GS €11 COURANT. m N°. 82. Zaturdag 1848. 8 Julij. BESTUREN ca ADMINISTRATIEF iai nitculau b0die STj b i«geu. £mitcnlan&0e!tc QTijbiiijjcu. NATIONALE MILITIE. OPROEPING PAN VERLOFGANGERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG roepen overeenkomstig de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur, van den 3 dezer maand Pro vinciaal Blad 110. 69) bij deze op, de Miliciens van de ligting van 1847, die ten voorleden jare bij de Korpsen van liet Leger in reserve zijn gesteld daaronder ook begrepen die Miliciens, welke in dat jaar voor liet buitengewoon contingent, in vervanging van manschappen van de ligtingen van 1845 en 1846, zijn ingedeeld, om op Maandag den 10 dezer des middags ten twaalf ure in de Koopmansbeurs te verschijnen ten einde aan den Heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie te worden overgegeven om in werke lijke dienst over te gaan. En worden mitsdien gemelde Miliciens ter vermijding der Strafbepalingen tégen nalatigheid in deze vastgesteld tot eene geregelde opkomst ten voorschreven dage uur en plaats aangemaand. En zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Ilaadhuize der Stad Middelburg, den 7- Julij 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-lid. Achtbare, A. M. BECIUS. JAARMARKT. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente SCIlOONDIjKE brehgen bij deze ter kennis der belang hebbenden dat de KERMIS in deze Gemeente dit jaar zal beginnen op Donderdag den 13 julij en eindigen op Zaturdag den 15 derzelfde maand; na welk tijdstip -geene Kramen, Tafels of Tenten meer open zullen mogen staan of'Goederen ter verkoop uitgestald worden gelijk er mede geene Vertoo ningen Spelen of Danspartijen meer zullen mogen worden gegeven of plaats hebben. Zullende tegen de overtreders dadelijk proces-verbaal wor den opgemaakt en iu regten geageerd zoo als zal bevonden worden te liehoore.i. Schuondijke den 26 J11 hij 184S. Burgemeester en Assessoren voornoemd - ANTH. de HULSTER, Vt. Ter ordonnantie van dezelve De Secretaris, A. van HOUTE, L. S. AR MINISTRATIE VAN 'S KONINGS PARTIIUTLIERE DOMEINEN. VERPACHTING van TIENDEN, gelegen in het District Middelburg over den jare en Oogst van 1848 Te VLISSINGENten overstaa 11 van den Notaris Abm. van der Swal/ne en getuigen op Dingsdag den 18 julij 1848 des voormiddags ten tien ure, op het Stadhuis aldaar; en' Te FE!LI Uiten overstaan van den Notaris IV. M. Snij der en getuigen, op Vrijdag den 21 Julij 1848, mede des voormiddags ten 10 ure, op den Kampveerschen Toren. SPAARBANK. Hêt BESTUUR der SPAARBANK te Middelburg maakt bekend, dat door hetzelve, gedurende den loop dezer maand en de maand Augustus aanstaandedes Woensdags van iedere week, op. de gewone plaats, van 1 tot 2 ure des namiddags regen aanteekening' op de Inlegbockjeszal worden gevaceerd tot uitbetaling der Interessen over de eerste helft van het jaar 1848. Zullende de niet afgehaalde Renten eerst na ver loop der maand Augustus als Kapitaal worden bijgeboekt. Middelburg; den 5 Julij 1848. Namens her Bestuur voornoemd HUBERTUS REKKER Secretaris. MIBUELBliMt; den 7 Julij. Door de Staten van Zeeland is, in derzelver vergadering van gisteren, tot lid van de Tweede Kamer der Staren- Generaal herkozen de heer mr. Jean Fraiifois Bijleveid. Van de miliciens van 1847, alhier opgeroepen om den 10 dezer onder de wapenen te komen, ten einde ge kleed en gewapend te worden zullen die van het 6de rege- nieut infanterie, denkelijk, nog dien dag van hier vertrekken. Door Z. M. den Koning is benoemd tot aden luitenant bij de dienstdoende schutterij te Goesde heer P. Lenshoek van Kerkwijkthans korp oraal* Bij koninklijk besluit is vergunning verleend tot het aan nemen en dragen der versierselen van de navolgende ridder orden door Z. M. den koning der Beide Sicilien geschon ken als: aan den minister van Staatden luit.-generaal De La Sarrashet grootkruis der orde van den II. Januarius aan den graaf L. N. van Randivijckhet grootkruis dier- zelfde orde, en aan den Staatsraad in buitengewone dienst mr. I.Boeije, het kotnmandeurs-kruismet dester der C011- srantiniaansche orde. Bij de Waalsche gemeente te Amsterdam is tot predi kant beroepen, de wel-eerw. heer J. H. de Dompièrre de Chaufepié. v Men verzekert te 's Ilage, dat het berigtdoor som mige bladen medegedeeld dat er eerlang te Vugt een kamp zal worden geformeerd ongegrond isdoch dat er waar schijnlijk te Waasdorp, in den omtrek der residentie, door eenige korpsen groote manoeuvres zullen plaats hebben. De staatsraad, administrateur van de partikuliere domei nen des Koniugsheeft de belanghebbenden herinnerd, dat, terwijl de afkoopbaarheid ook van de oude tienden thans zoo wenschelijk geacht wordtde weg daartoe sedert lang bij dit domein-beheer is geopend en steeds open blijft, en dat wel op zeer voordeelige voorwaarden. Naar men verneemt is het ministerie voorbereid om zoo dra het verslag van de beschouwingen en bedenkingen der Kamer bekend zal zijn geworden die ten spoedigste te be antwoorden zoodatindien de Kamer al voornemens mogt zijn 0111 eenigen tijd uiteen te gaan haar reces slechts van weinige dagen zal kunnen zijn. De heeren A. Telting en Star Busman leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaaldie in die jaar moesten aftreden, hebben verzocht bij de te doene keus niet weder in aanmerking te worden genomen. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van den 5 julij. In deze zifting is ingekomen eene koninklijke boodschap ten geleide van een wets-ontwerp tot regeling en opheffing der fondsen voor kwade posten op het personeel en het regt van patent, en tot verhooging van hot IXde hoofdstuk B der Staatsbegroöting voor de jaren 1848 en 1849. Door de commissie van rapporteurs voor het wets-ontwerp tot af schaffing der straffen van geeseling en brandmerk is daarom trent algemeen verslag uitgebragt en is de beraadslaging over dat ontwerp bepaald op dingsdag 11 dezer. De commissie vroeger benoemd tot het onderzoek der verslagen omtrent den staat van het onderwijs over 1845 en 1846, heeft hier omtrent rapport uitgebragt. Weder is door de commissie voor de verzoekschriften omtrent een aantal adressen rap port gedaan. RuslandTe Petersburg is volgens tijding van 23, de cholera op eene bedenkelijke wijze uitgebroken, ook in Moscou blijft zij heerschen en sleept vele personen ten grave, terwijl ook in eenige streken van de Dönau-vors- tendommen, vooral te Bucharest, zich deze ziekte heeft ge openbaard. De stammen op de zuidelijke en oostelijke gren zen beginnen weder meer vijandelijke houding aan te nemen. ISuitscliland. In berigten van 28 junij uit Weenen wordt gemeld, dat de aartshertogJuhann zich waarschijnlijk naar Ofen zal begeven, om den Hongaarschen rijksdag te openen en van daar naar Agram zal vertrekken ten einde de met Croatie bestaande geschillen te vereffenen. De dag, op welken de rijksdag in Weenen zon wórden geopend was noch niet bepaald. De tijdingen van 23 junij uitVerona en van 25 junij uit Treviso behelzen niets belangrijks. Al leen blijkt daaruitdat door Je vermeestering van Palmanova behalve den grooten voorraad van krijgsmaterieel en mond behoeften ook eene som geids van een, millioen guldens in de handen der Oostenrijkers is gevallen. De koning van Pruissen heeftbehalve 25,000 daalders in baar geld nog eene menigte bewerkt zilvertot nage- noeg gelijke waarde, als bijdrage tot de vrijwillige leening gezonden. Te Berlijn greep li. zaturdag weder eene beweging onder de werklieden plaats. Ruim 1400 van hen, die, om dat zij op de gestelde voorwaarden niet langer werken wil den ontslagen waren of zichzelven ontslagen hadden, trok ken de stad door, om den minister Milde te gaan spreken. Aan zijn hotel gekomen vernamen zij dat hij naar de na tionale vergadering gegaan was. Derwaarts togen zij nu maar werden door de burgerwacht belet binnen te gaan en gingen toen, zonder rustverstoring, uiteen. Zondag wilden zij andermaal naar den minister gaan om werk te eischen. De bevelhebber der burgerwacht heeft hun zulks ernstig ontraden onder bedreiging dat hijhiel den zij nogtans vol, hun die gewapende wacht zou tegen- stellen. Men was niet zonder ongerustheid voor den avond van dien dag. Een voormalig student te Heidelberg, Fernbaeh genaamd, is te Berlijn in hechtenis genomen als vermoedelijk schrij ver van den repjiblikeinschen Katechismus. In de zitting van het Dujtsche parlement, van den 30 junijis besloten om aan de regering van Zwitserland te verzoeken, dat deze, even zoo als zulks door Frankrijk gedaan isde deelnemers aan de jongste ongeregeldheden in Duitschland van hare grenzen verwijdereen het gevaar, hetwelk voor Dnitschlands grenzen uit-eene vereeniging van nieuwe oproerige elementen kan geboren worden voorko- me, met kennisgeving, dat wanneer de van daar uitgaande opruijing der naburige Duitsche districten geen einde neemt eene meer strenge bewaking der grenzen, belemmerend vpor het verkeer, volgen zal. In de zitting van den 29 is besloten tot het benoemen eener commissie van 24 leden om te beslissen over de toe lating van den republikeinschen Hecker in de nationale ver gadering. Ten gevolge van een bevel van den regter van instuc- tie zijn den 3 dezer de heereu Annecke en de geneesheer Gottschalk te Keulen in verzekerde bewaring genomen. Zoo men zegt, hadden deze heeren de hand in de jongste rust verstoringen aldaar, en niets minder op het oog dan de om verwerping der bestaande regering. Uit Coblentz Reusz Pyrmont en Karlsruhe schrijft men van feestelijkheden, welke aldaar bereid worden tot viering der verkiezing van den rijksbestuurder. De uitzigten op den oogst in.de Rijn- en Mainstreken zijn zeer gunstig. Italië. De voorloopige regering van Lombardije heeft al de personen van het mannelijk geslacht, welke in de ja ren 1823, 1824 en 1825 geboren zijn, voor den tijd van een jaar opgeroepen ten einde daarmede een reserve-leger op te rigtén hetwelk" langs de oevers der Mincio en der Chieze zal worden gelegerd. Voorts is eene buitengewone commissie benoemd om de burgerwacht te organiseren te wapenen en mobiel te maken. Het dagblad van Turin behelst in zijn no. van 29 junij een betoog, waarin de menigte opmerkzaam gemaakt wordt op het verval van den handel en de nijverheid en de daaruit voortspruitende ellende, welke thans in Frankrijk, ten ge volge van de laatste omwenteling, heerschen, en waarin de bevolking wordt aangespoord om zich daaraan te spie gelen, als zijnde die treurige toestand de beste wederlegging van de grondstellingen der socialisten en communisten. In Milaan, 28 junij had men berigt, dat het garni zoen van Mantua aanzienlijk versterkt en Rovigo weder door de Oostenrijkers bezet was. Frankrijk. Parijs 5 julij. De hoofdstad geniet thans eene kalmte die zij in langen tijd'niet heeft'gesmaakt maar dat de rust geheel hersteld zou zijn, eji.meji voor geene nieuwe oproerige uitbarstingen meer zou te vreezen hebben durfc niemand beweren; des nachts is het in de straten nog zeer onveilig, en er worden op het onverwachts op de patrouilles of schildwachten gedurig verraderlijke scho ten gerigt waarvan menigeen het slagtoffer wordtbijzonder schijnen de nog in vrijheid zwervende booswichten het op de mobile garde gemunt te hebben, uit wraak, dat zij de zaak van den opstand niet heeft bijgevallen. Er geschieden gedurig bedreigingen van brandstichting, onder andere heeft men er een gezonden aan de fabriek der Gobelins, waarvan de directeuren verscheidene mobile gardes, die gekwetst waren hebben gered. De instructie van de gevangenen wordt met ijver voort gezetdagelijks worden nog nieuwe ontdekkingen gedaan, en hebben er arrestatien plaats. Intusschèn is er een stil stand in handel industrie en verkeerdie doodelijk en ver schrikkelijk is; de schouwburgen staan leeg, een aantal on afhankelijke en vermogende famrlieir verlaten de stad en vreemdelingen die voor hu 11 genoegen reizen vlieden Parijs, en het zal lang duren alvorens de stad hare vorige welvaart terug ziet. Een der dagbladen vermeldt de dood van den heer Adryane strijdende in de straten van Parijs werd hij door een ko gel geveld. Dit slagtoffer is de medgezel van Si'h'io Pellico met wien hij 15 jaren in de gevangenhokken op den Spil berg doorbragt. Men berenent dat de bevolking, door de emigratie, van 1 millioen, op 750 duizend gebragt is. Het is nog niet zeker naar welke kolonie de opstandelin gen zullen gevoerd worden. Men verwacht eerstdaags eene wet tot aanmoediging van den arbeid. Door den minister van financien is in de natio nale vergadering eene wet op de successien voorgedragen. Dezelve berust op de volgende grondslagen: elke directe successie van 50 fr. en minder is vrij van regtenverder zullen de directe successien betalen van 50 tot 10 000 fr. 1 pet.; van 10,001 tot 50,000 fr. ii pet.; van 50,001 tot 100,000 fr. 2 pet.; van 100,001 tot 600,000 fr. 3-J- pcu van 600,001 tot 1 millioen 5 pet.en boven de 1 millioen 6 pet.de regten op donatien tusschen echtgenoo- ten zullen het dubbel dezer cijfers bedragen de successien en donatien van vreemden aan vreemden zullen betalen 10 pet. van 10,000 fr. en klimmen tot 18 pet. yan 1 millioen en 20 pet. voor elke som boven de 1 millioen. De opheffing der nationale werkplaatsen wekt vertrou wen maar de fabriekanten en werkbazen zijn zeer bedacht en niet gemakkelijk in het aannemen van arbeidslieden. Ten gevolge der ontwapening heeft de regering 100,000 geweren in handen. Algemeen verlangt men voor de hoofden van den opstand eene gestrenge straf, als waarborg voor nieuwe pogingen. De kampementen binnen Parijs zijn opgeheven alleen die van de Tuilerien en het stadhuis blijven nog behouden. De generaal Bedéau heeft de portefeuille van buitenlandsche zaken nog niet aangenomen ook zegt men dat de admiraal Leblanc die van marine nog niet stellig heeft geweigerd te aanvaarden. Het lijk van den generaal Négrier is met rouw- plegtigheid naar zijne geboortestad Rijssel overgebragt. Men

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1