MIDDELBURGSCHE S COURANT. W. 112. Zaturdag 1848. 16 September. Bc0twiric« es* SlbmituötiMtictt. J3ii*ucnlattböchc Cijbutgcu. Sijbiugcu. RIJKS-KANT ORE 1V. De KANTOREN van Hypotheken en Kadasteren van Registratie Burgerlijke Acten en Successiezijn na de splitsing, geplaatst, op Maandag den 18 dezer, het eerste in de Brakstraat en het tweede op de Londonsche Kade binnen deze Stad. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER van de Gemeente YERSEKE verwittigt de belanghebbenden dat de KERMIS aldaar dit jaar invalt op Dingsdag den 26 en eindigt met Zaturdag den 30 September 1848. Zullende er hoegenaamd geene nadagen zelfs niet de daar op volgende Maandag, in aanmerking komen. Yerseke, den 14 September 1848. De Burgemeester voornoemd, J. WILLEMSEN. VEEMARKT. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van BIERVLIET brengen ter kennis van de belanghebbendendat de NA- JA ARS-VEEMARKT zal aanvangen op Donderdag den 5 October e. k.zullende voortaan de Voorjaars-Veemarkt invallen op den derden Donderdag in Junij en de Najaars op den eersten Donderdag in October. Burgemeester en Assessoren VAN ALTENA. Ter ordonnantie van dezelve, G. BAERT Dz. NE DE RL. HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat de Najaars INDIGO- en COCHENILLE-VEILINGEN der Maatschappij van 1848, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te Rotterdam op Donderdag den 21 September 1848 Hafve Kwart} Ki,K»JAVA INDIGO, lfEg.ald»„. 139 Kisten JAVA COCHENILLE, liggende aldaar. Met voorbehoud deze kwantiteit te vermeerderen met ongeveer 227 Heele Kisten JAVA INDIGO, wanneer het Schip, waarmede deze aanvoer verwacht wordttijdig genoeg mogt binnenkomen. Te Amsterdam, op Maandag den 25 September 1848, 1Ó43 Hajve en Kwart} Kiste» JAVA I DIGO, llgg. aldaar. 151 Kisten JAVA COCHENILLE, liggende aldaar. Onder deze hoeveelheden is begrepen het nog onverkochte van het opgehoudene in de Veilingen van 22 en 25 Mei 11. De Directie geeft bij deze aankondiging de verzekering dat zij vóór hare gewone Voorjaars-Veilingen van 1849 geen andere Indigo en Cochenille, dan de bovengemelde partijen, aan de markt zal brengen. De Notitien met de Veil.conditiën zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 16 Augustus 1848. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD Direct, fung. Secretaris. BBEBEiELiISFKCr den 15 September. Bij de op eergisteren alhier gehouden veiling der Neder- landsche Handel-maatsehappijvan 25,572 balen Java koffij zijn 187 koopen van 17J. tot 20 ets. verkocht en 73 koo- pen opgehouden. De Staats-Courant bevestigt het berigtdezer dagen door onderscheiden dagbladen medegedeeldnopens eene aan staande buitengewone zending van oorlogschepen en troepen naar Neerlandsch Indië. Die opgaven zijn zegt zij, niet alleen juist, maar men kan er bijvoegen, dat reeds sedert eenigen tijdin liet vooruitzigt der mogelijkheid dat de Europesche gebeurtenissen ook in Indie indruk konden ma ken het voornemen tot het zenden van zoodanige verster king bestond en voorbereidende maatregelen daartoe zijn ge nomen." Over die onderneming deelt gezegde courant verder het volgende mede Het is niet zoozeer de mislukte expeditie tegen Balie die tot deze krachtsontwikkeling aanleiding heeft gegeven eene expeditiewelke ofschoon met geen goeden uitslag- bekroond echter die beteekenis niet heeftdie er in dedag- bladen aan toegeschreven wordt. Het is welligt het te groot vertrouwen op de dapperheid onzer troepen, en geringschat ting van een tienmaal sterkeren vijandgepaard aan bui tengewone omstandigheden die hier den gewonen goeden uitslag der Europesche magt hebben in den weg gestaan want niets zou hebben belet, dat, ware de noodzakelijkheid daarvan ingezien de expeditie met troepen en oorlogschepen verdubbeldja verdriedubbeld ware gewordendaartoe is de magt, op Java aanwezig, meer dan voldoende. Doch men mag het er voor houden dat de onzekere stand van zaken in Europa met regt in Indie de noodzake lijkheid deed bevroeden om op alle gebeurtenissen voorbe reid te zijn, en het is juist om daartoe mede te werken,dat eene zoo" belangrijke versterking van oorlogschepen en Europesche troepen naar Java wordt bestemd hetwelk ten blijk kan strekken dat het oog der Nederlandsche regering steeds met belangstelling op onze kostbare overzeesche be zittingen is gevestigd, en dat, welke»ook de verwikkelingen mogten zijn, die in Nederland de aandacht boeijen, het nog geenzins aan magt of wil ontbreekt, om die koloniën te hulp te snellenwanneer hare veiligheid door in- of uitwendig gevaar mogt worden bedreigd en datzoo de nood het vordert, er weldra nieuwe blijken zullen worden gegeven, dat Nederland nog schepen en dappere mannen heeft, om onze eigendommen te beschermen en de eer van Neerlands vlag en wapen te handhaven in die verre gewestenwaarvan het bezit door de dapperheid onzer voorvaderen verwor ven is." De betrekking van hoofdcommies bij het ministerie van justitie vacant geworden door de bevordering van den heer mr. IV. A. C. de Jonge, zal niet weder worden vervuld, en ten gevolge dezer beschikkingen zal op de kosten van het departement van justitie f 2,500 worden bezuinigd. De tijdelijke minister van financien heeftbij besluit van den 8 dezer, eene van het ministerie van marine ontvangene opgaaf van de bevolene maatregelen van quarantaine voor de hier te lande binnenkomende schepen, ter kennis gebragt van de daarbij betrokkene ambtenaren der in- en uitgaande regten, met uitnoodigingom zich dienovereenkomstig te gedragen. Bij koninklijk besluit is aan den heer L. N. graaf van Randwijk, gewezen minister van buitenlandsche zaken, een pensioen verleend van f 2758. Uit Gelderland zijn de berigten omtrent de aardappelen zeer voordeelig en heeft het laatste weder aan deze vrucht zeer veel goed gedaan ditin verband met den overigens ge- zegenden oogst, doet den winter met minder bezorgdheid te gemoet zien. De Amersfoorter-tabak levert een zeer voor- deeligen pluk en laat niets te wenschen over. Ook van den Boven- en Beneden-Rijn zijn de berigten wegens de aardappelen gunstig, de oogst is er overvloedig en deugdzaam, zoo dat de vrees voor zeer hooge prijzen schijnt geweken te zijn. Verkiezing «Ier lieden voor «Ie dukbele Kamer der Staten-Generaal. Door de provinciale Staten van Groningen. Mr. R. T. Meeslid der Staten en procureur te Appingadam. A. J. van Roijen lid der Staten en notaris te Onderdendam. A. Moddermanlid der Staten en procureur te Groningen. H. Nienhuis, hoogleeraar te Groningen. Door de provinciale Staten van Friesland. Jhr. mr. P. B. J. Vegelin van Claerbergen lid der Sta ten oud lid der Tweede Kamer. Mr. B. Albardaadvocaat te Leeuwarden, oud lid der Tweede Kamer. Mr. J. H. van Boelensburgemeester van Leeuwarden. Mr. J. Cats Ez.vice-president van het provinciaal ge- regtshof, oud lid der Tweede Kamer. Mr. C. J. van der Veen, lid der provinciale Staten en procureur te Leeuwarden. Door de provinciale Staten van Drenthe, Mr. H. VosRijks-advocaat te Assen. Door de provinciale Staten van Limburg. Mr. A. J. J. H. Thiessenlid der Staten en procureur te Roermonde. A. L. TV. H. Bloemarts, burgemeester en notaris te Weert. Bïr. J. M. Swartauditeur-militair enz. te Maastricht. Engeland. Londen 12 september. Graaf Schimmel- penninckde Nederlandsche minister bij het Engelsche hof, is zondag uit 's Gravenhage teruggekeerd. Hier zijn brieven van de Kaap de Goede Hoop tot 4 julij ontvangen. De staat der zaken in die kolonie was voorspoedig, en de rust door niets verstoord. De stedelijke raad van Liverpool heeft den 7 dezer des avonds eene vergadering gehouden waarin de alderman Brantley Moore heeft voorgesteld gelukwenschingen en dank betuigingen te rigten aan den prins de Joinville en den hertog ddAumale, alsmede aan den marquis de Lisboa en den admi raal Greenfellop grond der diensten, die zij bij de ver- branding van den Ocean Monarch bewezen hebben. De motie werd bij acclamatie aangenomen. De heer Roosenbergeen Hollandsch schilder, heeft aan het comitë te Liverpooldat zich belast heeft met het on dersteunen van hendie door het verbranden van den Ocean Monarch hunne goederen verloren hebben eene groote schil derij toegezonden voorstellende den brand van dat vaar tuig. Dit kunststuk zal verloot worden en is onderwijl voor het publiek ten toon gesteld. ISnitschland. -*■ TVeenen 8 september. Volgens een on zer dagbladen zou onze regering op de aan haar door Frank rijk en Engeland aangebodene bemiddeling Averklaard hebben, dat zij daar steeds bereid toe was geweest',, en 'dat zij of schoon de grondslag der onderhandelingen door de jongste gebeurtenissen in Italië, geweldig veranderd was'en Oosten rijk plan had met den koning van Sardinië eenen afzonder lijken vrede te sluitendesniettegenstaande verder geneigd wasin alle Onderhandelingen betreffende de bevrediging van Italiëde bemiddeling der Fransche regeriug aan te nemen. Berlijn 11 september. Heden is aan de constituerende vergadering bekend gemaaktdat het ministerie den koning den 9 dezer heeft te kennen gegeven dat het steeds het beginsel heeft verdedigd dat aan de vergadering het regt niet toekomt om zich met maatregelen van bestuur te bemoeijendat het in het besluit van den 7 een bewijs van wantrouwen heeft ontwaard, hetwelk hetzelve verbiedt dit beginsel vol te hou den en dat het alzoo verlangt ontslagen te worden. De koning heeft daarop den 10 geantwoord, dat, zonder instandhouding van het bedoelde beginsel, de constitutionele morïarchie niet kan bestaan en dat Z. M. alzoo het ge vraagde ontslag zal verleenen maar verlangt, dat de minis ters het bewind zullen blijven voeren, tot dat hunne opvol gers zullen benoemd zijn. Tevens is ter kennis van de ver gadering gebragt, dat de koning den afgevaardigde van Bec- kerath uit Frankfort bij zich heeft ontboden. Keulen 12 september. Heden hadden hier verregaande oneenigheden tusschen de soldaten van het 27ste regement infanterie en de burgers plaatssommigen hebben zij met hunne wapenen verwond en bij anderen hebben zij de gla zen ingeslagen. De burgers zijn op het raadhuis bijeen gekomen, en hebben geëischt dat het regement naar elders verlegd zou worden. Hoe treurig deze voorvallen zijn mo gen, hebben zij echter geen politiek karakter. Het Pruissisch gouvernement heeft bij voorloopig be sluit de regten van invoer verhoogd op eenige handels arti kelen, inzonderheid manufacturen. Men is daarover, onder anderen in Belgie, zeer ontevreden. Italië. Men beweertdat de generaal von TVelden zonder eene dadelijke overeenkomst met de pausselijke rege ring aan te gaan toegeeft aan de ernstige begeerte van den pausen zijne troepen op den linker-oever van de Po te rug zal trekken. Het kasteel van Ferrara zal intusschen, overeenkomstig de bestaande tractaten Oostenrijksche bezet tingbehouden. Op deze wijze wordt de paus ontheven van het sluiten van eene overeenkomstdie hem in elk geval door de liberale partij zeer ten kwade zoude zijn geduid. Den 7 is eene Engelsche stoomboot in Mars'eille aan gekomen welke den 5 uit Napels was vertrokken. Aan boord van dat vaartuig heeft zich een gemagtigde van het bestuur .van Sicilië bevonden welke zich naar Londen moest begeven ten einde de bemiddeling van de Britsche regering tot beslechting van de geschillen met Napels te verzoeken. Uit de met dit vaartuig aangebragte berigten blijktdat de expeditie der Napolitaansche troepen, welke zich naar Mes- sina heeft gewend, op 12000 man werd begroot, en door 9 gewapende stoombooten is vergezeld geworden dat het Britsche en Fransche eskader zich in dezen geheel onzijdig hebben gehoudendat de expeditie na den 1 dezer voor Messina moet zijn aangekomen terwijl de bevolking in de grootste ongerustheid verkeerde en de Britsche onderdanen hunne kostbaarste eigendommen aan boord van het stoomschip Gladiator hadden gebragtdat de landing werkelijk had plaats gehad en dat op het genoemde Britsche stoomschip zelfs een man door een grenaatdenkelijk van het kasteel geschoten was gesneuveld. Volgens sommigen hadden de Napolitanen bij de landing, eenig nadeel geleden; doch volgens anderen zouden zij zich hebben hersteld en den aanval hebben hervat. Te Weenen is per telegraaf tijding ontvangen dat Al- bini met de Sardiniscbe vloot Venetie verlaten heeft, en dat de Oostenrijksche vloot, tot blokkering van Venetie, van Triest was afgezeild. Frankrijk. Parijs 12 september. In de zitting der nationale vergadering werd gisteren beraadslaagd over het voorstel van den heer Crespel de Latouchestrekkende om aan de drukpers, in weerwil van den staat van beleg, meer dere vrijheid te verleenen en willekeur door de geregelde werking der wet te doen vervangen. Verschillende sprekers voerden het woord; de heer Plctor Idugo verwonderde zich dat de generaal Cavaignac de buitengewone magt niet aflegde, welke men hem betwistte. Ten slotte werd het voorstel met 457 tegen 267 stemmen verworpen zoodat de tegenwoor dige staat van zaken behouden blijft. Men meent zeker te weten, dat L. Blanc nog niet bui ten allen invloed is op de werklieden alhier, en dat door zijne bemoeijing de werklieden uit het Luxembourg zijn op geroepen om zich in centraal comitë te vergaderen voor de verkiezing der leden van de nationale vergadering. Er beginnen oneenigheden te ontstaan tusschen de li nietroepen en de mobile garde over het onderscheid in de soldij en voeding; de eerstgenoemde hebben hierover, on der de wapens zijnde klagten aangeheven. Inde strekking der boulevardsvan de straat du Tem- ple tot die der Madelaine staan niet minder dan 117 win kels te huur; vóór de revolutie waren er slechts 10 onbezet. Steeds worden bijtende aanmerkingen gemaakt over de voortduring van den staat van beleg en op de breide ling die de drukpers daardoor ondervindtzoo worden ter

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1