UIDDELBUBG8GHE 1 f C 011 n A- iv W°. 110. Dingsdag 12 September. Sjc ©Uitren ctt &bminigtiratieti. i3imtculaub©dtc &ijbttt0cu. PROVINCIALE GELDLEENING. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat bij de vroeger aangekondigde en op den 4 dezer maand ten overstaan eener Commissie uit de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, in het open baar gedane uitloting van aandeelen in de Provinciale Geld- leening i°. van 290,000, voor de verbetering der groote communicatie in Zeeland; 20. van f 20,000, ter instand houding van de bestaande Stoombootdienst in het veer van Vlissingen op Breskens30. van f 220,000, ter verbetering der wegen in het vierde en vijfde District. Zijn uitgekomen de volgende nummers Van de eerstgenoemde de nummers 24 38 4958 77 90, 92, 100, 117, 126, 150, 163, 192, 213, 215, 252 en 269 ieder van 1000. Van de tweede genoemde: de nummers 4, 14 en 15, ieder van 500 en Van de laatstgenoemde Negotiatiede nummers 7, 26, 44, 51165, 169 en 191ieder van 1000. Welke mitsdien ingevolge de plans dier Geldleeningen gearresteerd bij koninklijke besluiten van den 1 December 1822 110. 70, van den 29 Julij 1842 no. 56 en van den 28 Junij 1845 110. 62, met den eersten Januarij aanstaande, ten Kantore van den Arrondissements-Betaalmeester te Mid delburg tegen intrekking der Obligatien en van de daarbij uitgegeven, op dat tijdstip niet verschenen Interest-coupons, zullen worden afgelostdie der Negotiatie van f 290,000 nog daarenboven met bijbetaling van twaalf percent Premie op de aflossing. Middelburg, den 11 September 1848. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. VERPACHTING STEDELIJKE EIGENDOMMEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat op Donderdag den 14 September aanstaande des middags ten twaalf ure zal worden over gegaan en zulks voor den daarbij vermelden tijd A. tot de Openbare Verpachting van 1. aa. Het regt tot het ophalen van de Straatvuilnis en de Haard-Asch en bb. Het ledigen van den Beerput en het schoonmaken der Rioolputten voor den tijd van vijf jaren 2. Het Gras der Stads Wallen en van alle Binnensingels en Achtergrachtenin vier Perceelenmede voor den tijd van vijf jaren 3. De Gras-etting van den Dijk en van den Bodem der Oude Amevoor' den tijd van veertien jaren 4. aa. Den Wind-Korenmolen op den Wal bij de Koe poort, met den Watermolen in de Spuistraat; bb. Den Wind-Korenmolen op den Wal bij de Seis- barrière met den Watermolen op de Nieuwehaven voor den tijd van vijf jaren B. tot de Openbare Aanbesteding van de Verlichting dezer Stad, voor den tijd van vijfjaren. Terwijl de conditiën van Verpachtingtot een en ander betrekkelijk, van heden af op de Stedelijke Griffie ter lezing z n liggende. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Augus tus 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Iiun-Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. IVERVING VOOR HET LEGER IN DE OVERZEESCHE BEZITTINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer Staats raad, Gouverneur dezer Provincie, van den 1 dezer maand 'Provinciaal Blad no. 90) Brengen naar aanleiding daarvan en onder herinnering van de te dezer zakebereids bij Publicatie van den 27 Januarij 1845, geplaatst in de Stads-Courant van den 30 januarij daaraanvolgendemedegedeelde gunstige bepalingen en orn- schrevene voorwaarden nopens de Werving van Manschap pen voor het Indische Legerdal het Zijne Majesteitbij be sluit van den 9 der vorige maand no. 85, behaagd heeft, aan deze gunstige bepalingen nog meerdere uitbreiding te geven en onder anderen het hand- en aanbreng-geld voor ie- deren Recruut, Nederlander van geboorte, die zich voor niet minder dan zes jaren voor de Indische dienst zal verbinden respectivelijk op veertig en tien Gulden 40 en f 10) te verhoogen terwijl door het Departement van Oorlog, in ver band daarmede is vastgesteld dat aan alle zoodanige Per sonen bij hunne aanneming al dadelijk en vóór hunne op zending naar Harderwijkeen gedeelte van het handgeld ten bedrage van twaalf Gulden 12), zal kunnen worden uitbetaaldterwijl degenen die zich voor de Koloniale Mili taire dienst wenschen te engageren daartoe bij de onder scheidene Plaatselijke Militaire autoriteiten de gelegenheid zullen kunnen vinden. En opdat alle belanghebbenden hiervan kennis dragen, zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads- Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 8 Sep tember 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare A. M. BECIUS. STEDELIJK GYMNASIUM. Op Woensdag den 31 dezer zal de Promotie en Prijsuit- deeling aan het Stedelijk Gymnasium worden gehouden in de Doopsgezinde Kerk, des voormiddags ten elf ure, tot bij woning van welke plegtigheid de ondergeteekende langs de zen weg alle belangstellenden uitnoodigt. Eene Oratie zal worden gehouden door den Leerling: K. F. Ternooy Apêlde Phocione aan wien deze eer door Heeren Curatoren is toegekendeven als aan F. L. Snouck Hurgronjedie echter door ziekte verhinderd wordt tegenwoordig te zijn. Verder zullen Gratiarum Actiones worden voorgedragen door de Leerlingen L. F. van PanhuysJ. van der Beke CallenfelsL. H. Slotemaker, C. P. Pous Koolhaas, W.F. de Jonge, P. J. Callenfels, A. van Reigersberg Versluys, J. P. Berdenis van Berlekom W. F. van DeinseW. E. vati Panhuys, M. van Lissa N. J. van IJsselsteyn P. A. de Bruine, J. W. M. Schorer en W. J. Berdenis van Berlekom. Middelburg, den 9 September 1848. De Rector van het Stedelijk Gymnasium, H. POLMAN KRÜSEMAN. MIDDELBURG den 11 September. Toen wij in onze courant van den 2 dezer meldden dat het verzoek om gratie van mejufvrouw Anna Wilhelmina van Bierenwegens het in de Vlissingsche courant van den 3 januarij dezes jaars geplaatst artikel uit het weekblad de Burgerwas afgewezen, deden wij dit op mededeeling die aan de waarheid geen twijfel overliet. Thans doet het ons genoegen te kunnen melden, dat naar het schijnt later, bij besluit van den 4 dezer, door Z. M. aan gemelde uitgeef ster der Vlissingsche courantkwijtschelding is verleend van de straf waartoe zij bij vonnis der regtbank te Middelburg van 15 junij jl. veroordeeld was. De uitslag der stemmingen in de zitting der Eerste Kamer van den 8 dezer over de volgende hoofdstukkenstrekken de tot herziening der Grondwet, is geweest aldus: hoofd- stnk VII, met algemeene stemmen; hoofdstuk VIII, idem; hoofdstuk IX, 24 tegen 2; hoofdstuk X, 23 tegen 3; hoofd stuk XI, 25 tegen 1 hoofdstuk XII, 15 tegen 11 stemmen. Zijnde hiermede het gewigtig werk der grondwets-herzie- ning, ook bij de Eerste Kamer der Staten-Generaalten einde gebragt. De aangenomene wetten tot herziening der Grondwet zijn uit de residentie naar de hoofdplaatsen der provinciën ver zonden ten einde de verkiezing der leden voor de dubbele Kamer ten spoedigste kunne plaats hebben. De gewone leden der Tweede Kamer zijn bereids ter ver gadering aangeschreven tegen maandag den 18 dezer; voor dit tijdstip zullen ook bijeenkomen de door de provinciale Staten te verkiezen buitengewone ledenzoodat het tijd stip der bijeenkomst van de Tweede Kamer in dubbelen getale tegen den 18 dezer zal plaats hebben. Alsdan zul len in de eerste dagen de voorbereidende werkzaamheden, zoo als het onderzoek der geloofsbrieven, de verkiezing van kandidaten tot het voorzitterschap, de zamenstelling der af- deelingen enz. moeten plaats hebben. Vervolgens ontvangt de dubbele Kamer de wettenonderzoekt die eerst in de sectien maakt daarvan verslag op waarop de Regering antwoordtterwijl alsdan na het uitbrengen van het alge meen verslag, de openbare beraadslagingen aanvangen. Men berekent, dat in de helft der maand october alles zal kun nen afgewerkt zijn. Verkiezing der Leden voor de dubbele Hamer der Staten-Generaal. Door de provinciale Staten van Zeeland in derzelver zitting van heden. Jhr. mr. Marinus Cornelis Paspoort van Grijpskerke bur gemeester der stad Middelburgmet 27 stemmenbij de 2de stemming. Mr. Johannes Carolus van der Meer Mohrburgemeester -der stad Goes, met 30 stemmen, bij de 2de stemming. Mr. Willem Johan Pieter Kroef, secretaris der stad Zie- rikzee, met 22 stemmen, bij de 3de stemming. Door de provinciale Staten van Zuid-Holland. Jhr. mr. F. van Hogendorplid der prov. Staten bjj derde stemming met 54 stemmen. D. Blankenheymlid der prov. Staten en wethouder der stad Rotterdam bij tweede stemming met 57 stemmen. Jhr. mr. II. J. Caanlid der prov. Staten bij derde stem ming met 48 tegen 3 stemmen. Mr. A. Boxman, burgemeester van Gorinchem by derde stemming met 48 stemmen. Mr. J. S. Lotsijadvocaat te Dordrecht, bij derde stem ming met 60 stemmen. Jhr. mr. G. L. II Hooft, burgemeester van 's Gravenha- ge bij derde stemming met 46 stemmen. A. van Weel Azn.burgemeester van Middelharnas lid der prov. Staten. Bij deze stemming staakten de stem men 39 tegen 39 die op den heer van Dam van Noorde loos vereenigd waren. De ouderdom besliste voor den heer van Weel. Mr. J. van Dam van Noordelooslid der prov.Staten wonende te Rotterdam en zulks bij tweede stemming met 47 van de 81 stemmen. Mr. P. L. Begram van Jaarsveldpresident der regtbank te Gorinchem, lid der prov. Staten, bij de derde stemming met 54 van de 81 stemmen. A. Kwak van Zwartewaallid der prov. Staten. Jh. mr. P. II. van de Wall, lid der Staten met 49 stemm. Mr. H. Coklid der Staten en hoogleeraar te Leyden, bij de 2de stemming met 54 stemmen. Door de provinciale Staten van Noord-Holland. Jhr. mr. C. Backerlid der regtbank te Amsterdam, 61 stemmen bij de iste stemming. J. C. de Bruyn Kopsburgemeester der stad Haarlem 38 stemmen bij de 2de stemming. W. J. C. van Hasseltlid der regtbank te Amsterdam 58 stemmen bij de iste stemming. J. C. van Wessem, wethouder der stad Zaandam, 35 stemmenbij de 3de stemming. Jhr. mr. C. van Foreesthad even zoo vele stemmen, de heer van Wessem was de oudste. Mr. A. A. Reael, wethouder der stad Amsterdam 43 stemmen, bij de iste stemming. Jhr. mr. C. van Foreestadvokaat te Alkmaar 47 stem men bij de 2de stemming. Mr. F. A. van Hall, oud-minister van financien 46 stem men bij de iste stemming. W. Kaars Sijpensteynlid der provinciale Staten te Krommenie 36 stemmen bij de 3de stemming. Jhr. mr. J. de Bosch Kemper advokaat-geueraal bij het provinciaal geregtshof van Noord.Holland41 stemmen bij de iste stemming. Mr. C. A. den Tex hoogleeraar te Amsterdam 44 stem men bij de 3de stemming. Er waren 70 leden tegenwoordig. Door de provinciale Staten van Utrecht. De heer D. C. C. W. dlAblaig van Giessenbitrg met 25 st. De heer mr. J. F. van Reede van Outshoorn niet 19 stemm. De heer generaal-majoor Nepveumet 20 stemmen. Het voorloopig berigtaangaande het gereed maken van oorlogschepen voor de Oost-Indien, bevestigt zich. Reeds zijn orders gesteld tot het spoedig zeilklaar maken van de fregatten prins van oranje en de sambre, benevens de korvet boreas, voerende respectivelijk 60, 44 en 28 stuk ken terwijl ten spoedigste zullen vertrekken de stoomsche pen phoenix van 125, en de bromovan 220 paarden krachten, welke bodems, zoo men beweert, eerlang zullen gevolgd worden door nog een stoomschip en verscheidene zeilschepen. Ongetwijfeld worden bij het ministerie van oor log de noodige orders gesteld ter uitzending van het benoo- digde getal landtroepen. Na aankomst van bovengemelde schepen zal onze zeemagt in Oost-Indie, wanneer de berekening niet onjuist is, tij delijk bestaan in 4 fregatten, 3 korvetten, 4 brikken, 18 schoenerbrikken en schoeners, en 10 stoomschepen. In de door de Ned. Handelm. den 8 dezer te Rot terdam gehoudene veiling van 207890 balen Java- en 292 balen Macassar-koffij zijn 1802 koopen verkocht en 300 opgehouden. De Ned. Handelm. heeft bekend gemaakt, dat zij met de opgehoudene koffij niet aan de markt is, dan 11a den afloop der Middelburgsche veiling en dat zij dit jaar onder de veilingsprijzen niet verkoopen zal. Laatstl. vrijdag heeft Z. M. de Koning den heer J. A. Liebe buitengewoon gezant van het Duitsche Rijks-bestuur bij het Nederlandsche hof, in een plegtig gehoor ontvangen. Het gerucht, dat de Koning van Wurtemberg voorne mens zou zijn een bezoek bij het Koninklijke gezin afte leggenschijnt zich te bevestigen. Dientengevolge heeft H. K. LI. de Prinses van Oranje, naar men verneemt, af gezien van haar voornemen om in Wurtemberg een bezoek bij genoemden haren vader te gaan afleggen. Men schrijft uit Rotterdamvan den 9 dezer: Heden namiddag arriveerden op 's Rijkswerf, komende van 's Gravenhage Z. M. de Koning en deszelfs adjudant de baron Miellet van Coehoorn welke onder de honneurs van het korps mariniers, het paraderen in het tuig van Zr. Ms. stoomschip phoenix en het lossen van salutschoten van de brik pegasus hunne reis met de stoomboot de Stad Geer- truidenbergnaar Geertruidenberg en verder naar Tilburg hebben voortgezet." Volgens bijzondere berigten zoowel uit 's Ha ge ais uit Frankfort, meent het Journal du Limbourg te kunnen verzekeren dat na de wendingdie de onderhandelingen thans genomen hebben en na den loop der gebeurtenissen, de scheiding van het hertogdom Limburg van de Nederlan den niet plaats zal hebben maar dat het hertogdom waar schijnlijk van de banden zal verlost worden, waardoor het aan Duitschland verbonden is.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1