten Ja- nuarij 1849 en volgende dagen ten Kantore van den Ar- rondissements-Betaalmeester te Middelburgzullen worden uitbetaald 1. De INTERESSEN over den jare 1848 a. Van het onafgelost gedeelte der Negotiatie van f 290,000 voor de verbetering der groote Communicatien en We gen in Zeeland b. Van het onafgelost gedeelte der Negotiatie van 20,000 voor de instandhouding der bestaande Stoombootdienst in het Veer van Klissingen op Breskens. c. Van de Negotiatie van f 27,000, voor de verbetering der Communicatie tusschen Zuid- en Noord-Bevelanden d. Van de Negotiatie van 220,000, ter verbetering der j Wegen in het Vierde en Vijfde District dezer Provin cie'; en zulks tegen intrekking van de daarvoor afge geven Interest-Coupons. 2. De KAPITALEN der, op den 4 September 1848, in het openbaar, uitgelote» Aandeelenin de hiervoren onder a. b. en d. omschreven Geldleeningen te weten aVan de Negotiatie van f 290,000 zeventien Aandee len ieder van Duizend Gulden, zijnde de Nommers 24, 38, 49, 58, 77, 90, 92, 100, 117, 126. 150, 163, 192, 213, 215, 252 en 269, met twaalf percent Premie op de aflossingwelke Negotiatie met 1850 geheel zal zijn afgelost. b. Van de Negotiatie van 20,000 drie Aandeelen ieder van Vijfhonderd Gulden, zijnde de Nommers: 4, 14 en 15 en t. Van de Negotiatie van f 220,000, zeven Aandeelen ieder van Duizend Gulden zijnde de Nommers7 26, 44, 51, 165, 169 en 191; en zulks tegen in trekking der voor genoemde Aandeelen afgegeven Obli- gatien met de daarbij behoorende niet verschenen In terest-Coupons. Wordende de belanghebbenden tevens verzochtde voor schreven Interessen en aflosbare Kapitalen zoodra mogetijk, ter aangegevene plaats te doen ontvangen. Middelburg, den 30 December 1848. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. laste van de Overzeesche Bezittingen, No. 820 verschenen 1 Octob.jl. bij den eerst-ondergeteekende bezorgd. Middelburg deD 30 December 1848. De Commissie voornoemd. Namens dezelve A. M. CRAMER Voorzitter. HUBERTUS REKKER, Secretaris. Middelburg l Januarij 1849. Ce VEREENIGING tot het bezoeken dc> Armer. maakt dankbare melding van de volgende giften, als: op den 25 December 1848 van P. Z.in de collecte bij de voormiddag-godsdienst in de Oost Kerk, een Bankbiljet, dato 7 Julij 1848, No. 362, 200 j den 27, van IJ, in twintig Muntbiljetten ad ƒ10, 200; deD 30, van B. een Bankbiljet, dato 28 Mei 1847, No. 451 groot 25 en bij de collecte op Oudejaars-avond in de Nieuwe Kerk, van A.H. G./10. De Directie der Vereeniging voornoemd J. C. SCH0RER va* DE SOUBURGEN, Voorz. N. VERDULST Nz. Penningmeester. POSTERIJEN. De DIRECTEUR van het Postkantoor te Middelburg brengt ter kennis der Ingezetenen, dat door eenige verande ringen in het aankomen en vertrekken der Posten met den eersten Januarij 1849, de volgende wijzigingen zullen plaats hebben Vertrek der Hollandsche Post9|- 's morgens. Vlissingsche (Voetb.) 9 5 's avonds. Veersche (Voetb.) 5 Aankomst der Hollandsche 4^ Vlissingsche (Voetb.) 8 's morgens. of 's avonds. Veersche (Voetb.) 81 's morgens. Het Kantoor wordt geopend voor frankeren, aanteekenen en afgeven van Brieven van 7L tot 81 's morgens. 9 j» 12 4 7 's avonds. Laatste ligting der Bus voor de Hollandsche Post en den Voetbode naar Vlissin- gen 8£ 's morgens, voor de Vlissingsche Post, het 4de District c. s.Belgie en Vere 4} 's avonds. De Directeur MUNTENDAM. Middelburg 31 December 1848. DIAKENEN der Nederduitscbe Hervormde Gemeente te Middelburg maken dankbare melding van de ontvangst van 100 onder de let ter Z. door tusschenkomst van Broeder dc Brakke en van 50 onder de letters A. Z.in de collecte van lieden voormiddag, Oost Kerk, beide voor extra-bedeeling; alsmede vaneen Bankbiljet, No. 198 ad 100 en van 10 onder de letter D. R. beide deelma kende van de collecte van heden avond. Het in die collecle ontvangene verzegeld Pakje, gemerkt A. A. G., zal aan de Tereeniging lot liet Bezoeken der Armen worden uitge reikt, en dal van den 25 dezer, gemerkt 22, aan het Collegie van Regenten over de Algemeene Armen. Diakenen voornoemd J. de BROEKERT Praeses. W. A. DORMAAR Hz. Scriba. ■VEERE den 29 December 1848. Het innig dankbaar gevoel mogen wij melding maken, Ldat aan ons heden avond door den Notaris Ik'. M. Snijder alhier namens een onbekende uit Middelburg de in onze behoeften zoo zeer te stade komende gift van één Bankbiljet, No. 39, groot 40, werd ter hand gesteld. Namens de Commissie uit de beide Armbesturen, I.. VAN WALLENBURG, Praeses. M. J. VAN DEN HEUVEL, Scriba. Arnemuiden 31 December 1848. nnrlelijIc verblijdt zich het Diaconie-Armbestuur van Arnemuiden dankbare melding te mogen maken van eene gift van tien Gulden bezorgd bij den Heer de Blaecke de Ligmj ie Middelburg onder de letter X. den 29 dec. 1848 en den 1 Januarij 1849 een Coupon laste Rusland, groot ƒ50, vervallen 1 Januarij 1849, No. 3885 en van O Q. een coupon Werk. Schuld No. 20108 a 14 85. Het Diaconie-Armbestuur voornoemd P. MEULEMEESTER.|Diik J. de HAMER. I MIDDELBURG den 1 Januarij. Wij ziju verzocht onze stadgenooten in het belang van het algemeente herinneren aan de volgende bepalingen van het reglement van stedelijke policie Het is verboden de sneeuw van de huizen of stoepen op de straat te werpen. Bij sneeuw of vriezend weder of wanneer het ijzelt zullen de eigenaars of bewoners van huizen en andere gebou wen geen water uit dezelve op de straat mogen laten loepen of daarop werpen zij zijn integendeel verpligt asc.'i of zand voor dezelve te strooijen. Bovenstaande overtredingen zijn strafbaar met eene boete van drie gulden of één dag gevangenis zijnde de hoofden der huisgezinnen civiel verantwoordelijk voor de daden hun ner kinderen dienstboden en verdere otiderhoorigen." KENNIS GE KIN G. Het BESTUUR der HULPBANK brengt ter kennis van alle belanghebbenden dat de zittingen van genoemde Bank zullen plaats hebben des Zaturdags middags van twaalf tot twee ure, ten Stadhuizein het Lokaal waar de Spaarbank gewoonlijk hare zittingen houdt, en van den Kassier-Boek houder des Maandags middags van twaalf tot twee ure, ten Kantore van den Heer A. H. G. Fokker in de korte Gort straat, I. 344; dat de eerste zitting van het Bestuur der Hulpbank bepaald is op Zaturdag 6 Januarijen van den Kassier-Boekhouder op 15 Januarij 1849. Tot het leeren kennen van de strekking en het gebruik dezer Hulpbank is van heden af een kort Onderrigt bij de Gebroeders Abrahams te Middelburg verkrijgbaar gesteld voor de som van twee cents. Middelburg, 1 Januarij 1849. Het Bestuur voornoemd Mr. G. A. FOKKER, Voorzitter. Mr. M. F, LANTSHEER, Secretaris. LOON KOOR WERK. Met hartelijke dankbaarheid is door de COMMISSIE LOON KOOR WERK, van een' ongenoemde uit Holland ten behoeve liarer Iu- rigtingontvangen eene gift van 20 en wel in een Coupon teu De Staats-courant van gisteren behelst de wet van 21 december 1848, betreffende de heffing van provinciale be lastingen in Zeeland, daarbij wordt bepaald De vereischte bekrachtiging wordt, voor de provincie Zeeland, verleend aan de heffing van eenen buitengewonen opcent op dc grondbelasting over 1849, en op de personele belasting over de dienst van 18? J, ter bestrijding van de kosten van onderhoud der provinciale waterstaats-werken en wegen. Deze wet zal aanvangen verbindende te zijn met 1 januarij 1849." Bij koninklijk besluit van den 22 december 11. is be noemd tot notaris te Viissingen, de heer T. van Uije Pieterse. Te Zierikzee is uit Tilburg aangekomen een detache ment lansiersten einde gedurende dezen winter de dienst als mardchaussées in de eilanden Schouwen eu Duiveiand waar te nemen. Onderscheidene dagbladen hebben dezer dagen weder het verdrinken van menschen vermeld, die zich te vroeg, of op te zwakke plaatsen van hetijs hebben gewaagd, en op eene treurige wijze zijn omgekomen. De hertog van Saxen-Weimar is uit 's Gravenhage naar Mannheim vertrokken. Bij koninklijk besluit van 26 december jl. is debetrek king van inspecteur der posterijen te Nijmegen opgeheven onder toekenning van een eervol ontslag aan den inspecteur H. A. Cremers, te rekenen van 1 januarij aanstaande. Tevens is bepaald, dat voortaan de inspecteur der poste- riien te Breda het toezigt zal voeren in de provinciën Noord- Braband Zeeland en het hertogdom Limburg; de inspec teur te Utrecht in de provinciën Noord-Holland Zuid-Hol land en Utrecht, en de inspecteur te Zwolle in de provinciën Gelderland, Ovet:jssel Friesland, Giuningen en Drenthe. Uit Maastricht 27 december meldt men De troepen, welke in de maand augustus jl. naar Lim burg waren gezonden, ter voorkoming van ongeregeldheden worden langzamerhand terug getrokken op 1 januarij aan staande zal er slechts eene kompagnie infanterie te Heerlen en eene te Sittard beide van het 4de baraillon van het 6de regement, verblijven. De twee kompagnien van het iste ba- taillon onder kommando van den majoor Thomassetdie gedurende vier maanden te Heerlen zijn gecantonneerd ge weest, verlaten morgen die gemeente, om naar 'sHertogen bosch terug te keeren dezelve hebben gedurende al dien tijd uitgemunt door voorbeeldige krijgstucht en het beste ge drag." Uit Weert 28 december wordt gemeld: De staf van het bataillon van het 5de regement infan terie, dat in de laatste tijden den linkerMaasoever bezet hield, is met eene kompagnie van hier weder naar Venlo opgerukt, waar insgelijks de detachementen van Roggel en Thoru zijn terug getrokken. De in Sittard gedetacheerde rwee kompagnien behoo rende tot het 6de regement, zijn ook weder naar 's Herto genbosch geretourneerd." Burgerlijke Stand. Gedurende de afgeloopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als: Geboren 47 kinderen 26 van het mannelijke en 21 van het vrouwelijke geslacht. Gehuwd 7 paren. Overleden: 37 personen; 17 van het mannelijke en 20 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 5. Buïtsciilaml. Te Weeuenalwaar wegens het langdurig uitblijven van nadere tijdingen aangaande dekrijgs- verrigtingen in Hongarije ongunstige geruchten deswege in omloop geraakten, is den 24 dezer een bulletin bekend ge maakt waaruit blijkt dat die geruchten geheel ongegrond waren en dat het leger naar luid der laatste berigten de vol gende stellingen inhield het iste en 2de legerkorps stonden slagvaardig tusschen Hochstrass en Raab en de voorhoede daarvan was tot Rabnitz voortgerukt zonder den vijand te ontmoeten. Voor Leopoldstad stond de divisie van den ge neraal Simonich en te Pressburg hetwelk zich in staat van beleg bevindt die van den generaal Kempen. Het korps van Ilorvath was van Oedenburg opgerukt om eene vijande lijke kolonne die naar Raab wilde trekken, in de flank te vallen. Inde comitaten van Pressburg, Wieselburg en Oe denburg was het landvolk ontwapend en de wettige orde her steld, De aanvrage van 80 millioenen voor het bestaande te kort in de beraamde behoeften is met eene kleine meerder heid door den rijksdag aangenomen. Berlijn 27 december. Onmiddellijk na het begin des nieu wen jaars, zullen de werkzaamheden in het tuighuis een aan vang nemen, om hetzelve voor de aanstaande zittingen der tweede kanier gereed te maken. In den jongsten tijd zijn vele kabinets-courierswelke uit Petersburg kwamen door deze stad gekomen ten einde zich naar Italië te begeven. Men zegt, dat dit in verband staat met de spoedige terugkomst van den paus naar Rome waarin de keizer van Rusland een zeer groot belang schijnt te stellen, Uit Posen wordt gemeld dat de bezetting van hel groot hertogdom op nieuw in beweging is gekomen en er troepen- marschen naar verschillende rigtingen plaats hebben men geeft als reden hiervan op het ontdekken van eene zeer ver takte zamenzivering onder de Polen, die voornemens waren, terstond na de verkiezing van Bodewijk Napoleon in alle Poolsche provinciëneene gelijktijdige insurrectie te beproe ven, ten einde alzoo eenen algemeenen oorlog uit te lokjeen, waaruit eene gewapende tusschenkomst van Frankrijk en eene wedergeboorte van Polen konden voortspruiten. Naar luid van bijzondere berigten, begint de meening, dat de Duitsche keizerskroon aan Oostenrijk toekomt, zoo wel in Weeuen als inOUmucz, veld te winnen, maar ver langt men daartoe eene aansluiting van Dtiitschland aan Oos tenrijk, en volstrekt geene oplossing van Oostenrijk in üuitsch- land. De beruchte dr. Straussbekend door zijne beschrij ving van het leven van.Jezus, heeft zijne demissie ingezon den als afgevaardigde der Wurtembergsche kamer, en wel om dat hij door den president dier vergadering bij de be raadslagingen tot de orde was geroepen. Italië. De tijding van de aftreding van het Romeinscbe ministerie bevestigt zich. Die aftreding is het gevolg ge weest van eene nieuwe volksbeweging. Volgens berigten uit Rome van den 18 bad den vorigen dag eene groote demonstratie plaats gehad ten einde het ministerie te nood zaken om tot de bijeenroeping eener constituerende verga dering over re gaan. Een dreigende volkshoop had zich voor het Quirinaal verzameld en door eene deputatie een adres aan de ministers doen overhandigenwaarin de on- middelijke bijeenroeping eener zoodanige vergadering geê'iscl.t

Middelburgsche Courant | 1849 | | pagina 1