MI8DELMRGSCHE C 0 U 11 M T. |fe W°. 72. Donderdag 1848. 15 Jimij. BESTUREN cu AMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. ÜSuttschlflub. weldadigheid. (Sjtroo t-33 ritt «m jc. JfVawkrijfe. wmbm Zaturdag den Zaturdag Zaturdag Zaturdag Zaturdag 3 17, 31 Julij, 14 28 Augustus. BEKENDMAKING. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF 111 ZEELAND, maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke overeenkom stig art. 17 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie, en art. 11 van het Reglement op de wijze van Eedsaflegging enz.vastgesteld bij Zijner Majesteits be sluit van den 14 September 1838 Staatsblad 110. 36,) ge durende de Vacantie van den 1 Julij aanstaande tot eu met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met de afdoening van spoed vereischende zaken en van Strafzaken hare gewone teregtzittingen zal houden op de navolgende dagen te weten 1 Maandag den 15, Maandag 29 Maandag 12, Maandag 26, en Maandag telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure, en dat over zulks de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke za ken na de Vacantie zal zijn Dingsdag den 5 September de zes jaars. Middelburg, den 30 Mei 1848. Gezien door ons Procureur- Op last van den Hove Generaal bij den Hove, De Griffier, ACKERMANS. J. W. de BRUYN. Subst. BEKENDMAKING. De ARROfJDISSEMENTS-REGTBANK te Middelburg Provincie Zeeland maakt bij deze bekend dat de Kamer welke, overeenkomstig art. 17 en 18 der Wet op de Regter lijke Organisatie, en art 11 tot en met art. 15 van het Re glement No. 1., vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 14 September 1838 Staatsblad 110. 36), gedurende de Va cantie, aanvangende den eersten Julij en eindigende den laat- sten Augustus aanstaande belast zal zijn met de afdoening van Burgerlijke- en Handelszaken en van Strafzaken hare gewone teregtzittingen zal houden tweemalen ter week te weten schieden voor het eerste Perceelop de beide dagen vóór de Besteding, des voormiddags van 9 tot 12 ure, en voor het tweede Perceel, op Maandag den 19 Junij 1848, des namiddags van 3 tot 6 ure. De COMMISSIE onder de zinspreuk LOON NOOR WERK berigt door deze, dat op Vrijdag den 16 Junij 1848 des middags ten één ure, in de Concertzaal alhier, zal worden gedaan verslag harer werkzaamheden gedurende den afgeloo- pen Winter terwijl de Commissie de vrijheid neemt hare Inteekenaren en Begiftigers tot het bijwonen dier vergadering vriendelijk uit te noodigen. Middelburg, den 12 Junij 1848. De Commissie voornoemd Namens dezelve A. M. CRAMER President. HUBERTUS REKKER, Secretaris. BERLIJN den 10 junij. De prins van Pruissen is over het geheel op zijne reize herwaarts zeer betamelijk ontvan gen. In deze residentie gekomen heeft hij zich dadelijk in de constituerende vergadering vertoond. Buiten de verga- Vrijdag den 7 Julij, Maandag 10 Vrijdag „21 Maandag 24 Vrijdag Maandag,, Vrijdag Maandag,, Maandag Voorts 4 Augustus. 7 18 21 28 Zaturdag den Dingsdag Zaturdag Dingsdag Zaturdag' Dingsdag Zaturdag Dingsdag Dingsdag Julij. 11 25 5 Augustus. 8 19 22 29 telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure, met bepaling, dat op Vrijdag en Maandag behandeld zullen wor den de Burgerlijke- en Handelszakenen op Zaturdag en Dingsdag de Strafzaken. Zullende de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke- en Handelszaken, na de Vacantie, zijn op Woensdag den 6 September dezes jaars. Middelburg, den 29 Mei 1848. I11 kennisse van mij Griffier LANTSHEER. BESTUUR DER DOMEINEN. Op Maandag den 19 Junij 1848, des voormiddags om ko ure in het Logement het Wapen van Zeelandte SAS- VAN-GENT, bewoond bij de Weduwe de Rechterzal door den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gent, ten overstaan van den Notaris Vermandeiresiderende aldaar, worden overgegaan tot de Openbare Verpachting, voor den tijd van twee jaren, van: 1. Drie Perceelen GRAS-GEWASSEN van de Uitwate- rings-Kanalen ten Oosten en Westen van het Kanaal van Neuzen en 2. Drie Perceelen VISSCIIERIJ in voormelde Uitwate- rings-Kanalen. De voorwaarden van Verpachting zullen ter lezing liggen ten Raadhuize en in het vorengemeld Logement te Sas-van- Gent op de Raadhuizen te Axel, Neuzen en Westdorpe in het Logement bij J. C. Steenkamp te Neuzen ten Kantore van den Notaris Vermandeizoo mede van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Gent bij wie nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger der Domeinen T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. ADV ER TEN TIE. De DIRECTIE der Watering van den KAPITALEN DAM zal, op Donderdag den 22 Junij 1848, des namiddags ten drie ure, in het Logement bewoond bij J. Sturmte IJzen- dijke, in het openbaar aanbesteden: 1. Het UITDIEPEN van ongeveer 2000 strekkende Ellen van het Kanaal de Ligne. 2. Het maken van eene nieuwe STEENEN HEUL tusscben de Polders Groote Boom en Passegeulebij Sint Kruis. De bestekken zullen acht dagen te voren in genoemd Logement te lezen liggen, en de aanwijs ter plaatse zal ge- derzaal is hij door een aantal lieden met gejuich begroet, doch door anderen min gunstig bejegend. Zijne komst heeft echter geene aanleiding gegeven tot wanorde. Hij heeft zit ting genomen als afgevaardigde voor Wirzich, maarden voor zitter verzocht om zijnen plaatsvervanger op te roepen, daar zijne bezigheden hem niet zouden toelaten de bijeen komsten geregeld bij te wonen. Hij heeft de verklaring dat hij de tot stand te brengen staatsregeling eerlijk en ge trouw zal nakomen, herhaald, en daarop de zaal verlaten. Zijne aanspraak is door de gematigde of behoudende partij met gejuich beantwoord. De bewegings-partij heeft gisteren, bij monde van den af gevaardigde Berendseen voorstel in de constituerende ver gadering gedaan, strekkende, om de bewerkers van den op stand van den 19 maart te vereerer.en daardoor een tref fend blijk te geven van hare denkwijze. De meer bedaarde partij in dezen ondersteund door het ministerie heeft dit bestreden en heeft voorgesteld om bij een met beweeg redenen omkleed besluitover te gaan tot de orde van den dag; zij is, met 196 tegen 177 stemmen, meester gebleven. Dit heeft de verbolgenheid van de aanhangers der heftige re volutionairenwaarbij de studenten den boventoon hadden, in eenen hoogen graad gaande gemaakt, zoo dat de minis ter v. Arnim van de zijde der verzamelde menigte met per soonlijke mishandeling is gedreigd en ter naauwernood in veiligheid gebragt is. Ook andere personen zijn grovelijk beleedigd eu mishandeld. FRANKFORT den 10 junij. Men weet thans met zeker heid, dat aan den bondsdag het officiële berigt is toegeko men volgens hetwelk Rusland eiken nieuwen vijandelijken inval der Pruissische troepen in Jutland als eene oorlogsver klaring van de zijde van Pruissen zal aanzien. Dit besluit van Rusland schijnt reeds gisteren confidentieel aan het par- lemenc te zijn medegedeeld en heeft waarschijnlijk bijgedra gen tot het nemen van het reeds medegedeelde besluit. Het zelve is, wel is waar, in dubbelzinnige bewoordingen in gekleed, echter schijnt de verklaring van den voorzitter des bondsdags nopens het voortrukken der Pruissische troepen aan te duiden, dat aan deze bedreiging van Rusland geen bij zonder gewigt is gehecht. Luidens berigten uit Koningsbergen bevindt zich in de Oostzee eene Russische vloot, volgens eenigen 14 ii 18 volgens anderen 8 h 10 schepen sterk, die daar, zoo als gezegd wordt, oefenings-manoeuvres doet. Er worden nog- tans vele gissingen gemaakt omtrent de ware reden der te genwoordigheid van deze vloot in die wateren. De keizer van Oostenrijk heeft den 3 dezer eene aan spraak aan de inwoners van Weenen doen afzenden waar uit blijkt dat hij gezind is naar die hoofdstad terug te kee- renen daar den rijksdag te openen mits hij vooraf de overtuiging erlange dat de orde en rust aldaar volkomen hersteld zijn. Mogt dit het geval niet wezen dan zou de opening van den rijksdag elders moeten plaats hebben. De ze proclamatie heeft te Weenen eene algemeene blijdschap verwekt. Men meende die aan het welslagen der pogingen van den heer Westenberg te moeten danken en zeide dat deze met de zamenstelling van een nieuw ministerie belast was. Te Pesth is den 1 dezer per estafette de tijding aan gebragtdat de Zevenbergsche landdag zich voor de vereeni- ging met Hongarije heeft verklaard. Ook was aldaar berigt wegens het uitbreken der cholera in Wallachije. Volgens andere berigten zou zij zich ook te Bucharest vertoond hebben. LONDEN den 10 junij. In de zitting van het lagerhuis van eergisteren, werden de discussieu over de scheepvaart wetten hervat. Na eenige verdere discussien werd een amendement van den heer Herries met 294 tegen 177 stemmen verworpen en dientengevolge het voorstel van het gouvernement aangeno men zoodat het huis onmiddellijk tot de bill ter opheffing der scheepvaart-wetten in comité overging. Daarna ging het huis tot den 15 dezer uiteen. Te Lincoln werd gegraven tot het leggen der fondamenten van een stations-koffijhuis. Bij die gelegenheid vond men op eene aanmerkelijke diepte verscheidene flesschen wijn. De flesschen zijn vierkant en laag en een daarvan met vele versierselen voorzien. De antieke vorm der flesschen, enz. leidt tot het vermoedendat die wijn daar reeds vele eeuwen zal begraven geweest zijn. Volgens geruchten zou den 7 junij te Dublin een ge vecht hebben plaats gehad tusschen eenige soldaten van het garnizoen van Nenagh en inwoners van Dublin 8 militairen waarvan 3 doodelijk zijn gekwetstzijn naar het hospitaal gebragt en 10 of 12 zwaar gewond. Van Malta wordt onder dagteekening van den 3 dezer het volgende geschreven Wij hebben berigten van Indie ontvangen. Men verze kert, dat de tijding der Fransche omwenteling in Lahore zulk eene ongemeene sensatie verwekt heeft, dat in het ge- heele rijk revolutionnaire bewegingen zijn uitgebroken ten gevolge waarvan het Engelsche gouvernement groote toebe reidselen tot wederstand maakte." Andere en latere tijding. Heden was de beurs in het begin zeer flaauw ten gevolge van een gisteren in Parijs loopend gerucht dat daar tijding ontvangen was van een bedenkelijken opstand in Lahore en dat het Britsch-Indische bestuur eene groote expeditie gereed maakte om denzelven te dempen. Dit gerucht werd ech ter later voor zeer overdreven zoo niet geheel ongegrond gehouden en de prijs der 3 pet. gecor.s. resc.welke tot 83 J gedaald was is weder opgekomen tot 84 a -J-. Spanje 12 en 22J-. Mexico 15!. Nederl. 4 pet. 64. PARIJS den 10 junij. Het blijft bij voortduring onrus tig in deze hoofdstad. De verkiezingzoowel van den heer Thiersals die van Bodewijk Buonapartebaart bekommering. Gedurig moet de nationale garde te wapen worden geroe pen om, niet de geregelde troepen, de orde, die bij herhaling wordt verbrokente herstellen. Deze staat van zaken begint de groote meerderheid der gezeten burgers hoogelijk te mishagen. Het schijnt meer en meer te blijken dat tusschen de meerderheid der nationale vergadering en het uitvoerend bewind geen vertrouwen be staat en velen verlangen datals de leden van dat be wind zich niet in staat gevoelen om de rust te handhaven zij door anderemeer daartoe bevoegde personen zullen ver vangen worden. Gisteren avond hebben omtrent 500 leden der vergadering eene afzonderlijke bijeenkomst gehouden om zich te beraden over de middelen 0111 aan het bewind meer gezag en meerdere kracht te verzekeren. Het heeft aan geene voorstellen ontbroken, maar het is daarbij, gelijk ligtelijk kan worden bevroed, zeer verward toegegaan. Hec denkbeeldhetwelk den meesten bijval scheen te vinden was, dat, indien men de uitvoerende magt aan een eenig man opdroeg, de orde met meer klein zoude kunnen wor den hersteld en gehandhaafd maar men is tot geen besluit gekomen en de meeste leden schenen van oordeel te zijn datdaar toch het ontwerp eener constitutie binnen weini ge dagen te verwachten wasmen deze vooraragt wel kon verbeiden alvorens tot het daarstellen van nieuwe verorde ningen over te gaan. Men is verlegen hoe te handelen met Lodewijk Napoleon dien de heftige revolutionnairen als hunnen standaarddrager schijnen aan te nemen. Zoo gezegd wordt bevindt hij zich in persoon te Auteuil. Bij de opening van de zitting van heden was de brug voor het paleis der nationale vergade ring bezet met eene groote menigte werklieden en ook inva liden welke Lodewijk Napoleondie, zoo het gerucht wil de heden in de vergadering moest verschijnen wachtende waren. De vergaderplaats was door eene meer dan gewone militaire magt bezet. De heer Thiers heeft zich naar de vergadering begeven en is niet alleen door zijne staatkundige vrienden maar ook door anderen zeer wel ontvangen. In de vergadering heeft men'zich hoogelijk beklaagd over het verregaande misbruik hetwelk van de vrijheid der druk pers wordt gemaakt, en heeft men gewezen op dagbladen, in welke de menigte zonder omwegen tot plundering wordt aangezet, met aanwijzing van de genen, die dit lot moest treffen. Men heeft niet onduidelijk te kennen gegeven dat de bewindslieden hunnen pligt verzaaktenmet de schuldi gen niet te vervolgen. Deze hebben zich verontschuldigd met de verklaringdat van alle zijden de wet werd over treden, maar dat zij die naar vermogen zouden doen eer biedigen. De berigten uit Madrid maken weder melding van ge ruchten nopens aanstaande woelingen van Carlisten en van veranderingen in het bewind. Te Lissabon en te Oporto blijft de rust voortduren in deze laatstgenoemde stad heeft de consul der Vereenigde Staten eenige beleedigingen ondergaanhet volk heefc het wapenschild voor zijn hotel weggebrokenwaarover eene klagt is ingeleverd bij de Portugesche regering. Te Lissa bon loopen dagelijks geruchten van een aanstaanden opstand, maar de revolutionnaire partij schijnt nog niet over genoeg zame krachten te kunnen beschikken. De handel verkeert overal in een slechten staat. Het Engelsche oorlogschip Trafalgar ligt thans op de Taag.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1