MIDDELBURGSGHE m C O I! R A N T. N°. 92. 1848.' 1 Augustus. Disigsdag j Macaréthans bewaarder van de hypotheken en het kadas- ter en ontvanger der registratie te Middelburg; te Middel burg de heer J. IVillaarsthans te Hoorn en tot be waarder der hypotheken en van het kadaster te Middelburg de heer J. J. Backer van Leuven thans inspecteur der re gistratie te Nijmegen. Men leest in de Goesche courant de volgende waarschu wing voor alle bakkers en broodslijters: De officier van justitie te Goesgewaar geworden zijn de dat er hier ter stede jveder brood gebakken en ver kocht wordt, vermengd met vergiftige zelfstandigheden. Brengt bij deze zoodanige bakkers en broodslijters hun ne hoogstschandelijke en strafbare handelwijze onder het oog, en waarschuwt hen, en een iegelijk die zulks aangaat, voor de gevolgen dezer misdrijven, welke zijn: „twee tot vijf jaren gevangenisstraf, twee tot vijfhonderd gulden boe te en intrekking van patent," zonder onderscheid of dit het gevolg van eigene inmenging, dan wel van ingeslage gest of andere bestanddeelen is." r BEURTTEER. z BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID- dDELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben- tden, dat bij de Regeringen der Steden Dordrecht eiMWiddel- ilburg is gearresteerd, en door de Edel Groot Achtbare Hee n-en Gedeputeerde Staten der Provinciën van Zuid-Holland en Seeland goedgekeurdeen Reglement voor het Beurtveer ■tusscher. de Steden Dordrecht en Middelburgmet eene daarbij behoorende Vrachtlijstwelke beide verordeningen op den I Augustus aanstaande in werking zullen worden gebragt. En zal, opdat niemand hiervan onkundig blijve deze wor den afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 28 |ulij *848. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. Binttcnlanbgcfac ffiijbitsgeu. MinilKLBl KG den 31 Julij. Bij Koninklijk besluit van den 26 julij 1848 zijn benoemd tot ontvangers der registratie te Utrechtjhr. C. A. Rethaan H. M. de Koningin heeft zich naar Gelderland begeven. Door de Eerste Kamer der Staten-Generaal is den 29 dezer verworpen: 1. het wetsontwerp tot afschaffing der straf van geesseling en brandmerk, en 2. dat tot niet-ver- vulling der vacatures in de hoven, beiden door de Tweede Kamer aangenomen. Uit Homburg zijn gunstige berigten wegens den gezond heidstoestand van den heer Luzac. De heer Ledru gevolmagtigde van de Fransche repu bliek heeft aan den Koning zijn geloofsbrieven aangeboden. In de residentie is aangekomen de heer Richard Hickens oud-chirurgijn der artillerie in het Engelsche leger; hij was het die toen Z. M. in 1815 bij Wacerloo gewond werd, het eerste verband heeft gelegd. Toen de Koning zijne aan komst vernam is hij dadelijk bij Z. M. ontboden. Algemeen vindt het ontwerp tot het invoeren eener be lasting op de bezittingen afkeuring. Wenschelijk zijn meer doelmatige middelen om in bet te kort te voorzien. De door het Journal de la Uaye vermelde intrekking van dit ontwerpen dat van de wijziging der accijnsen op het ge maal en geslagt, schijnt nog voorbarig te zijn. De heer mr. L. A. Lightenveldtijdelijk minister voor de Roomsch-Katholieke eeredienstis in eene buitengewone zending te Maastricht aangekomen, en heeft zich onmiddellijk naar liet provinciaal gouvernement begeven. Men verneemt dat de heer A. C. IV. H. Ellinckhuyzen die zich thans te Madrid bevindt, door H. M. de koningin van Spanje benoemd is tot consul van dat land binnen Rot terdam de heer Ellinckhuyzen bekleedde tot dusverre den post van vice-consul van Spanje aldaar. In de op den 27 dezer te Amsterdam door de Neder- landsche Handel-maatschappij gehouden veiling van 78,854 kranjangs en kanassers en 19 vaten java suiker, is alles van 19A tot ƒ32!- contant verkocht, zijnde f 2 3 boven taxatie. Te Amsterdam zijn berigten uit Paramaribo tot den 5 junij, waaruit blijkt, dat, ten gevolge van het voortdurend wegvloeijen van geld in specie naar bet buitenland de klein handel eene vrij belangrijke belemmering ondervindt en de verkoop van producten aan groote bezwaren onderhevig is. Ter voorziening in dezen heeft de gouverneur der kolonie, naar aanleiding van ontvangen magtiging van wege Z. M. den Koning, bepaald, dat, tegen intrekking van schat kistbiljetten van ƒ100, voor een gelijk bedrag aan biljetten •van geringere sommen zal worden uitgegeven. !3mtcui<iu&dc!te Süjtmujcw. Engeland. Londen 27 julij. De billwaarbij de hebeas corpus acte is geschorst, is terstond met eene speciale stoomboot naar Dublin verzonden. De tijding dier schorsing heeft eene groote sensatie ver wekt te Waterford, ClonmelCork enz. en men zeide daar algemeen dat de misnoegden terstond den veldtogt moesten openen ol anders voor ten minste 20 jaren van al hunne ont werpen afstand doen. Sedert drie dagen hebben 20,000 personen den eed afge legd als speciale konstabels zij hebben hunne chefs en hun ne loopplaatsen in geval van onlusten. Het doel der revo- lutionnaire clubs iseene afleiding te verschaffen ten gunste van Ierland, door het gouvernement te dwingen, alle troe pen die zich thans in Engeland bevinden daar te houden zonder versterkingen naar Ierland te kunnen zenden. Liver- pool telt meer dan 50 clubsook bestaan er vele te Glasgow Greenock enz. Men leest in the Evening PressGeheel het zuiden van Ierland is in opstand. Eene bijzondere locomotive is te Dublin aangekomen uit de omstreken van Thurles; zij had 82 mijlen in 2 uren afgelegd. Het station te Thurles stond in brand de rails waren op een afstand van onder scheidene mijlen opgebroken en alle locomotiven waren in handen der opstandelingen." Te Clonmel! was er b.loedig gevochten het volk over stroomt in menigte de kusten. De hoofden der clubs zijn aan bet hoofd der insurgeuten en de troepen zijn op ver scheidene punten geslagen te Carrick zijn de troepen terug geslagen en hunne kazerne is in brand gestoken. \la. CfÜtehiry blijft de strijd voortduren; ook hier zouden de o^s^hdèijn- gen voordeelen op de troepen hebben behaald. Men^té ion- der tijding van Waterfort en Cork. De troepen te Garrick zouden meestendeels de opstandelingen zijn bijgevallen ver scheidene openbare gebouwen staan in brand.' - Deze tijdingen verdienen wel nader bevestigingmaar dat er ongunstige berigten uit Ierland zijn aangekomen schijnt zeker. Er is dadelijk op het ontvangen der telegrafische be rigten een kabinetsraad belegden er zijn orders gegeven om meerder troepen naar Ierland af te zenden. Twee stoom- korvetten zijn van Portsmouth vertrokken om het eskader van den admiraal Napier te versterken, dat zich thans op de zuidelijke kust van Ierland bevindt. Er is een gerucht in omloop van eene nieuwe leening die de gebeurtenissen zou noodzakelijk maken maar indien de omstandigheden van geen buitengewoon ernstigen aard wor den zal men tfct dien maatregel niet behoeven te komen. De bank van Engeland kan net gouvernement dadelijk een voorschot doen van twee millioen ponden sterling. Te Edimburg hebben arrestatien plaats gehad. Te Liver- pool gaat men voort met wapens op te halen. Ii-Hïtsclilancl. Uit Weenen zijn thans stellige berigten dat de Russische en Turksche troepen de vorstendommen bezetten de laatste zijn reeds aan de grenzen van Wallachye aangekomen^ dit heelt er grooten indruk gemaakt. De Russchen schijnen Jassy bezet te hebben. Te Weenen zijn de democratische ciubszoo ook elders in Duitschland, onder bijstand der bur ger garden gesloten en eenige hoofden derzelve in verzekerde bewaring genomen. De rijks minister van oorlog te Frank fort heefc aan de Duitsche hoven kennis gegeven dat de aarts hertog rijksoestuurder de opperste leiding der gezamenlijke Duitsche gewapende magt heeft op zich genomen. In Pruis- sen en andere Duitsche Staten heerscht weinig ingenomenheid met de besluiten die te Frankfort door de bondsvergadering worden genomen. Zoo heeft men in Berlijn alreeds de Duitsche cocarde beginnen afteleggen. De aanspraak waarmede de rijksbestuurder zijne betrekking heeft aanvaard geeft echter algemeen tevredenheid, en zijn personeel karakter wordt achting roegedragen. Uit Frankfort27 julij, wordt gemeld Heden is het in de nationale vergadering van Duitsch land, ten aanzien van het zoo lang besprokene Poolsche vraagstuk tot eene beslissing gekomen. Een voorstel van de heftige liberalen dat deze aangelegenheid aan het oordeel van een algemeen congres tot het herstel van het aloude Polen zoude worden onderworpen, is met 333 tegen 439 stemmen verworpen, en daarop is11a het afwijzen van nog andere voordragcen van die zijde, met 342 tegen 31 stem men, het beginsel aangenomen, dat een deel van Posen, als behoorende tot Duitschlandzal worden erkend en dat de Posensche afgevaardigden in het parlement zullen worden toegelaten. De voorioopige grensscheiding is almede goedge keurd. Na het afwijzen van het eerste voorstel hebbeg de heftige liberalen zich meestal van de stemming onthouden. Ten slotte hebben zij daaraan weder deel genomen, toenhet voorstel in omvraag werd opgebragtdat het Duitsche par lement zoude verklaren, de verdeeling van Polen als een sma delijk onregt te beschouwen en dat het Duitsche volk het zich ten pligt stek, om mede te werken tot het herstellen der zelfstandigheid van dat land." Na eene zeer onstuimige beraadslaging, waaraan de heftige liberalen geen gering aan deel namen is ook dit voorstel met 333 tegen ioi'stemmen verworpen." Men schrijft uit Hamburg26 julij het volgende: Het is nu zekerdat de vredes-onderhandelingen afge broken zijn, en men verwacht elk oogenblik de tijding, dat de vijandelijkheden hervat zijn geworden. Men zegt, dat van de Denen geëischt is het afstaan van geheel Sleeswijkzoo wel als van Holsteinhet afstaan van een derde van de scheepsrangeen eene vergoeding van twee millioenen zoogenaamde species." Men verneemt uitDantzig, dat de reeders en eenige an dere handelaren te Dantzig, in een adres aan het ministerie verklaard hebben dat zoo niet spoedig aan den nutteloozen en dwazen oorlog met Denemarken waarvan de oorzaak Pruissen eigenlijk niets aangaatniet spoedig een einde wordt gemaakt, noch Dantzig noch Westpruissen iets tot de gewone belastingen ol de gedwongen leening willen bijdragen en bet verdrag hunner vereeniging met Duitschland weder zullen verbreken. Dit adres is van 85 onderteekeningen voorzien zijnde alzoo bijna alle reeders en zeehandelaren in die stad. ïtallc. De berigten uit dat land over Frankrijk spre ken van voordeelen die de Italianen op de Oostenrijkers heb ben behaald die over Weenen spreken van versterking van het Oostenrijksche leger. Te Venetie hebben uitwisselingen van krijgsgevangen plaats gehaden de geestdrift voor de omwenteling neemt er zeer af. Uit Florence wordt gemeld dat eenige legatien en markten zich tegen het bewind van den paus hebben verzet, en men bad een voorloopig gou vernement benoemd dat te Bologna zou gevestigd worden. I11 de Romeinsche Staten wordt zeer aangedrongen om de hulp van Frankrijk in te roepen. ranlcrijUParijs 28 julij. De zegels van de druk kerij van het dagblad la Presse zijn opgehevenmaar de uit- Wij WILLEM II, bij de gratie Gods Koning der NederlandenPrins van Oranje-Nassau Groot-Hertog van Luxemburgenz. enz.enz. Op de voordngt van onzen minister van binnenlandsche zaken van den 6 december 1847 no. 124 3de afdeeling Gelet op het bij ons besluit van den 13 december 1843 no. 76 goedgekeurde reglement op de instelling van een fonds tot verbete ring van de wegen in het 4de en 5de district van de Provincie Zeeland; Gelet op het koninklijk besluit van den 27 april 1846 no. 61 waarbij onze minister van binnenlandsche zaken wordt gemagtigd om aan Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland naar luid van art. 3 der wet van den 20 mei 1841 Staatsblad no. 13) te doen toekomen de plattegrond-teekeningen der voorgenomene outeigening voor den aauleg van den weg leidende van den giooten weg te Oost burg tot aan het dorp Zuidzande en van de bijzondere eigendom men die daarvoor onder de gemeente Oostburg moeten worden ont eigend Gezien de aankondiging van den Burgemeester van Oostburg van den dag waarop tot de at baking der te onteigenen perceelen zoude worden overgegaan milsgaders de kennisgeving daarvan aan de be trokken eigenaars, huurders en bruikers en het proces-verbaalcon staterende dat die afbakening werkelijk op den aaugekondigden dag heeft plaats gehad Gezien de aankondiging van gezegden Burgemeester, zoowel van de nederlegging in het gemeentehuis van de uittreksels van de plat- tegrond-teekening der voorgenomen onteigening als van den dag het uur en de plaats, bepaald voor de bijeenkomst van de commissie uit Gedeputeerde Staten bestemd om aan de belanghebbenden de noodige inlichtingen te geven en hen in hunne belangen te liooren- mitsgaders de relazen door voornoemden burgemeester opgemaakt zoowel van de werkelijke nederlegging dier plattegrond-teekeningen als van de plaats gehad hebbende afkondiging en aanplakkin" der hiervoren gemelde aankondigingen Gezien bet proces-verbaal van de door voorschreven commissie op den 29 september 1847, vergezeld van den hoofd-ingenieur van den waterstaat in ZeelandA. Galandingevolge art. 4 der hiervoor genoemde wet van den 29 mei 1841 in het raadhuis der gemeente Oostburg gehoudene zitting nadat binnen den termijn van 14 dagen, bij dat artikel bepaald, de belanghebbenden, zoowel door middel van de Staats Courant en de Middelburgsche Courantbeide van den 9 september 1847als door de hiervoren gemelde afkondigingen en aanplakkingen van de te houden bijeenkomst waren verwittigd en de uittreksels der plattegrond-teekeningen en daarbij behoorende staten middelerwijl in het gemeentehuis der betrokkene gemeente hadden voorgelegen Gelet op de door de belanghebbenden tegen de voorgenomene ont eigening ingebragte bedenkingen Gezien de adviezen aangaande de voorschreve onteigening uitge- bragt door Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland, onder dagteekening van den 22/29 octoher 1.47 en door den voornoem den hoofd-ingenieur van den waterstaat in Zeeland, A. Caland, on der dagteekening van den 16 octoher te voren; Den Raad van State gehoord (advies van den 21 december 1847 n. 5); Gezien de nadere voordragt van onzen tijdelijken minister van bin nenlandsche zaken van den 5 junij 1848, no. 195, 3de afd. B, Hebben besloten en besluiten Tot aanleg van den weg leidende van den grooten we" onder Oostburg tot aan het dorp Zuidzande zullen ten algemeenen" nutte ten behoeve van de Provincie Zeeland worden onteigend de navol gende eigendommen zoo als die op de registers va°n het kadaster voorkomen en op het terrein zijn afgebakend als Onder de gemeente Oostburg Van de perceelen bekend bij het kadaster: Sectie A. no. 370 bouwland 0 bunders14 roeden 63 ellen 50 palm. 369id. 0 4 62 10 368 id. 0 366id. 0 365 tuin 0 364 huis schuur en erf 0 516 bouwland 0 517, tuin, 0 372dijk0 25 3 1 1 10 0 2 16 97 11 50 89 46 80 4 44 54 22 60 61 0 en het heheele perceel 372a, dijk, 0 bunders 33 roeden 30 ellen 0 palm. alle welke perceelen staan ten name van Alcijde Louis Alexandr'e de Swarte Van de perceelen bekend bij het kadaster: Sectie B. no. 218 boomgaard 0 bunders 0 roeden 48 ellen 2 palm. 220, tuin, 0 Z 25 24 219, huis en erf, 0 0» 97» 0» alle welke perceelen staan ten name van Alcijde Louis Alexandre de Swarte cijnspachter Piet er Johannes Kallewaard. Onze minister van binnenlandsche zaken is belast met de uitvoe ring van ons tegenwoordig besluit, waarvan een afschrift zal worden gezonden aan den Raad van State. 'sGravenhage den 7 junij 1848. WILLEM. De tijdelijke minister van binnenlandsche zaken J- M. bi KEMPENAAR.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1