MIDDfiLBURfiSCHE CÖÜRAÏV vrnwm NA 148. Zaturdag 9 December. SScdtuveu cw 3b»uinisïtir«iti6M. DimtcuUnbsdtc ®ijbiugcn. iauitcnlanbdcite Sijbittgcti. -dbsinjR! UITSLAG STEMOPNEMING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van liet algemeen: 1. Dat het Proces-Verbaal van de op den 2 dezer gehou- dene Kies verga dering tot het doen eener keuze ter benoe ming van één Lid voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raalblijkens hetwelk daartoe bij volstrekte meerderheid van stemhrenuirgebragt door de Stemgeregtigden in het eerste Hoofd-Kies-District der Provincie Zeeland is benoemd de Heer Mr. Jan Jacob Slicher van Domburg ter inzage ligt ter Stedelijke Griffie, dagelijks van des morgens tien tot des namiddags drie ure en 2. Dat voor de Candidatuur der Eerste Kamer van de Staten-Generaal geene volstrekte meerderheid bestaan heb bende daarover eene herstemming zal plaats hebbenop Zaturdag den 9 dezer, ter plaatse en op voet en wijzezoo als bij de Publicatie van den 27 November jl. is vermeld. En zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 4 De cember 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare A. M. BECIUS. DEPARTEMENT FAN FIN ANCIEN. OPENBARE VERKOOPING VAN HARHOUT en HOOI te BRESKENS. Op Dingsdag den 12 December 1848, zal te Breskens te beginnen des voormiddags om 10 ure, door den Ontvan ger der Domeinen, te SAS-VAN-GENTten overstaan van den Notaris I, C. O. Benteynresiderende te IJzendijke worden overgegaan tot den openbaren verkoop van 1. Zeventien koopen Essen, Eisen en wilgen HOUT, staande op het Glacis van het fort Frederik Hendrik te Breskenseene oppervlakte van 2 Bunders 43 Roe den 68 Ellen uitmakende en 2. Circa 100,000 Ponden, ten jare 1S47 en 1848, in gezameld HOOI afkomstig van de Forten Frederik HendrikHavenfort en IHillem de Eersteen op ge zegde Forten aan Klampen staande. De voorwaarden dezer Verlcooping, zullen te lezen liggen ten Raadhuize te Breskens en in het Logement Canon d'Or aldaar; te Scboondijke in het Logement bij J.T. Overtveld te Oostburg in het Logement den Eenhoorn; te Sluis in het Logement het IVapen van Amsterdam; te IJzendijke bij den Notaris I. C. O. Benteyn, en in het Logement het Hof van Koophandelte Neuzen in het Logement bij ,7- C. Steenkamp en te Sas-van-Gent ten Kantore van den Ontvanger der Do meinen bij wien nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger voornoemd T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. TERP ACHTING. BURGEMEESTER en ASSESSOREN te GRAAUW Provincie Zeeland, zullen, overeenkomstig de van nu aan in de Gemeentekamer ter inzage liggende voorwaardenop Dingsdag den 19 December 1848 des namiddags ten twee ure aldaar in het openbaar verpachten voor den tijd van twaalf jaren, de IIAARD-ASCH in die Gemeente vallende. SP IJ SU ITDEELING. De COMMISSIE tot uitdeeling van Spijs aan Minvermo genden, zal, op Dingsdag den 12 en Woensdag den 13 December aanstaande, van elf tot één ure, in haar gewoon Locaal vaceren tot afgifte der Kaarten aan de In teek en aren. Middelburg, den 7 December 1848. VAN REIGERSBERG VERSLUYSSecretaris. MIDBEUBUKG den 8 December. Bij koninklijk besluit van 6 dezer is de luitenant-generaal hertog Bernard van Saxen Wejmar Eisenachbenoemd tot koinmandant van het leger in Nederlandsch Indie. Bij koninklijk besluit van den 3 dezer is benoemd tot kantonregter te Axel, mr. F. N. van Dam, thans kanton- regter te Kortgene. Bij de op gisteren plaats gehad hebbende aanbesteding wegens het herstellen der boorden aan het kanaal van Neu zen, is aannemer geworden den heer D. A. Dronkerste weten voor de somma van ƒ56,800, ingeval de kanaal- regten op het transport der materialen niet worden geheven en voor de somma van 66,300, ingeval die regten zouden worden gevorderd. Herkiezingen voor de Staten-Generaal. (Vervolg.) Tweede Kamer. De heeren Noord-Braband mr. J. L. A. Lnyben en A. N. J. Haenedoes van AImkerk. Eerste Kamer. De heeren Noord-Brabandmr. C. F. Cuypers. Zuid-HollandP. H. baron Taets van Amerongen tot Natewisch en mr. G. P. van Quteren. LimburgP. C. Iiojfmans. De heeren directeur en docenten der Koninklijke Aka- demie te Delfc hebben Z. M. een adres aangeboden naar aanleiding van het bekend verslag van den Raad der tijdelij ke ministers. Zij komen daa'jin op ten behoeve van het be staan der met vernietiging bedreigde inrigting, en tegen het ongunstig oordeel dat zij over die inrigting in het verslag vinden uitgedrukt; onderzoeken eerbiedig de voor de ophef fing aangevoerde redenen en hopen dat daarmede tevens het betoog worde geleverd van de nuttigheid der Akademie, en het wenschelijke van hare instandhouding. De Rand der Nederlandsche Handel-Maatschnppij is tegen den 12 dezer te Amsterdam bijeengeroepen, onder an deren ook om over de toekomstige wijze harer bevrachtin gen te beslissen. Uit Groningen van den 3 dezer meldt men De aanvoer van oorlogsmateriëel naar deze vesting schijnt nog niet te eindigen. Vrijdag zijn hier van Delft aangeko men, om in het magazijn te worden opgezet, 250 kistjes met geweerkogels, te zamen 500,000 stuks bedragendevan 18 op een pond: 1 beiegerings-affuit voor een houvvitzer van 20 duimen 148 grenaten van 15 duimen en 400 van 13 duimen. Nog wordt alhier eene partij amuuitie ver wacht, en vooreerst ten minste 93 veldwagens. In de afgeloopen week zijn van hier naar Delfzijl vervoerd 2 af fuiten, gezamenlijk wegende 8000 oude ponden. De heer FF. R. baron van Hoëvell, laatst predikant te Batavia, is verleden zaturdag, met zijn gezin, uit Oost- Indie hier aangekomen, na eene afwezigheid van 12 jaren. Naar men verneemtis hij voornemenszich vooreerst hier te vestigen." Dultscliland. Te Weenen spreekt men van eene vrijwillige leening van zestig millioen gulden die tot dek king der buitengewone staatsuitgaven gesloten zou worden. De krijgsoperatie!) tegen Hongarije schijnen een uitstel on dergaan te hebben volgens sommigen alleen om het leger beter te kunnen provianderen volgens anderen ten gevolge van onderhandelingen tot minnelijke schikking, die eenige hoop op eene vreedzame uitkomst gaven. Den 29 der vorige maand besloot men te Weenen uit het gebulder des geschuts in de verte, dat de aanvallender troepen op de Hongaren begonnen waren. JVindischgratz had zich den vorigen dag naar Hamburg op korten afstand van de Hongaarsche grenzen begeven en ook Jellachich was naar het leger afgereisd men zag eene spoedige beslis sing te gemoeten meende dat de hoofden van den opstand niet ongenegen waren zich onder zekere voorwaarden te onderwerpen. Leipzig 4 december. Q's morgens ten halfn ure.) Zoo even ontvangen wij per estafette berigt uit Praag van 2 de cember des nachts ten 12 ure dat de keizer van Oosten rijk in den morgen van dien dagte Olmutz afstand van de regering gedaan heeft ten behoeve van den aartshertog Frans Josephen dat hij met de keizerin, ten half 1 ure des nachts tot aller verbazing te Praag is aangekomen. Berlijn 4 december. De staat van beleg waarin wij ver- keeren duurt voortdoch wordt met zoo veel gematigd heid gehandhaafddat schier geene uiterlijke kenteekenen er aan herinneren. Dit heeft dan ook reeds dat gevolg gehad dat talrijke familien uit Saksen en Silezie, voor de demo cratische woelingen aldaar de vlugt 'naar deze stad geno men hebben. Het geruchtdat de koning eene constitutie octroije- ren wilblijft steeds meer en meer veld winnen. Die con stitutie zou liberaal, maarzoo als reeds gezegd is j de eer ste kamer nog de grootse moeijelijkheid zijn. De wet op de verkiezingen zou een zeer lagen census toestaan met de toelating van bekwaamheden. De heer Max von Gagern, die zich eenige dagen te Munchen heefc opgehouden, zou met eene zending van het Centraal bewind aan de Beijersche regering belast zijn althans hij heeft zich meermalen langdurig met den koning en de ministers onderhouden en het vertrek van prins Karei van Beijeren naar Berlijn wordt daarmede in verband gebragt. De heer H. von Gagern werd den 4 dezermet eene zeer groote meerderheid, andermaal tot voorzitter derFrank- forter Rijksvergadering gekozen. Bij den dank, dien hij voor dit hernieuwd blijk van vertrouwen betuigde, uitte hij als zijne meening dat men het voorgesteld doel meer en meer naderde. De vergadering ging toen over tot de be handeling van die afdeeling der Staatsregeling welke over den Rijksdag handelt, en besloot, met eene aanzienlijke meerderheiddat deze uit twee huizeneen staten- en een volkshuis, bestaan zal. De heeren von Gagern en von Vinckewaren des mor gens van genoemden dag van Berlijn te Frankfort terugge keerd. Hun zou te Berlijn geene stellige toezegging, maar slechts eenige hoop gegeven zijn wier verwezenlijking echter van omstandigheden afhing. Te Frankfort loopt het geruchtdat BeijerenWurtem- berg Baden Darmstadt en Nassau zich stellig voor de be noeming van den aartshertog Johann, tot definitief opperhoofd van het nieuwe Duitschland verklaard hebben en dat zij indien Pruissen zich daartegen verklaarde besloten hebben in het voormalig Staten-Bond terug te keeren. Italië. Men mag het thans voor zekér hoeden dat de paus zich niet naar Frankrijk zal begeven «laar voor eerst te Monte-cassino even buiten Gaëta zal verblijven, alwaar een conclave van al de kardinalen zal worden bij eengeroepen om te beraadslagen over hetgeen in de tegen woordige oogenblikken raadzaam is te verrigrenzoo ten opzigte van hetgeen is voorgevallen als tegen dat wat nog kan gebeuren en daartoe beslissende maatregelen te nemen. Den 26 november is de Heilige vader te Gaëta aangeko men, en is weldra door den koning van Napels, en de ge- beele koninklijke familie, vergezeld geworden, welke geko men waren om hem te ontvangen. Noch op de Ténare noch eenig ander Fransch, Eugelsch of Spaansch schip is Z. H. ingescheept geweest. De koning van Napels zal gewis alle pogingen aanwenden om den paus in zijne Staten te houden. Er zijn overigens geene omstandige berigten bekend we gens hetgeen te Rome voorvalt. De rust schijnt er niet verder gestoord te zijn. Te Genua hebben den 29 november weder onlusten plaats gehad, maar zij zijn in tijds bedwongen geworden. Men beschouwt het als een opmerkenswaardig verschijn sel dat de Italiaansche drukpers, die grootendeels door de heethoofdige partij wordt beheerscht, bijna eenparig is in de goedkeuring der beklagenswaardige gebeurtenissen die te Ro me hebben plaats gehad. De Tempohet officieel Napelsche dagblad is, op weinige uitzondering na, het eenige blad dat niet deelt in die onbegrijpelijke toejuiching der Italiaansche bladen voor de volkspartij te Rome die den opvolger van Petrus gedwongen heeft zijne wereldlijke en geestelijke zetel te verlaten. Men wil dat de paustoen men hem van Frankrijk sprak zou hebben gezegd: „Ik kan in dat land niet komen zon der gevaar te loopen er Lodewijk Bonaparte als president te ontmoeten en ik ben nog n et vergeten dat ik mijne vlugt uit Rome voornamelijk aan een' Canino en Borghese moet wijten." Om een denkbeeld te geven van den geest die te Rome onder eenige volksleiders heersebt, zal het genoeg zijn te melden, dat in het koffijhuis der schoone kunsten, de beel tenis van den moordenaar van graaf Rossinaast die van Bonaparte prins van Canino, prijkt. Frankrijk. Parijs 3 december. De ultra-republi keinen trachten steeds op den volksgeest te werken door het houden van staatkundige maaltijden en het uitspreken van re devoeringen in de democratische clubs. Dat het daarbij niet aan opgewondene aanspraken ontbreekt, behoeft geen betoog. Niettegenstaande de openbare orde niet daadwerkelijk wordt gestoord heerscht hier ter stede eer.e verontrustende span ning. Velen herinneren zich, dat de julij-opstand het eerst in de clubs is aangekondigd. Uitdien hoofde boezemt het geen thans in die volks-vergaderingen voorvalt groote be kommeringen in en vreezen velen dat eerlang weder ern stige gevaren Parijs en Frankrijk bedreigen. Parijs 5 december. Heden liep bier het gerucht, dat de koning van Sardinië zou vergeven zijnmaar het werd even spoedig door nadere berigten wedersproken. De generaal Cavaignac heeft gisteren in de nationale ver gadering de mededeeling gedaan, dat de paus niet naar Frank rijk zal komen. Er is derhalve van de zending van den heer Courcelles niet veel te verwachten. Hij had zich van Marseille naar Gnëre ingescheept. Er schijnen diplomatische mededeelingen uit Rusland over de voornemens van keizer Nicolaas te zijn ontvangen die de staatslieden van groot gewigt rekenen en zeer bezorgd schijnen te maken. Van Marseille x december wordt gemeld, dat de expedi tionaire brigadeonder bevel van den generaal Mollièreen bestemd voor de Italiaansche kusten werd ingescheeptmaar dat het dieps te geheim werd bewaard overderzeiver bestemming. Op het théatre du vaudeville wordt thans een stukje gegeven getiteld de Eigendom is diefstaldat op eene gees tige wijze de socialisten en communisten hekelt. De direc teur van den schouwburg heeft aan dat stuk zeer ruime ont vangsten te danken maar wordt tevens door anonyme brie ven bedreigtdac men zijn' schouwburg in brand zal steken, indien hij nogmaals de eerw. Proudhon en P. Leroux bespot. GRAANMARKT. Middelburg 7 December. Onze graanmarkt was heden weer vrij wel voorzien en daarbij de kooplust beperkt zoo dat de prijzen der vorige week zich niet kon den staande houden. In puike jarige Walcherschc tarwe waarvoor ƒ8,25 geboden werd, doch die men meestal op ƒ8,50 hield ging weinig om; mindere werd op ƒ8,15 gehouden. Puike nieuwe dito ging voor 6,75 7 en 7,25 van de hand. Puike jarige Zeeuw- sehe tarwe werd voor 8 a 8,25puike nieuwe dito voor 6,75 6,95 a 7,10 verkocht; blaauwe voor 6.25 a 6,50. Kogge 20 ets. lager: 5,20 werd voor puike Zeeuwsche geboden, en 5,40 er voor gevraagd. Gerst ging vlug weg poike wiotergerst voor 4 mindere soort ƒ3,75; puike zomergerst 3,75, mindere 3,50 de mud. Boekweit zonder handel Koolzaad zeer weinig aan geboden. Walchersche witteboonen puike soort 7,10 a 7; dito bruine- boonen 7 7,50 a 7,75dito groene-erwten 6,80 7 a 7,10 naar kwaliteitdito paardeboonen 4,25 later nog 4. Zeeuwsche groene-erwten hieven onverkochtdito paardeboonen 3,85 a 4. In de prijzen der gort en oliën is geene verandering. MARKTPRIJZEN der MEEKRAP. Teelt 1848Twee en een 1ste kwaliteit 19 a f 20j idem middelbare 17j. a 18j-idem minde re 15 a 16. Een en een lste kwaliteit 19 a 20; idem middelbare 17 a 18; ide.in mindere 15 a 16. Ooberoofde lste kwaliteit 18 a ƒ19; idem middelbare 16 a 17 idem mindere 14 a 15. Muilen lste soort 3 a 3 j-middelbare 1 j. a 2i de 50 N. pond. In de afgeloopene week zijn vele inkoopen zoo voor verzending als speculatie gedaanwaardoor de prijzen eenige verhooging hebben ondergaande eerste soorten blijven bij voorkeur gezocht.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1