HÖLLOWAY'S PILLEN Bcetnbingen. Stbocvteutien. De ondergeteekendeiigezien hebbende de Advertentie in de Middelburgsche Courant van Dingsdag den 19 11. waarin voor het belang der Armen gezorgd wordtzijnde er Rijst te bekomen voor den prijs van 12 centen de 5 Oneen, met minstens ééne Baal van iooNed.fg.te bevragen ter Steen drukkerij van T. P. Roest; De Heer Roberts, woonachtig te Birminghamin de New- street, had jaren lang aan eene Leverziekte ongestelde Maag, Hartkloppingen, kortamigheidzwelling van Handen, Voe ten en Beenen gedrukte geestvermogens en krachteloosheid geleden hetgeen alles te zamen zijn gescel sloopte. Geen baat vindende bij de Geneeskundige behandeling te Birming ham, ging hij te Londen wonen, ten einde aldaar gedurende eene maand of zes de kundigste Geneesheeren te raadplegen, hetgeen hij zonder het minste goede gevolg deed. Nu be proefde hij deze PILLEN, die hem binnen weinige weken zijne vorige gezondheid etr krachten teruggaven. Jongste Tijdingen. kelijk maandag van Dublin naar Clonmel worden overge- gebragtom wegens hoog verraad te regt te staan. O' Brien houdt zich onvermoeid met het stellen van zijne verdedi ging bezig. Prins Lodewijk Napoleon is gisteren van hier naar Frankrijk vertrokken. Hij heeft zich te Southampton op de naar Ilavre bestemde stoomboot ingescheept. Duitschland. PVeenen 15 september. Eergisteren gaf de minister IVessenbergin de zitting van den rijksdag, het volgende antwoord op eene interpellatie van den heer Coldmark, betreffende Italië: 1. de minister heeft bij de Italiaansche aangelegenheden tot stelregel genomen de eer en waardigheid des keizerrijks te handhaven en deszelfs be langen zooveel mogelijk voor te staan 2. zoo lang de onder handelingen aan den gang zijn kan daarover geene mededee- ling geschieden 5 maar zooveel kan gezegd worden, dat de bemiddeling van Engeland en Frankrijk is aangenomen 3. het ministerie heeft besloten alles aan te wenden om oorlog te vermijden evenwel in allen gevalle met handhaving van de eer des volks4. de prins von Schwartzenberg is tot ge- volmagtigde voor de Italiaansche aangelegenheden benoemd dewijl hij het beste daarmede bekend is 5. de familie-ver- bindtenissen die tusschen Modena en Parma en de Oosten- rijksche keizers-familie bestaan geven aan beide eerstgenoemde Staten aanspraak op bescherming van Oostenrijk 6. de hier over geslotene verdragen zijn, voor zoo ver de minister wist gedrukt. De heer Goldmark was hiermede niet voldaan en wenschte meer volledig te worden ingelichtdoch de heer IVessenberg hield voldat er verder niets kon medegedeeld wordenwant dat dit in strijd zou zijn met alle constitu tionele gebruiken. Berlijn 16 september. Ofschoon de heer von Beckerath zich reeds sedert eergisteren te dezer stede bevindtwordt nog geen ander nieuws gemeld dan dat hij op zich geno men heeft een nieuw ministerie te vormen, waarbij hijeven wel zonder portefeuillehet voorzitterschap zou bekleeden. De heer von Beckerath was gisteren bij den koning te Potsdam. De crissis duurt dus nog voort. De democratische vrouwen-vereeniging hield den 14 de zer, des namiddags, eene bijeenkomstten einde over hare statuten te raadplegen. Mannen werden niet toegelaten doch voortaan zal de vereeniging openbare zittingen houden. Frankfort 16 september. De nationale vergadering heeft heden het voorstel van de meerderheid der commissie, tot verwerping van den wapenstilstand met Denemarken met 258 tegen 237 stemmen verworpen. Zwitserland. Bern 12 septemberDe nieuwe staats regeling is thans bepaaldelijk door den landdag aangenomen. Honderd-en-een kanonschoten en luchtpijlen hebben het vol- bragt zijn der heugelijke gebeurtenis van de bergshoogte ver kondigd. Italië. De berigten die omstandigheden behelzen wegens de inneming en het bombardement van Messina en hetgeen daarop gevolgd iszijn nog zeer verward. Uiteen- loopend zijn ook de tijdingen wegens de al of niet verlen ging van den wapenstilstand tusschen Oostenrijk en Sardinië. Men wil dat de Frar.sche regering Venetie tegen Oostenrijk zou willen beschermen. Na de hardnekkige verdediging van Messina verliet het overige garnizoen en de nog aanwezige inwoners in allerijl de stad en toen werden de mijnen die men onder dezelve had gegraven aangestoken meer dan de halve stad stortte in puin en de slagting onder de binnenrukkende troepen van koning Ferdinand II moet verschrikkelijk geweest Zijn. Livorno is nog altijd in een staat van gisting. Frankrijk. Parijs 16 september. Heden verwachtte men dat de zitting der nationale vergadering weinig belang rijks zou opleveren. Vele afgevaardigden waren afwezig en de openbare tribunes waren bijkans geheel ledig. Tegen aller verwachting is de zitting niet alleen hoogstbelangrijk geweestmaar is de geheele regeringmet den generaal Cavaignac aan het hoofdop het punt geweest van te wor. den omvergeworpen. De zaak, welke een zoo geheel onvoorzienen uitslag dreigde te zullen hebben was een artikel in het half-officiële dag blad le National van den navolgenden inhoud De geweldige strijd van junij j!., de verbreiding van zekere socialistische denkbeelden, de staat van den koop handel en de openbare ellende, hebben in eenige departeraen- ten eene blinde terugwerking doen ontstaan tegen het repu- blikeinsche grondbeginsel zelve. Het schijnt dat de generaal Cavaignac het noodig heeft geoordeeld om een maatregel te nemen strekkende om de bevolking in de departemen ten voor te lichten omtrent de wezenlijke bedoelingen van de nationale vergadering en van het uitvoerende bewind; in een woord, maatregelen, die zullen kunnen dienen 0111 de misleide personen op het regte pad te brengen. Een zeker aantal afgevaardigden moet dezen ochtend bij den voorzitter van den ministerraad zijn ontboden en door hem zijn ver zocht om zich te willen belasten met eene zending naar de departementen. De zending zou alleen destrekking hebben, om de gemoederen te bevredigenen voorts om het gouver nement met juistheid te onderrigten van de gezindheid der bevolking en den toestand der administratie in de departe menten." Dit stuk heeft bij vele afgevaardigden een hoogstonaange- namen indruk gemaakt. In bijzondere gesprekken is het denkbeeld ontwikkeld, dat de zendelingen van den heer Ledru Roi/in of de zoogenaamde republikeinsche commissarissen in der tijd genoegzaam hebbdh doen zien, wat men re ver wachtten heeft van liedendie Worden afgevaardigd met het bepaalde doel, om de menigte als het ware staatkundig te bekeeren. De ontevredenheid over het voornemen der regering is ten laatste zoo hoog geloopen dat men het noo dig heeft geoordeeld om ten aanzien der mededeel ing in het half-offciële drgblad van de bewindslieden bepaalde inlich tingen re vorderen. De afgevaardigde Base heeft daarop het woord opgevaten bij voorraad geprotesteerd tegen de zen dingwelke de regering, blijkens hetgeen thans openlijk werd verkondigdaan volks-vertegenwoordigers zoude wil len opdragen. De minister van binnenlandsche zaken heeft den voor- genomenen maatregel zoeken te verdedigendoch is ditmaal niet gelukkig daarin geslaagd. Nadat de spanning gedurende een half uur had ge duurd, is de voorzitter Marrast met een amendement voor den dag gekomeu van den navolgenden inhoud De nationale vergadering besluit, na de inlichtingen te hebben gehoord, om over te gaan tot de orde van den dag. Zij laat de juiste waardering en beoordeeling van den voorge nomen maatregel aan de verantwoordelijkheid van het hoofd van het uitvoerende bewind over. Na zich gedurende eenige oogenblikken met den generaal Cavaignac en den minister Marie te hebben onderhouden, heeft de heer Marrast de gezamenlijke afgevaardigden vermaand, om elke beraad slaging over dit onderwerp, die tot niets goeds kon leiden, na te laten en zijn voorstel aan te nemen. Hieraan is gevolg gegeven en slechts 10 of 12 afgevaardigden hebben zich daar tegen verklaard. Parijs ij september. Het bewind schijnt, na den laatsten aanval die het in de nationale vergadering heeft on dergaan van deszelfs voornemen tot het zenden van com missarissen in de departementen geheel te hebben afgezien. Men spreekt er van dat de heeren Goudchaux Marie en Sénard het ministerie zouden verlaten. De generaal Cavaignac heeft in le Moniteur du Soir eene verdediging doen plaatsen, tegen de lasterlijke aantijging die sommige dagbladen opzigtens zijn vader hadden medegedeeld. Parijs is thans vol beweging en in een staat van opgewon denheid wegens de verkiezingen; iedere partij gebruikt zijne middelenmaar onder den burgerstand merkt men weinig ijver op voor de stemming, doch wel onverschilligheid voor eene republiek die nog tot geen enkele goede uitkomst ge leid heeft. Zoo ver de stemming van het garnizoen bekend is, heeft Lodewijk Bonaparte de meeste te weten 4760 stemmen zoo ook bij de invalidenwaar hij er 2406 heeft bekomen. In onderscheidene departementenvooral in het zuiden en het wésten vermenigvuldigen de pogingen der restauratie partij weg met de republiek leve Hendrik Fhoort men in sommige steden onverhinderd aanheffen. In het arrondissement Goudon (Lot) is eene inschrij ving geopendom aan den generaal Cavaignac een eeredegen te schenken. Er zou reeds voor 20,000 fr. zijn ingeschreven. Beurs te Parijs 18 Sept. 3 pet. 44,50 44,75 44,75* 5 pet. 69,25. ESelgie. In de hoofdstad zijn veel voorbereidselen gemaakt voor de september-feesten die den 20 aanvangen. De koning heeft een zeer lang onderhoud toegestaan aan den generaal don Juan van Halen en liet verzoek ingewilligd door dien generaal voorgedragen om de gekwetsten van september te doen deelen in de groote revue van den 23 dezer. Onderscheidene depntatien der burgerwachten ko men thans de vaandels afhalen die aan de nieuwe organisatie zullen geschonken worden. De dagelijksche toevloed van vreemdelingen, door de feesten en het schoone weder uitgeloktis verbazend groot. Effecten-notering te Amsterdam 19 September. Nederl. Werkelijke Schuld 21 pet. 44.1 h 44J, gebl. 44rV Dito 3 pet. 52 j- a 52J-, gebl. 52f. Dito 4 pet, 681 a 69, gebl. 68-JJ-. Handel-maatschappij. YLISSINGEN den 20 september'. Yoor Antwerpen besterad zijn alhier ter reede gekomen Victorine MalvineBarbes yan Havre- de-Grace met stukgoederen Eugberdina Struyk; Caroline K. Iledstrom en the Soskende Svendson alle drie yaD Riga met houtCecilia Serck van Bergen met stokyisch Packet Maese Wm. Grant yan Londen, met ballast; PlantinKnudsenyan Bnhia met huiden; Oregon (Iiath) Sprague en Felicily of Li- verpoolMoore beide van da Havannah met suiker. Yan Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild Robulisten Hulcken naar Bordeaux Hudson op avon tuur Catharina Suiker naar HammerfestLouise Schumacher naar Cadix enArgo, Pettersson naar Bristol alle vijf met ballast; Juniata D. Child en Floridian Whitmore beide naar Nieuw- York met passagiers. (jjetrouwd M. W. ten BENGEVOOIIT en Aaroenburg M. van de PLASSCIIE. den 15 September 1848. Op den 18 September 1848 is te Middelburg overleden Mejufvrouw MARIA KOOREMANSin den ouderdom van 18 jaren. Eenige kennisgeving. VOOR BESTUREN, ADMINISTRATIEF! EN PARTIKULIEREN. Zoo brengen ook daarom zij ter kennis van hunne geëerde Begunstigersdat diezelfde soorten van goede TAFEL- RIJST bij hun te bekomen is tegen iii cent de 5 Oneen, met 25 Ned. fg. te gelijk zijnde de Monsters daarvan ten hunnen Kantore te bezigtigeii. Middelburg, 20 Sept. 1848. LT, NOBEL ZOON. W. F. HAMAN ZONEN. Qedurende deze week in lossing de Engelsche Brik Stran- ger, met beste Sunderlandsche MAAT- en SCHAAL-KO- LEN, voor bijzondere rekening van BEHEIJDT Comp. J. OOST LIEVENSE. J. H. SISTERMANS. gij J. LAY zijn te bekomen Heele en Gedeelten van LOTENzoo in Koop als in Huur voor de 206de Kon. Nederlandsche Loterij. Prijs-courant. Bene YOOR- en ACHTERKAMER te huur; adres bij den Boekverkooper Iloupt. Ben ongehuwde ZADELMAKERS-KNECHT terstond benoodigd bij M. C. IV. Ikkermans te Middelburg. Is ook gesorteerd in allerhande soorten van VALIES-KOF FERS, BOEKENTASSCHEN en gemaakte BREUKBANDEN, GELDRIEMEN, VERLAKTE RIEMEN en meer andere artikelste veel 0111 te melden. Verzoekt aan zijne Stad- en Landgenooten ieders gunst en recommandatie met belofte van eene prompte en civile bediening. J)oor Sterfgeval een bekwame BAKKERS-KNECHT be noodigd bij PijpeBrigdamme. Brieven franco. Bene Burger Dochter wenschte gaarne ais NAAISTER eenige fatsoenlijke Huizen adres bij de Uitg. dezer Courant. B^n JONGEN benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. Verwonderlijke Herstelling van de Gezondheid door de HOLLOIVATS PILLEN. Door het vermeerderd debiet zijn de PRIJZEN van heden af de volgende: DOOSJES PILLEN van ƒ0,90. 2,10. f 3>3°* 7,75* 15,50. 23,50. POTJES ZALF van ƒ0,90. ƒ2,10. 3,30. ƒ8,15. ƒ15.90* /23,9o. Dezelve zijn op franco aanvrage a comptant te beko men bij den gewonen Depóthouder alhier, en te Zierikzee bij den Heer J. H. Ochtmans Jz.of aan het Hoofd-Depóc bij den Heer F. E. van Santen Kolf, te Rotterdam alsmede te Londen, Strand 244, Hollowafs Etablissement. Editie van 8jj ure-. Farljs 18 september. De demissicn van de heeren Marie en Séaard zijn ingediend maar niet aangenomen. Er is nog niets bekend van de verkiezingen. Volgens het Journal des Débats heeft de maarschalk Bugeaud bij het leger der Alpen 6000 stemmen op zich vereetiigd. Er wordt te Parijs nog veel voor Lodewijk Bonaparte gewerkt. Een partikuliere brief uit Petersburg meldt, dat cle keizer officieel de Fransche republiek heeft erkend, en dat graaf Pahlen den 20 de reis naar Parijs zou aannemen. In de zitting der nationale vergadering van heden geschiedde eene aanvraag door den minister van oorlog, om een crediet van 50 millioen voor Algiers. Hierop zal in .eene volgende vergadering worden besloten. Voorts zijn de beraadslagingen hervat over het amendement van de heeren Boulignier en Coquerelin het 5de artikel der constitutie, over de geheele afschaffing der doodstraf; welk amendement met 498 tegen 216 stemmen werd verworpen. Daarna werd beraadslaagd over artikel 6, de slavernij, en 7, de vrije uitoefening van godsdienst. Men spreekt van een gerezen geschil tusschen Oostenrijk aan de eene en Frankrijk en Engeland aan de andere zijde. 's Gravenhajje 19 september. Het verzoek aan den Koning van den voorzitter der Tweede Kamer van de Staten- Generaaltot bekoming van ontslag uit die betrekking, is eerst door Z. M. afgewezen, maar later op verlangen inge willigd zoo dat de Kamer eene nominatie heeft opgemaakt om daaruit door Z. M. de benoeming van een voorzitter te doen geschieden. Zij luidt aldus: de heeren jhr. PV.Boreel van Hogelandenmr. G. IV. Verwey Mejanmr. J, A. Mutsaers. Daarna heeft de Kamer zichuit hoofde van het groot aantal leden gesplitst in zeven in plaats van vijf afdee- lingen en hare voorzitters benoemd. Gisteren hebben er zittingen van den kabinetsraad plaats gehad de laatste heeft ruim twee uren geduurd. Door den Koning is benoemd tot president van het provinciaal geregtshof te Groningen de heer mr. B. IVichers in plaats van den heer mr. .7. Gockinga, eervol ontslagen, TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. IM:

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 2