MIDDELBUB6SCHE COURANT. N°. 152.' Dingsdag 1848. 19 December. 13c0tuvcn cu Cïbmimsfvaticu. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. ïmtttcnlattbdclig &i)bingcti PROCES-VERBAAL van verzameling der namen van de gekozenenals Candi- daten voor het Lidmaatschap der eerste kamer van de STATEN-GENERAALin de Vier Iloofd- Kiesdistricten der Provincie Zeeland. Heden den dertienden December des jaars duizend acht honderd acht-en-veertigzijn wij, GEDEPUTEERDE STATEN van ZEE LAND overeenkomstig art. 22 van het Voorloopig Kies-reglement vastgesteld bij art. 7 der additionele artikelen van de Grondwet overgegaan tot het opnemen der namen van hen, die, in de vier hoold-kiesdistricten der Provincie tot Candidaten voor het Lid maatschap der Eerste Kamer van de Stolen-Generaal zijn gekozen en van het getal stemmen op elk hunner uitgebragt. En hebben wij I. Onderzocht de in gemelde hoofd-kiesUstricten op den 2dezer, opgemaakte processen-verbaal van er. stem-opneming en van de op den 9 dezer vervolgde p."s verbaal van tweede of nadere stem-opneming en dezelve vergeleken met de daarbij overgelegde stem-biljetten welk onderzoek en welke vergelij king bedenking noch aanmerking hebben doen ontstaan. II. Naar aanleiding van art. 32 van het bovengemelde Toorloopig Kies-reglement de uitspraak van nietigheid omtrent niet inge vulde of niet behoorlijk ingevulde slem-biljetten door den voor zitter en de Stem-opnemers in de voorschrevene hoofd-kiesdis- tricten gedaan bekrachtigd en III. Bevonden A. 1. Dat in het 1ste hoofd-kiesdistrict hebben deelgenomen aan de eerste stemming zes honderd acht en tachtig en aan de tweede of nadere stemming vijf honderd zeven en zeventig kiesgeregtigden. 2. Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stemmen bij de eerste stemming ten getale van een duizend drie honderd zes en zeventig na aftrek van vier en dertig niet geldende stemmen bedroeg drie honderd zes en dertig voor eiken Can- didaat. 3. Dat bij de eerste stemming niemand de volstrekte meerderheid der stemmen had verworven doch dat de meeste stemmen waren uitgebragt op Jonkheer Mr. Marinus Cornelis Paspoort van Grijpslcerke Burgemeester der stad Middelburg wonende aldaar ten ge tale van twee honderd en negentig. Mr. Willem Cornelis Mary de Jonge van EllemeetBurge meester der gemeente Oostkapelle wonende aldaar ten geta le van twee honderd vijf en zestig. Mr. Willem Nicolaas Lambrechlsen van RitthemGrond eigenaarwonende te Middelburg ten getale van een honderd zes en twintig en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Frederik der Nederlan den wonende te 's Gravenhageten getale van honderd twee en twintig. 4. Dat bij de tweede of nadere stemming, uit twee diihWltallAn opgemaakt volgens art. 24 van het voorloopig Kies-reglement de meeste stemmen zijn uitgebragt op Jonkheer Mr. Marinus Cornelis Paspoort van Grijpskerkc, ten getale van drie honderd twee en dertig. Mr. Willem Cornelis Mary de Jonge van Ellemeetten ge tale van twee honderd een en zestig. B. 1- Dat 'Q het 2de hoofd-kiesdistrict hebben deel genomen aan de eerste stemming zes honderd vier en dertig en aan de tweede of nadere stemming vier honderd acht en tachtig kies geregtigden. 2. Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stemmen bij de eerste stemming, ten getale van een duizend twee honderd acht en zestig na aftrek van twaalf niet geldende stemmen bedroeg drie honderd en vijftien voor eiken Canclidaat. 3. Dat bij de eerste stemming slechts een persoon de volstrekte meerderheid der stemmen heeft verworven te weten Mr. Cornelis van der Leek de Clercq Advocaat en Notaris te Zierikzeewelke vier honderd zes en vijftig stemmen had bekomen en dat voorts de meeste stemmen warenuitgebragt op Mr. Willem Cornelis Mary de Jonge van Ellemeet, Burge meester der gemeente Oostkapelle wonende aldaarten ge tale van een honderd twee en negentig en Marinus Christianus de CraneBurgemeester der stad Zie rikzee wonende aldaar ten getale van een honderd vier en tachtig. 1. Dat bij de tweede of nadere stemminguit een dubbeltal opgemaakt volgens art. 24 van het Voorloopig Kies-reglemeut de meeste stemmen zijn uitgebragt op Marinus Christianus de Crane ten getale van drie hon derd acht en dertig. C 1. Dat in het 3de hoofd-kiesdistrict hebben deel genomen aan de eerste stemmingzes honderd en zeven en aan de tweede of nadere stemming vijf honderd twee en zestig kiesgeregtigden. 2. Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stemmen bij de eerste stemming ten getale van twaalf honderd en veer tien na aftrek van vijf en twintig niet geldende stemmen be droeg twee honderd acht en negentig voor eiken Candidaat. 3. Dat bij de eerste stemming niemand de volstrekte meerder heid der stemmen had verworven doch dat d« xneosto stom men waren uitgebragt op Iman Gualtherus Jacob van den Bosch Burgemeester der Gemeente Kattendijke wouende te Wilhelminadorp ten ge tale van twee honderd en zestien. Mr. Francois Nicolaas van der BiltPresident van de Arron- dissements-Regtbank te Goes wonende aldaar, ten getale van een honderd vijf en zeventig. Adriaan Kakebeeke Notaris wonende te Krabbendijke ten getale van een honderd drie en zestig. Jonkheer C. L. de Maere Fabrijkanlwonende te Lonne- ker in Overijsselten getale van een honderd zes en veertig 4. Dat bij de tweede of nadere stemming, uit twee dubbeltallen opgemaakt volgens artikel 24 van het Voorloopig Kiesreglement de meeste stemmen zijn uitgebragt op Iman Gualtherus Jacob van den Bosch, ten getale van drie honderd vier en twintig en Mr. Francois Nicolaas van der Biltten getale van twee honderd acht en zeventig. D. 1. Dat in het 4de hoofd-kiesdistrict hebben deel genomen aan de eerste stemming zes honderd vier en dertig en aan de tweede of nadere stemming vijf honderd een en zeventig kies geregtigden. 2, Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stemmen ten getale van een duizend twee honderd acht en zestig bij de eerste stemming, na aftrek van tien niet geldende, stemmen bedroeg drie honderd en vijftien voor eiken Candidaat. 3. Dat bij de eerste stemming niemand de volstrekte meerderheid der stemmen had verworvendoch dat de meeste stemmen waren uitgebragt op Adriaan Kakebeeke Notaris te Krabbendijke ten getale van drie honderd en negen. Adrianus PickèLid der Staten van Zeelandwonende te Koudekerks ten getale van drie honderd en zes. Augustinus Bernardus Thomaes Grondeigenaar wonende te Sas van Gentten getale van een honderd en dertien; en Jonkheer C. X. de Maere Fabrijkantwonende te Lonne- ker in Overijssel, ten getale van acht en zestig. 4. Dat bij de tweede of nadere stemming uit twee dubbeltal len opgemaakt volgens artikel 24 van het Voorloopig Kies reglement de meeste stemmen zijn uitgebragt op Adriaan Kakebeeketen getale van vier honderd twee en twintig en Adrianus Pickê ten getale van vier honderd en dertien. E. En dat alzoo voor dit Gewest, tot Candidaten voor het Lidmaat schap van de Eerste Kamer der Staten-Generaalzijn verkozen: In het 1ste hoofd-kiesdistrictde Heer Mr. Marinus Cornelis Paspoort van Grijpskerke en de Heer Mr. Willem Cornelis Mary de Jonge van Ellemeet. In het 2de hoofd-kiesdistrict, de Heer Mr. Cornelis van der Leek de Clercq en de Heer Marinus Christianus de Crane. In het 3de hoofd-kiesdistrictde Deer Iman Gualtherus Jacob van den Bosch en de Heer Mr. Franqois Nicolaas van der Bilten In het 4de hoofd-kiesdistrict, de Heer Adriaan Kakebeeke en de Heer Adrianus Pické. Van deze verrigtingen hebben wij, ten dage bovengemeld in on ze vergaderkamer te Middelburg des namiddags teu half vier ure dit proces-verbaal opgemaakt, hetwelk door den Staatsraad Gouver neur en den Griffier der Staten van Zeeland onderteekend, zal wor den gedrukt en in al de hoofdplaatsen der hoofd-kiesdistricten en onder-kiesdistricten dezer Provincie aangeplakt, gelijk hetzelve inde Middelburgsche Courant zal worden geplaatst. Gedeputeerde Staten van Zeeland VAN VKEDENBURCH. Ter ordonnantie van Dezelve SLEG T. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer Staats raad Gouverneur, van den 12 dezer maand QProvinciaal Blad No. 130) Brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden dat de Chefs van al de daarbij betrokken Korpsen door, het Depar tement van Oorlog zijn gemagtigd om aan de miliciens der ligting van 1845 die vergunning mogten vragen tot bet aangaan van een Huwelijk de vereischte toestemming daar toe uit te reiken, onder bepaling nogtans, dat belangheb bende manschappen casu quovooraf hunne schuld op het Kleeding en Reparatie-fonds aanzuiveren, en voorts om ook aan zoodanige miliciens welke buiten staat zijn aan deze voor waarden te voldoen, die vergunning te verleenen mits hun onvermogen om hunne schuld aan te zuiveren, door een be wijs afgegeven door de bevoegde Autoriteitnaar bekooren worde gestaafd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 De cember 1848, Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare A. M. BECIUS. AANKONBIGING De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale School tot aankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen in de Provincie Zeeland, te Middelburg gevestigd, brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden VooreerstDat de zoodanigendie verlangen met den eerstvolgenden Cursus, in de maand Januarij 1849, als Leer lingen bij gezegde School te worden ingeschrevenzich in Persoon of met vrachtvrije Brieven van henzelven of van hunne Ouders of Voogdenzullen behooren aan te melden bij den Heer Mr. van VisvlietVoorzitter der Commissie, en aan denzelven zullen behooren over te leggen of te doen toekomeneen Extract uit het Register van geboorte en een Certificaat van goed gedragafgegeven door den Heer Bur gemeester hunner woonplaatsals wanneer hun nopens hunne verdere verpligtingen en den tijd hunner toelating tot de Lessen, de noodige teregtwijzingen zullen worden gegeven. EnTen tweedeDat de aanvang der Lessen van den eerstvolgenden Cursus zal plaats hebben op Donderdag den 4 januarij 1849, en dat dezelve zullen worden gegeven op zoodanige dagen en uren als omschreven zijn in de Aankon diging welke aan de Voorpoort van het Lokaal der School zal zijn aangeplakt. Middelburg, den 18 December 1848. Namens de Commissie voornoemd VAN BAKELGEM, Secretaris. De SCIIOOL-COMMISSIE bij het Departement Middelburg der Maatschappij TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN voor nemens zijnde om op Woensdag den 20 December aanstaande, des namiddags ten één ure uitdeeling van prijzen te doen aan de onder haar opzigt, uit het Schoolfonds onderwezen wordende Leerlingen in de Concertzaal op de Groenmarkt alhier, heeft de eer tot bijwoning dezer piegtigheid uit te noodigen zoo wel de Leden van liet Departement als de ver dere Begiftigers en Begiftigsters van voornoemd Schoolfonds. Middelburg, 19 Dec. 1848. Namens de Commissie, P. de MARET TAKSecretaris. WELBABIGHEIB. Middelburg, 18 December 1848. De VEREENIGING tot het Bezoeken der Armen maakt dankbare melding van de volgende giften, als: den 12 de zer, van X bij de collecte in de Avond. Godsdienst in de Nieuwe-Kerk 5 en van de Commissie tot uitdeeling van Spijs aan Minvermogenden, 12Si Soepkaarten. De Directie der Vereeniging voornoemd J. C. SCHORER van de SOUBURGEN-, Voorz. N. VERI-IULST Wz.Penningmeester. MID59EtiKlf.ilCr den 18 December. De arrondissements-regtbank alhier heeft voor de vacante plaats als regter-plaatsvervangerdoor het eervol ontslag van deu heer mr. F. B. Fock op hare aanbevelingslijst ge steld de heeren mrs. P. J. G. van Diggelen J. Tak en L. H. Sprenger. Door Z. M. is bij de provinciale commissie van onder wijs in Zeeland bij continuatie benoemd de heer J. F. P. J. G. Vogelvanger Bij besluit van den 10 dezer, heeft Z. M. tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd den beer J. D. van Herwerdenlaatst resident van Madioen thans met verlof hier te iande. Bij besluit van den 15 dezer, heeft Z. M. tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd de heeren A. IV. Janssenslid der provinciale Staten van Limburg en kantonregter te Weert, en L. F. II. Beerenbroek, district-com missaris te Roermond. Bij Zr. Ms. besluit van den 9 october 1848, is aan den heer S. Forbes eervol ontslag verleend als consul der Neder landen voor de Staten Alabama en Florida, in de Vereenigde Staten van Amerika, en in deszeifs plaats benoemd de heer J. J. van FVanroyte Mobile. Door den raad der Koninklijk Nederlandsche Yachtclub is aan derzelver leden bekend gemaakt, dat op woensdag den 20 dezer eene algemeene vergadering zal worden gehouden in het hótel des Pays-Bas te Rotterdam. Acht punten van behandeling zijn daarbij opgegeven. Men verneemt, dat in eene den 12 en 13 dezer te Amsterdam gehouden buitengewone vergadering van den raad der Nederlandsche Handel-Maatschappij is bekend gesteld en aangenomen, dat, te beginnen met 1 januarij 1849, tot de bevrachtingen der maatschappij zullen in aanmerking komen alle daartoe geschikte nationale schepen tot eene vermin derde vracht, door de bepaling van 1800 nederl. ponden voor het last koffijen voor zoo veel de schepen betreft welke minder dan tien reizen voor de maatschappij hebben gedaan, van 147 en 15 per cent voor koffij, suiker en specerijen, en 137 en 15 per cent voor de andere artike len blijvende de vroegere bepaling van vermindering, bij meerdere reizen in werkingterwijlte beginnen met de bevrachtingen over januarij eerstkomende, deze zullen wor den bewerkstelligd uit vier lijsten die schepen bevattende welke men alsdan zal kennen als te huis behoorende in de vier steden, bij 2 van het 82ste der artikelen van overeen komst vermeld. Te Assen heeft de heer mr. J. T. Ifoman voor het lid maatschap der Tweede Kamer bedankt, zoodat aldaar eene nieuwe stemming zal moeten plaats hebben. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van 16 december. Door de commissien van rapporteurs is algemeen verslag uitgebragt, 1. over de wets-ontwerpen betrekkelijk de hef fing van provinciale belastingen en 2. over het wets-ont- vverp tot regeling van inkomsten en uitgaven van het bur gerlijk pensioenfonds over 1849. De beraadslaging over die beide wets-ontwerpen is vastgesteld op maandag aanstaande des voormiddags ten 11 ure. In dezelfde zitting heeft de commissie tot onderzoek van het verslag der algemeene re kenkamer omtrent de werkzaamheden van deze gedurende 1847, over dit stuk bij monde van den beer van Beeck Vollenhoven rapport uitgebragt. Daarna hebben ook de commissien tot onderzoek van de rekeningen wegens ontvangsten en uitga ven van he.t burgerlijk pensioenfonds over de tweede helft van 1846, en die tot onderzoek der rekening wegens de ont vangsten en uitgaven van het fonds voor den Maastrichtschen straatweg, de eerste bij monde van den heer Verwey-Méjan de andere bij monde van den heer L. D. Storm, omtrent die stukken, verslag uitgebragt. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is opgeroepen tegen dingsdag den 19 dezer. Men verneemt, dat men zich thans aan de ministerien be reids bezig houdt met het zamenstellen van verschillende voordragten van wet, die strekken moeten tot uitvoering van onderscheidene bepalingen der grondwetalsmede om bereids gevolg te geven aan eenige der ontwerpen tot bezuiniging die vervat zijn in het onlangs aan den Koning aangeboden rapport. Het is alzoo te voorzien, dat vele dier ontwerpen spoedig 11a de opening der Nieuwe Kamerswelke men in januarij aanstaande te gernoet zietaan haar zullen worden ingediend. Verkiezingen voor de Staten-Generaal. (Vervolg.) Tweede Kamer de Heeren Gelderland mr. R. J. Thorbecke. Zuid-Holland: mr. G. W. Verwey-Mcjan. Noord-Holland mr. J. S. van NaamenJ. Heemskerk Bz. E. F. Scheltinga Winterberg. Groningen G. Reinders. Eerste Kamer de Heeren Gelderland: G. A. Andresrnr. II. F. van Meurs J. Kerkho ven van Nispen van Pannerden mr. C. C. van Lidth de Jeudc J. Rau van GammerenH. W. baron van Aylva van Pallandt O. W. A. graaf van Marienweerd. 7,uid-Holland jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest, Z. K. U Prins Frederik der Nederlanden, C. HoekwaterS. Rijnbende. Noord-IIolland II. Hoeuft van Velzen P. Huidekoper A. Ebe lingS. P. Laborichire I). Borslci W. C. van Vollenhoven, J. van Eek jhr. mr. J. M. Deutz van Assendelftmr. C. Diemont jhr. X. J. Quarks van XIJfordJ. Corver Hooft. Groningen J. de Sitter K, K. de Waard.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1