IIIDDEIJIIMMILE w C 0 B A N T. SmK lUf. W°. 108. Donderdag 7 September. IScgrtntttti cn ^hminidivaiiets.. A BuiknlAtibdcitc blagen. JVE BE RL. MANÜRL-MAA. TS HAP PIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat de SPECERIJ-YEI- I.ING der Maatschappij van 1848, welke zal gehouden wor den te ROTTERDAMop Dingsdag den 3 October eerst komende, bestaan zal uit de volgende hoeveelheden: 501 Vaten NOTENMUSCAATNo. 1 ligg. te Rotterdam. DITO DITO, DITO DITO DITO DITO DITO, DITO DITO FOELIE DITO, DITO DITO DITO DITO DITO DITO, dito Amsterdam. No. 1 X, dito No. 2 dito No. 3 dito, No. 4, dito 5) dito C V 9 dito, D dito E, DITO Gruis en Stof, Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. 674 Dito 42 Dito 33 Dito 120 Dito 204 Dito 28 Dito 35 Dito 62 Dito 79 Dito 5 Dito 12 Dito 10 Dito 45 Dito 76 Dito 137 Dito 286 Dito 39 Dito 1 2 Dito 9 Dito DITO dito 199 Dito Amboina NAGELEN N 2, 276 Dito DITO n, 81 Dito DITO, No. 3, 130 Dito DITO, dito, 1098/j Fard'eelen Java KANEEL, 1045/, Dito DITO, j 9/2 Dito DITO Amsterdam. 81 Pakken DITO, J 1148 Balen PEPER, Rotterdam 2229 Dito DITOAmsterdam. De Verkoop zal geschieden bij Kavelingen, de Notenmus- caatFoelie en Nagelen elk van twee Vaten de Java Ka neel en Peper zoo als die bij de Notitien zullen worden aangewezen. Onder de voormelde aangeslagene hoeveelheden is begre pen het nog onverkochte gedeelte van het opgehoudene in de Veiling van 17 September 1846, en de Maatschappij geeft de verzekering dat zij vóór den eersten September 1849, gcenc andere soortgelijke Specerijen zal aan de markt brengen. De Monsters zullen op Vrijdag den 25 Augustus eerst komende verkrijgbaar zijn terwijl de Notitien met de Veil - conditiën in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam den 21 Augustus 1848. VAN DER OUDERMEULENPresident. GOUDSWAARD Direct, fung. Secretaris. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. FJER.KOOPIWG VAK STRAWDGOEDEREW. De OPPER-STIIANDVONDER Bewesten-Schelde zal op Zaturdag den 9 September 1848, des voormiddags ten elf ure precies, te ARNEMUIDEN, door een bevoegd Ambtenaar in het openbaar en om gereed geld doen ver- koopen Eene oude overdekte Poonschuit, groot 24 Ton, met Mast; 20 stuks Briksteen (Arduin) van 3 tot 9 palm lengte; 4 Scheepshoorneneene Slaggaarde; 2 Scheeps pompen lang ieder 5 e!; een Watervateen Pomp- Emmereen oud Ankereene Bezaansmast (Kiaten- hout) lang 15 el; 5 oude Kruiwagens en eenige Scheeps-Af braak. Alles liggende te Arnemuidenen voor een ieder te zien op aanvrage bij den Heer C. J. Baars, Strandvonder aldaar. MIüïiïï>JïïL<uSSJI£&r den 6 September. Naar men verneemt, heeft Z. M. de besturen der verschil lende kerkelijke gezindheden doen uitnoodigen in hunne gebeden den Almagtige af te smeeken de gelukkige bevalling en verder herstel van hoogstdeszelfs beminde dochter, II. K. H. mevrouw de Erfgroothertogin van Saksen-Weimar Eisenach die zich in gezegende omstandigheden bevindt. 'Men schrijft uit 's Gravenhage 4 september: In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal van heden heeft de centrale afdeeling haar verslag uitgebragt over de twaalf wets-ontwerpen tot herziening der grondwet, en zijn de beraadslagingen over die voordragten bepaald op morgen middag ten half twee ure. Naar men verzekert zullen de vergaderingen van de -3 ij node der Ned. Hervormde kerk, waarvan de zittingen on langs waren hervat, tegen het einde dezer week voor dit Jaar worden gesloten.' 1 Er wordt verzekerd, dat wel onder de leden der Eerste Kamer nog al oppositie tegen de ministeriële voordragten be staat, maar het echter niet denkelijk is dat de ontwerpen, met name die betrekkelijk de herziening der grondwet, zul len worden afgestemd. Tusschen de kamer en de ministers zouden bereids conferenticn betrekkelijk de bekende commissie van den datum gehouden zijndoch men gelooft het er voor te kunnen houden dat de Kameralleen om een gebrek in den vorm de geheele zaak niet zal afstemmen. Ook over den bekenden brief des ministers van justitie moeten conferentien en explicatien hebben plaats gehad. Nog wordt opgemerkt, dat onder de regtsgeleerde leden der Eerste Kamer de meeste opposanten tegen de Regering ge vonden zouden worden, en dat een der ledeu die zich over de taal, door den minister van justitie in diens rapportgebe- zigd, het meest gebelgd betoont, een man is die vroeger, als lid der Tweede Kamer, tot de hevigste opposanten tegen de toenmalige ministers behoorde. De commissie tot het Staats-examen heeft den 31 au gustus te Amersfoort hare laatste zitting voor dit jaar gehou den. Van de 267 zich aangemeld hebbende jongelingen zijn 205 toegelaten tot de akademische lessen en 62 afgewezen, hetgeen wederom eene veel gunstiger verhouding dan verle den jaar oplevert. Wij vernemen dat de heer .7. F. Carpreau te IJzen- dijkeaan Z. M. den Koning concessie heeft gevraagd tot den aanleg van een' straatweg van af de stad IJzendijke tot aan hare grenzen nabij Watervliet, om dien in vereeniging te brengen met den straatweg leidende van laatstgeraelde plaats naar de steden Eecloo en Gent. Indien dit plan mogt tot stand komen, zou zulks een groot gemak en voordeel voor het algemeen te weeg brengendaar men alsdan een* bijna lijnregten straatweg van het veer re Breskens af tot in de stad Gent zou bekomen hetgeen door eene veronderstelde meer- dere passage tusschen Gent en Zeelands hoofdstadniet als onverschillig zou aan te merken zijn. Uit Brouwershaven wordt den 1 dezer gemeld „Heden avond zijn de kustlichten aan de noordzijde van Schouwen nabij Renesse zoomede dat, genaamd de Verklikker, op de noordwestkust van hetzelfde eiland, ontstoken waardoor alsnu de scheepvaart een belangrijk middel wordt aangeboden, om ook bij nacht het Brouwershavensclie zeegat in en uit te kunnen zeilen." Eitgeland. Londen, 2 augustus. In het parlement, waarvan de jaarzitting ten einde spoedt, zijn onderscheidene wetten voor de derde inaal gelezen en alzoo doorgegaan. Wijders is ook belangrijk geweest een debatin het lager huis tusschen den heer d' Israëli en lord Russell gehouden over de wijdloopige wijze, op welke de zaken behandeld wordenzoodat de tijd meerendeels aan discussier, en einde- looze speechesen minder aan het afdoen van zaken gewijd wordt. Ten opzigte van de politiek schijnt men het erin Lon den nog geenszins voor te houden, dat de Engelsch- Fransche bemiddeling in de Italiaansche aangelegenheden door het Weener hof afgewezen zoude zijn. De prins de Joinville heeft den admiraal Grenfell eene keurige schets-teekening van het verongelukken der Ocean Mo narch gezonden van welke ramp hijgelijk men weet, oogge tuige wasen zulks met het doel dat dit zijn werk ter. behoeve der geredden te Liverpool verloot zou worden. Zoodra die schets voor het publiek is ten toon gesteld zijn binnen twee uren 400 loten, a 5 schellingen ieder genomen. De som door liefdadige giften ten voordeele der schipbreuke lingen bijeengebragtbeloopt reeds, 2100 ponden sterling. BmiiscMand. Volgens berigten van 26 augustus uit Weenen had de Oostenrijksche regering den Fransehen ge zant eene nota doen ter hand stelled, ten betooge dat het overschrijden van de grenzen van den Kerkelijken Staat door Oostenrijksche troepen geenszins ten doel had het miskennen van de souvereiniteit van den paus over zijne Staten maar alleen het gevolg was van mishandelingen aan Oostenrijk sche soldaten in Bologna aangedaan en noodig was geoor deeld ter bescherming van Oostenrijksche onderdanen. Naar Tyrol is een buitengewone commissaris gezonden. Bij den Frankforter rijksdag hebben breedvoerige dis- cussien over de Limburgsche aangelegenheid plaats gehad, waarvan de uitkomst geweest isdat een voorstelom te ver klaren dat het centraal bestuur zich daaromtrent zeer flaauw gedragen heeft, afgestemd is geworden en daarentegen tot de gemotiveerde orde van den dag besloten is, op grond, dat het ministerie zich behoorlijk van zijnen pligt had gekweten de discussie is vooral opmerkelijk geweest door het van den kant van het ministerie gegeven verhaal van den loop der onderhandelingen met Nederland. Berlijn den 1 september. Naar wij vernemen zal de Fran- sche gezant bij ons hof, de heer Ara gowelke het vertrouwen niet meer bezit van hen welke sedert kort te Parijs aan het hoofd van het bestuur zijn gekomen binnen kort van hier naar Parijs terugkeeren en door den graaf Rayneval vervangen worden. In deze residentie neemt liet aantal cholera-lijders sterk toe. Den 31 augustus waren er 38 en den 1 dezer 50 nieuwe lijders bijgekomen. Te Maagdenburg neemt de ziekte insgelijks toe. De inschrijving voor de vrijwillige leening bedraagt thans 9 millioen 150,000 thalers. Men zegt, dat de zoogenaamde reactionnaire partij 1 ,1 xC* Ac* - moeite aanwendt om den koning te bewegSft^tothet over dragen van het opperbevel over het leger aan cfór Pruis van Pruissen. Etallc. I11 de berigten uit Italië in Frankrijk ont vangen komt voor, dat de maarschalk Radetzky zijne hoofd- magt tusschen LodiCremona en Piacenca bijeentrekt. Mi- laan heeft eene bezetting van 10,000 man, en de generaal van Welden bevindt.zich met eene reserve welke tot 25,000 man moet worden gebragtin Modena. De noordelijke ge deelten van den pausselijke legatien zijn nog door Oostenrijk sche troepen bezeten de voornaamste punten van overgang over de Po zijn in hunne magt. I11 sommige Toscaatiscbe plaatsen verklaart men zich openlijk voor de Oostenrijkers. De warme liberalen in Italië rekenen steeds op eene ge wapende tusschenkomst van de Franschen bij het eindigen van den wapenstilstand op den 21 september. Te Napels is men beducht voor eene nieuwe inbreuk op de constitutie van de zijde des koningsdie geweigerd heeft de besluiten betreffende de bijeenkomsten der kies- collegien te teekenen en het adres van antwoord op de troon rede nog niet heeft willen aannemen. De koning van Napels heeft uit hoofde van de menig vuldige schotschriftentegen zijn persoon in Rome ver schijnende bij de pauselijke regering ernstig aangedrongen, om zulks tegen te gaan met bedreiging dat hij anders zijn eigen regter zijn zou. Volgens een Zwitserscli dagblad zou te Napels een opstand der Lazzaroniten gunste van het absolute koningschap uit gebroken zijn. Onder de Zwitsersche regementen in den Kerkelijken Staat heerschte eene zeer verontrustende gisting. Eene den 25 augustus te Triest uit den Levant aan gekomen stoomboot heeft de tijding medegebragtdat de cholera te Alexandrie Smyrna en Konstantinopel zich meer en meer uitbreidde en ook op bet Grieksche eiland Skiathos was uitgebroken weshalve de gemeenschap met dat eiland was afgebroken. Den 17 augustus zijn bij een brand te Konstantinopel onder anderen 26 koopvaardijschepen meest Grieksche en Turksche, eene prooi der vlammen geworden. §ï*airje.— De berigten uit Madrid van 28 augustus ma ken gewag van het voornemen van den voorzittenden minis ter, om, uithoofde van zijne zwakke gezondheid, af te tre den. Men meldt, dat de heer Mot» kans heeft, 0111 tot voor zitter van den Spaanschen ministerraad te worden benoemd. Er hebben aldaar vrij geheimzinnige gebeurtenissen plaats. De heer Gonza/es Bravo, die, zoo als men dacht, gedepor teerd was, is onverwachts weder in die stad gezien. De overheid heeft hem gelast, onverwijld te vertrekken; doch hij heeft verklaard, alleen voor geweld te zullen bukken. De policie heeft hem daarop met al de led 1 van zijn gezin naar de Franscbe grenzen geleid. Verscheidene vermogende en invloedrijke personen zijn dezer dagen in Spanje gevan gen genomen. Frankrijk. Parijs 3 september. De nationale ver gadering heeft den 2 dezer beraadslaagd over het voorste! van den heer Lichtenbergerstrekkende om den staat van beleg te doen ophouden alvorens de beraadslagingen over de constitutie eeneii aanvang nemen. Dit voorste! is onder an deren door de heeren Ledru-Rollin en Victor Hugo on dersteund en verdedigden wei hoofdzakelijk ook op gronddat de vergadering gedurende den staat van beleg niet geacht kan worden geheel vrij in hare beraadslagingen te zijn hetgeen later door de bestrijders der constitutie als een gevaarlijk wapen tegen dezelve zou kunnen worden ge bezigd. De generaal Cavaignac heeft het voors;el bestre den en met kracht de noodzakelijkheid betoogd om den staat van beleg nog langer te handhaven terwijl hij aan de vergadering onder het oog bragtdatindien zij zelve tot dien maatregel besloot, niemand met grond zou kunnen be weren dat op hare vrijheid inbreuk gemaakt werd. De ver gadering heeft zich met het gevoelen van den voorzitter van het uitvoerend bewind vereenigd en het voorstel met 529 tegen 140 stemmen verworpen. Het comité van comptabiliteit der nationale vergade ring heeft besloten eene som van 6000 fr. voor te stellen als maandelijksch traktement voor den president dier verga dering. De presidenten der voormalige kamer van afgevaar digden genoten een inkomen van 80,000 a 120,000 fr. Er is sprake van groote oneenigheden in den minis terraad ter zake van de Fransche interventie in Italië. De meerderheid schijnt te verlangen dat het Fransche leger on- middelijk in Italië binnenrukteingeval Oostenrijk de be middeling weigert. Bij telegrafische depeche is van hier naar Toulon het bevel overgezonden, om de linieschepen Hercules en Jemma- pes, aldaar in de haven liggende, terstond zee te laten kie zen. Dit is ook onverwijld geschied de vaartuigen hebben koers gezet naar Cagiisri op het eiland Sardinië", om zich daar met het Fransch eskader der Middellandscbe zee te ver eenigen. De indruk die het besluit der nationale vergadering omtrent de voortduring van den staat van beleg heeft te weeg gebragt, is zeer verschillend. Genen zien daarin thans onnoodige cn te gestrenge maatregelen anderen zien er een

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1