C O E R A NT. N0, 142. Zaltirdag 1848. 25 November. X Besturen cu Ci bmin t0 Um ticu. BimieulAnbdrftc Sijbimgcti. ömtenlanbsche Sijbingeu. üectnbitujcn. X .r, DEPARTEMENT FAN FIN ANCIEN. OPENBARE VERKOOPING VAN HAKHOUT en HOOI te RRESKENS. Op Dingsdag-den 12 December 1848, zal te Breskens te beginnen des voormiddags om 10 ure, door den Ontvan ger der Domeinen te SAS-VAN-GENT ten overstaan van den Notaris I. C. O. Benteynresiderende te IJz.endij.ke., worden overgegaan tot den openbaren verkoop van 1., Zeventien koopen Essen, Eisen en uilgen HOUT, staande op het Glacis van het fort Frederik Hendrik te Breskenseene oppervlakte van 2 Bunders 43 Roe den 68 Ellen uitmakendeen 2. Circa 100,000 Ponden, ten jare 1847 en 1848, in gezameld HOOI afkomstig; van de Forten Frederik Hendrik, Havenfort en Willem de Eersteen op ge zegde Forten aan Klampen staande. De voorwaarden dezer Verkooping, zullen te- lezen liggen ten Raadhuize te Breskens en in het Logement Canon d'Or aldaar; te Schoondijke in het Logement bij J.T. Overtveld te Oostburg in het Logement den Eenhoornte Sluis in het Logement het Wapen vanAmsterdam te IJzendijke bij den Notaris I. C. O. Benteyn, en in het Logement het Hof van Koophandelte Neuzen in het Logement bij J. C. Steenkamp, en te Sas-van-Gent ten Kantore van den Ontvanger der Do meinen bij vvien nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger voornoemd T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. I/EN Cl S TE Nli E UR De Provinciale COMMISSIE van LANDBOUW in Zee land, brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat naar aanleiding van Art. 21' van het Reglementtot instand houding en verbetering der Paarden-fokkerij iu deze Provin cie goedgekeurd bij Zijner Majesteits Besluit van den 12 Junij 1848, 110. 88, en ingevolge daartoe strekkend advies van de met de keuring belast geweest zijnde Commissie, aan de navolgende Héngsthoudersde bij Art. 19 van bo vengemeld Reglement bedoelde Prelnien over den jare 1849 zijn toegewezen geworden. In het iste Districtr eene Premie van 50. Aan Aarnout Moenste Biggekerke voor deszelfs vier jarigen ligtbriiinen inlandschen Hengst. In het 2de District: eene Premie van 50. Aan Jan de Vlieger, te Noordgouwe voor deszelfs ze venjarigen bruinen inlandschen Hengst. I11 het 4de District: eene Premie van ƒ75. Aan J. D. de Brouwer, re Aardeobur.g voor deszelfs zesjarigen zwarten Inlandschen Hengst. Middelburg den 23 November 1848. Namens de Commissie van Landbouw in Zeeland W. Pii. VIS Secretaris. OPENBARE FERKOOPING Volgens bekomen last van Zijne Exc. den Heer Minister van Oorlog zal de ondergeteeketideKapitein en Garni- Zoens-Kommand'ant te VERE op Woensdag den 29 dezer, des morgens- ten 1 2 ure, aan het Artillerie-Magazijn alhier, publiek en 0111 contant geld aam den hoogstmijnende ver- koopen eenige onbruikbare ARTILLERIE— en GENIE— Y00R WERPEN. Vereden 22- November 1848. POMPE van MEERDERVOORT. JFAAR S C HUW ING. De PLAATSELIJKE COMMISSIE van Geneeskundig Toe- voorzigt alhier acht het van haren pligt de Ingezetenen te gen het aanstaande St. Nicolaasfeest te. moeten waar se lui wen tegen het gebruik van Suikergoed, hetwelk niet zelden met Zelfstandigheden gekleurd wordtwelke nadeeligja zelfs gevaarlijk zijn voor. het leven van den Menscli. Zij herinnert tevens de Vervaardigers en Debitanten van dergelijke waar., aan de bepalingen der wet van den 19 Mei 11829Staatsblad m. 35) strekkende om de vermenging van vergiftigeof andere schadelijke zelfstandigheden in Eet- en Drinkwaren te beteugelen Middelburg, den 17 November 1848. De Plaatselijke Commissie voornoemd H. RIPPINGVoorzitter. Adr.. A. FOKKER Secretaris. KIEZERS FEREENIGINGEN. Het BESTUUR der vereeuiging van KIESGEREGTIG- DEN in het eerste Kies-District van Zeeland, te Middel burg, brengt (ingevolge besluit der Vergadering gehouden den 11 dezer loopende maand) ter kennisse van hare Leden, dat in de op heden gehoudene vergadering het viertal van Candidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der St'aten-Generaal is gearresteerdbestaande uit de volgende heerenMr. J. J. Slicher van Domburg. Prof. R. J. Thorbecke. Mr. S. de Wind. Jhr. Mr. M. C. Paspoort van Grijpskerke. En roept gemeld Bestuur alle Kiesgeregtigden uit dit Dis trict die tot eene getrouwe en vrijzinnige ten uitvoerlegging der Grondwet wenschen mede te werken tevens op om te compareren op Zaturdag aanstaanden den 25 dezerdes middags twaalf ure om alsdan over te gaan tot het reduceren van voornoemd viertal tot een tweetalalsmede tot eene Ikeuze van twee Candidaten voor de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal. Middelburg, den 20 November 1848. Pii. van den BROECKE Voorzitter. J. J. de KANTER, Secretaris. In de op 11. Woensdag gehoudene Kiezers-Vergadering van het Onder. Kiesdistrict WESTKAPELLE zijn met meerder heid van stemmen als Candidaten voor het Lidmaatschap der Tweede Kamer aangenomen de Heeren Mr. A. F. Siffléen Mr. R. J. Thorbecke, Hoogleeraar te Leyden en worden al de Kiesgeregtigden in gemeld Onder-Kiesdistrict opgeroepen te verschijnentegen Woensdag morgen den 29 dezerten half-negen ure in het Logement het KofFijhuis te Westkapelleten einde zich te verstaan voor de keuze van twee Candidaten voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal. M.IMBïïSLiïSSJIB.4* den 24 November. Eergisteren avond heeft alhier eene eerste vergadering plaats gehad van de inschrijvers op het ontwerp' eener op te rigten vereeniging tot het geven van voorschotten aan minvermo genden onder den naam van Hulpbank waarin door de ontwerpers is medegedeeld, dat het ontwerp ruimen bijval en deelneming had mogen ondervinden en dat de somwaar voor was ingeschrevenaanvankelijk voldoende kan worden geacht om die vereeniging als gevestigd te beschouwen. Voorts zijn aan de ontwerpers vier leden, zijnde de heeren mr. C. W. E. Vaillantmr. M. F. LantsheerH. Rekker en P. de Maret Tak toegevoegd om het bestuur der hulpbank uitte maken en is aan dat bestuur de last opgedragen om in eene na der bijeen te roepen vergadering der leden, de noodig geoor deelde wijzigingen in het ontwerp-reglement der hulpbank voor te dragen waarna de vergadering welke door vele aanzienlijke ingezetenen dezer stad werd bijgewoond is ge scheiden. Men hoopt de hulpbank met Januarij 1849 in werking te zullen kunnen brengen. Bij de op gisteren gehoudene aanbesteding van het herstel en driejarig onderhoud der nieuwe waterleiding in het land van Axel loopende ten oosten van het kanaal van Neu zen mitsgaders het met klei bekleeden en onderhouden van den afsluitdijk ten westen van dat kanaal, zijn die werken aangenomen door den heer A. Rinderste Breskens, voor 7300 per jaar. Bij besluit van den 18 dezer heeft Z. M. goedgevon den te benoemen. tot dijkgraaf van den polder Kleine Pas of Waesberghe, den heer J. B. Buyssein plaats van den heer .7. Roelsoverleden tot gezworen van den Nieu- werkerke-polder den lieert. Polderdijktot gezworen van den Susanna-polderden heer P. de Kraker; tot gezworen van den Beddewaarden-polder den heer C. de Witin plaats van den heer J. Bevelanderoverleden tot beheerder van den Nieuw-Othene-polderden heer J. J. Fercken tot be heerder van den Prosper-polderden heer C. Geeraerts. Allen in de provincie Zeeland. Bij besluit van den 12 dezer heeft Z. M. eervol emeri taat met pensioen verleend aan de volgende heeren predikan ten als aan: J. Teissèdre TAnge, predikant bij de Waal- scbe hervormde gemeente te Amsterdam; .7. la Laupredi kant bij de Hervormde gemeente te Gouda en A. C. Roms- winkelpredikant bij de Hervormde gemeente te Dordrecht. Bij koninklijk besluit van den 15 dezer, is alsnog als los plaats voor steenkolen en kolengruis, bij invoer langs de Schelde en het Kanaal va.11 Neuzen, aangewezen de gemeente Waalwijk in Noord-Braband. In de residentie is overleden de heer W. H. J. baron van Westreenen van Tiellandt, staatsraad in buitengewone dienst, ridd'er der orde van den Nederlandschen Leeuw, ridder kommandeur en eerste klasse van verschillende vreemde orden directeur der koninklijke bibliotheek enz. Zondag namiddag ten 4 ure is de buskruidmolen te Muiden waarin veel kruid aanwezig wasmet ontzettend gedruisch gesprongen en heeft zulks veel schade aan de na burige gebouwen toegebragt. Als door een wonder is het daar naast staande kruidmagazijn waarin zich eene veel grootere hoeveelheid kruid bevond bewaard gebleven. Duitaeliland. Volgens berigten uit Weenen, van 16 dezer, is Messenhauser tegen veler verwachtingdewijl men voor hem op de begenadiging der keizers gehoopt had, dien morgen gefusilleerd. Hij beval in persoon de jagers vuur te geven, en betoonde, tot in zijne jongste oogenblikken de grootste onverschrokkenheid. Onder de te Weenen inhech- texifs genomenen bevindt zich de gravin Reficzka, weduwe van den Hongaarschen hofkanselier en gezant te Florence onder de beschuldiging van Poolsche troepen tot afval te hebben verleid. Verschillende plaatsen in en voor Weenen worden van verdedigings-werken voorzienwelke naderhand met zooge naamde blokhuizen zullen worden vermeerderd. Men dacht, dat de staat van beleg' niet zoude worden opgeheven, voor dat de bedoelde werken geheel tot stand zouden zijn gebragt. Intusschen begint de bevolking van Weenen zich aan dien toestand te gevvenuen, en worden de schouwburgen weder bezocht. Wallachije is thans door een korps Russische troepen .vtyii 30^40,000 man, bezet, met eene reserve van 204000 man in Moldavië. Daarenboven vindt men in Wallachije nog feen korps van 10 k 12,000 man Turksche troepen. Dè soldaten dezer verschillende natiën blijven op zekeren afstand, varael- kander, doch tusschen de overheden heerscht de besbe..ver standhouding. Het onderhoud dezer troepen is echter eert zware last voor het land. Te Frankfort loopt het gerucht, dat de aartshertog Johann ten gevolge der jongste gebeurtenissen in Oostenrijk, en der onzekere betrekking van dat rijk met het overige Duitschlandals Rijksbestuurder wil aftreden. De nationale vergadering te Frankfort heeftin hare zit ting van ao november, met 276 tegen 150 stemmen be slist, dat de belasting-weigering door de nog aanwezige le den der nationale vergadering te Berlijnis onwettig voor den staat gevaarlijkdus nietig est van onwaarde. I11 Wurtemberg is eene gevreesde ministeriele crisis daardoor voorgekomen, dat, naar verzekerd wordt, de ko ning zich jaarlijks eene vermindering van driemaalhonderd duizend gulden op zijne civile lijst getroosten wil, en wel tweemaalhonderd duizend levenslang en het overige tijdelijk. Berlijn 20 november. Tot gisteren avond toe bleef de staat der zaken alhier dezelfde. Men verhaalt dat de gezamenlijke prinsen'van het konink lijke huis zich tegen de abdicatie des konings verklaard e 1 daarbij te kennen gegeven hebben dat geen hunneronder zoodanige omstandigheden de Pruissische kroon zou willen aanvaarden. Frankrijk. Parijs 20 november. De vrees, dat de afkon diging der constitutie in sommige gemeenten het teeken tot wanor delijkheden zou zijn, heeft zich te St.-Quentin bewaarheid, alwaar bij die gelegenheid eene demonstratie in Bonapartischen zin heeft plaats gehad. Terwijl de maire de constitutie voorlas, hebben name lijk een aantal personen meest arbeiders den kreet aangeheven van leve Lodewijk Napoleon! leve de keizer!" De overheid heeft on verwijld maatregelen beraamd, om die lieden tot zwijgen te brengen doch is daarin niet geslaagd. Volgens de laatste berigten, had d daardoor veroorzaakte spanning nog in geenen deele geheel opgehou den en was men beducht voor meer of minder ernstige verwikkelingen. Men heeft heden gemeend te bespeuren dat de generaal Cavai - g-nac buitengemeen neerslagtig was. Weliigt kan het gebeurde tc St.-Quentin hebben bijgedragen om dien bewindsman te ontmoe digen. Over liet algemeen schijnt de meerderheid der kies-bevoeg- den in deze hoofdstad meer en meer ten gunste van den geneum! Cavaignac gesterad te worden. De bevolking van Parijs kan echter tegenover die der gezamenlijke departementen slechts een betrek kelijk gering gewigt in de schaal leggen. Gisteren is alhier de tijding ontvangen van het overlijden van den hoog bejaarden Mehemed-Alionder-koning van Egypte. Ibra- him die hem denkelijk zal opvolgen, is almede zeer ongesteld. In dien deze spoedig inogt bezwijken, kunnen er, ten aanzien van het beheer daar te lande groote bezwaren ontstaan. Den 2J. De zitting der nationale vergadering van heden heeft een belangrijk incident opgeleverd. De generaal Cavaignat heeft van de tribune eenige leden die zeiden tegen hem bezwaren te hebben categorisch afgevraagd die te openbaren. Dit was voor namelijk gerigt tegen de heeren Garnier-Pagès Pagnerne Duclen en Barthelemy St. Hiliaire onderteekenaars eener verklaring;' daar echter, verscheidene leden van het vorig bewind afwezig waren zijn de beraadslagingen daarover aangehouden tot aanstaanden zaturdag. Het behoeft gieen betoog dat dit incident hier een sterken indruk heeft gemaakt, en voor een oogenhlik de ernstige bemoeijingen over de verkiezing van den president heeft verdrongen. Uit Rome is hier eene treurige tijding in omloop de heer Rossi president van den ministerraad zou door een dolksteek in de keel getroffen lijntoen hij zich naar de vergaderzaal begaf. Du Moniteur zegt dat de orde niet is gestoord maar hij geeft geetie omstandigheden op nopens dit droevig voorval. VLÏSSINGEN den, 24 november. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede uaar zee gezeild Berlha Hagenah en Eagle G, Marshallbeide naar Londen Oddfcllow Mand Diana Gress, en Blatitude Ilodgson alle drie naar IIullFritndship Lilles naar Wisby; Clyde Holmes, naar Goole JuliaSmith naar Wells; PropitiousBarker naar Newcastle; Icarus Wright, naar Liverpoolalle tien met tarwe; CatharinaH. H. Dik, en Hermina J. Eisenbaertbeide naar Hamburg, met stukgoederen; Jonge BolD. Kolk; Gezina AlidaBotje, beide met suiker, en de Jonge Catharina, H. Puncke, met rogge (vat) Odessa alhier op order) alle drie naar Amsterdam; MinervaR. Mark, en Brilliant Williams beide op avontuur Sagittarius John Bird Pringle naar Newcastle Themis I'arsons naar Sunderland Sophia Diederich naar Memelalle vijf met ballast. Van Gent naar zee Messager Fall naar YarmouthFame Pavey, naar BridgewaterBounty of Pt ovidence Atkinson naar Huil, en Mary en Maria, White, naar Engeland, alle vier met tarwe; Elsje, J. Potjer, naar Hamburg, met suiker. Van Vlissingen naar zee Mary E. Sharp naar Newcastle en Caroline W. Bowbye naar Engeland met lijnkoeken. GRAANMARKT. Middelburg 23 November. De aanvoer van tarwe was heden minder groot dan de voorgaande week en de koopers boden lagere prijzen, waarvoor echter moeijelijk werd losgelaten enkele koopers en ook de consumptie betaalden de puike jarige Walchersche tarwe/ 9; de puike nieuwe 7,50 en 7,75; puike jarige Zeeuwsche tarwe was niet ter markt; extra puike nieuwe dito gold 7,75 en 7,60 gewone soorten 7,50 7,25 en 7. Kogge puike soort, 5,50 gewone eu mindere 5,20 5,30 en ƒ5,40. Puike wintergerst ƒ4, dito zomergerst 3,75 mindere 3,60. Boekweit zonder handel. Koolzaad niet aangeboden. Walchersche witteboonen 7,25 a 7,50dito hruineboonen ƒ8,25 dito groene-erwteu 7,25 en 7,50 dito paardehoonen hield men op 4,50 terwijl ƒ4,30 werd geboden. Zeeuwsche groene-erwteu 7 mindere 6,50; dito paardehoonen 4,20 de mud. In den prijs der oliën en gort is geene verandering. MARKTPRIJZEN der MEEKRAP. Teelt 1848: Twee en een 1ste kwaliteit ƒ18 a ƒ19; idem middelbare /16 a 17; idem mindere 14 a/15. Een en een lste kwaliteit 17J a 18J; idem middelbare ƒ16 a 17 idem mindere 14 a 15. Onberoofde lste kwaliteit 718a/18£; idem middelbare 16 a/ 17{.; idem mindere 13a ƒ15. JIullen, lste soort 3 a 3 j middelbare 1J. a 2|de 50-N. pond. De eerste en middelsoorten blanke onberoofde genieten bij voort during voor speculatie de meeste attentie.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1