IIOLLOIVAY'S PILLEN 11 eeren Buitengewone Leden der in liet Gebouw van de Loge Astre da T Oriënt, aan de IJzeren - Brug re Vlissin genbestaan hebbende SOCIËTEIT la BELLE ALLIANCE welke mogten verlangen als zoodanig regt van toegang te verkrijgen tot de Militaire en Burger-Socieceit met 1 Julij 1848, onder deze zelfde zinspreuk, in het vroegere Koflïj- huis de Beurs daar ter Stede gevestigd (hetwelk op eene eenvoudige aanmelding van hunnentwege en op gelijke voor waarden zal kunnen plaats hebben worden verzocht hier van kennis te geven aan een' der Commissarissen dezer So ciëteit, zijnde de Heeren .7. D. MusquetierLuit.-Kolonel T. C. IV. von Dassel en J. van Overstraten Kapiteins .7. BorghmansD. Uyttenhooven en Mr. S. van der Swalmet Met i Augustus aanstaande te huur twee of drie achter eenvolgende Gemeubeleerde BENEDEN-KAMEIlS in het beste gedeelte der Stad adres bij de Uitgevers dezer Courant. De ondergeteekende brengt ter kennis van hare geëerde Stadgenooten dat zij een Depót van gerenomeerde TAPI.D- MIBDELEIV, bereid door den Heer EBESCO Tandmees ter te Rotterdamheeft aangenomen, welke Middelen tot sieraad er. behoud voor Tanden en Tandvleesch dienen, als: ZALF Jongste Tijdingen. op drie plinten van rozenkleurig graniet rustte een pedestal van wit marmer, waartoe een trap van 20 schreden toegang gaf •daarop stond het altaar vervaardigd van brons en zilver terwijl talrijke zilveren lampen daarop prijkten en vier groote zwart fluweelen in zilver geborduurde, banieren, er van afhingen. De lijkkoets was beladen met vier lagen doodkisten en werd door 20 paarden getrokken. Voorop wapperde eene banier van krip met de woorden Gevallen voor de republiek! en zilveren wierookvaten kandelabres enz. versierden de boeken. Generaals en soldaten des legers en der nationale garde, droegen de slippen van het lijkkleed. Toen de lijk wagen bij het altaar was gekomen roerden de tamboers de trompresenteerden de troepen het geweer en lieten de vaandels zakken. De generaal Cavaignac was in burgerlijke kleeding aan wezig. Onder de afgevaardigden heeft men de heeren Blanc en Ledru-Rollin opgemerkt, die beiden, te oordeelen naar hun uiterlijk voorkomenzeer neerslachtig waren. Men heeft den heer Lnmartine niet gezien. Men zegt dat hij door zware verkoudheid is aangetast. Men zegt algemeen, dat de verandering die in het program ma omtrent den lijkstoet gemaakt isveroorzaakt is door de ontdekking van een plan tot aanslag op het leven van den generaal Cavaignac. De buitengewone hitte die op den dag cier begravenis plaats had heeft nog verscheidene ongeluk ken doen ontstaan. Er zijn militairen voor dood weggedra gen nog zouden twee volks-vertegenwoordigersdie de lijkmis staande, en met ontbloot hoofd, bijwoonden, door een coup-de-Soleil zijn getroffen. Ook vrouwen en kinde ren zijn door de bijna ondragelijke hitte en het gedrom der menigte ongesteld geraakt en nedergestort. Men verzekert, dat er 250 bevelen tot arrestatie zijn uit gevaardigd, ten gevolge van de omstandigheden die de over heden hebben genoodzaakt verandering in het programma van het lijkfeest te brengen. In de nationale vergadering van den 7 dezer, heeft de generaal Cavaignacdaartoe uitgelokt zijndeverklaard, dat hij meende dat er voor alsnog in het belang der algemeene rust en veiligheidvoldoende redenen bestonden om de maatregelendie ten opzigte van sommige dagbladen ge nomen waren nog te doen voortduren men zou die echter buiten hooge noodzakelijkheid niet verlengen. I11 plaats van'den heer Carnotdie zijne demissie als mi nister voor het onderwijs heeft ingezondenis benoemd de heer Vaulabelle. De heer Eni. Girandin is in vrijheid gesteld; het onder zoek zijner bureaus en drukkerij heeft tot geene ontdekking geleid men verwacht de voortzetting van la Presse. Hij heeft in de dagbladen eene protestatie tegen de aanranding van zijn persoon en tegen het verbod der uitgave van zijn uat blad geplaatst. Een teeken dat nog meer vertrouwen inboezemt dan de rijzing der fondsen, is, dat verscheidene arbeidslieden zich tot voorname fabrieken hebben gewend om weder aan het werk te geraken en dat eenigè fabriekanten aanbestedingen hebben ontvangen die hen in staat stellen een gedeelte hun ner vroegere knechts in dienst te nemen. De heer Lamartine heeft aan het dagblad le Constitutionel een brief gezonden waarin hij zegtdat hij gemeend had op alle lasteringen en aanvallen tegen de mannen van het vorig vpvoerend gezag gerigt, te moeten zwijgen, alzoo hij meent dat de tijd ieder persoon en zijne handelingen wel naar waar heid zal ten toon stellen. Hij meent echter op de beschul diging tegen het gezag, ontleend uit een artikel geplaatst in het Journal Hes Débatshet stilzwijgen te moeten verbreken dat hij zich had opgelegd tot den dag waarop hij zich openlijk zou verklaren. Hij had hierop geen verder ant woord dan zijne verontwaardiging, waarvan hij verzocht aanteekêning te houden. Per telegraaf is uit Toulon berigt ontvangen, dat aldaar pogingen zijn aangewend om het arsenaal in brand te ste ken en dat er groote onrust onder de werklieden heerscht. De maatregelen door de besturen genomen hadden de misda dige plannen tegengehouden. Het gouvernement zou een commissaris met de uitgebreidste volmagt naar Toulon zenden. Den 28 junij is Louis Bonafous (broeder Leotadej met hst gewone cellulaire rijtuig te Toulon aangebragt en al daar in hst bagno opgesloten. Beurs te Parijs 7 julij. 3 pet. 50 a 51. gebl. 51. 5 pet. 78 a 80. gebl. 79,75. Efff.ctéN-notering te Amsterdam Neder!. Werkelijke Schuld 2J pet Dito 3 pet. 511- 521- gebl. 52. 44.| Dito 4 pet. 68-J gebl. 6$Z. Handel-maatschappij 132-!134J-. Julij. 45} gebl. 45. 70-jr VLISSINGEN den 10 julij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Jacomina H. C. Schubtvan Riga met lijn zaad Gipscij Skeen van St. Domingo (laatst van Faimouth) met koflij Soho J. Gullen en Rector Rambow beide van Londen mei stukgoederenJtm de JLocquenheim J. F. van Diependael van Buenos-Ayres met huiden; Diletta Mitnbelli Fiseoyich van Mariaoopel met graanj Belvedère Robertson van Charlestown Antwerpen Th. Jackson van Londen met stukgoederen Napo leon II. Rogge van Licata met zwavella Perscvérance de Vries van Fowey met potaarde. Als bijlegger is binnen de haven gekomen Adelheid Hilleinann v in Guernsey naar Papenburg met ballast. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild Èdgique G. Ventnaar Rio-Janeiro Ocean H. Erich i r il ivre Ann Jenkins Levvis op avontuurJeune Palmijre naar Hamburg; Diana, Gress naar Bergen CatharinaFre- f'ian Buintjer naar Burna Cornelia Catharina G. J. Koster, i - r de Oostzee, met ballast; SohoJ. Gullen, naar Londen, met p ïssagiers en stukgoederen. Alsmede Active N. D. Jern naar Altona welke als bijlegger 1 n' ter reede heeft gelegen. Vin deze s'ad la Carolie ,T. B. F. Clement, naar Lorient met site vo.vii .- Sif/e No mine II. Weidelijk naar Londen, rnet schapen. Van goederhand vernemen wij het volgende I liet stoomschip genaamd Soho in dienst tusschen Londen en Antwerpen was gepasseerden vrijdag naauwelijks in iaatstgemelde plaats aangekomen of de kapitein met name J. Culten gaf zijn volk be vel het schip van huiten schoon te maken en daar tevens een weinig te schilderen. Aanstonds weid eene stelling gereed gemaakt en langs het schip vastgesjord waarop het werk eenen aanvang nam. JJe tweede stuurman begaf zich mede aan het werk doch had het on geluk langs de stelling gaande eenen misstap te doenmet dat ongelukkig gevolg, dat hij naar heneden stortte. In zijnen val greep hij naar een stuk houtlosse gedeelte van de reeling hetwelk in liet water op zijn hoofd nederviei en hem opeens het leven benam. Het lijk van dezen ongelukkigen is korten tijd daarna uit het water ppgevisclit. UITTREKSELS uit het VERSLAG van Gedeputeerde Staten aan de Staten der Provincie Zeeland voor zoover dit ecnige rubrieken van alge meen belang betreft. firezoJicïheicls-toestamï. Koepok-Inenting. Letterlijk overgenomen.) De gezondheids-toestand der ingezetenen liet wederom in het afgeloopen jaar te wenscben over. Veie tusschenpozende en na latende koortsen, vooral in den herfst, heersebten in sommige ge deelten des gewest. Ook werden aldaar eeuige gevallen van Py- phus waargenomen. In den voorzomer waren de sterfgevallen nog al aanzienlijk; in het najaar daarentegen niet buitengewoon. Nadat de influenza of griep in het voorjaar van 1847 had opge houden vertoonde dezelve zich weder doch voor korten tijd bij den uitgang van dit jaar. Ook het roodvonk en de mazelen hebben hier en daar in het ver leden jaar geheerschteerstgemelde ziekte meer bijzonder in de stad Vlissingen de laatste in de stad Tliolen en in liet eiland van dien naam. Behalve dat in eerstgenoemde stad onderscheidene kinde ren aan die ziekten bezwekin zijn wekten dezelve over het alge meen geene ernstige onruit of bekommering'op. De kinderziekte is weder in 9 gemeenten uitgebroken; 226 perso nen zijn door dezelve aangetast geweestwaarvan 216 hersteld en 10 overleden zijn. Het getal aangetasten bedroeg alzoo 105 meer dan in 1846. De gemeente Scherpenisst leed het meeste bij die ziekte aldaar werd, bij eene bevolking vin 1200 zielen, het niet geringe getal van 124 personen door dezelve bezocht, waarvan intusschen niet meer dan 5 zijn overleden; onder de Aangetasten bevonden zich 79 welke vroeger de vaccinatie niet hadden ondergaan. liet bovengemelde cijfer van 226 lijders verdeelt zich wijders in 71 vroeger gevaccineerdeu en in 154 niet gevaccineerdenzijnde het ons onbekend tot welke dier beide cathegorien de overige lijders hebben behoord. De verhouding van de slïrfte tot de aangetasten, komt op ruim 4 van de 100 neder gelijk staande met den maatstaf van 1846. liet geheel getal der gevaccineerden bedroeg in 1847, 2241 waar onder 1723 gratis weinig verschillende met die des vorigen jaars. Zoo als steeds te wenscher blijft dat het algemeen gebruik der koepok-inenting worde bevorderd heeft ook de Regering daarom trentbij besluit van den 29 febr. jl. {Staatsblad no. 6), eene doel matige voorziening genomen, bestaande hoofdzakelijk in verbeterde "voorschriften voor bet houden der registers van gedane koepok inentingen de afgifte der bewijzen van ondergane vaccinatien en voor de opgave van Iaatstgemelden, en van de behandelden aan de kinderziekte. Dit besluit heeft daarenboven eene leemte in de bestaande veror deningen aangevuld welke in deze provincie dikwijls *is gevoeld namelijk eene strafbepaling tegen ualatige kunst-oefenaren in het overbrengen en inzenden van de van hen verlangd wordende naam lijsten en opgaven. Men is niet in gebreken gebleven, voor de toepassing van die ver ordening het noodige te beschikken. Ten einde van de ingezetenen zoo veel mogelijk af te wenden de onheilen welke de lijdenden door zich aan eene onkundige en on bevoegde hand toe te vertrouwenzicbzelven kunnen berokkenen hebben wij, als gevolg van de daartoe verkregene aanleiding, de ste delijke en plaatselijke besturen oplettend gemaakt op de zoogenaam de Duitsclie doctors ook bekend onder den naam van Oiiekoopers welke vooral ten platten lande onder den schijn van hunne kwalen te kennen en dezelve te kunnen genezen de ingezetenen bedriegen, en van kwaad tot erger brengen dezelve zijn tevens door ons aange maand tegen zoodanige tot de uitoefening der genees- en heelkunde of tot den verkoop van zamengestelde geneesmiddelen onbevoegde personen de uiteVste waakzaamheid uit te oefenen en hen bij ^ïet ontdekken hunner laakbare handelwijze als overtreders der genees kundige verordeningen voor den bevoegden regter te vervolgen. Getrouwd Middelburg den 7 Julij 1848, J. H. UC HTM ANN en M. T. HEGGE. J-Jeden beviel door Gods goedheid voorspoedig van eene DOCHTER, Mary Julia Ilarvey hartelijk geliefde Ecbt- genoote van Middelburg B. H. CARP. den 7 Julij 1.848. J-Jeden overleed mijn waarde en veelgeliefde Broeder de Wel-Edelgeb. Heer JACOBUS DOMINicUS van JJerseke in den ouderdom van 61 jaren. JJerseke D. DOMINICUS. den 7 julij 1848. Qpregt EEUYENSCII BIER, a 30 ets. de Fleschin het Rotterdamse '/e Veerhuis. J7r wordt gevraagd EZELINNEN-MELKdagelijks versch te leveren adres bij de Uitgevers dezer Courant. JTen HUISKNECHT terstond beuoodigd; adres bij de Uitgevers dezer Courant. Bij den Boekdrukker DE WILDE komt op heden van de Pers Iets ten betooge van het svenschelijke eener algeheele herziening van het REGLEMENT van ADMINISTRATIE van den Polder van IVALCIIEREN Prijs 15 ets. TWEEDE DRUK. -v V# '.beis.1 PILLEN 7,75- J5,5°- f 23,50. ZALF 8,15. 15,90. 23,90. Elixer Dentifrice, f 2 de Flacon tot onderhoud der Tanden. Odontodiaphtore f 2 voor Kies of Tandpijn. Liqueurf 1,25 de Flacon tot onderhoud der Tanden. Odontaltique f 1,50 de Flacon voor Scorbut. Veritable Mondspoelingf 1,25 de FL, voor Rhum. pijn. Parelwasschingƒ0,90 de F!.tot verfraaijing der Tanden. Tand-Opiatf 0,90 het Potje. Tandpoeder f 0,30 het Doosje. NB. De Odontodiaphtore is voor lijders bijzonder aan te bevelen-. C. E. JU NES MANT. EN WATERZUCHT. Jedere soort van waterzucht kan door de ITOLLOWAY'S PILLEN genezen worden. Vele Vrouwen zijn op zekeren leefcijd aan-deze ziekte onderhevig, welke zich het eerst openbaart door zwelling der Voeten Beenen en Handen en vervolgens het geheele gestel inneemt. Honderden van waterzuchtige Lijders (om het even of hunne ziekte als ho peloos beschouwd werd) zijn door het gebruik der HOLLO- WAY'S PILLEN genezen tot voorbeeld diene de Heer Robinson de grootste Pachter en Veehandelaar te Woodton in Bedfortshire (hetwelk in dien tijd is publiek gemaakt) die, na dat zijn Lijfarts verklaard had dat hij geen drie da gen langer kon leven zichzelven met die Pillen genas. Door het vermeerderd debiet zijn de PRIJZEN van heden af de volgende DOOSJES van f 0,90. 2,10. f 3,30. POTJES van f 0,90. ƒ2,10. f 3,30. Dezelve zijn op franco aanvrage k comptant te beko men bij den gewonen Depóthouder alhier en te Zierikzee bij den Heer .7. H. Ochtmans Js.of aan het Hoofd-Depót bij den Heer F. E. van Santen Kolf, te Rotterdam alsmede te Londen Strand 244Ilollowafs Etablissement. Editie van 8 J ure. Weenen 3 julij. Men verzekert dat de aartshertog Johann besloten heeft zijne benoeming tot rijksbestuurder aan te nemen," en tevens zijne tegenwoordige stelling met dit ge- wigtige ambt hoopt te vereenigen. De keizer van Oostenrijk heeft den aartshertog Stcphanus tot zijn' onbeperkten plaatsvervanger voor Hongarije enz. be noemd. Parijs 8 julij. Men had algemeen gedachtdat gis teren de staat van beleg zou zijn opgeheven en was ver wonderd van den president der wetgevende magt gisteren te hebben hooren verklaren dat de staat van beleg nog nood zakelijk was. Men zegt dat de generaal Cavaignac daartoe niet zou willen besluiten alvorens de militaire commissie zon hebben gevonnisd is dit zoo dan kan daarmede nog drie maanden verloopen. Men verzekert dat men voornemens is in de departementen een bepaald getal troepen bijeen te trekken ten gevolge van het voornemen door het gouvernement genomen om Barbès te Rions te doen teregt stellen. De julij-feesten zullen dit jaar niet plaats hebben. In la Sentinelle de Toulon leest men, dat door een inwo ner van Port-Vendres verspreid was dat Barbès was ontzet en tot president der republiek was geproclameerd hiervoor waren de vensters der club geïllumineerd. Men zegt niet welke maatregelen door de autoriteiten genomen zijn om- zulk een schandaal te doen eindigen. Lyon is nog altijd 111 onrusttot heden is echter niets voorgevallen waarvoor men gevreesd hadte weten een weerklank van den opstand te Parijs. De ontwikkeling van eene niet geringe militaire magt heeft ditzoo men mag vertrouwen verhinderd. Te Dyon hebben arrestatien plaats gehad en er zijn ge- wigtige papieren in beslag genomen. In een schrijven uit Parijs aan de O. P. A. Ztg. leest men dat de generaal Cavaignac aan den gezant van een vreemd met Duitscliland zeer bevriend landzou gezegd hebben Voor ons en voor geheel Europa is het voornaamste wat wij te doen hebben zoo spoedig mogelijk een einde aan de anarchie te maken. Dit is eene taak bij wier volbrenging ik op de goedkeuring en de dankbaarheid van geheel Europa reken." TE» DRUKKEHIJ VAN HE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 2