lIDUELBlIRCSCHti o 11 k a i\ r. N°. 145. Zaturda 8 2 December. BcöUtvcn en 2lbmiui3t*ratieti. KIEZER S-VER GA DE RIJS G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Brengen ter kennis der belanghebbenden dat de Kies- Vergaderingwelke op Zaturdag den 2 December aanstaande voor dit Kies-District is bepaald zal worden gepresideerd door den Heer Wethouder de Stoppelaaren als Stem- opnemers daarbij zullen fungeren de Heeren Raadsleden G. J. Sprenger en B. Bommedat gezegde Vergadering in het openbaar zal gehouden worden op de groote Foor-zaal van het Raadhuisen de toegang daartoe zal geopend, zijn des morgens ten negen ure, langs den voortrapdat aan iederen Kiezerdirectelijk stemmende onder het Hoofd-Kies- District persoonlijk aan den trap door een daartoe ge plaatst Stedelijk Beambte zal worden uitgereikt een volg- nommer, na'ar hetwelk door de Kiezers aan de stemming zal worden deel genomenwordende de bovengenoemde Kiezers herinnerd dat na klokslag van één uur des namiddags geene Stembiljetten meer mogen worden aangenomenaangezien met dat tijdstip de opening der Stembussen moet geschieden en met de Stemopneming moet worden aangevangen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 27 No vember 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Xer ordonnantie van Hun-Èd. Achtbare A. M. BECIUS. jFERGADERING VAN K1E SGEREG TIG DE N. Het BESTUUR der Vereenigiug van Kiesgeregtigden in het eerste Kies-District van Zeeland-, te Middelburg, brengt ter kennis van hare Leden dat in de laatst-gehoudene Vergadering als Candidaten dier 'vereeuiging zijn aangeno men, voor de Tweede. Kamer der Statëa-Gehéraal s De Heer Mr. .7. J. 'Slicker van Domburg. Prof. J. R. Tftorbecke en voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal 2 Jhr. Mr. M. C. Paspoort van Grijpskerke. De lieer Mr. IF. C. M. de Jonge van Ellemeet. Middelburg, den 30 November 1848. Pu. van den BROECKEVoorzitter. J.- J. de KANTERSecretaris. DEPARTEMENT VAN FINANCIEN, VERPACHTING VAN TOLLEN. Op onderstaande dagendes voormiddags ten tien ure zalonder nadere goedkeuringdoor de Ontvangers dei- Registratie belast met Domein-beheerte Middelburg en Tholenen door den Ontvanger der Domeinen te Sas-van- Gental of niet in het bijzijn van den Directeur der Indi recte Belastingen voor Zeeland respectivelijk worden over gegaan tot de Openbare Verpachting bij opbod en afslag van de Tollen op 's Rijks Groote Wegen onder ieders res sort te weten Door den Ontvanger té Middelburgop Dingsdag den 12 December 1848, in het Nederlandsch Logement, in de Abdij te Middelburg, ten overstaan van den Notaris D. J. van der Horst Serlé. Door den Ontvanger te Tholenop Woensdag den 13 De cember 1848, in het Logement Zeelands Welvaren te Tholen ten overstaan van den Notaris W. J. van Voorst Catshoek. Door den Ontvanger te Sas-van-Gentop Maandag den 11 December 1848, in het Logement de Eenhoorn, te Oostburg, ten overstaan van den Notaris I. C. O. Benteyn. De Verpachting zal geschieden zonder de 6\ Opcenten en voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, in te gaan den 1 April 1849. De algemeene en bijzondere voorwaarden van Verpachting, beuevens het koninklijk besluit van den 29 October 1833 Staatsblad no. 59) liggen ter lezing ten Raadhuizen der Steden Middelburg, Zierikzee, Tholen, Sas-van-Gent, Sluis, Oostburg, Aardenbürg, Breskens en Schoondijkealsmede ten Kantore van den Directeur van de Ontvangers en van de Notarissen voornoemdén verder op de gebruikelijke plaatsen. Middelburg, den 10 November 1848. De Directeur der Indirecte Belastingen voor Zeeland VAN TEYLINGEN. ÏHmtcnlUnböchc ®ijbingcn. MIDDELBURG den 1 December. Men verneemtdat de nog bestaande Tweede Kamer der Staten-generaal tegen den 12 december bijeen zal worden geroepen, om nog verschillende werkzaamheden ten einde te brengen. De heër mr. P. L. F. Blusséte 's Gravenhagever klaart in de Arnhemsche Courantdat het dezer dagen door dat en andere bladen medegedeeld berigt, als zoude hij door Z. Exc. den minister van justitie belast zijn met het ont werpen van wetten tot vereenvoudiging van het regtswezeu van allen grond ontbloot is. Het Handelsblad zegt te vernemen, dat Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden voor de candidatuur der Eerste Kamer zou hebben bedankt. Volgens de Nieuwe Rotterdamsche courantzou de heer mr. Luzac bij de aanstaande verkiezingen voor de Staten- Generaal wenschen niet 111 aanmerking te komen. Z. M. heeft benoemdtot ridder met de star van de groothertogelijke orde der eikenkroon jhr. mr. A. G. A. ridder van Rappard, Staatsraad en directeur van 's Konings kabinet. Uit sGravenhageden 29 dezer wordt gemeld: Bij gelegenheid van 'sKonings verjaardag, op den 6 december aanstaande, zullen, op uitdrukkelijk verlangen van Z. M.des avonds geene openbare feestvieringen alhier plaats hebbenen zullen de gelden daartoe besterad door het stedelijk bestuur worden besteed voor eené uicdeeling op dien dag van wittebrood en kaas aan dé bedeelde armen der.verschillende godsdienstige gezindheden in deze stad en in Scheveningen. Z. M. onze geëerbiedigde Koning, ten volle overtuigd van de liefde van zijn volk ook zonder luidruch tige vreugdebetooningen heeft met het stedelijk bestuur be grepenin het tegenwoordig jaarsaizoen en in een oogen- blilt van bezorgdheid voor eene ons dreigende ziekte alle openbare nachtelijke vermakelijkheden zooveel mogelijk te moeten trachten tegen te gaan." Woensdag middag zijn HH. KK. HH. de Prins en Prinses van Oranje van hoogstderzelver buitenlandsche reis, in de residentie terug gekomen. De wel eerw. heer A. Diemantpredikant te Lange- rak bezuiden de Lekheeft het beroep tot leeraar bij de Waalsche gemeente te Leeuwarden aangenomen. Men verneemt dat Ds. Koetsveldvan Schoonhoven liet beroep naar de Nederd. gereformeerde gemeente te 's ilage heeft aangenomen. Verkiezingen in Noord-Braband. Te Breda is 11. maandag, door het 7de kiesdistrict, met volstrekte meerderheid van stemmen tot lid van de Tweede Kamer der Siaten-Generaal verkozen, de heer mr. L. D. Storm, en voor de Eerste Kamerde heer J. C. van Mierlo. Voor de tweede candidant zal bij gemis van volstrekte meer derheid eene overstemming moeten plaats hebben over de heeren mr. C. II. Cnypers cn H. G. baron Nahttys van Burgst. I11 het 3de kiesdistrict (Tilburg) is verkozen voor de Tweede Kamer, mr. J. A. Mtitsaersen als candidaten voor de Eerste Kamer, de heeren jhr. L. Sassen van Tsselt en F. X. Ver he ij en. I,i het 9de kiesdistrict (Bergen-op-Zoom) voor de Tweede Kamer, mr. L. D. Storm. De candidaten voor de Eerste Kamer zijn nog niet bekend. Burgerlijke Stand. Gedurende de afgelbopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als: Geboren 35 kinderen 22 van het mannelijke en 13 van het vrouwelijke geslacht. Gehuwd 15 pareu. Overleden: 35 personen 16 van het mannelijke en 19 van het vrouwelijke geslacht. JSuitcnlanbéctte SLtjbiitgea. Engeland. Londen 27 november. Hier te lande is voorgesteld om de driehonderdste verjaring der handeling van Eduard VIwaarbij hij de Engelsche dienst of het gewone gebedenboek ordende, en alzoo den meest gewigtigen stap tot handhaving der Hervorming in Engeland deed in aan denken te houden door eene milde inschrijving ter oprigting ,en ondersteuning van tien nieuwe koloniale bisschopszetels, en de ordening van honderd geestelijken als koloniale zendin gen. Het plan heeft reeds den meest gewenschten bijval ontvangenen vele ruime giften zijn tot het voorgestelde doel joegezegd. Volgens met het stoomschip Hibernia aangebragt berigt is de generaal Taylormet eene groote meerderheid van stemmen tot president der vereenigde Staten benoemd. Rusland. Uit Petersburg schrijft men dat het ijs in de Newa binnen die stad zich den 17 nov. gezet heeft. De gemiddelde tijd van het digt vriezen dier rivier is 26 november, dit jaar gebeurt zulks dus bijzonder vroeg. Duitsehland.Onder dagteekening van den 24 nov. wordt uit Weenen gemeld dat de Öostenrijksche troepen zich van de Ilongaarsche stad Oedenburg hebben meester gemaakt. Frankfort 27 november. Het nieuwe Öostenrijksche minis terie verklaart zich in zijn programma voor de volkomen integriteit der monarchieen waarschijnlijk zal deze ver klaring worden gevolgd door een protest tegen de besluiten der Duitsche nationale vergadering betreffende de Duitsche erflanden. Berlijn 27 november.Al de aangewende pogingen, ook door middel der Rijks-commissarissenom den strijd tus- schen de kroon en de const. vergadering in der minne bij te leggen zijn mislukt, en het zal alsnu te bezien staan of de ledeu heden in de stad Brandenburg in genoegzamen ge tale zullen zijn opgekomen om te kunnen beraadslagen en besluiten. Dit- is intusschen zeker, dat, sedert het jammer- lijk besluit voor de weigering der belasting *t welk ook wat den vorm betreft, ten eenemale onwettig is, en't welk bij de overgroote meerderheid der burgeren geen geringen onwil heeft verwekt, de regering veel aan zedelijken invloed heeft gewonnenen nog dagelijks bewijzen bekomtdat zij op de goede gezindheid der bevolking kan rekenen. Keulen 27 november. Men verzekert hier dat ondubbel zinnige sporen eener geheime zamenzwering ontdekt zijn die haren hoofdzetel te Frankfort en niets minder ten doel heeft dantot bevordering van Socialistisch-Republikein- sche oogmerken verscheidene van de voornaamste leden der nationale vergadering te vermoorden hetwelk tot sein van verdere handelingen zou strekken. Te Erfurt is den 24 nov. een bloedige strijd tusschen burgers en militairen ontstaan ten gevolde zegt men van de gedwongen equipering der landweer, waartegen de bur gers zich verzet hebben. Van wederzijde zijn dooden ge vallen maar de rust is dieuzelfden avond hersteld. Den 25 zou de stad, volgens gerucht, in staat van beleg gesteld zijn. Franltrijlc. Parijs 28 november. Het gewigt der gebeurtenissen in Itaiie en de verwikkelingen die daar uit kunnen geboren worden hebben op gisteren in de nationale vergadering aanleiding gegeven tot het vragen van ophelde ringen aan het bewind. De generaal Cavaignac heeft de maatregelen van het bestuur bij het vernemen van het voorge vallene te llome bekend gemaakt. Er is naar Toulon eene orde uitgevaardigd om dadelijk eene brigade van 3500 man op vijf stoomvaartuigen in te schepen en die te rigten naar Civita-Vecchia en een lid der vergadering de heer de Corcelles is met eene buitengewone zending naar Rome gezonden. De president van dén ministerraad heeft mededeeling gedaan der instructien van dien gezantde heer de Coprcelles zal in geen geval in de staatkundige questie mogen tusschen beiden treden maar zich bepalen moeten om de vrijheid en den eerbied aan de 1 heiligen vader verschuldigd te verzekeren en aan het hoofd der kerk eene schuilplaats aan te bieden die aan de waardigheid van Frankrijk past. Deze mededeeling is met de meest talrijke blijken van goedkeuring ontvangen. De bergpartij alleen scheen gezind daartegen te protesteren. De generaal Cavaignac ontvangt van onderscheidene zijden gelukwenschingen over den gunstigen uitslag zijner verant woording in de vergadering van zaturdag. De aartsbisschop van Parijs heeft een mandement uitge vaardigd wegens het gebeurde te Romeen de zamenzwe ring door. booswichten gesmeed tegen het opperhoofd der kerk en den vader der Italiaansche vrijheid. Er zijn dage- '.ijksche gebeden voorgeschreven om den paus in de hoedé des AUerhoogsten aan te bevelen. Men zegt dat ook Spanje zou besloten 'nebben om hulp te doen toekomen aan het hoofd der Katholieke kerk. Bedroevend is het gebeurde: Pius IX die zijne onder danen niet vrijgevige instellingen heeft willen voorkomen en be vredigen wordt met de zwartste ondankbaarheid door de par tij der demagogen beloond. Bestaat er in Italië dan geene gematigde partij zou het dan waar zijndat dit volk waarvoor Europa zoo veel medegevoel betoonde nog niet rijp is voor de vrijheid Naar het geen men in Génua Li- vorno en Florence ziet gebeuren zotl men genoodzaakt zijn tot dit besluit te komën. Bodewijk Napoleon heeft zijn manifest openbaar gemaakt; het belooft aan iedere partij waten schijnt noch hem nadee- lig te zullen zijn, noch hem meerdere stemmen te zullen be zorgen. GRAANMARKT. Middelburg 30 November. BIidi» ei)p rij zen der Objecten van Markt binnen de Shul Middelburg, op den 30 November 1848. Gerst4 Zelling van bel Brood, voor het tijdvak loopenda van den 4 lot den 10 Dcceiriber 1848. PIlijS-CQUilAiYr DER EFFECTEN. Amsterdam, den 29 November 1848. De graanhandel was heden eenigzins levendiger dan de vorige week cn daardoor de tarwe prijshoudend. Puike jarige Walchersche tarwe gold gretig 8,75 a 8,90 en voor de consumptie nog enkele 9; puike nieuwe 7,25 tot ƒ7,70; jarige Zeeuwsche tarwe werd voor ƒ8,50 aangeboden doch bleef onverkochtde puike nieuwe dito gold 7,25 tót 7,40; gewone en mindere soort 7 a 6,75. Piogge flaauw prijshoudend 5,20 a 5,40. Puike wiutergerst ƒ4, dito zomergerst 3,75; mindere soort 3,60. Boekweit niet aangeboden. Koolzaad 11 de mud. Walchersche witteboooen f7 is f 7,25; dito bruinèboonen 7,75 a 8 dito groene-erwten puike soort7,25 mindere 7 dito paardebooneu goede soort4,25. Zeeuwsche groene-erwten ƒ6,50 en 7 dito paardeboonen 3,85 en 4 de mud. In den prijs der gort is geene verandering. De prijs der oliën is als volgt: raap-olie 39,50, patent-olie ƒ41,50, lyn-olie 83,50 per vat; lijn-koeken zijn 9 per 100 stuks. De prijzen der Meekrap zijn als de vorige week. per Ned. Muddé Witteboonen 7 Graauwe Erwten - Groene Erwten - 6 75 Aardappelen - 2 46J per Ned. Pond Versche Boter. ,70 per Ned. Mudde Tarwe 8 65 Dito uieutVe - 7 50 Rogge- 5 - (tot regeling der Broodzetting) Ilaver Boekweit- (per Nederlandsch Pond) Fijn Tarwenbrood 18J ets. I Roggenbrood 10J ets Grof Tarwenbrood I64 Masleluiobrood 13J 21 pets. Werk. Schuld 46ia 47 I Piusland Hope jp Co. 99 a - 1 98, 3 dito dito 55^ - 56 4 dito dito 71»- 72; Aniortisatie-Syndic. - 31- pet. 72 - 72j Handel-Maatscbappij - Dito Leening 1835/37 - Aaud. IIoll. Spoorweg - Rijn Spoorweg - Oost-Ind. Leen.4 pet. - Fransche 3 pet. - Napelsche certificaten -t 99 j 98i 89 78 T 77| - o 6 - 6> 24'- 25 Idem 1840. Spanje Ardóiti Coupons Portugal 4 pet. Oostenrijk Goll. C. 4 pet. - Metaliek 66^ - 67 Pruissen 1832. - s Denemarken N. Lood; s -

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1