W.121. Zaturdag 1848. 7 October. 33cehtrcu cu BEKENDMAKING. De COMMISSIE uit het PROVINCIAAL GEREGTS- IIOF in ZEELAND, te zamen gesteld ter voldoening v!in Artikel n der Wet op het Notaris-Ambt, van den 9 Julij 1842 {Staatsblad no. 20), tot het afnemen der examina van hen, die verlangen mogten zich in staat gesteld te zien, om naar het Ambt van Notaris te dingenmaakt bij deze aan de belanghebbenden bekenddat zij tot het bedoelde einde zal vaceren op IFoensdag den vijftienden November eerstkomendedes voormiddags ten tien ureen volgende dagenis 't noodin eene der Vertrekken van het Hofge bouw. De Commissie herinnert voorts de Adspiranten aan de voorschriften van Artikel 13 der voorschreve Wet, en ver- iangt overigens dat zoodanige stukken, welke aan haar moe ten worden ingediendtijdig en portvrij zullen worden be zorgd ter Griffie van den Hove. Middelburg, den 3 October 1848. De Procureur-Generaal De Commissie voornoemd, bij den Hove P. HERKLOTS, Raadsheer. ACKERMANS. G. van IJSSELSTEYN Raadsheer. STEDELIJK BESTUUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen dat het Zijne Majesteit den Koning heeft behaagd bij besluit van den 28 der vorige maand, No. 72, aan Jonkheer C. A. Rethaan Macaréop aeszelfs daartoe gedaan verzoek eer vol ontslag te verleenen uit de betrekking van Wethouder dezer Stad. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 6 Octo- tber 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE STOPPELAAR, 1. p. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare v A. M. BECIUS. MINISTERIE FAN FINANCIËN. AANBESTEDING. Op Maandag den 9 October 1848, zal de Ontvanger van de Registratie voor de Geregtelijke en Administrative Akten belast met het beheer der Domeinen te Middelburg, in eene der Zalen van het Raadhuis aldaardes namiddags ten 1 ure in het openbaar aanbesteden Het driejarig onderhoud met de VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGEN aan het voormalig Oost-Indische Huis en het Pakhuis de Globe, te Middelburg, als mede aan de Gebouwen en verdere Timmerwerken op de Domaniale Pachthoevenabij het Fort Rammekens. Het bestek en de voorwaarden liggen ter lezing ten Raadhuize dezer Stadten Kantore van den Ontvanger voor noemdmitsgaders bij den Opzigter der Domaniale Gebou wen G. H. Gratissbij wien tevens nadere informatien te bekomen zijn; terwijl de noodige aanwijzingen in loco, op Zaturdag den 7 October 1848, des voormiddags ten 10 ure, zullen geschieden. De Ontvanger voornoemd W. L. van SONSBEECK. AANBESTEDING. Het COLLEGIE van REGENTEN over het Arm-, Gast- en IVeeshuis te VLissingen zal, op Dingsdag den 17 October 1848, des voormiddags ten 10 ure precies, in het Gesticht No. 1 (Gasthuis) in het openbaar aanbesteden de levering der benoodigde LEVENSMIDDELEN BRANDSTOFFEN, KLEEDING en SCHOEISEL, ten dienste dier Gestichten, in het jaar 1849, zoo mede der Behoeften voor de Spijs bereiding, in het winter-saizoen van {ffIj; waarvan de conditiën dagelijks ter lezing liggen bij den Amanuensis en Rentmeesterin de WagenaarstraatWijk I. No. 98. BETALING van PENSIOENEN over het derde Kwar. taal 1848, ten Kantore van den Arrondisscments-Betaalmees- ter, te Middelburg. 15imtmtl<utb0chc ?ijbhi0cu. MIDDELBURG den 6 Octobef. Op gisteren zijn door het kies-collegie dezer stadtot vervulling der opengevallen plaatsen in den stedelijken raad, door het vertrek naar elders van de heeren IV. A. Slicher van Bathen jhr. C. A. Rethaan Macaré, eervol ontslagen, verkozen de heeren mr. A. M. Beciusstads-secretarisen mr. M. Verbrugge advokaat-generaal bij het provinciaal geregtshof van Zeeland. Heden is door het kies-collegie der stad Vlissingen, in plaats van den heer L. de Jonge Borgergojfoverleden tot lid van den stedelijken raad benoemd, de heer .7. Borghstijn. Bij besluit van Z. M. zijn ter vervulling der openge vallen plaatsen in de Eerste Kamer der Staten-Generaal, tot le den dier Kamer benoemd den heer mr. PG. Sevenstern procureur-generaal bij het provinciaal geregtshof van Gro ningen) en den graaf O. A. van Bijlandt. Uit 's Gravenhage 3 october wordt geschreven Het diner, dat door de leden der Dubbele Tweede Kamer van de Staten-Generaal gisteren middag voor ge meenschappelijke rekening in het hotel de Oude Boelen ge houden is is allerluisterrijkst geweest. Het werd ook bijgewoond door de ministers van binnenlandsche zaken en v.oor de zaken der hervormde eeredienst enz.tevens leden der kamer. Verschillende feestdronken werden ingesteld op het heil van Vaderland en Koningdie met geestdrift wer den gedronken. Er heerschte de meeste eensgezindheid onder de leden, van welke staatkundige gevoelens of gods dienstige gezindheid zij ook mogten zijn. De goede af loop van den maaltijd de heerlijke geestdie daarbij ge- heerscht heeft, de ware verdraagzaamheid en echte vriend- sehapszin die daarbij hebben voorgezeten hebben op alle aanwezigen den besten indruk gemaakt en zullen lang in aangename herinnering blijven." Men schrijft uit Rotterdam van den 4 dezer Wij vernemen, dat II. M. de Koningin van Spanje, Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden en onzen minister van buitenlandsche zakenden baron Bentinckbenoemd heeft tot grootkruissen der koninklijke Spaansche orde van Karei III. De heer EllinckhuysenSpaansch consul hier ter stedeis tot ridder dierzelfde orde benoemd. NR. Ct.j In de gisteren door de Nederlandsche handelmaat schappij alhier gehouden veiling van specerijen is alles verkocht, en zijn de prijzen geloopen als volgt notenmuskaat van 46 tot 126 cents, foelie van 91 tot 144 cents, nagelen van' 40 tot 42 cents, Java kaneel van 37 tot 141 cents, en peper van 14 tot 15 cents. Dubbele Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van den 4 october (tegenwoordig 113 leden). In deze zitting zijn de algemeene beraadslagingen over de wets-ontwerpen tot herziening der Grondwet voortgezet, waarbij het woord gevoerd hebben de heeren van Nispen van Sevenaar van Roijen (uit Overijssel), NienhuisL. D. Storm, VosPaspoort van Grijpskerke van Hasselt Bloemartsde Brtiyn KopsKwak van Zwartewaal, van Ilogendorpvan ForeestRe 'delAlbarda, IIof man en Menso. Daarna zijn de beraadslagingen geopend over het eerste der twaalf wets-ontwerpen hetwelk nadat de heeren Swart d'Ablaing van Giessenburg en de Bosch Kemper het woord hadden gevoerd door den tijdelijken minister van justitie verdedigd is gewordenwaarbij laatstgemelde in krachtige taal de gevolgen eener afstemming schetste. Hij besloot met de opmerking, dat dit ontwerp zeer belangrijk was; want dat, behalve het toezigt over vreemdelingen en de overige bepalingen in dat ontwerp voorkomendeals het regt van vereeniging enz. daarin ook de vrijheid van drukpers was opgenomen. Wanneer dit hoofdstuk viel dan zou ook de vrijheid van drukpers uit de Grondwet verbannen zijn. Dat ontwerp is vervolgens met 96 tegen 17 stemmen aan genomen. legen hebben gestemd de heeren Cockvan Leeuwen Bijleveld (uit Zeeland), Egter Vos, Bijleveld (uitGelder land) Ferwey Mejan D. Hooftd' Ablaing van Giessen burg Cats Nienhuisvan Reede van Oudshoorn Modder man van Ilogendorp Kien vanNagell en Nap. De voortzetting der beraadslagingen werd vastgesteld op donderdagdes voormiddags ten tien ure. i3mtcnlanb0dtc Sijbiiigcit. BSuItscIsIancï. IFeenen 28 september. Volgens een alhier in omloop zijnde gerucht dat echter nog zeer be vestiging vereischt zou te Pesth de grootste verwarring heerschen en graaf Lamberg op eene wreedaardige wijze vermoord zijn. Men hoopt echter, dat deze berigten over dreven zullen wezen. In de zitting van den rijksdag van heden werd door het comité van de constitutie het ontwerp der grondregten van het Oostenrijksche volk en staatsburgers medegedeeld. De voornaamste punten zijn de volgende Opheffing van regten van standen en van den adel afschaffing van de dood straf het regt van petitie is onbeperktvolksvergaderingen onder den vrijen hemel om over staatkundige belangen te beraadslagen mogen slechts in gevallen van dringend gevaar verboden worden er is geene godsdienst van den staat gelijke regten van alle nationaliteiten majoraten en fidei- commissen houden op het leger staat onder burgerlijke wet ten en regtbanken, enz. Al deze belangrijke punten zullen tot hevige discussiën aanleiding geven. Buitendien heeft de minister van financien heden de be grooting voor 1849 ingediend; het deficit hierop gaat de somma van 70 millioen gulden te boven en voor het aan staande jaar wordt het deficit op 61 millioen begroot. Frankfort, 2 october. Uit Baden is alhier het officiële berigt ontvangendat de krijgsraad zich onbevoegd verklaard heeft om over Struve te oordeelen, en dat hij alzoo voor den gewonen regter zal teregtstaan. In de zitting der nationale vergadering van heden is de heer von Gagern andermaal tot voorzitter verkozen. Men verzekert, dat de diplomatieke betrekkingen tus- schen Frankrijk en het centraal bestuur van Duitsehland thans geheel geregeld zijn, en dat van weerskanten gezanten zul len gezonden worden. De vorst van Hohenzollern-Sigmaringen heeft, ten ge volge van een uitgebroken oproer, de vlugt genomen. Al daar heerscht eene volslagene regeringloosheid. De meeste ambtenaren en vele andere aanzienlijke personen hebben het land verlaten. In de Badensche bovenlanden is de rust nog niet geheel hersteld. Voortdurend doorkruissen benden plunderaars het land. Ook in Weimar hebben onlusten plaats gehadwaarbij ver scheidene personen gewond zijn, De militaire magt heeft echter de orde gehandhaafd. Bij eene proclamatie van den militairen-opperbevelheb ber der stad Keulen, van den 2 is de staat van beleg daar opgeheven. Italië. Volgens brieven uit Turin zou koning Ka- rel Albert zich voorbereiden om aan Oostenrijk een hard- nekkigen en krachtigen tegenstand te bieden zoo dat rijk niet wilde toestemmen in de geheele bevrijding van Italië. Twee tegenstrijdige partijen drukken zwaar op de besluiten die den koning van Piémont zal moeten nemen van de eene zijde wil de adel eene vredelievende eindschikkingen van de andere zijde gebruikt de liberale partij al haren invloed tot het hervatten der vijandelijkheden. Een half officieel Napels dagblad stemt op eene eenig- zins tweeledige wijze toe hetgeen door het Journal des Bé- bats over het verwerpen door den koning van Napels van de Engelsch-Fransche bemiddeling in de Siciliaansche zaken gezegd is. Hetdagblad doet dit echter met zulke duistere en on bestemde uitdrukkingen die verlegenheid te kennen geven maar de tegenzin des konings tot de aangebodene bemidde ling schemert er genoeg in door. Te Rome komt meer rust, het nieuwe ministerie vindt bijvalmaar men zeide dat Frankrijk bezwaar had tegen de benoeming van den graaf Rossi. Het is nog zeer onzeker waar er een congres zal worden gehouden voor de Italiaansche aangelegenheden. Oostenrijk stelt daartoe Inspruck voorKarei Albert wil dit te Parijs doen plaats hebben maar dhhr tegen heeft zich het Fransch kabinet verzet; ook Bern is daarvoor reeds ter sprake geweest. Frankrijk. Parijs, 2 october. De nationale ver gadering heeft, in hare zitting van vrijdag, het 29ste artikel der constitutie aangenomen. Dit artikel luidt aldus De nationale vergadering wordt voor 3 jaren gekozen en wordt telkenmale geheel vernieuwd." De commissie voor de constitutie, heeft thans het beginsel aangenomen, dat de voorzitter der republiek bij algemeene regtstreeksche verkiezing zal worden benoemd. De verkie zing van den voorzitter zal echter eerst plaats hebben na de aanneming der constitutie en organieke wetten. Er wordt nog wel gesproken over eene verandering in het ministeriemaar daarvan is nog niets met zekerheid bekend. De democratische en socialistische banquetten zijn aan de orde van den dagen maken het aan 't bewind even zoo moeijelijk als de reformistische in februarij zulks deden aan het ministerie Guizot. Het is zeker dat de minister van justitie, de heer Marie opzigtens den maaltijd te Toulouse, reeds vóór de interpellatie van den heer Benjoy eene strenge aanschrijving aan den prokureur-generaal aldaar gerigt had. Het schijnt, dat het verschil, hetwelk tusschen de Zwitsersche en Oostenrijksche bewindslieden over het kan ton Tessino is gerezen, in der minne zal worden bijgelegd. De laatstgemelden hebben de Zwitsersche regering medege deeld, dat zij zich met den maarschalk Radetzky zouden verstaan omtrent de maatregelen die zullen kunnen strek ken om de gemeenschap tusschen Tessino en Lombardije te herstellen en te regelen. Een der te Bern uitkomende dag bladen verzekert, dat die gemeenschap reeds daadwerkelijk hersteld is; doch dit berigt wordt hier vrij algemeen als voorbarig aangemerkt. Men meent, dat de partij van het afzonderlijk verbond in Zwitserland niet stil zitmaar thans pogingen aanwendt 0111, te midden der algemeene verwarring, haren verloren invloed te herkrijgen. De beurs wordt williger. Hier toe hebben ook bijgedra gen eenige orders uit de departementen tot conversie van 1,500,000 frs. in renten, en vooral in 5 pets. Beurs te Parijs 4 Octob. 3 pet. 44,30 44 44,10. 5 pet. <59,10 68,75 68,80. SSelg'ic. Brussel 3 october. H. M. de koningin is van hier naar Engeland vertrokken om op het kasteel Claremont, den 6 dezer, den 75sten jaardag van Lodewijk Philippus bij te wonen alwaar zich vele leden der familie Orleans zullen vereenigen. De prins de Ligne is tot gezant te Rome en de baron Bujardin als zoodanig te Madrid benoemd. PROVINCIE ZEEEAND. KANTON MIDDELBURG.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1