MID9ËLBURGSCHE COURANT. N°. 138. Donderdag 1848. 16 November. te SEGEÏ-E .-3ü Jjcöüireti cn QbrnimsUAticu. D OME IN-VEILING. PROYI1VCIE ZEELAND. Op Maandag den 20 November 1848 en volgende dagen zoo noodigdes morgens om tien urezal door den Ont vanger der Domeinen te Sas-van-Gental of niet in tegen woordigheid van den lieer Directeur der Indirecte Belastin gen voor Zeeland, in het Logement genaamd het Wapen van Zeeland, te SAS-VAN-GENTten overstaan van den No taris C. E. Vermandeiresiderende aldaarworden overge gaan tot de openbare veiling en toeslagbij opbieding en afmijning van 55 Kavels TUINGROND, BOOMGAARDDIJKEN WEI- en ZAAILAND waaronder nieuw ingedijkte GRONDENgelegen onder de Gemeente Zuidzande HontenisseWestdorpe Neuzen AxelBoschkapelle cn Clingete zamen uitmakende ruim 427 Bunders en waaronder begrepen zijn de Saftingers-PolderNe- derlandsch gedeelteonder de Gemeente Clingeen de Louisa-Polderonder de Gemeente Neuzen. De goederen zijn breeder omschreven in den Catalogus welke voor den prijs van 30 cents te bekomen isbij den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gent, bij den Ontvanger der Registratie te Hulst, Oostburg, Goes, Colijnsplaat Tholen en Zierikzee bij den Ontvanger der Registratie voor de Geregtelijke Acten te Middelburg en te Rotterdamen verder ten Kantore van den Ontvanger der Domeinen te Breda en van de Ontvangers der Domeinen in de Hoofdplaatsen der Provinciën Noord-Braband Noord- en Zuid-Holland Gel derland, Utrecht en Limburg. De voorwaarden van verkoop liggen ter lezing, ten Kan tore van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gent, van de Ontvangers der Registratie te Hulst en Oostburg, van den Notaris voornoemdalsmede ten Raadhuize te Sas-van- Gent; terwij! bovendien de algemeene voorwaardenwaarop 's Rijks Domeinen worden vervreemd, ter lezing liggen ter Griffie van ieder Provinciaal Gouvernement, en ten Kantore van ieder Directeur der Indirecte Belastingen. De Directe"- Belastingen voor Zeeland VAN TEYLINGEN. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE, als daartoe door den Stedelijken Raad geautoriseerd brengen ter kennis, dat op Vrijdag den 24 dezer loopende maand, des voormiddags ten 11 ureten Raadhuize aldaarin het openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting van dertig Nommers, ad f 10 ieder, der achterstallige loopende Schul den derzelve Stad. Vereden 15 November 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. KLEINMAN. Ter ordonnantie van dezelve J. P. VAN den HEUVEL. OPROEPING VAN KIEZERS. Het BESTUUR der KIESVERGADERING in het eerste Kies-District van Zeeland, te Middelburgroept bij deze op (ingevolge magtiging der Vergadering gehouden den 11 dezer) alle Kiesbevoegden die verlangen mede te werken tot eene getrouwe en vrijzinnige ten uitvoerlegging der Grondwet om te compareren Vrijdag den 17 dezer des middags ten één uur in het Klein Schuttershof alhier, om over te gaan tot liet maken van een viertal candidaten voor de aanstaande verkiezingen tot Leden der Tweede Kamer van de Staten-Ge- neraal, welk viertal, in eene later te houden Vergadering, tot een tweetal zal worden gereduceerd zuüende dat tweetal vervolgens als candidaten van dit Kies-District worden be kend gemaakt. Ten aanzien van de candidatuur voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal, worden de beraadslagingen aangehouden tot dat de lijst der voor die Kamer verkiesbare Personen defi nitief is gearresteerd en bekend gemaakt. Middelburg, den 13 November 1848. Pu. van den BROECICE Voorzitter. J. J. de KANTERSecretaris. WELDADIGHEID. Middelburg, 15 November 1848. De VEREENIGING tot het Bezoeken der Armen maakt dankbare melding van de navolgende giftenals Den 24 Octobervan A. 48 Mans-, 17 Vrouwe- en 24 Kinder-Hemden 14 Vrouwe-Rokken en 26 dito Borstrokkenen Den 14 dezer, van X. f 200. De Directie der Vereeniging voornoemd J. C. SCI-IORER van de SOUBURGEN, Voorz. N. VERHULST Wz.Penningmeester. ïmtticttlAubdrftc ®ijbin0CM. IIIODELBURG den 15 November. Men meldt uit 's Gravenhagedat Z. M. de Koning den 11 november uit Tilburg aldaar is terug gekomen. Vrijdag avond is de raad van ministers wederom tot ruim 10 ure vergaderd geweest. Ook des maandags zou de raad andermaal bij een komen. Gedurende de laatste dagen zijn in de residentie een paar gevallen van cholera waargenomen. Volgens berigt van den Helder is er opgave gevraagd wanneer Zr. Ms. korvet amphitrite gereed kan zijn om in dienst gesteld te wordenter aflossing van Zr. Ms. korvet ajax in West-Indie. Verkiezingen voor de Staten-Generaal. Uit onderscheidene steden en kies-districten zijn weder de navolgende personen voor de candidatuur vermeld Voor de Eerste Kamer uit Dordrecht: Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, en de heer O. B. V Hooft. Edam de heeren E. J. Koch,en jhr. mr. P. van Akerlaken. Heerenveende heeren mr. P. B. J. Vegelin van Claer- bergenen L. P. Prins. Hein (Neder-Betuwe)de heeren baron van Lijnden van Hemmenmr. C. C. van Lidth de Jeudemr. J. Rauba ron van Voorst tot Voorstjhr. van Nispen van Zevenaar en graaf van Ranzouw. Hoorn: jhr. mr. P. van Akerlakenen de heer T. van Bredenhoff de Vicq. Koevordendr. H. J. Nassauen jhr. IV. H. J. L. van de IVijck. Schiedam de heeren mr. P. Loopait.7. G. Beukers Z. K. H. Prins Frederik der Nederlandenen A. van Rijcke- vorsel Hz. Sneekde heeren jhr. mr. P. B. J. Vegelen van Claer- bergen, G. R. O. van Swinderen S. van Welderen Rengers en F. J. J. van Eysinga. Voor de Tweede Kamer, uit: Dordrechtde heeren mr. P. Blussé van Oud-Alblasmr. R. J. Thorbeckemr. .7. Ackersdijk. Edamde heer mr. IV. J. C. van Hasselt. Gorinchemde heeren mr. A. Boxmanen mr. P. L. Begram van Jaarsveld. Heerenveende heer mr. A. F. Jongstra. Heinde heeren mr. IV. II. van Engelenmr. M. J. de Man, mr. Nedermeijer van RosenthalL. N. grave van Randwijk. Hoornjhr. P. Opperdoes Alewijn. Koevorden de heeren mr. A. Grevelink mr. L. Kniphorst. Nijmegen de heeren mr. M. J. de ManC. C. Haver kamp, en C. J. E. F. van Nispen van Pannerden. Schiedam de heeren mr. C. van der Horstmr. K. A. PoortmanS. Rijnbende en A. van Rijckevorsel Hz. Sneekde heeren mr. baron van Heemstra P. J. CosterusB. Albardamr. N. van HeiomaJ. N. Dirks en A. F. Jongstra. Weespde heeren mr. IV. H. van Voorst en mr. van Hasselt. fóuitcnlanbdcitc ®ijbitigcn. DultscWand. Nadere berigten uit Weenen tot den 8 dezerzeggen dat reeds vele gearresteerden weder op vrije voeten gesteld zijn, maar dat men tegen de studenten en dagbladschrijvers met groote gestrengheid te werk bleef gaan. Het getal der burgers, die bij het aantasten der troepen ge sneuveld zijnbedraagt ongeveer acht honderd waarbij een tweehonderdtal komtdat in de stad zelve is gevallen be nevens velen die in het nood-hospitaal aan de gevolgen hun ner wonden zijn overleden. De tot gouverneur van Weenen benoemde luitenant-veldmaarschalk von Welden is zeer ge vreesd wegens zijne gestrengheidaan welke hij nogthans eene groote zucht tot billijkheid paart. Berlijn li november. De bedenkelijke staats-crisis houdt aan. Berlijn heeft thans weder eene militaire bezetting van gelijke sterkteals bij het uitbreken van de omwenteling van maart. De orde is tot dus verre niet gestoord. Heden ochtend hebben de leden van de constituerende vergadering, tot de meerderheid behoorendehunne beraad slagingen willen hervatten. Zij waren ten getale van 242 en derhalve 40 meer, dan tot het nemen van een besluit gevorderd zoude wordendoch vonden de gewone verga derzaal gesloten en door de militaire magt bezet. Zij hebben zich daarop naar het Hotel de Russie begeven en vervol gens naar de vergaderplaats van het schutters-gildewaarvan het gebruik hun reeds vooraf was toegestaan en verzekerd. Van zijne zijde heeft de koningonder dagteekening van hedeneene proclamatie aan het Pruissische volk uitgevaar digd, welke door de vier ministers, von Brandenburgvon Manteujfelvon Ladenberg en von Strotha mede is onder teekend en welke strekt ter verdediging van de genomene maatregelen, als noodig en onvermijdelijk, uit hoofde van de steeds in Berlijn heerschende regeringloosheid. Hij verklaart, dat Pruissen zoowel als geheel Duitschland geregtigd was om dergelijk gedrag van hem te verwachten en zich ver zekerd te houdendat de Pruissen den onwettigen tegen stand van een deel hunner vertegenwoordigers zullen afkeuren. Hij vermaant de Pruissenom hen te mistrouwen die voorgevendat hij de verleende vrijheden weder zoude wil len intrekken, maar, als voorheenop hem te vertrouwen; met de stelligste verzekering, dat de constitutionele vrij heden niet het allerminste zullen worden verkort, en dat het zijn heilig voornemen iseen goede constitutionele koning te wezen. Tevens is een koninklijk besluit bekend gemaaktmede door de vier genoemde ministers onderteekend waarbij de burgerwacht van Berlijn ter zake van haar onwettig gedrag, door het beschermen van de in onwettige vergadering ver- eenigde leden van de volksvertegenwoordiging, overeenkomstig de bestaande wettelijke verordeningen wordt ontbonden. Beide deze staatsstukken doen vermoeden'dat :de kroon alsnog niet zal terugtreden. Van de zijde' der stedelijke regering is eene bezending naar den koning Vertrokken om Z. M. te smeeken bet besluit, ter verleggiftg van de con stituerende vergaderingin te trekken en het jninisterie von Brandenburg weder te ontslaan. De burgemeester en zijne bijzitters hebben echter geen deel daaraan willen nemen, en de leden der bezending zijn alleen door den gemeente-raad benoemd. Men zegtdat aan dien raad is verzekerd dar indien de orde in Berlijn in zoo verre werd hersteld dat do leden van de constituerende vergadering genoegzaam beveiligd konden worden geacht tegen persoonlijke beleediging, men welligt op het bedoelde besluit zoude kunnen terugkomen. Tot dusverre is echter weinig staat daar op te maken. Dit is zekerdat het ministerie in een behoudenden zin is ver sterkt gewordendoor de benoeming van den heer Rin- telenals minister van justitie; terwijl de heeren Kiskcr Kühne en Pommer-Essche van de hun voorloopig opgedragene ministeriële betrekkingen zijn ontslagen. Het in stand houden der openbare orde en het aan beide zijden in. acht nemen van matiging zoo welals van eene zekere waardigheid geven nog hoop dat eene vredelievende oplossing van de zoo gevaarvolle crisis steeds mogelijk blijft. Italië. De onderhandelingen betreffende de Fransch- Engelsche bemiddeling in Italië zijn hervat geworden en wei op aandrang der Sardinische regering zelvedie aan den heer Bastide heeft doen weten dat na het votum van vertrou wen hetwelk haar door de kamers te Turin geschonken waszij zich in staat zag de hervatting der vijandelijkheden tot de volgende lente te vertragen, zoodat de gansche win ter aan het bemiddelingswerk kon worden besteed. De heer Bastide bovendien oordeelende dat het herstel der keizerlijke magt te Weenen eene geschikte gelegenheid aanbood om het gestaakte werk weder op te nemenhij heeft daartoe een voor stel aan lord Palmerston gedaan en van dezen een toestem mend antwoord ontvangen. Men herinnert zichdat toen de diplomatieke onderhan delingen te dezer zake gestaakt werden, zij nog niet verre gevorderd waren en nog alleen de keuze der plaats betroffen waar de bijeenkomst der gevolmagtigden plaats zou hebben. Eindelijk had de Fransche regering Rome voorgesteldwaar omtrent de Britsche zich nog niet had verklaard. Thans heeft deze geantwoord dat Rome haar minder geschikt voor kwam alzoo de diplomatieke betrekkingen tusschen den II. Stoel en het Engelsch kabinet nog niet officieel geregeld zijn. Lord Palmerston heeft daarentegen Brussel voorgesteld waaromtrent de Fransche regering geene tegenwerpingen maakt terwijl men ook de goedkeuring van Oostenrijk te geraoet ziet. Een congresin den eigenlijken zin des woords schijnt deze zamenkomst niet te zullen zijn. Een zoodanig Euro- peesch congres tot regeling der Italiaansche zaken had ge lijk men zich herinnert, Oostenrijk voorgesteld, en het is waarschijnlijk, dat het aan dit denkbeeld zal blijven hechten, om den invloed van Rusland niet te verliezen. Maar tot he den heeft dat plan weinig goedkeuring bij de bemid delende mogendheden ontmoet, die slechts eenvoudige diplo matieke conferentien willen, waaraan alleen de gezanten van Frankrijk, Engeland, Oostenrijk, Sardinië en uit eene soort van inschikkelijkheid ook die der overige Italiaansche Staten zouden deel nemen. Dit verschil van gevoelen levert nog eene vrij groote zwarigheid op. Men noemt den heer Ricci als den vertegenwoordiger van Sardinië en den heer Ridolfi als dien van Toscane bij deze conferentien. Omtrent de namen der overige gevolmagtigden is nog niets bekend geworden. De opstand aan de noordelijke grenzen van Lombardije schijnt nu genoegzaam geheel bedwongen. Men verkondigt dat de maarschalk Radetsky gemagtigd isom den wapen stilstand voor den tijd van drie maanden te verlengen. Frankrijk. Parijs 11 november. Door den generaal Cavaignacals hoofd van het uitvoerend bewind, is bij ge legenheid van de uitvaardiging der constitutie eene circulaire gerigt aan alle beambten der republiekhet is een uitvoer, rig maar zeer gematigd stuk, waarin door den generaal orde binnen en vrede buiten 's lands worden beloofd, terwijl de arbeid de eigendom en de familie door de regering zullen worden beschermd. 12 november. Het feest der afkondiging van de constitu - tie is in goede orde afgeloopen en de vrees die velen voed den, dat er ongeregeldheden en misdadige pogingen zouden plaatshebben, is gelukkig niet bevestigd. Reeds des mor gens ten half 6 ure werd appel geslagen voor de nationale garde. Ten half 9 ure werd nog de laatste hand gelegd aan de prachtige tribune op de plaats de la Concorde waarop later de president Marrast en de leden der nationale verga dering, benevens de uitvoerende magt, plaats namen. Er heerschte onder het voorlezen der constitutie eene plegtige stilte, die bij het eindigen door het geroep van leve de re publiek'. door eenige dnizende stemmen werd afgebroken. Hierna is eene luisterrijke en statige mis gehouden bediend door den aartsbisschop van Parijsbij het eindigen derzelve hoorde men de kanonnen der invaliden bulderen, hetwelk door de forten die de stad omringen is beantwoord. Toen begon het defileren der troepen dat eenige uren duurde. Op onderscheidene plaatsen zijn volks-concerten en andere vermakelijkheden gegeven. Het dagblad van prins Lodewijk Bonaparte (Ja Libertè meldt, dat de pretendent, vernomen hebbende dat zijne te genwoordigheid bij het feest tot onvoorzigtige en gevaarlijke demonstratien kon aanleiding gevenParijs verlaten heeft, om eenige dagen op het land te gaan doorbrengen. •?1\ KANTOOR DER DOMEINEN TE SAS-VAN GENT.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1