0 R A N T. V i N°. 147. Donderdag 1848. 7 December. 35e0tuircti en van Verzameling der Namen van de gekozenen als Leden der tweede kamer van de staten- generaal, in de lsle, 2de en 4de Hoofd- kies-districten der Provincie Zeeland. ISuntculAtibddts STijbiwgeu. iauitculaabdclie Sijbiwgeu. PR O CES-VERBAAL Heden den vijfden December des jaars duizend acht hon derd acht-en-veertigzijn wij, Gedeputeerde Staten van Zeelandovereenkomstig Art. 22 van het Voorloopig Kies- Reglement, vastgesteld bij Art. 7 van de Additionele Arti kelen der Grondwet, overgegaan tot het opnemen der namen van hen, die, in de iste, 2de en 4de Hoofd-kies-districten der Provincie, tot leden der Tweede Kamer van de Staten- Generaal zijn gekozen en van het getal stemmen op elk hunner uitgebragtkunnende die bemoeijitigten aanzien van het 3de Hoofd-kies-districtnog geene plaats hebben, omdat aldaar, bij de eerste stemminggeetie volstrekte meer derheid is verworven. Daartoe na onderzoek der in de drie gemelde Hoofd-kies- districten op den 2 dezer, opgemaakte Processen-Verbaal van Stern-opneming, en na vergelijking met de daarbij over gelegde Scem-biljetten welk onderzoek en welke vergelij king bedenking noch aanmerking hebben doen ontstaan, aan vangende met het Proces-Verbaal van het eerste Hoofd-kies- district Hoofdplaats Middelburgvervolgende met dat van het tweede Hoofd-kies-district, Hoofdplaats Zierikzec en eindigende met dat van het 4de hoofd-kies-district hoofd plaats Sluisen nadat wijnaar aanleiding van Art. 32 van het voorloopig Kies-Reglem. bovengemeld de uitspraak van nietig heid, door den Voorzitter en Stem-opnemersin het iste Hoofcl- kies-district omtrent negen in het 2de Hoofd-kies-district om trent vieren in het 4de Hoofd-kies-district omtrent vier niet ingevulde of niet genoegzaam duidelijk ingevulde Stem biljetten gedaan had Jen bekrachtigd hebben wij bevonden A. 1Dat in liet iste Hoofd-kies-district zes honderd acht- en-tachtig kiesgeregtigden aan de stemming hebben deel genomen. 2. Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stemmen, 11a aftrek van negen niet geldende stern-biljetten aldaar bedraagt drie honderd veertig. -. Dat de meeste stemmen ten getale van vier honderd zeventigaldaar zijn uitgebragt op Mr. Jan Jacob Slicher van Domburg Lid der tegenwoordige Tweede Kamer der Staten-Generaal te Middelburg. R. i.Dat in het 2de Hoofd-kies-district zes honderd vier-en- dertig kiesgeregtigden aan de stemming hebben deel genomen. 2. Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stem men na aftrek van vier niet geldende stem-biljetten aldaar bedraagt drie honderd zestien. 3. Dat de meeste stemmen ten getale van vier honderd en een aldaar zijn uitgebragt op Mr. Gerrit Adriaan Fokker Procureur te Middelburg. C. l.Dat in het 4de Hoofd-kies-district zes honderd vier-en- dertig kiesgeregtigden aan de stemming hebben deel genomen. 2. Dat de volstrekte meerderheid der uitgebragte stem men na aftrek van vier niet geldende stem-biljetten aldaar bedraagt drie honderd zestien. 3. Dat de meeste stemmen ten getale van vier honderd vijf-en negentigaldaar zijn uitgebragt op Mr. Daniël van Eek Advokaat te Middelburg. R. En dat alzoo voor dit Gewest, tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn gekozen In het iste Hoofd-kies-district de Heer Mr. Jan Jacob Slicher van Domburg In het 2de Hoofd-kies-district de Heer Mr. Gerrit Adriaan Fokker. In het 4de Hoofd-kies-district de Heer Mr. Daniël van Eek. Van deze verrigtingen hebben wij ten dage bovenge meldin onze Vergaderkamer te Middelburg des namiddags ten drie ure, dit Proces-verbaal opgemaakt, hetwelk, door den Staatsraad Gouverneur en den Griffier der Staten van Zeeland onderteekendzal worden gedrukt en in al de Hoofdplaatsen der Hoofd-kies-districten en Onder-kies-distric- ten der Provincie aangeplaktgelijk hetzelve in de Middel- burgsche Courant zal worden geplaatst. Gedeputeerde Staten van Zeelaud VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. STEDELIJKE FABRICAGE De Ingezetenen welke verlangen deel te nemen aan de levering der gewone benoodigdheden voor de Stedelijke Fa bricage of in te schrijven op het ten dienste derzelve te vervaardigen IJZER en SMIDSWEIIK gedurende het jaar 1849, kunnen zich deswegemits vóór den 16 December aanstaande vervoegen ter Stedelijke Griffie. Middelburg, den 4 December 1848. KEKWISGEFIKG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VEERE brengen ter kennis, dat, ingevolge vroegere aankondiging, bij de op heden plaats gehad hebbende uitloting van achter stallige loopende Schulden derzelve Stadzijn getrokken de navolgende Nommers1027, 3187, 1525, i9'9' *547 661,1536, 1700, 675, 2515, 454, 2467, 1239, 1300, 233i> 370, 1887, 2697, 1866, 1489, 3255, 842, 1304, 359. i895, 3620, 2337, 3029, 3507, 221; waarvan het bedrag, h 10 ieder Nommer ten Kantore van den Ste delijken Ontvanger, ten Stadhuize door de daarop regtheb- benden dagelijks, op de gewone uren, kan worden ont vangen. Veere den 24 November 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. KLEINMAN. Ter ordonnantie van dezelve, J. P. van den HEUVEL, Secretaris. WELDADIGHEID. De VEREENIGING tot het Bezoeken der Armen, heeft de eer bij deze aan hare geachte Scadgenooten mede te dee- lendat de Naamlijsten Ber Wijkbezoekers die zich gedu rende den ingetreden Winterweder met het naaste toezigt op de Huisgezinnen der Armen hebben willen belasten gratis verkrijgbaar zijn bij den Boekverkooper E. Hendrikseter wijl zij vertrouwende op de meermalen ondervondene be langstelling en ondersteuning harer Stadgenootenzich bereid verklaart hare werkzaamheden weder aan te vangen. Zij hoopt dat het onlangs rondgedeelde Verslag harer ver rigtingen in den Winter van 184 J overtuigend zal hebben doen zien dat haar streven steeds geweest isom de Armen op de doelmatigst mogelijke wijze en naar regelen van bil lijkheid te ondersteunen. Zij wenscht daarmede naar haar vermogen voort te gaan en zal alzoo de giften die tot dat einde aan haar worden verstrekt met dankbaarheid ontvangen, en daarvan geregeld melding maken in de Stads-Courant. Middelburg, den 4 December 1848. J. C. SCHORER van de SOUBURGEN Voorz. J. J. de KANTER, Secretaris. DHDDELBVIte den 6 December. De 56ste jaardag van Z. M. onzen geëerbiedigden Koning, werd heden alhier gevierd door het uitsteken van vlaggen het spelen der klokken en het houden eener groote parade door de dienstdoende schutterij en het garnizoen. Bij zijne exc. den heer staatsraad gouverneur der provincieheeft een diner plaatswaarop verscheidene hooge autoriteiten zijn ge- noodigd. De muziek der schutterij heeft zich des middags in de abdij doen hooren. Ook in de gestichten van liefda digheid zijn op dezen feestdag de bewoners weder van stads wege op verkwikking onthaald;- Lang moge nog dezen ge denkdag worden gevierd en heil en zegen worden steeds in ruime mate uitgestort over den Koning en zijn Huis Verkiezingen voor de Staten-Generaal. (Vervolg.) Tweede Kamer. De heeren Limburg: mr. E. J. H. Borret, O. Ie Clercq L. baron van Scherpenzeel Heusch. Eerste Kamer. De heeren Limburg: P. Regoutde Magnêe L. F. H. Beerenbroek de Rijk Steijl, graaf 0. d' Ansembourg L. ridder de Vil- lers de Pité. Gelderland: II. J. 't Hooft. Groningen: mr. II. J. Engelkens. Drenthe mr. IV. J. Tockens. De verkiezingen voor de Staten-Generaal hebben in het hertogdom Limburg plaats gehad. De dusgenaamde Duit- sche partij heeft hare krachten beproefd-, en heeft slechts in een van de vijf districten (Heerlen) de bovenhand kunnen behouden. Men zal dus kwalijk te Frankfort kunnen be weren dat men in Limburg de afscheiding verlangt. Het Journal du Limbourg zegt uit eene zekere bron te kunnen mededeelen dat het ministerie te Frankfort van het. Nederlandsche gouvernement de betaling heeft geëischt van eene betrekkelijk enorme som voor het eerste aandeel van Limburg in de onkostenvereischt voor de constructie en uitrusting der Düitsche vloot. Eveneens is het zekerdat deze reclamatie niet de laatste zijn zaldaar het centraal be stuur binnen kort nieuwe aanvragen 0111 betaling zal doen voor andere uicgaven van den bond. - Bij de dienstdoende schutterij alhier is op daartoe gedaan verzoek nog ontslag verleend aan den heer K. van Valken burg van de Krekeals 2de luitenant, door vertrek naar elders. Naar men verneemt, heeft het Z. M. den Koning be haagd den kunstschilder Gallait met het commandeurs-kruis der Eikenkroon te begiftigen. ©uitsclilaml. In Weenen begint rust en orde van lieverlede terug te komen. Vele aanzienlijke inwoners zijn wedergekeerdhandel-verkeer en vertrouwen nemen weder den gewonen gang. Berlijn 2 december. De toestand der openbare aangele genheden is niet verbeterd. De staat van onzekerheid waarin wij zoo lang hebben verkeerd, duurt nog voort. De weer spannige leden der constituerende Vergadering, die zich eindelijk naar Brandenburg hebben begeven hebben dit ken nelijk alleen gedaan, om een voorwendsel te vinden, ten einde weder te kunnen vertrekken. De aangewende pogin gen van den heer Bornemar.n gewezen minister van justitie, om tot eene bemiddeling te geraken zijn vruchteloos geible-1 ven. Eene verklaring van den heer Schneiderwelke 'met j het voorlezen van het protest belast was geworden datVij^. voorzitter en onder-voorzitters niet verschenen waren, omV^) dat zij nog bezig waren met het oproepen der ontbrekende leden, is te regt als eene bespotting aangemerkt. Men wan hoopt nu schier aan de mogelijkheid van een vergelijk met de vergadering zoo als die thans nog is zamengesteld en men ziet met belangstelling het besluit te geinoethet welk de regering alsnu zal moeten nemen; of zijde plaats vervangers der ontbrekende leden zal ontbieden en nieuwe keuzen verordenen, dan of zij eene constitutie zal octroije- ren en daarin aan de wetgeving de magt laten om dezelve in overeenstemming met de kroon naar de behoeften des tijds te wijzigen. Keulen 2 december. Bij gelegenheid zijner vijf-en-twintig jarige echtvereeniging heeft de koning van Pruissen onder an deren eene deputatie uit de magistraat van Berlijn ontvangen, die hem een adres van gelukwenscbing overbragt, en deze woorden tot die deputatie gerigt Gij hebt van uwe trouw gesproken ik wil nu ook van mijne trouw spreken. De trouw neemt echter onder verschillende omstandigheden eene verschillende gedaante aan. Dat wat ik in den laatsten tijd verordenen moest geschiedde met een beklemd hartmaar het geschiedde volgens pligt en geweten. Ik heb voor u gehandeld om mijne oude, goede stad Berlijn van de menschen des bloedsder tyrannij en der slavernij te bevrijden. Zijt in- tusschen overtuigddat ik niet zal afwijken van hetgeen toegezegd isen dat ik vast zal houden aan het beloofde. Mijne ondersteuning zal u niet ontbreken." Óver het algemeen keeren in de verschillende Pruissische provinciën kalmte en vertrouwen weder. Tot de te Berlijn loopende geruchten behoortdat de ministersten gevolge van onderhandelingen met den heer von Gagernhun ontslag hebben aangeboden maar dat de koning geweigerd heeft het aan te nemen. Men weet dat de kattenmuzijk als blijk van afkeuring van politieke meeningen thans in Duitschland algemeen in zwang is. Sommigen dergeneu aan welke die onaangename onderscheiding te beurt valt betoonen daarover terstond hun hevig misnoegen anderen houden zich geheel stil. In eene der Duitsche steden sloeg onlangs iemand die op zooda nige muziek onthaald werd een middelweg in. Terwijl de muzijkanten in het hevigst van hun geschreeuw waren zond hij zijne dienstmaagd met een grooten schotel naar buiten die in melk gebrokkeld brood bevatte, en dien zij met deze woorden op de straat nederzette Dat is voor de katten. Mijnheer wenscht hun een smakelijken maaltijd." Van de Russische grenzen meldt men den 28 novem berdat van Brody tot Wlodzimierz en van Radziwilow tot Ostoluz langs eene oppervlakte van twintig mijlen ruim zestigduizend man Russische troepen onder het op perbevel van den luitenant-generaal Saszvereenigd zijn, die in last zou hebben, op aanzoek van Oostenrijk, de op standen van Poolsche en andere bevolkingen te helpen dem pen. De Gallicische grenssteden lijden hierdoor reeds veel; alle invoer van levensmiddelen uit Rusland is streng verbo den en daardoor eene groote duurte ontstaan. Italië. Uit Napels wordt van den 20 nov. gemeld, dat de moord van den heer Rossi te Rome aldaar een diepen indruk had gemaakt. Ons bewind zegt een der dag bladen die aldaar het licht zien zal zich op de hoogte der omstandigheden weten te stellen en zich doen omringen door welgezinde mannen van alle partijen. Het wordt hoog noodigaan de wereld te toonen dat dergelijke misdrijven niet ongestraft mogen blijven." Men zeidedat de pauselijke troepen inde Marken, on der bevel van den generaal Zucchislaags waren geraakt met de benden van Gerribalditen einde dezelve te verhinderen, om zich naar Venecie te begeven doch het was niet met genoegzame zekerheid bekend wat daarvan waar was. In berigten uit Rome, van de Duitsche zijde, tot 21 nov., wordt gemeld, dat men zich moeijelijk een denkbeeld kan vormen van de buitensporige vreugde en zelfvoldoening welke onder de menigte werden waargenomen ter zake van den moord van Iiossi en Palma en van de daarop gevolgde omwenteling; eene blijdschap, die zonderling afstak bij de bekommerde houding der zich aldaar bevindende vreemdelin gen inzonderheid, der Engelschen. De gezanten hadden met elkander geraadpleegd of zij niet behoorden te protesteren doch waren tot het besluit gekomen om eerst bevelen van hunne hoven af te wachten. De paus had eene lange con ferentie gehad met den Beijerschen gezant, die tevens met de waarneming van de Oostenrijksche aangelegenheden belast is. Het schijnt zeker dat de paus te Gaëta is aangekomen maar men weet niet bepaald aan boord van welk schip Z. H. zich heefr begeven. Er ioopen geruchten dat de maarschalk Radetzky op marsch is naar Rome dat hij zou hebben gezworen dat hij er het gezag zou gaan herstellen en het volksbestuur omver ging werpen. Een ander gerucht zegtdat de koning van Napels aan Rome en Toskane den oorlog verklaard had. An dere gaan zoo ver en melden den dood van den paus. Al deze tijdingen hebben echter geen authenticiteit. Meer ze ker schijnt het te zijn dat geheel het corps diplomatiquC Rome heeft verlaten, de gezanten van Engeland, Spanje en Portugal zouden het eerst vertrokken zijn. Frankrijk. Parijs3 december. Er is nog niets met zekerheid bekend omtrent de komst van den pauselijken souverein naar Frankrijk. Wel is waar dat een der avond bladen berigt doet van eene telegraphische tijding die het vertrek aankondigt van den H. vader, en zelfs zijne aan-

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1