MIDDELBUMSCHE COURANT.- W. 86. Biagsda 184»--' 18 Julij. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. Buitcnltinbdchc rr BEKENDMAKING. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND; Gezien de Plattegrondteekening en de aanwijzing van den naam van denop de openbare Registers bekenden Eige naar van het Perceelwelks gedeeltelijke onteigening voor deu bouw van een Tolhuis op den Weg der iste Klasse no. io, tusschen Schoondijke en Oostburg is voorgenomen, welke stukken, na vooraf bekomene magtiging des Konings, door het Departement van Binnenlandsche Zaken, overeenkomscig art. 3 der Wet van den 29 Mei 1841 {Staatsblad no. 19), aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie zijn toege zonden, en waaruit blijkt dat voorschreve gedeeltelijke ont eigening wordt vereischt, van het Perceel bekend in de openbare Registers van de Gemeente Schoondijke, ten name van Izaak Risseeuw PieterszoonLandbouwer in die Ge meente, No. 165, der Sectie C; Brengt ter kennis van de belanghebbenden datop Maandag den 7 Augustus.aanstaande, des voormiddags ten negen ure, eene Commissie uit Gedeputeerde Staten dezer Provincie, vergezeld van den Hoofd-Ingenieur, of van eenen Ingenieur van den Waterstaat, zich zal vervoegen in het Gemeente huis te Schoondijketen einde aan hen de noodige inlichtin gen te geven, en hen in hunne belangen te hooren; alsmede dat de voorschrevene Plattegrondteekening, en het daarbij behoorend uittreksel uit de Kadastrale Registers ter inzage in het voormelde Gemeentehuis zullen worden uedergelegd. Middelburg, den 14 Julij 1848. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCII. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen ter kennis der belanghebbenden, dat de Commissie, welke, ingevolge Art. 15 der Wet van den 11 April 1827 op de Schutterijen, voor dit jaar, binnen deze Gemeente is zamengesteld tot het onderzoeken van en het beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting, nog eene tweede zitting zal houden op het Raadhuis dezer Stad, op IVoensdag den 19 dezer maanddes voormiddags ten elf ureterwijl tevens ook zij, welke, op grond van Art. 86 der Wet aanspraak kunnen maken om bij de reserve te worden geplaatst of op finaal ontslag, nog in deze zitting kunnen reclameren zullen kunnen doen gelden. Gedaanten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Julij 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. MÏUDEL,MlT2iG den 17 Julij. Wij vernemen dat bij den heer staatsraad gouverneur dezer provincie dagelijks van het departement van binnenlandsche zaken, worden ontvangen, de overeenkomstig de wet van 9 mei 1846 Staatsblad no. 40), ten behoeve der belang hebbenden opgemaakte ordonnantiën van betaling wegens 'te gemoetkoming in de veroorzaakte schade door de militaire inundatienwelke in 1830 en volgende jaren in het 4de en 5de district dezer provincie hebben plaats gehad en dat van de ingekomene bereids 1589 ordonnantiën een gelde lijk bedrag opleverende van f 195,900,36 aan de betrokken districts-commissarissen en stedelijke besturen in genoemde districten, ter uitreiking aan de belanghebbenden, zijn ver zonden. In den nacht tusschen II. vrijdag en zaturdag trok eene zware onweersbui over deze stadde bliksem sloeg door den schoorsteen eeuer smederij in de Schuitvlotstraat tot in het fournuiswaaruit kolen en steengruis werden uitgeworpen zonder dat hierdoor echter brand of eenige aanmerkelijke schade is veroorzaakt. Van verdere onheilen door dit we der veroorzaakt hebben wij gelukkig nog niets vernomen. In den avond van den 11 dezer zijn te Utrechtdooreen tot dus ver onbekend persoonvalsche tienguldenstukken uit gegeven, vermoedelijk vervaardigd van zilveren halve gulden stukken waarvan de gekartelde rand is glad geslepen en daarop het omschrift God zij met ons geplaatst zij zijn voor namelijk kenbaar aan de cijfer 10, als mede aan de meerdere dikte dan de echte tienguldenstukken. De aangekondigde wedrennen en vermakelijkheden zijn 11. woensdag te Scheveningen in de beste orde afgeloopeneene grootemenigte volks was daarbij tegenwoordig. Ook Z. K. H. Prins Hendrik vereerde die met zijne tegenwoordigheid. Tweede Hamer der Staten-Creneraal. Zitting van den 13 julij. In deze zitting heeft de beraadslaging plaats gehad over het wets-ontwerp tot aanvulling van art. 32 van de instruc tie voor de rekenkamer. Bij die beraadslaging heeft de heer de Kempenaer de gronden uit een gezet, waarom hij voor zich onder de bestaande omstandigheden in overeenstemming met art. 93 der Grondwet, de betrekking van tijdelijk mi nister van binnenlandsche zaken met die van lid der Tweede Kamer vereenigbaar achtte. Vervolgens heeft hij de redenen aangegeven waarom hij zich als lid der Kamer tegen het genoemde wets-ontwerp verklaren zou. Nadat eenige leden te kennen hadden gegeven in deze omstandigheid, dat de heer de Kempenaer tegen een regeringsvoorstel stemmen zoueen gemis van homogeniteit in het tegenwoordige ministerie te zien is van de zijde der ministers verklaarddat over het genoemde wets-ontwerp in den ministerraad gehandeld is ge worden voordat de heer de Kempenaer het ministerie van binnenlandsche zaken aanvaard heeft. De minister van ju stitie legde de plegtige verklaring af, dat zich in het tegen woordig ministerie nog geen schijn van scheuring geopen baard had, welke verklaring door den heer de Kempenaer volledig bevestigd werdonder betuiging dat elke gevolg trekking uit de thans door hem uit te brengen stem ten na- deele van het tegenwoordig ministerie gemaakt, van allen grond ontbloot was. Z. Exc. de minister van marine heeft het ontwerp ver dedigd, en de noodzakelijkheid en het raadzame der voor- dragt aangetoond. Z Exc. de tijdelijke minister van oorlog heeft onderschei dene inlichtingen en ophelderingen gegeven en, onder anderen verklaard dat het geschutdat aan Frankrijk en ook aan Duitschland is verkocht, was van oud-Fransch kaliber en dat het ongeschikt wasom door de Nederlandsche artille rie te worden gebezigd. Hij gaf echter de verzekering, dat het ministerie eerbiedigen zou de verbintenissendie het ge sloten had doch er geene verdere zou aangaan. Het wets-ontwerp is met 25 tegen 19 stemmen afgestemd. Tegen hetzelve verklaarden zich de heeren Rommevan Rjckevorselde MonchyCost Jordensvan Haersolte Storm van 's Gravesande Mutsaers Opperdoes A le wijn Smitvan NaamenAnemaetDuijmaer van TwistUitwerf Sterling, van Panhuijsvan LeeuwenVerweij Me jande KempenaerFaber van Riemsdijk Nederburgh, Gevers van EndegeestNedermeijer van RosenthalMackay Borski Lycklama d Nyeholt en van Beek Vollenhoven. Door de commissie van rapporteurs voor het wets-ontwerp tot het verleenen eener buitengewone bijdrage aan de maat schappij van weldadigheid is daaromtrent haar algemeen verslag uitgebragt. De beraadslaging over dat wets-ontwerp is vastgesteld op maandag aanstaande, des middagsten twaalf ure. Vervolgens worden de afdeelingen over julij en augustus getrokken, waarna de leden zich in afdeelingen verwijderen, om de voorzitters en tweede voorzitters te verkiezen. De uitslag daarvan is als volgt isteafd.Faber van Riemsdijk en Hooft2de afd. Uitwerf Sterling en van Panhuys3de afd. Gevers en Scheers van liarencavspel 4de afd. van Rosenthal en Vermey-Mejan5de afd. van Dam van Isselt en Duymaer van Twist. De heer van Heemstra verzoektten gevolge der ver- eerende keuze des konings waarbij hij tot een der hoofden van de departementen van algemeen bestuur benoemd is, ontsla gen te worden als lid der commissie voor de verzoekschriften. Dit wordt toegestaan en de voorzitter benoemt in zijne plaats den heer Mackay. Niets meer aan de orde van den dag zijnde wordt de vergadering gescheiden. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten- Generaal zijn gisteren vergaderd geweest over de ontwerpen van wet betrekkelijk de domeinen en den achterstand van 1840 en vroeger. Het rapport van de commissie van rapporteurs der Kamer over de aangeboden wets-ontwerpen tot herziening der Grond wet is thans bekend geworden. In afwachting van de antwoorden der Regering op de gemaakte bedenkingen tegen die gewigtige voorstellen zijn onderscheiden leden voor een paar weken huiswaarts gekeerd. Intusschen worden de werk zaamheden der Kamer voortgezet. Het genoemde rapport is zeer uitvoerig doch bepaalt zich tot de volgende hoofdpunten. De voorgedragen wijze van zamenstelling der beide Kamers vond in liet algemeen weinig bijval. De meerderheid was niet voor regtstreeksche verkiezingen doch zoude zich de ze kunnen laten welgevallenechter alleen danwanneer men door eene goed zamengestelde krachtige Eerste Kamer den Troon door eene soort van bolwerk omringde; men kon zich dan ook niet vereenigen met de voorgedragen wijze tot zamenstelling der Eerste Kamer. Ten aanzien van de Raad van Stateverlangden sommi gen de opheffing van dat staats-ligchaamanderen konden geen genoegen nemen met een Raad van State zoo als die door de Regering was voorgesteld zoo dat de meerderheid de dienaangaande gedane voorstellen onaannemelijk heeft gekeurd. Bij de behandeling van de Godsdienst verklaarde de meer derheid in het voorstel der Regering te kunnen berusten. Het beginsel der Vrijheid van Onderwijs heeft de meer derheid gemeend te kunnen toegeven. Ten aanzien van 'net Regt van Vereeniging ziet de groote meerderheid er geen bezwaar in om dit beginsel bij de Grondwet te erkennen. post als rijksvoogd aanvaard. Zijne reis naar die stad was een ware triomftogt. De Duitsche bladen zijn opgevuld met berigten van de hartelijke en opgewondene stemming die Z. K. H. op alle plaatsen waar hij doortrok mogt ondervin den. Juist 40 jaren geleden werd het Rijnverbond gesloten waardoor het Duitsche rijk werd ontbonden en keizer Frans II de oud-Duitsche keizerskroon moest nederleggen. Bedroevend zijn de berigten uit Oostenrijks, oostelijke grensprovinciën en de aangrenzende Donau-vorstendommen. Overal oproer en burgerkrijg, daarin stemmen alle berigten overeendoch hoe en wat er eigenlijk gebeurt, is moeije- lijk te onderkennen. In Bohemen blijft eene doffe stemming heerschenin Hongarije woedt een vinnige krijg tusschen de volkstammen de intogt der Russen in Moldavië wordt bij voortduring uit goede bronnen bevestigdWallachije is sedert de vlugt van vorst Bibesco aan de vreeselijkste regeringsloos heid ter prooi. De bondsvergadering de vergadering van de vertegen woordigers der Duitsche vorsten, heeft den 13 dezer hare laatste zitting gehouden. Dit collegie dat eens zoo veel beloofdedat gedurende een 33jarig bestaan zoo weinig gegeven heeftheeft opgehouden te bestaan en zal in de geschiedenis naauwelijks een spoor achterlaten. Volgens berigten uit Petersburg blijft de cholera aldaar nog altijd woeden. Er hebben eenige zamenscbolingen van het volk plaats gehadop geruchten van vergiftiging van waterbronnen zoo als dit meermalen bij het woeden der cholera verspreid wordt; dezelve hadden geen ander doelen zijn door de militaire raagt uiteengedreven. Men spreekt echter van eene ontdekte staatkundige zamen- zwering waarvan de takken zoo aldaar als te Moscau en War- schou verspreid zijn, in laatstgemelde stad zijn twee vorste lijke familien onder de sterkste bewaring gesteld, De koning van Zweden heeft met den kroonprins en prins Gustaafaan den koning van Denemarken het lang verwachte bezoek gebragt. Italië. Omtrent de krijgsverrigtingen is nog niets be slissends voorgevallen, maar tijdingen uit Rome, van den 8 dezer, melden dat de paus den vorigen dag door eene be roerte zou zijn overvallen waardoor zijn anders sterk ge stel gevoelig was aangedaan, en die groote bezordheid voor zijn leven verwektte. Eenige dagen vroeger was door Z. H. een consistorie gehouden waarin alleen kerkelijke zaken wa ren behandeld. Huitschland. De aartshertog Johann heeft den 12 dezer te Frankfort, in de constituerende vergadering, zijn Frankrijk. Parijs 15 julij. Gisteren en eergiste ren heeft alhier groote beweging van troepen plaats gehad. Één bataillon van elk legioen der nationale garde is onder de wapenen geroepen en talrijke detachementen trokken naar den kant van de Bastille en de voorstad St. Antoine, waar men meende dat de zoogenaamde roode repubiiekeinen weder een opstand zouden trachten te bewerkenmen had ook reeds onder eenige koetspoortenbalkenplanken en steenen ontdekt, die tot oprigting van barricaden bestemd sche nen te zijn. Gelukkig hebben de genomene maatregelen alle misdadige pogingen onderdrukt, ook scheen het bewind gee nerlei ernstige vrees te koesteren. Evenwel hebben er 'we der eenige arrestatien plaats gehad en door allerlei ver spreide geruchten zijn verscheidene bewoners dier wijken weder ontrust; zoo verhaalde men onder anderen dat de za- menzweerders voornemens waren de jonge juffers uit de kost scholen en kloosters te halen en diebij de op te werpene barricaden als sauve-gardes vooraan op dezelve te plaatsen ten einde rustig met hun werk te kunnen voortgaan. Men wil dat er eene zamenzwering tegen het leven van den generaal Cavaignac zou ontdekt, en op den generaal La- moricière zou geschoten zijn. Men zegt dat de staat van beleg wel tot den 1 augustus zal voortduren. De dood van den generaal Duvivier doet eene derde va cature in de nationale vergadering voor het departement van de Seine ontstaan, het is wenschelijk dat er andere keuzen als vroeger mogen geschieden keuzen die zich toen alleen lieten verklaren doordien men zich in de nationale werkplaatsen en de nationale gardes van stemmen heeft we ten meester te maken indien de nationale garde zoo veel overleg en ijver bij die stemmingals later moed betoond had dan zouden de namen van Proudhon en Leroux niet uit de stem vaas zijn getrokken, en die van Raspail Thoré en Cabet zouden niet bijna de meerderheid hebben bekomen. Proudhon had reeds vóór febrtiarij in zijne geschriften ge zegd de eigendom is een diefstal, de familien een roof hol en God de geest van het kwaad-, en deze man werd tot volksvertegenwoordiger gekozen door 75,000 stemmen te midden van Parijs de hoofdzetel der beschaving Madame Sanddie hare communistische leer in Berry en Bretagne niet zag opnemen en die zich te Parijs niet meer durft vertoonen is naar Touraine vertrokken. Een groot aantal gevangenen is uit de conciergerie naai de forten in deu omtrek van Parijs gebragt. Men wil dat het gouvernement 111 onderhandelingen met Engeland over een eiland tot deportatie der gevangenen, getreden is. De Russische zaakgelastigde heeft aan het bewind eene nota overgelegd betreffende de questie, der Donau-provin- cien. Ook heelt graaf Demidoff zich verklaard omtrent den oorsprong van het Russisch geld dat in Parijs gebragt is hetwelk voorspruit uit verschuldigde saldo's van Rusland aan

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1