MIDDELBUR6SGHE C 0 II1.4 IV T. IV0. 100. Zatiirilas 184S. 19 Augustus. ïk^tmrcu cw Cïbmituötraticti. NEDERL. HANDEL-MA AT SCHAP PIJ, De DIRECTIE maakt bekenddat door haar zullen Worden geveild Te ROTTERDAMop Dingsdag 29 Augustus 1848, 40,000 Blokken Banca TIN, liggende aldaar; en 45,000 DITOliggende te Amsterdam. Deze verkoop zal geschieden bij Kavelingen van ongeveer looo Blokken. De Directie geeft de verzekering, dat zij vóór de maand Augustus 1849, geen ander Tin zal aan de Markt brengen; terwijl tot op dat tijdstip geene Gouvernements-Veilingen van Tin in Neêrlands-Indie zullen gehouden worden. De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 3 Augustus 1848. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. Pi EDE RL. HAND EL-MAATS CllAP PIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen wor den geveild Te ROTTERDAM, op Maandag den 18 September 1848, 33,291 Kranj. en Kann. Java SUIKERliggende aldaar. 35>5«8 n ts Amsterdam 8,283 Dordrecht. De Notitien met de Veil-Conditien zullen in tjjds worden uitgegeven. Amsterdam, den 15 Augustus 1848. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. Sinctcttlatibdche QTijbittgett. MIDDELBURG den 18 Augustus. Bij gelegenheid der Antwerpsche kermis zijn door het ste delijk bestuur dier stad onderscheidene volksfeesten vastge steld welke zullen bestaan in de volgende Zondag den 27 dezer, wedstrijd der handboog- en kruis boog-schutters Maandag den 28 tentoonstelling van bloemen en gewas sen, uitreiking van medailles, militair concert op de Place- Verte waterspelen in het groote dok illuminatie en concert op de beurs, bal in de vereenigde zalen van het Théatre des Variétés Dingsdag den 29, militaire harmonie-muziek op de Place- Vertedes avonds harmonie in de sociëteit Guillaume Teil en illuminatie in den tuingroote illuminatie van den toren der hoofdkerkbengaalsch vuur enz. Met genoegen kunnen wij hierbij vermelden, dat de directie der stoomboot de Stad Vlissitigenten genoege van diege nen welke verlangen mogten deze feesten bij te wonen de prijs voor de heen en weder reize aanmerkelijk heeft verminderd. (Men zie verder de advertentie.) Tot dus verre zijn er nog geene verdere benoemingen tot leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal geschied. Men spreekt er van dat sommige leden dier Kamer hun ont slag hebben genomen of zullen nemen. Naar men verzekert, hebben de heeren van der Duijn van Maasdam van Heeckeren en van der Oudermeulenbij het aannemen der hun opgedragene waardigheid van lid der Eer ste Kamerals voorwaarde gestelddat zij geene bezoldi ging als zoodanig zouden wenschen te ontvangen. Hunne Exc. de ministers en eenige leden der Tweede Kamer hebben ten hove gedineerd. De algemeene synode der Hervormde kerkwaarvan de zittingen eenigen tijd geschorst zijn geweestheeft hare vergaderingen hervat. Al de leden waren tegenwoordig. Van Regeringswege zijn op nieuw eenige wijzigingen ge maakt in de ontwerpen voor de grondwet. Ten aanzien van het regt van vereeniging is nu voorgesteldde wet regelt en beperkt de uitoefening van dat regt in het belang •der openbare orde." Voor het getal der verkiesbaren voor de Eerste Kamer is nu in plaats van 4000 gesteld 3000. De redactie van art. 5 van ontwerp VII, betreffende de re kenkamer, is gewijzigd. Voorts zijn in het ontwerp van het voorloopig kiesreglement eenige wijzigingen van onder geschikt belang gemaakt. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van den ió augustus. De beraadslagingen over de ontwerpen van grondwets-her- ziening hebben een aanvang genomen die beraadslagingen hebben zich voor heden bepaald tot de algemeene beschou wingen omtrent de grondwets-herziening, en daarbij hebben het woord gevoerd de heeren AnemaetMackay van Leeu wen van Iieloma van Dam van Isseltvan Goltstein van Beek Hollenhoven Egter KniphorstSchooneveldvan Haer- solteUytwerf Sterling de IKeichs de IVcnne Smit, van Sasse van Tssel en Menso. Donderdag ten 11 ure zouden de beraadslagingen worden voortgezet. Het algemeen verslag over het ontwerp van wet, houden de eene belasting op de bezittingen enz. is zeer laconiek. Zonder in nieuwe bestrijding te treden van de argumen ten door de Regering voor het ontwerp aangetoond zegt het eenvoudigdat van de 45 leden die aan het nader onder zoek hebben deel genomen 41 verklaard hebben in de memorie van beantwoording geene genoegzame oplossing hunner hoofdbezwaren te hebben gevonden terwijl sommige zelfs in deze memorie nieuwen grond tot bezwaren hebben ge zien zoo dat de overgroote meerderheid vermeend heeft zich thans blootelijk aan de in het voorloopig verslag breed voerig uiteengezette beschouwingen over het onaannemelijke dier wet te kunnen gedragen. De berigten over den toestand van het aardappelgewas uit de onderscheidene provinciën verschillen naar mate der ligging en den aard der gronden, in de eene streek is de vrucht meer door de ziekte aangetast dan in de andere over het geheel zijn de mededeelingen niet gunstig, Droog we der zou nog veel tot stuiting van het kwaad kunnen bijdragen. In de vorige week had te Eextra (provincie Groningen) een voorval plaats, hetwelk een bewijs oplevert der getrouw heid van sommige honden jegens hunne meesters. Het zeven jarig zoontje van den molenaar H. Mulderte Eextra, speelde in eene zoogenaamde schouw, die in de trekvaart bij den molen aldaar ligtde hond was zijn medgezelhij had hem aan een touw gebonden, dat om zijn arm was vastgemaakt. Al spelende viel het knaapje in het water de hond sprong het dadelijk achterna en poogde door middel van het touw den kleine naar den oever te trekken hetwelk hem ook ein delijk na groote krachtsinspanninggelukte. De knaap werd door den hond behouden aan wal gebragt. Sjuitcttlanbsdtc Sijbingctï. Engeland. Londen 15 augustus. Er zijn valsche Engelsche banknoten in circulatie ontdekt; het watermerk is er door drukking ingebragt. Tusschen Rusland en Engeland zijn schikkingen aan gegaan tot het aanleggen eener stoombootvaart onder Russi sche vlag, dienstdoende tusschen Londen en Odessa de booten zullen maandelijks te Devonport aanleggen, om pas sagiers en steenkolen in te nemen. Dezer dagen is de echtgenoote van den heer Smith O^Brien bij hem in de gevangenis te Kilmainham toegela ten zij barstte in tranen los en vroeg hem, hoe hij nu over zijne dwaze ontwerpen dachtwaarop hij antwoordde dat hij zijne eigene dwaasheid thans eerst regt bevroedde, nu het te laat was en hij ten gevolge daarvan van zijne familie weggerukt, van zijnen eigendom beroofd en doodgeschoten, opgehangen of voor eeuwig verbannen zou worden. Gisteren avond zijn te Southampton berigten uit Por tugal aangebragt. Te Lissabon liep den 9 dezer het gerucht dat te Cintra op de koningin geschoten was. Duitscltland. Keulen 15 augustus. De eerste dag van het eeuwfeest der stichting van den Dom is den 15 dezer in goede orde afgeloopen. In den avond van dien dag is de koning van Pruissen te Keulen aangekomen en met geen min dere geestdrift ontvangen dan zich daags te voren bij de aankomst van den aartshertog rijks-stedehouder geopenbaard had. De Kollnische Zeitung deelt onderscheiden aanspraken mede welke bij de ontvangst des kdnings tot hem gerigt zijn. Onder anderen heeft de voorzitter der Frankforter nationale vergadering, von Gagern, toen hij een hondertal leden van die vergadering, die ter bijwoning van het feest naar Keulen gekomen waren, aan den koning voorstelde, het volgende gezegd Sire 1 De Keulsche Dombouw-vereeniging heeft de Duit- sche nationale vergadering uitgenoodigd een belangrijk feest bij te wonen. Zij heeft aan die uitnoodiging voldaan en de hier aanwezige leden hebben zich kunnen overtuigendat ook tot den opbouw van dit heerlijke werk nationale een heid een vereischte is. Het streven naar eenheid ook in dit werk is door uwe majesteit nieuw opgewekt geworden. De rijksvergadering vertrouwt op de ondersteuning van uwe majesteit bij het optrekken van het gebouw der eenheid, dat aangevangen is en hetwelk de natie voltooijen zal. De koning heeft daarop het volgende geantwoord Mijne heeren 1 om regt goede vrienden te zijn is het noodig dat men elkander van aangezigt tot aangezigt kent; daarom verheugt het mij in de daad u hier gezien te hebben. Van harte wensch ik dat uwe gewigtige taak met een zegen rijken uitslag bekroond moge worden. Houdt u overtuigd dat ik nooit vergeten zal hoe groot het werk is tot welks vestiging gij geroepen zijtgelijk ik overtuigd ben dat gij nooit vergeten zult dat er in Duitschland vorsten zijn en dat ik tot die vorsten behoor. Ik wensch u bij uwe moeije- lijke en verheven roeping allen zegen en allen voorspoed van ganscher harte." Laat in den avond werd aan den koning, den rijks bestuurder en de overige hooge met hen vergaderde geeste lijke en wereldlijke personen eene serenade bij fakkellicht gebragt, gelijk dit daarna ook den aartsbisschop en den zich bij hem bevindenden nuntiusals mede den president von Gagernte beurt viel. 'g de Heden morgen hebben de koning en de aar parade der troepen en burgerwacht bijgewoond. Uit Weenen van den 9 augustus wordt gemeld De vreugde over de in Italië behaalde overwinningen wordt getemperd door de vrees, dat ten gevolge eener te groote voortvarendheid van den dapperen Radetzkywiens troepen reeds op vreemd groudgebied (de legatien) zijn door gedrongen, aan Frankrijk aanleiding tot eene tusschenkomst mogt worden gegeven. Naar men verneemt heeft dan ook ons ministerie, om alle misverstand te vermijden, reeds aan de Fransche regering de verklaring doen toekomen dat Oos tenrijk geenerlei verovering op vreemd gebied beoogt en den koning van Sardinië slechts tot het sluiten van den vrede wil noodzaken. - Blijkens eene gisteren avond alhier ontvangen depêche heeft de Engelsche gezant, lord Abercrombyzich persoonlijk naar het hoofdkwartier van Radetzky begeven om vredes-onderhandelingen te openen. Italië. Uit Milaan zijn geen nadere berigten ontvan gen. Daarentegen deelen de Duitsche bladen de volgende be langrijke tijdingen uit Boiogna van den 7 dezer mede: Onze stad heeft zich heden morgen aan den Oostenrijk- schen veldmaarschalk luitenant von IVelden overgegeven na dat deze den 3 bij Ponte Lagoscuro over den Po gegaan was en Ferrara bezet had ten gevolge waarvan de Piemontezen naar onze stad teruggetrokken waren. Bij Malalbergo na men de Oostenrijkers de geheele vijandelijke achterhoede ge vangen. Ferrara werd onvoorwaardelijk overgegeven en bleef door de pauselijke troepen bezet. De bevolking van Boiogna en omstreken betoonde zich zoo vredelievend dat de burger wacht niet ontwapend werd. De Oostenrijksche kolonne van den generaal von Liech tenstein heeft Modena in bezit genomen." Volgens dit berigt schijnt de aanleiding tot het binnenruk ken van den generaal von IHelden in de Oostenrijksche le gatien gelegen te zijn in de aanwezigheid van een Piemon- teesch legerkorps op den regeer oever van den Po op pause lijk grondgebied. Te Florencewaar men volgens de gisteren medegedeelde berigten zeer bevreesd was voor eenen aanval der Oosten rijksche troepenis den 5 door den groot-hertog eene pro clamatie uitgevaardigd, ten einde zijn volk tot moed en trouw op te wekken. Uit Lugano in Zwitserlaud schrijft men dat het kanton Tessin alleen meer dan dertig duizend vlugtelingen uit Milaan herbergtde meesten van welke zonder geld en slechts van de noodwendigste kleedingstukken voorzien- zijn. Lugano is zoodanig met deze uitgewekenen opgevuld, dat velen hun ner onder den blooten hemel vernachten moeten. Zij zijn verwoed ovc.r hetge.ne zij het verraad van koning Karei Albert noemen en begrooten de waarde der op zijnen last in de omstreken van Milaan verwoeste huizen op dertig millioen francs. Frankrijk. Parijs 15 augustus. De nieuwe redactie van het ontwerp van constitutie is thans geëindigd. De rap porteur der commissiede heer Marrastzal tegen het ein de dezer week of uiterlijk maandaghet ontwerp bij de na tionale vergadering indienen. Men maakt thans van het paleis Luxembourg een mid delpunt voor militaire operatien, in verband met het stelsel van verdediging der hoofdstad. Generaal Letang te Toulouse heeft aan zijnen vriend, den generaal Cavaignaceenen brief gezonden, waarin hij denzelven aanzoekt om bij de nationale vergadering te be werken dat de insurgenten naar Algerie gevoerd worden generaal Letang somt ettelijke voordeelen opdie hieruit zouden voortvloeijen. De generaal Cavaignac zou een eigenhandigen brief hebben ontvangen van koning Karei Albertwaarin Z. M. op edelen toon uitlegging geeft der ondervondene tegenspoe den van het Sardische legeren een beroep doet op de gevoelens van edelmoedigheid en broederlijke gezindheid van Frankrijk voor Italië. Er zijn geruchten over brand en oproer in Milaan verspreiddie echter geene bevestiging hebben bekomen. Ook niet dat de maarschalk Radetzky het bevel aan den ge neraal IHelden had overgegeven en naar Weenen was opont boden. Volgens geruchten zou de heer Marrast naar Milaan vertrekkenbelast met het openen van vredes-onderhande lingen tusschen Oostenrijk en Piemont. Er heerscht nog altijd onrust over de stukkendie als bijlage tot het rapport der commissie van onderzoek over de laatste beroeringen ter perse zijn gelegden men houdt het niet voor onmogelijk dat er nog middelen zullen worden aangewend om er de openbaarheid, van voor te komen die zekere voorname personen onguustig zou ten toon stellen. De gewapende aanval te Risquonstoutdie thans voor het hof van assises te Antwerpen wordt behandeld schijnt omstandigheden aan den dag te zullen brengen die sommi gen onzer bewindslieden in moeijelijke verantwoording kun nen plaatsen. Lieden die gewoonlijk goed onderrigt zijn verzekeren dat de generaal Cavaignac met het einde dezer maand zijne demissie zal Indienen. Het schijnt zeker te zijn dat hij zich tegen eenige vertrouwde personen in dien geest heeft uitgela ten. Van eene andere zijde wordt weder verzekerd, dat men de benoeming van een president der republiek nog een I5832 ff Middelburg. 1 J

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1