HOL LO WA Y'S PILLEN Bcctgbiwgcti. Qt»Dct'tc«Uc«. Dc Procureur P. Rekker, als Curator in de on beheerde nalatenschap van Anders Chemnitzzal ZALF. Inhoud der 2de editie van onze vorige Courant. &83STS garnierBa de au Thiers en anderen terug zal komen op zijn besluit tot het weigeren van verlof aan den maarschalk Bugeaudom het opperbevel over de Sardinische troepen te aanvaarden. Voorts zijn de geruchten weder levendig, nopens het op- rigten van een leger-korps van den Rijn. Een dagblad vraagt echter, hoe Frankrijk staat met Rothschildten of deze bankier reeds hand-opening heeft verstrekt tot het voeren van een buitenlandschen oorlog Het Journal des Dél/atsdat gewoonlijk wel onder- rigt iszegtdat de Oostenrijksche minister vort Wessem- berg aan de Fransche regering een antwoord op de door haar aangebodene nota, betreffende de interventie in Italië heeft doen toekomen welke alles behalve voldoende moet zijn. De Presse deelt heden zelfs den tekst der depeche mede aan den heer Bastide gerigtwaarin gezegd wordtdat het Oostenrijksche gouvernement nota neemt van het welwil lend aanbod door Frankrijk en Engeland gedaan, maar zich tevens verpligt acht hun de hoop te doen kennen van het Weener kabinetom op eene spoediger wijze den vrede te sluiten, door middel der onderhandelingen regtstreeks met den koning Karei Albert aangeknoopt." Het artikel van het Journal des Débats eindigt als volgt Bij de gebeurte nissen, welke Europa beroerd hebben, moet men erkennen, dat het Fransche gouvernement voor het behoud van den algemeenen vrede opofferingen heeft gedaan welke men mis schien niet van hetzelve verwachtte maar wij vreezen dat het, in de tegenwoordige omstandigheden, niet langer eene medewerking kan weigerenwelke het formeel is aangevraagd en die het beloofd heeft. De weigering om eene bemiddeling aan te nemen zou, zoo zij stellig ware, waarschijnlijk een onmiddelijk besluit na zich slepen. De duurde aard en de gevolgen eener interventie zouden natuurlijk geïnfluenceerd worden door de houding welke het gouvernement zou vermeenen te moeten aannemen welker bemiddeling te gelijk met die van Frankrijk is aangeboden geworden. De overeenkomst, welke ten doel had de vijan delijkheden te voorkomen, kan ook dienen om te verhinderen dat zij zich uitbreiden en zich verlengen indien zij onge lukkigerwijze onvermijdelijk werden. Wij gelooven dat het in het belang van Europa even zoo goed als in dat van Frankrijk zou zijn." - Gisteren avond zijn de heeren Mengaldo en Bargnani, gevolmagtigden van Lombardye en Venetie bij den generaal Cavaignac ten gehoore toegelaten. Het schijnt, dat het hoofd der uitvoerende magt besloten heeft om te intervenië ren indien Oostenrijk de minnelijke schikking niet aanneemt, door Frankrijk en Engeland voorgesteld. Ik zal niet dul den dat Milaan en Venetie in de magt der Oostenrijkers blijven moet de generaal Cavaignac tot den heer Bargnani gezegd hebben. Volgens geruchten, die echter nadere bevestiging ver dienen, zouden twee regementen te Marseille scheep zijn ge gaan om zich naar Venetie te begeven. Men zegt, dat zij uit 6000 man' bestaan en dat Engeland insgelijks 4000 man daarheen zal zenden. Volgens den Moniteur du Soir, zou de keizer van Rus land onmiddelijk aan den generaal Cavaignac hebben geschre ven om hem te verzekeren hoeveel sympathie hij gevoelde, voor de vaste houding die het Fransch bewind aannam te midden der moeijelijkheden waarmede het te worstelen heeft, en dat hij protesteerde tegen alle kwaadwilligheid die men bij hem zou kunnen veronderstellen ten aanzien zijner ge zindheid voor de Fransche republiek. Volgens een ander dagblad zou keizer Nicolaasna den afloop eener revuete Petersburg hebben bekend gemaakt dat hij het groot cordon van St. Ceorgeaan den maarschalk Radetsky had toegezonden. Er zijn in de nationale vergadering verscheidene aman- dementen voorgesteld op het ontwerp der constitutieonder anderen om de leden van de familien, die in Frankrijk gere geerd hebben, van het president- en vice-presidentschap der republiek uit te sluiten. De heer Lamartine heeft een brief uitgegeven gerigt aan de tien departementen die hem verkozen hebben. Dit geschrift schijnt van dien aard te zijn, dat het meer over eenstemming verwekt voor het lid van het gouvernement en de beschuldigingen vernietigt, die, met meer of min der schijn van waarheid tegen hem waren ingebragt. Zondag den 3 dezer zal er een groote revue in het veld van Mars plaats hebbenen bij die gelegenheid zal de generaal Cavaignac 432 kruissen van het legioen van eer uitreiken. Sommige dagbladen spotten met dezen ruime uit- deeling van decoratien als weinig overeenstemmende met een republikeinsch staats-bestuur. Naar men verzekert zou er thans sprake zijn om de Balearische eilanden door Spanje aan Frankrijk te doen afstaan ter betaling van de gelden welke het Spaatisclie gouverne ment aan het Fransche, wegens de kosten van den oorlog van 1823 verschuldigd is. Men berekent het getal insurgentendie thans uit Parijs verwijderd en in zee zullen zijn, op omtrent 1750; nog een groote 1000 blijven in de forten, waaromtrent de mili taire commissien dezelfde uitspraak hebben gedaanen wier vertrek achtereenvolgens zal moeten geschieden. In Montpellier hebben ernstige onlusten plaats gehad welke door de partij der legitimisten zijn uitgelokt. Er ziju eeige dooden gevallenen "de prefect van het departe ment is vrij belangrijk gekwetst. Volgens de laatste berig- tenwas de rust aldaar oogenschijnlijk hersteld, doch werd voortdurend spanning onder de bevolking waargenomen. Bijzonderheden nopens deze onlusten worden nog niet mede gedeeld. Men is bevreesd voor meerdere oproerige be wegingen in het zuiden van dit land. Vooral ducht men dat de rust in Nismes en Marseille eerlang op eene ernsti ge wijze zal worden verstoord. Volgens een der dagbladen zijn Louis en Charles Blanc zonen van eene zuster van den graaf Pozzo di-Borgodie uit Corsica in de vergadering der vijf-honderden werd benoemd, later in Russische dienst overging en lang keizerlijk gezant te Parijs was. Deze zuster had nog zeer jong zijnde omgang gehad met zekeren Blanc, uit de omstreken van Lyonmet wien zij naar het vaste land vertrokhare familie verlatende zij had bij hem de twee bovengenoemde zonen, en huwde later den vader harer kinderen. In 1814 bevond deze vrouw zich in den allerellendigsteu toestand en kwam toen bij haren broeder hulp inroepen. De graaf verleende haar ondersteu ning en verkreeg van Lodewijk de XVIlIde twee beurzen in het koninklijk collegie te Rhodez, voor hare beide zonen, die aldaar hunne opvoeding ontvingen. Charles Blanc is tegenwoordig directeur der schoone kunsten. Beurste Parijs 1 Sept. 3 pet. 44 h 43,50 gebl. 43,50. 5 pet. 72 h 71,75 gebl. 71,75. Effecten-notering te Amsterdam2 September. Nederl. Werkelijke Schuld 2I pet. 44^ ii 44» gebl. 445. Dito 3 pet. 51J h 52! gebl. 52». Dito 4 pet. Ó8TV k 681 gebl. 68-1. Handel-maatschappij. 4 LISSIMGEN den 3 september. "Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: AnnaIlolm van Faooe, met glas; Carrier, J. lirooth; Betsys J. Bayae en Lively J. Genders, alle drie van Londen, met ballast; RiscoeBI. D. Rickeren Bliza Dennisson A. Graves beide van Nieuw-York met katoen John Rolland, J. Hendersonvan Nieuw-Orleansmet wol en tabak; CkristianO. Back, van Memelmet hout; FrithéofH. Hansson van Riga met hennepzaadlArgus Houssaye van Havre-de-Grace met stukgoederen Robulisten Huldten Ellida Lock beide van Stockholm, met teer; Frithéof af Bergen G. J. Bontzen, van Odes- sa met tarwe; Dragen, P. Uglaod van Gothenburg, mei hout; Julie Caroline Jaoobsen vin Tonsberg met lijnzaad; Clementina P. N. A. Benuist; Artuose J. Wade; Antwerpen T. Jacksonen DirecterRawlingtonalle vier van Londen, met ballast; Gezette, J. Main van IIullen Malvina le Croix van ïïavre-de-Grace beide met stukgoederen. Voor GentAntoniusG. Roskamp van Riga met hout. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Emilia Sust, op avontuur; Jeune Leonie II. de Vries naar Cork; Diletta MimbelliFiscovich; Favorita Gurrich, en II Calmius 11. Sugni alle drie naar KonstantinopelAlexander J. Lemmerhirtnaar Hall; Camilla Kleinwird en Quintin Metsys Michaelsen beide naar de flavannah Josephine Jacob naar Bre- men alle negen met ballastJeune Antoinevan OverlaetLaw- rence Acoster; Rachel AnnHoeken en Sympathie Saytharpe alle vier naar Londen,- Edwin Forternaar AgletonFactorRi_ chard naar Bristolen Gem Dakworth naar Londen alle zeven met tarwe; ActifBoréenaar Genua, met stukgoederen; Dylt Lams, naar Nieuw-York met passagiersSoho J. Cullen naar Londen, met stukgoederen; Providcntia Olsen naar Tondsberg Sauser H. O. Lange naar Kaap-Verten DiligentLuchies op avontuur, alle drie met ballast; Jenny Nielsen naar Bahia, met stukgóederen; Hernosand Hedström naar LiverpoolIloreb J. Darling naar Glasgow Albion Dowry RadicalWountain en Eagle Hamschaw alle drie naar Londen alle vijf met tarwe. Van Gent: Petronella van den Kerkhoven, naar Liverpool, en van Vlissingen Sine Nomine Meulendijk naar Newcastle beide met ballast. VERE den 4 september. Zaturdag is binnengekomen de Stad Goor kapitein 0. G. Bakker van Huil naar Middelburg bestemd met twist. J-Jeden ontsliep aan de gevolgen eener beroertein den ouderdom van bijna 60 jarenmijn geliefde Echtgenoot HENDRIK JACOBSE in leven Bleeker alhier. Middelburg j, FLIPSE den 2 September 1848. Wed. H. Jacobse. NB. De Affaire zal door de Weduwe en haren Schoonzoon worden voortgezet. JJeden overleed ten mijnen Huize, mijne Zuster, SARA CORNELIA VOS, Weduwe J. C. A. CORNEFFER, in den ouderdom van bijna 66 jaren. Middelburg a. VOS. den 2 September 1848. Eenige kennisgeving. Middelburg, den 4 September 1848. pjeden overleed, in den ouderdom van nagenoeg 85 jaren, onze waarde TanteLEYNTJE VERBERKMOES, Weduwe van wijlen den Heer G. BEUSEKOM. Uit aller naam A. HUYBREGTSEN. Algemeene kennisgeving. Op vrijdag den 8 September 1848, des mor gens om 10 ure, zal de Notaris J. JV. Vader ten verzoeke van den Heer M. Riemensbinnen COLIJNSPLAAT publiek verkoopen 3 fraaije en weldoor voede WERKTAAKDESals eene donker bruine Merrie oud 6 jaar, eene lichte Dito, oud 5 jaar, een bruine Ruin oud 3 jaar. Voorts eene partij BOUW-GEREEDSCHAP mitsgaders RIJTUIGENwaaronder eene KoetsHuifwa gen en Chais. ten overstaan van den Notaris A. Stiiart Makkers en getuigen, op Dingsdag den 1 2 September 1848, des voor middag ten tien urein de Zusterstraat te Middelburg Wijk I. No. 216, publiek presenteren te verkoopen: eenen zindelijken UNBOEDEL, bestaande in een Amboinahouten Kabinetgeschilderd Dito Eikenhouten Bureau4 Porce- leinkassten Lade- en audere TafelsStoeien Spiegels een Ledikant met Behangsels, een Bed met toebehooren Mans- en Vrouwekleederengemaakt Bed- en Lijflinnen een Goude/Horlogie met Kettingen Cachet, eenen Zilveren Tabaksdoos, Koper-, Blik- en Ijzerwerk, eene partij ge schilderde Kisten, eene IJsslede Trappen, een Schouwtje, eene Kas en meer andere Goederen. Alles op Maandag den 11 September voor een ieder te zien, des voormiddags van p—12 en des namiddags vau 26 uren. Eene aankomende DIENSTMEID niet beneden de 18 ja ren benoodigdadres bij den Boekverkooper E. Hendrikse. Notaris J. Loefresiderende te Koude- kerke, zal, op Vrijdag den 15 September 1848, des namiddag ten 3 urein de Herberg de Bremer- ton op het Zandbuiten de Langeville Poort der Stad Mid delburg publiek presenteeren te verkoopen Een HUIS met groote STALLING en verdere Gebou wen ERF en een met goede Vruchtboomen beplanten TUINzijnde de best gesitueerde en van ouds beken de Koudekerksche GRUTTERIJ en CHOCOLAAD FABRIEK staande en gelegen binnen de Stad Mid delburg in de LangevijüeWijk K. Numero 227 Kadastraal bekend in Sectie D. No. 2po en 2pobis. Inmiddels ook uit de hand te koop. Dingsdag den 12 en Woensdag den 13 September bevo rens, des voormiddags van 10 tot 1 uur en des namiddags van 3 tot 5 uurop vertoon van een Permissie-Biljet van den Notaris, te zien. Nadere informatien te bekomen bij den Eigenaar en Be woner den Heer Koevoetmitsgaders ten Kantore van den Notariswaar ook de conditiën acht dagen voor den' ver koop zullen ter lezing liggen. Tegen den 1 October eene Gemeubeleerde KAMER met vrije Slaapplaats, met of zonder den vollen Kost, te huur, in het beste gedeelte der Stadadres bij de Uitgevers dezer Courant. ADV ER TE NT IE. TE KOOP een Span (of twee) Geldersche PAAR.DEM Blaauwschimmelsoud 4! jaar, mak in het Tuig; te bevragen bij J. A. van Dijk, Stads- Pikeur te Middelburg. Brieven franco. Een LEERLING benoodigd bij den Apotheker J. Priester. EN Wondervolle uitwerking der Iioliowafs Pillen en Zalf. Negen maanden geleden had een Heer, woonachtig te ClaslonghCounty Monagham, eene opene wond van de Knie tot de Heup, waarvan een groot deel vleesch verterd was. Drie jaren lang had hij nacht en dag verschrikkelijk geleden en noch de beste Chirngijnsnoch baden of smeer sels verbeterden eenigzins zijn toestand. Hij dacht zijn le ven lang kreupel te zullen blijven. Na het gebruik der HOLLOWAY'S PILLEN en ZALF is hij geheel hersteld en reeds gedurende 6 maanden in staat zijne bezigheden te verrigten even alsof hem niets gedeerd had. Zijn adres is bekend bij den Eigenaar van 't Dagblad the Armagh Guardian. Door het vermeerderd debiet zijn de PRIJZEN van heden af de volgende: DOOSJES PILLEN van o,po. f 2,10. /3,3o- ƒ7,75- ƒ15,50. ƒ23,50. POTJES ZALF van f o,po. ƒ2,10. 3,30. ƒ8,15. ƒ15,90. 23,po. Dezelve zijn op franco aanvragecomptant te beko men bij den gewonen Depöthouder alhieren te Goes bij den Heer B. van Asperen Vervenne of aan het Hoofd-Depót bij den Heer F. E. van Santen Kolf, te Rotterdam alsmede te Londen Strand 244Hollowafs Etablissement. Berlijn op augustus. Er is een wapenstilstand van zeven maanden met Denemarken geslotenop dit nieuws zijn de-fondsen belangrijk gestegen. Te Hamburg wordt deze tijding ook bevestigd. De generaal Below is gisteren met het traktaat van Malmoë te Wismar aangekomen en naar Berlijn gespoed. De ratificatien zullen den 1 september te Lubeck worden uitgewisseld. Italië. Volgens dagbladen van Romevan 20 augus tus, was het aldaar rustig. De verspreide tijding van een' opstand blijkt derhalve ongegrond te zijn. Koning Karei Albertdie door zware koortsen was aan getast is herstellende en steeds te Alcssandria. Venetie neemt voortdurend eene krachtige houding aan tot verdediging. Parijs 30 augustus. Dé stad is rustig Louis Blanc en Caussidiire thans voortvlugtigbetéekencn hier niets meerzij hebben in de openbare schatting alleszelfs het medelijden verloren. Men is hier in gespannen verwachting over de uitkomst der onderhandelingen met Weenen over de Italiaansche za ken. De gesprekken waren heden zeer oorlogzuchtig. Antwerpen 31 augustus. Gisteren namiddag ten half zes ure is vonnis geveld over de beschuldigden ter zake van het gebeurde bij Risquons-Tout15 hunner werden in vrij heid gesteld, waarna het hof zich op nieuw verwijderde en bij zijne terugkomst het doodvonnis uitsprak over 17 ande ren waaronder zich Tedesco de advocaat Spilthoorn gene raal Mellinet enz. bevonden. Toen de president der jury de woorden sprak: veroordeeld tot de strofe des doodshieven de veroordeelden eenparig den kreet aan: Leve de republiek! ©steanie. De heer L. Blanc is maandag avond van Gent alhier aangekomen in eerstgemelde stad heeft hij veel bezoek ontvangen. Dingsdag morgen ten p ure is hij met de stoomboot la Ville de Brugesnaar Douvres vertrokken en dienzelfden dag aldaar aangekomenom naar Londen te reizen. TKR DRUKKERIJ VAM DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 2