M1D0KLBI!R<;S<;I1K COURANT, - W°. 95. Dingsdag 1848. 8 Augustus. i nv BESTUREN en ADMINISTRATIEF - 4 5° 2 25 ISimicnlanhdcife Cijöuigett. niDDELBintd den 7 Augustus. üSttifcnlati&dcfte &ijbiageti. .-.r. I r* PROVINCIE ZEELAND. AANBESTEDING. GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie ZEELAND brengen ter kennis van de gegadigden dat door de Directien der Fondsen ter verbetering der Wegen in het 4de en 5de District dezer Provincie, onder nadere goedkeuring, in bij zijn van eenen Ingenieur van den Waterstaat: door de Di rectie in het 4de District op Dingsdag den 15 Augustus 1848, ten Raadhuize der Stad SLUIS en door die in het 5de Dis trict op Maandag den 14 Augustus 1848, ten Raadhuize der Stad HULSTheidedagen des voormiddags ten 10 ure, ieder in den haren bij inschrijving en opbodzal worden aanbesteed Het bouwen van VIJF TOLGAARDERS WONINGEN te wetendrie in het 4de District en twee in het 5de District, met de vereischte Tol- of Lantaarn-Palen, Sluitboomen, Scheringen enz., op de uit het Fonds ter verbetering der Wegen in de gemelde Districten, aangelegde Straatwegen. Zullende het bestekwaarnaar de Aanbesteding zal plaats hebbenter lezing liggen aan het Provinciaal Gouverne ment van Zeeland; bij de Directien voornoemd; op de voor melde Raadhuizen; op die te Oostburg, BreskensGroede, Schoondijke, IJzendijke, Zuidzande en Plontenisse; bij den Ingenieur van den Waterstaat te Breskens; bij den Aspirant- Ingenieur te Neuzen en voorts op de plaatsen alwaar, bin nen deze Provinciede bestekken van Waterstaats-werken gewoonlijk ter lezing worden gelegdterwijl vier dagen vóór de besteding de-noodige aanwijzing in loco zal worden gedaan en nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd ingenieur van den Waterstaat te Middelburg en bij den In genieur en Aspirant-Ingenieur voornoemd. Middelburg, den Julij 1848. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, SLEGT. KONINKLIJKE NE DE HL. LOTERIJ. Achtervolgens artikel 3 van Zr. Ms. besluit van den 6 Januari) 1831, 110. 68 {Staatsblad 110. 2.) heefc Zijne Excel lentie de Heer Minister van Financien bij resolutie van den derden Augustus 1848 bepaald de prijzenhet opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterijde Loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste Klasse der 205de Loterij zullen mogen uit geven te weten bij verkoop Geheele Loten f 83, Halve 41 50 Vijfde - 16 60 Tiende 8 30 Twintigste - 4,15 BIJ VERHURING Geheele Loten Plalve Vijfde Tiende Twintigste f 45 - 22 50 - 9, Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van Zr. Ms. besluituitdrukkelijk is vastgesteld, dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten ge houden zijn 0111 zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het Publiek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 7 Augustus 1848. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland Bij delegatie van denzelven, De Burgemeester der Stad Middelburgs, PASPOORT van GRIJPSKERKE. NEDERL. IIANDEL-MAA T SC IIAP PIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat. door haar zullen worden geveild Te ROTTERDAMop Dingsdag 29 Augusius 1848, 40,000 Blokken Banca TIN, liggende aldaar; en 45,000 DITO liggende te Amsterdam. Deze verkoop zal geschieden bij Kavelingen van ongeveer rooo Blokken. De Directie geeft de verzekering, dat zij vóór de maand Augustus 1849, geen ander Tin zal aan de Markt brengen; terwijl tot op dat tijdstip geene Gouvernements-Veilingen van Tin in Neêrlands-Indie zullen gehouden worden. De Notitien met de Veil.conditiën zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 3 Augustus 1848. VAN DER OUDERMEULENPresident. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. Men leest in de Nederl. Staats-Courant Op het rapportdoor den tijdelijken minister van ju stitie den 31 julij jl. den Koning aangeboden, zie St. Ct. van den 2 dezerheeft Z. M. het volgende antwoord gegeven Wij hebben kennis genomen van uw rapport, onder dag- teekening van den 31 julij jl. aan ons aangeboden, het ver zoek bevattende, 0111 u uit de betrekking van tijdelijk minis ter van justitie te ontslaan. Wanneer wij overwegen dat door uzoowel door het herstellen der rust, in de maand maart jl., als door het be waren van die rust en orde in den landetot op dezen dag alsmede door uwe ijverige bemoeijingen tot herziening der Grondwet tot nu toe aangewend, grootc diensten aan ons en aan het Vaderland zijn bewezenen dat deze uwe goede diensten nog niet kunnen worden gemist, maar ter vol- tooijing van hetgeen wèi is begonnen worden gevorderd dan vinden wij ons verpligt bij deze aan u te kennen te geven, dat het ontslag, door u gevraagd, voor alsnog niet kan worden verleenddat het ons aangenaam zal zijn wanneer door u op den ingeslagen weg worde voortgegaantot dat het lot der thans in beraadslaging zijnde wetten tot herzie ning der Grondwet zal zijn beslist, en dat wij van de va derlandsliefde onzer beminde onderdanen vermeenen te mo gen verwachten dat onze Regering in deze gevvigtige OQgen- blikken en onze pogingen ter hervorming der staats-instel lingen algemeene ondersteuning zullen vinden. 's Gravenhage den 4 augustus 1848. (get.) WILLE M." De heer mr. D. Donker Curtius isna het ontvangen van bovenstaand schrijven des Konings door Zijne Majesteit ten gehoore ontvangenen heeft zich aan het verlangen des Ko nings onderworpen. In eenen brief aan Z. M. den Koning, welke niet de letter X onderteekend, voor weinige dagen in het licht is verschenen, vindt men gewag gemaakt van een geheel nieuw financieel stelsel, welks voorname verdienste zou bestaan in het vervangen van de accijnsen door andere belastingen waaronder vooral eene inkomsten-belasting, h 4 pet., en een hoofdgeld te zamen berekend op vijf-en-twintig mil- lioen opbrengst. Wij meenen slechts één woord aangaande' de raming van opbrengst dezer belastingen in het midden te moeten brengen. In Engeland bedraagt de income-tax 3 pet. der inkomsten. Zij wordt geheven over Engeland en Schotland alleen en dus over eene bevolking van 18 millioen zielen. Zij brengt op in ronde som 5',°oo,ooo p. st. of f 60,000,000. Wilde men nu aannemen dat Nederland even rijk is als Engeland, en dat dus, in verhouding tot de bevolking, eene inkomsten-belasting van 3 pet. evenveel hier te lande als in Engeland zoude afwerpendan zoude dit (alzoo de bevolking van Nederland deel bedraagt van die van En geland en Schotland) in ronde som bedragen 10,000,000 en 4 pet. alzoo 13,333,333. Het behoeft echter geen betoogdat de rijkdom van Ne derland in evenredigheid tot de bevolking, oneindig gerin ger is dan die van Groot-Brittanje. De ondervinding van vroegere jaren heeft geleerd dat bij heffingen op de inkomsten hier te lande ieder pet. on geveer een millioen opbrengt. Naar deze rekening zouden de ingezetenen om de som door den heer X becijferd bijeen te brengen één vierde van hunne inkomsten moeten opofferen. Bij koninklijk besluit van den 31 julij 11., is aan den heer A. baron Sloet van Oldruitenburghontvanger-generaal der koninklijke Nederlandsche loterijmet den 1 januarij 1849, een eervol ontslag uit die betrekking verleend, met dankbetuiging voor zijne langdurige dienstenterwijl bij dat zelfde besluit de betrekkingen van ontvanger-generaal en directeur der trekkingen van de koninklijke Nederlandsche lo terij vereenigd en onder den titel van directeur der Staats loterij zijn opgedragen aan den heer .7. II. Frieswijkdie met opgemelden datum uit zijne betrekking vau directeur van de trekkingen der koninklijke Nederlandsche loterij eer vol is ontslagen. Bij Zr. Ms. besluiten van den 2 dezer, zijnerkend.de heer Buquetals consul-generaal van Frankrijk te Amster dam, en de heer E. Herbetals consul van dat gemeene- best te Rotterdam. Bij besluit van den 4 dezer heeft Z. M. de heer jhr. mr. J. de Bosch Kemper advocaat-generaal bij het provinciaal, geregtshof in Noord-Holland, op zijn verzoek ontslagen vau het lidmaatschap der commissie tot herziening der wetten en verordeningen betrekkelijk de geneeskundige staatsregelingen de uitoefening der onderscheiden takken van geneeskunst, hem opgedragen bij het koninklijk besluit van 25 julij jl. En voorts tot lid van bovengemelde commissie benoemd mr. M. II. Godefroyraadsheer in het provinciaal-geregtshof in Noord-IIolland. Door het ministerie van oorlog zijn orders uitgevaar digd waarbij bevolen wordt, dat in alle rijks-magazijnen van oorlogs-materialen het dubbel van het gewoon getal scherpe patroonen tot vuurwapenen voorhanden moet zijn. Uit Groede meldt men dat door het onweder dat 11. dings- dag-avond over die en naburige gemeenten gewoed heeft, de bliksem nabij het dorp in een veld is geslagen dat be zet was met gesneden wintergerst, waarvan een hoop geheel is verbrand onder de gemeente Kadzand is een paard dood gevonden, en onder Breskens zijn 11. zondag en dingsdag door de hagelstéenen eenige glasruiten verbrijzeld. Door de Nederlandsche Handel-maatschappij zijn weder bevracht geworden 28 schepen; te weten: voor Amsterdam 14; voor Rotterdam 11; voor Dordrecht 2, en voor Mid delburg één zijnde de Mercurius kapitein IV. Veeneman. Uit Breda den 5 dezer wordt gemeld Gisteren morgen is onze vesting doorgemarcheerd, naar Venio marcherende, het 3de bataillon van het 5de regement infanterie dat te Bergen-op-Zoom in garnizoen had gelegen. Voorts is het hier in bezetting liggende 3de bataillon van het 7de regement infanterie, onder den majoor Salver daheden middag naar Limburg op marsch gegaan. Uijp 's Bosch is vertrokken het 4de bataillon van het óde regement, onder bevel van den majoor Menningh aldaar in garnizoennaar Sittard bestemd." Ook Belgie verzamelt troepen op de grenzen. Uit Maastricht van den 5 dezer schrijft men Men zegtdat de troepen der mobile kolonnedie thans in onze omstreken eenige gemeenten doorkruissen de op ker ken of elders geplaatste Duitsche vlag zouden hebben weggeno men. Dit is onwaar. Het zijn de plaatselijke besturen, welke te Heerlen en te Brunssum de vlag hebben doen wegnemenin tegenwoordigheid der troepen. Het is zeker dat de gemeente besturen bijna overal, ter gelegenheid van die vlaggen-de- monstratien voor geweld hebben moeten onderdoen, en thans nu zij ondersteund worden beijveren zij zich om hun gezag weder te doen gelden. De berigten die wij omtrent het gedrag der troepen van de mobile kolonne ontvangen zijn ten hoogste voldoen de. Overal betoonen de militairen de grootste matiging en nemen zij de beste krijgstucht in acht. Daar omtrent gaat ten platten lande maar ééne stem op; de tevredenheid daar over is zoo grootdat men op vele plaatsen vraagtom de troepen tot na zondag te mogen behouden." Men verneemt thans, dac de heer A. Schoenmaekers niet zijn ontslag als afgevaardigde van Limburg voor de nationale vergadering van Frankfort genomen heeft." Emgcïaacl. Londen 4 augustus. Heden ochtend is hier geen belangrijk nieuws uit Ierland bekend. Met weet nog niet, waar Smith O'Brieii zich verscholen houdt. De minister Landsdowne heeft gisteren avond in het huis der lords verklaard dat de opstand in Ierland in de daad als geëindigd te beschouwen was. De hertog van Welling ton heeft zijn groot genoegen daarover te kennen gegeven maar het bewind vermaand tot voortdurende waakzaamheid en betooning van kracht. Duitschlaiul. De aartshertog rijksbestuurder heeft, voor zijn vertrek naar Frankfort, eene aanspraak gerigt aan de ingezetenen van Weenen. Z. K. II. bedankt hun voor het in hem gestelde vertrouwen, met aanbeveling, datzelfde vertrouwen aan den rijksdag te schenken, waarna hij hen aanmaant om met ijver de orue, veiligheid en onschendbaar heid der wetten te bewaren. Overigens geeft hij de verze kering, dat hij niet zal ophouden het welzijn van Oostenrijk te behartigen. Daar Z. K. H. den aartshertog Johann zijne pligten als Duitsch rijksbestuurder vervullende, Weenen verlaat om zich met der woon te Frankfort te vestigen heeft bij verklaard zijne betrekking als plaatsbekleeder van Z. Keiz. M. als vol- bragt te besphouwen. Hoogst belangrijk zijn de verhandelingen bij den Oosten- rijkschen rijksdag geweest. Door het ministerie is mededee- üng gedaan dat al zijne pogingen om den keizer tot het terugkeeren naar Weenen te bewegen, tot dusverre vruchte loos zijn geweestdat Z. M. op een nog laatstelijk dringend adres daartoe, geantwoord heeft zulks niette kunnen doen, alvorens de zekerheid ontvangen te hebben, dat de rijksdag geheel vrij in zijne beraadslagingen te beschouwen was. Het ministerie stelde derhalve voor, thans namens de geheele vergadering een adres aan Z. M. te doen geworden, om het noodzakelijke van 's keizers terugkomst onwederlegbaar aan te toonen. Tot dezen maatregel is, zonder eenig debar oogenblikkelijk bij algemeene stemmen besloten maar de toon waarin het adres gesteld zou wordenheefc aanleiding gegeven tot zware discussien; er waren er die verlangden dat men den vorm van verzoeken zou behouden en er waren er die tot den eischenden en gebiedenden toon wenschten over te gaan; dit laatste advijs heeft echter niet gezegevierd, Imt adres is wel sterk gekleurdmaar onthoudt zich evenv. el van allen eischenden en dreigenden vorm. Berlijn 3 augustus. Gisteren hadden zamenscholin- gen onder de Linden plaats, waarbij weder enkele perso nen door het werpen van steenen gekwetst werden. Een geneesheer alhier beweert in de Berl. Nachr., dat de gevallen van cholera welke hier zijn voorgekomen niet de Aziatische cholera zijn. Volgens zijne waarnemingen is het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat wij dit jaar door deze ziekte zullen bezocht worden; want toen in 1831 de cholera te Warschau uitbrak, duurde het nog 6 maanden voor zij zich te Berlijn openbaarde. Daar nu de ziekte zich nog niet te Warschau vertoond heeften in hare miasmatische versprei ding bijna dezelfde rigting als in de drie laatste cpideH.\i neemtis geen grond voorbanden nu reeds voer haar te vree;:

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1