IIOILOWAY'S PILLEN De Notaris J. J. Ermerinsresiderende teZierikzee, zal, ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen Mevrouw de Douairière Geevaarts van Geervlietop den 25 Augustus 1848, des namiddags ten 3 ure, ten Huize Zandvoortte ZIERIKZEE, in het openbaar veilen en verkoopen Q&Dcrtcuticïï. ZABjF. Inhoud der 2de editie van onze vorige Courant. met zijn gansche gevolg het eerste nachtverblijf in St. Johann, j het tweede in Salzburghet derde in Lambacli het vierde in Linz zal houden, eu derhalve eerst op zaturdag den 12 des namiddags met de stoomboot te Weenen zal aankomen alwaar hoogstdezelve dadelijk het lustslot Schonbrunn denkt te betrekken. Zijne Majesteit de keizer had het besluit tot den terugkeer reeds voor de aankomst der afgevaardigden van den constituerenden rijksdag genomenen is hierdoor den wensch welke deze hem moesten kenbaar maken, voor gekomen. De Köllnhche Zeitung deelt het volgende berigt uit Frankfort van den 9 augustus mede Onmiskenbaar is het, dat in de laatste dagen eene veran dering in de openbare meening heeft plaats gehad ten aanzien der verwikkelingen in onze buitenlandsche betrekkingen de meening heeft veld gewonnen dat Duitschland met de vrij heid ook de verpligting van zelfbeheerschingmatiging en regtvaardigheid omtrent zwakken zoo wel als omtrent sterken op zich genomen heeften dat het ons niets baten zou tegen e&nen kleinen Staat eischen te berde te brengen die door de bemiddelende groote mogendheden als onbillijk zouden worden beschouwd. Derhalve zal de tijding algemeene te vredenheid baren, dat er uitzigt op eene spoedige eindiging van den Deenschen oorlog bestaatalzoo namelijkgelijk men uit eene goede bron verneemt, van de zijde van het voorloopig centraal bestuur aan de Pruissische regering vol- magt tot het sluiten van den veelbesproken wapenstilstand en te gelijk magtiging verleend isom onderhandelingen omtrent definitive vredes-voorwaarden aan te knoopen. In hoeverre het Keulsche dagblad juist onderrigt is, zal nader moeten blijken. Italië. De Duitsche dagbladen behelzen nog geen officieel berigt aangaande den val van Milaan. Het laatste bulletin van den veldmaarschalk Radetzki dat zij mededee- len is van den 3 augustus des avonds uit het hoofdkwartier te Lodi gedagteekendeu houdt in dat die veldoverste den volgenden dag tot voor Milaan dacht op te rukken. Daar entegen vindt men in een te Lugano uitkomend dagblad van den 6 dezer de volgende bijzonderheden aangaande die ge beurtenis welke men te Lugano van derwaarts geviugte Pie- montezen en Lombarden vernomen had De Piemontesche generaal Olivieri had, in naam van ko ning Karei Albertte Milaan al de magt aan zich getrokken en de verdedigings-maatregelen van het republikeinsche co mité doen staken verlangende dat ligt verkeer binnen de stad waar men versperringen wilde aanleggen vrij zou zijn, opdat de artillerie zich ongehinderd zou kunnen bewegen hij verzekerde dat de koning den vijand buiten de stacN slag zou leveren. Den 4 des avonds vertoonde zich de Oosten- rijksche voorhoede reeds voor de Romeinsche poortzij werd met kanon- en geweervuur begroet en tot Malegnano terug geslagen. De Italianen keerden met zegeteekenentwee honderd krijgsgevangenen en twee veroverde kanonnen in de stad terug. Deze zegepraal verhoogde den moed der Italianen zoo zeerdat men verklaarde iedereen die van overgave spreken mogtals landverrader te zullen straffen. Koning Karei Albert schijnt evenwel de zaak anders in gezien te hebben. Geheel in het geheim kapituleerde hij in den nacht van den 4 op den 5 op de volgende voorwaarden het Piemontesche leger zou aftrekken aan de burgers zou de zekerheid van hun leven en hunne eigendommen gewaar borgd zijn. Den 5 geraakte het volk in beweging eene menigte gebouwen buiten de stadsmuren die de verdediging kanden bemoeijelijken werden omvergehaald. De vijand vertoonde zich evenwel des morgens niethetgeen achter docht wekte zoodat er eene zamenscholing plaats had voor het huis waar koning Karei Albert zijnen intrek genomen had, die, op het balkon verschenen zijnde, verklaarde dat Radetzky de kapituiatie afgeslagen had en dat hij de stad tot het laatste verdedigen zou. Spoedig daarop evenwel verscheen Olivieridie aankondigde, dat de koning de stad niet lan ger houden kon en dat er alzoo eene kapituiatie gesloten was. Het volkhierop in woede ontstokenwilde zich van den koning meester maken en eenige lieden van zijn gevolg verloren het leven; Karei Albert liet intusschen van zijn kant op het volk schieten waardoor twee burgers om kwamen. Hoewel het volk ook nu nog tot geen bedaren kwam liet de koning evenwel de kanonnen van de wallen nemen. Aan een ieder werd vrijgelaten de stad te verlaten velen maakten van deze vergunning gebruik. Een oogenblik had men. gezegd, dat Karei Albert in de handen van het volk gevallen was, doch later had de generaal Zuccki te Lugano het berigt aangebragtdat de koning over den Ti- cino teruggetrokken wasen Milaan aan de Oostenrijkers overgegeven had die aldaar den 6 binnengerukt waren." Er bestaat alle reden om te gelooven dat het Oos- tenrijkscbe leger het Piemontesche grondgebied eerbiedigen zal, ten einde de linie van deszelfs operatien niet re ver uit te strekken. Er waren bij de Sardinische legatie depeches uit Turin ontvingen, die echter, hetgeen voorzeker vreemd is, gee nerlei melding maken van den val van Milaan waaraan overigens niet meer getwijfeld kan worden. Alleen zeggen zijdat men aan gene zijde der Alpen het Fransche leger met ongeduld te gemoet ziet. De tijding van de nederlaag van het Sardinische leger heeft te Rome veel indruk gemaakt, maar niet tot volks bewegingen, die men vreesde, aanleiding gegeven; alleen voeren de dagbladen eene stoute taal. Zij vorderen oorlogs verklaring tegen Oostenrijk, algemeene wapening, en dreigen met het verbreken van gehoorzaamheid aan het gezag. De Comtemporaneo wil krachtige en reusachtige maatregelen genomen hebben. De reusachtige maatregelen der Romeinen zouden thans Lombardije niet meer kunnen redden. ff raüilirijk. Parijs11 augustus. De nationale ver gadering heeft den 9, met eene overgroote meerderheid, het decreet betrekkelijk de borgstelling der dagbladen aangeno men. In de vergadering van den 10 zijn de beraadslagin- g:n begonnen over het wetsontwerp omtrent de misdrijven der openbare drukpers, die bijna zonder belangrijken tegen stand zijn afgeloopenén waarmede dus de wetgeving op de drukpers is tot stand gekomen. Zij verschilt niet veel van die onder de voormalige monarchie. Op dit oogenblik houdt de aandacht zich bijzonder ge vestigd op de tijdingen die men uit Italië heeft ontvangen en te gemoet ziet, maar vooral op den afloop van het verslag van de commissie van onderzoek van den junij— opstand. Men spreekt van eene poging om, onder de be scherming van den generaal Cavaignaceen middel te vin den ten einde de verdere verspreiding deT gevorderde bewijs stukken die reeds voor de helft zijn afgedrukttegen te hou den in de nationale vergadering voor te stellen ter dezer zake tot de orde van den dag over te gaan en het den minister van justitie overlaten om de heeren L. Blanc en Caussidière te vervolgen. Hierdoor zouden in de vergadering de onstuimigheden en nieuwe schandalen worden voorgeko men die men niet zonder reden vreest, en waardoor aan zienlijke personen en zelfs vrouweu in hunne reputatie zouden worden tentoon gesteld. De hiervoren gemelde zaken te gelijk met het in werking brengen van het besluit tot deportatie der gevangenen, dat men niet verwacht haddit alles brengt onder een gedeelte der bevolking eene zekere woeling voort, die eenige onrust verwekt, en wel eens bedenkelijker gevolgen kon hebben, als het gezag niet met .ijver voor het behoud der rust werk zaam was. In eene bijeenkomst van het comité van buitenlandsche zaken zou de generaal Cavaigbac van onderscheidene zijden zijn aangedrongen om zich te verklaren over de buitenland sche aangelegenheden, waarop hij te kennen gaf, dat, wat hem betrof, hij niet dan in de uirterste noodzakelijkheid tot den oorlog zou overgaan. De betrekkingen van Frankrijk met de buitenlandsche mogendheden schijnen' op een goeden weg te zijn tot het daarstellen van den vrede in Europa; men zegt zelfs dat Rusland niet ongenegen zijn zou om een Fransch agent te ontvangen. Naar men vefzekert zou het bewind kennis hebben be komen dat Oostenrijk, Italië zou willen verlaten, onder voorwaarde dat Piemont en Lombardijen de oorlogs-onkosten zullen dragen. Er wordt van Parijs tot Lyon eene militaire linie van troepen, uit onderscheidene wapenszamengesteld teneinde bij onlusten in een dier steden met den meesten spoed hulp te kunnen toezenden waar die noodig zijn mogt; terwijl de nationale garde in d/e steden welke in die krijgskundige stelling liggen bij^dêtachementen daarbij kunnen worden opgenomen. Beurs te Parijs 11 Aug. 3 pet. 43,75 h 44 gebl. 43,75. 5 pet. 70,75 h 71 gebl. 71. Belgie. Antwerpen 12 aug. Voor het hof van as- sises alhier is thans begonnen de zaak der beschuldigden van de zamenspanning tegen den staat en het voorgevallene te Risquons-Tout. Deze zaak zal naar het schijnt onderschei dene zittingen bezig houden, vooral zal zij lang wijlig wor den door de noodzakelijkheid van de vertaling der stukken alzoo één lid der jury geen fransch verstaat. Uit het tot heden behandelde blijkt dat Belgie erger bedreigd is geweest door de zamenspanning dan men vroeger algemeen geloofde. Effecten-notering te Amsterdam, 12Augustus. Nederl. Werkelijke Schuld 2! pet. 433 44]-' gebl. 44 Dito 3 pet. 511— 5i| gebl. 5i|. Dito 4 pet. 681 69 gebl. 68-J. Handel-maatschappij. Voor de NEDERLANDSCHE ZIEKEN- en BEGRA- VENIS-MAATSCHAPPiJgevestigd te 's Gravenhagewordt te MIDDELBURG een geschikt en invloed hebbend Persoon voor AGENT gevraagd die in staat is behoorlijke Borg te stellen en zichzelven wil belasten met het inschrijven van Leden en het ophalen der Contributien. Iuformatien zijn te bekomenop franco Brieven bij den Heer G. IK. S. Zim- mermannin de Korte Houtstraat te 's Gravenhage. 1. Een Perceel TIENDEN, gelegen onder de Gemeente Bruinisse groot 5 Bunders 84 Roeden 86 Ellen waar van de zuivere opbrengst, gedurende de 15 laatste jaren gemiddeld bedragen heeft ƒ318,66 's jkarsen 2. Twee Perceelen DITO, gelegen onder de Gemeente van Oosterland groot 60 Roeden 49 Ellen waarvan de zuivere opbrengst ais voren bedragen heeft f 21,02. Nadere informatie te bekomen ten Kantore van voornoem den Notaris. den Apotheker van de KAMER is te bekomen EAU-DE-COLOGNE h 1 de Flesch en 50 ets. de halve witte Flesch; Gecomfijte GEMBER h 3,80 de Pot; BESSENSAP a 20 ets. de Flesch, alsmede VOORLOOP, dienstig tot het branden in Lampies enz., k 60 ets. de Flesch. LEEST MET AANDACHT'. y\an het MAGAZIJN van Heeren en Dames MODE-AR TIKELEN, ten Huize van de Erven Wed. P. Beun in het Logement de Stad Hulstop de Noordzijde van den Dam N. 12, te Middelburg, zijn bij de reeds vermelde Artikelen alsnog ontvangen een groot assortiment naar den laatsten smaak gemaakte Lyonner Satijnen Vesten dito geruite en Lakensche van af f 2Broeken van af ƒ2,50; een groot assortiment Dames Omslagdoeken van af 3,50Huis- Kantoor- en gekleede Jassen van af 2,50 enz. enz. VLISSINGEN den 14 augustus. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen J'ane D. Marsh van Londen met bal last Hernosand N. S. IIcdstrom va 11 Gothenburg met stukgoe deren; Antwerpen, Tb. Jackson van Londen en Gczelle J.Main, van Huilbeide met stukgoederen Director Rawlington van Lon den met ballast. Ehza Bell [Liverpool) JohnHewith, van St. Domingo metkoffij wacht op deze rcede orders om te verzeilen. Tan Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Persévérance de Vries naar Hamburg Victorine Mal- vine Barbey naar Havre-de-Grace Infatigable Cordier naar Val- paraïso Silbij Burtons naar Wigkt; Jean de Locquenkeimvan Diependaalnaar Rio-JaoeiroRubis Nieberding en Jeannette Heismoortelbeide n-ar Genua, alle met stukgoederen; Echo, Ren- fors, naar Finland; Florence Maicolm naar St. Dbes en Glaneuse Deforestnaar Newcastle alle drie met ballast. Nog zijn naar zee gezeild: derjthein F. Ileijerdahl en Phoenix B. Kuyper welke als hijleggers alhier ter reede hebben gelegen. Qetrouwd dhr. Mr. W. A. C. de JONGE en Jonkvrouwe M. F. de JONGE. Middelburg, den 11 Augustus 1848. Middelburg .den 13 Augustus 1848. Heden beviel vrij voorspoedig van eene DOCHTERmijne Echtgenoote J. PI. G. van Dura. G. de GRAAFF. Algemeene eu bijzondere kennisgeving. fjeden verloste voorspoedig van een' ZOON, J.C.Bour- deau geliefde Echtgenoote van Middelburg B. A. MATHOT, den 14 Augustus 1848. J-Jeden overleedna eene korte doch hevige ziektemijn Echtgenoot, J. C. STEINApotheker. Middelburg C. J. van MUIJEN den 13 Augustus 1848. Wed. Stein. Eenige kennisgeving. NB. De Affaire zal tijdelijk door den Heer P. J. de Le pelaar worden voortgezet. EN JJOLLOWAY'S PILLEN dienstig bij vele aan Vrouwen eigene ongesteldheden. De Vrouwen zijn om verschil lende redenen spoediger ongesteld dan de Mannen en be hoeven dientengevolge een Geneesmiddel dat bijzonder voor hare Sekse heilzaam isten einde te gelijker tijd op het ge- heele gestel gunstige werking uit te oefenen. Er is voorzeker geen middel dat al die vereischten beter bezit dan de HOL- LOWAY'S PILLEN zij die jaren lang gesukkeld hadden bevonden zich kort na het gebruik derzelve veel beter. Door het vermeerderd debiet zijn d' PRIJZEN van heden af de volgende: DOOSJES PILLEN van f 0,90. 2,10. 3.3°- 7.75- 15.50. 23.50. POTJES ZALF van ƒ0,90. ƒ2,10. 3,30. ƒ8,15. i5>9o. ƒ23,90. Dezelve zijn op franco aanvrage k comptant te beko men bij den gewonen Depóthouder alhieren te Goes bij den Heer B. van Asperen Fervenne of aan het Hoofd-Depót bij den Heer F. E. van Santen Kolf.te Rotterdam alsmede te Londen Strand 244 Ilollowaf s Etablissement. Herlijn. Volgens loopende geruchten in voorname krin gen zou in den kabinetsraad van den rijksbestuurder te Frankfort besloten zijnom de leiding der vredes-onder- handelingen met Denemarken aan de kroon van Pruissen op te dragen. Parijs 9 augustus. De heer Gust. de Beaumont ver trekt morgen als buitengewoon gezant naar Londen volgens sommigen 0111 den heer de Tallenay te vervangenop het ver nemen dat Engeland de republiek wil erkennen; volgens anderen zou de generaal Lamoricière in den minister-raad op de noodzakelijkheid eener gewapende tusschenkomst in Italië hebben aangedrongen en de generaal Cavaignac zou hebben te kennen gegeven dat hij alvorens te beslissen het gevoelen van Engeland wilde vernemen. De heer Gust. de Beaumont zou zich dus bij lord Palmerston gaan vervoegen ten einde de opening ter dezer zake te erlangen. Het Journal des Débats bevestigt het gerucht van een plan van overeenkomst van Engeland met Frankrijk over de tus schenkomst in de Itaiiaansche aangelegenheden. 's Gravenliage 10 augustus. In de zitting van de Tweede Kamer van gisteren is besloten om voortaan ook ongezegelde verzoekschriften van gemeente-besturen aan te nemen. Als rapporteurs over de wet op den verkoop der domeinen zijn benoemd de heeren v. RjckevorselMackay de Man Luyben en v. Ilelorna. Daarop zijn ingebragt de algemeene verslagen 1 nopens de herziening der grondwet2 de verhooging van de kosten der landmagten 3 de gedeeltelijke afschaffing van de be lasting op het gemaal en geslagt. Men heeft besloten om de beraadslaging over de ontwerpen voor de grondwets herziening te openen op aanstaanden maandag en die over de volgende nader te bepalen. Voorts is verslag uitgebragt op een aantal der aan de Kamer ingeleverde verzoekschriften. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 2