ZEETIJDINGEN. Koninklijke Nederlandsche Loterij. ADVERTENTIES. Op den derden van deze maand Junij overleed op het alleronverwachtst mijne geliefde HuisvrouwPETRONELLA CHRISTINA van SOELEN, inden ouderdom van 46jaren. De Notaris Mr. C. van der Lek de Clercqresiderende te ZIERIKZEE zal ten verzoeke van zijnen Principaal publiek veilen en verkoopen ongeveer De ondergeteekende heeft de eer te berigten vele nieuwe Goederen ontvangen te hebben als TAPISSERIE-en BOR- DUUR-WERKEN, BORDUUR-PATROONEN enz., en voornemens te zijn tot aanstaanden Vrijdag alhier te vertoe ven. Is uitgepakt in het Nederlandsch Logement in de Abdij. Jongste Tijdingen. van 23 mei 11.) is onderteekend door 1 lid der provinciale Staten van Zeeland, 6 leden van den stedelijken raad, 1 openbaar ambtenaar, 7 advokaten 3 notarissen 7 medicinae doctores, 3 procureurs, 5 makelaars, 6 leden van de ka mervan koophandel, benevens een 3otal kooplieden, grond eigenaars en partikulieren. Het bij den heer mr. A. F. Sifflé ter teekening liggend adres aan de Tweede Kamer (zie onze courant van 20 mei 11.) is mede door eene menigte handteekens van gegoede ingezetenen voorzien. Het zal eerstdaags worden verzonden. Dezer dagen is te Arnhem eene petitie, onderteekend door de heeren J. P. P. van Zuylen van NijeveltC. van Panhuys en JV. C. H. Staring aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzonden, waarin de adressanten vvenschen, de volgende punten te zien vastgesteld bij de voorgenomene herziening der Grondwet Algeheele afscheiding van Limburg. Handhaving der be paling, die den Koning der Nederlanden het dragen eener vreemde kroon welke ookontzegt. Vermindering van het inkomen der kroon en des Prinsen van Oranje. Rege ling bij de wet van het Indisch financie-wezen en wat daar mede zamenhangt. Jaarlijksche afsluiting der Staats-rekening bij de wet. Opheffing der Eerste Kamer en van den Raad van Stateen vervanging van dezen door een collegie van wetgeving belast met het voorbereiden van wets-ontwerpen. Instelling van kies-vergaderingen elke ter keuze van slechts één lid der volks-vertegenwoordiging. Openbaarheid der vergaderingen van de plaatselijke besturen. Medewerking der volks-vertegenwoordiging tot de keuze der leden van den Hoogen Raad. Dienstpligtigheid der ingezetenen tot hand having van de onafhankelijkheid van den Staatbeveiliging van zijn grondgebied en behoud der inwendige rust, over eenkomstig de bepalingen bij de wet vast te stellenen ein delijk ingeval het beginsel van vrijheid van onderwijs mogt worden aangenomen verpligting voor den Staat 0111in elke gemeentekosteloos en toereikend onderwijs te doen geven. De Prins van Pruissen is den 31 mei te 's Hage aange komen en heeft op het huis de Paauw toebehoorende aan Prins Frederikzijn intrek genomen. Laatsl. vrijdag heeft Z. K. H. een familie-diner bij Z. M. den Koning bijgewoond. Uit het Noorden verneemt men niets dan de bevesti ging en de mededeeling van nadere bijzonderheden van het gevecht bij Sundewitt op 28 mei. De Duitsche troepen dit wordt algemeen erkend, hebben- de wijk moeten nemen. Doch ook de Denen zijn weder naar Alsen terug getrokken. Men vreest nudat de Denen voort zullen gaan met hier en daar op zwak bezette punten der vaste kust te landenen zoo door allerlei schermutselingen de Duitsche troepen af breuk te doen, tegen wier overmagt zij bijeenen algemeenen veldslag niet bestand zijn. Het orgaan van het voorloopig bewind in Holstein is zeer verstoord over de ontruiming van Jutland en Noord-Sleeswijk. Te Koppenhagen heeft het krijgsgerigt begonnen over de genomene Duitsche schepen te vonnissenof er reeds ver oordeeld zijn blijkt niet duidelijk. Grootvorst Constantijn is met eene Russische flotille te Koppenhagen aangekomen. De geldschaarschte heeft in Denemarken den hoogsten graad bereikt. De minister van financien dringt'er ernstig op aan dat al het tafel- of gewerkt zilver in de schatkist ge stort worde; het zoude bij den voorraad van zilver der bank gedeponeerd en slechts in den hoogsten nood tot het slaan van muntspeciën gebezigd worden. Wanneer het aldus ge storte zilver na verloop van drie jaren niet teruggegeven isdan zal aan de vroegere bezitters 4 pet. rente voor het volle bedrag van hetzelve worden uitbetaald. Bij eene proclamatie des konings worden de trouwe Jut- landers daarmede getroostdat 40 jaren geleden op Seeland het zware juk des oorlogs rustte; dat naburige edele vol ken zich reeds gereedmaken tot het verleenen van bijstand dat het dappere leger spoedig weder in staat zal zijn het slagveld te betreden en dat eindelijk het uur der verlossing spoedig slaan zal. Het gerucht) van een wapenstilstand en vredes-onderhan- delingen krijgt meer en meer geloof. Volgens tijdingen uit Italië duurde de belegering van Peschiera nog altijd voort; en ofschoon de legerberigten de vesting als zeer verzwakt voorstellen wordt er echter nog geenszins met zekerheid van eene op handen zijnde verove ring gesproken. Den 21 was Napels rustig. Patrouilles van 20 tot 50 man trokken in alle rigtingen door de stad. Wanneer men eene zoodanige patrouille nadertloopt men gevaar van eene beleediging te ondergaande officieren zeiven wor den niet meer gevreesd. Dagelijks zien nieuwe besluiten van de regering het licht. Uit de provinciën verneemt men niets. Wel zijn vele geruchten in omloopdoch dezelve verdienen geen geloof. De telegraaf is vernield. De Pran- sche schepen hebben een aantal emigranten aan boorddie uitmuntend behandeld worden. De koning heeft .aan zijne troepen eene maand soldij geschonkenom hen voor hunnen ijver te beloonen. Generaal Pépèaan wien uit Napels het bevel gezonden was, om met zijne troepen uit Lombardije terug te keeren heeftna het houden van een krijgsraad met zijne officieren besloten aan dit bevel geen gevolg te geven, maar de ope ratien tegen de Oostenrijkers voort te zetten. Een brief uit Civita-Vecchia van 19 mei, in de Patria meldt, dat vijf vaartuigen van de Fransche flotille te Na pels in die haven waren aangekomen. Zij hebben 3000 vlugtelingen medegebragt. Onder hen bevonden zich 6 ge deputeerden die zitting in de kamer moesten nemen. De zoon van den generaal Nugent, die nog voor weini ge dagen aan het hoofd der Oostenrijksche troepen stond moet, zegt men, zich onledig houden met de inwoners van Dalmatie en Bosnië tegen Oostenrijk op te ruijen. Uit Parijs behelzen de laatste tijdingen, dat in een der eerste zittingen van de nationale vergadering een ontwerp besluit zal worden ingediend tegen de zameuscholingen en het doen van aanplakkingen. Bij besluit van den minister der publieke werken zal de vereffening der rekening, het bestuur van den heer Em. Thomas betreffendeaan het onderzoek van eene bijzondere commissie worden onderworpen. Een buitengewoon courieruit Rome aangekomenheeft de gewigtige tijding aangebragt, dat de paus aan de onder scheidene vreemde gezanten eene nota heeft gezonden waarin Z. H. zijn volstandig voornemen te kennen geeft om zijn we reldlijk gezag te verlaten en zijn geestelijk gezag alleen te behouden. Men merkt op, dat de heer Lamartine zich meer in het pavillioen van Madrid te midden van het frissche en lom merrijke bosch van Boulogne, ophoudt dan in het kleine- Luxemburg het hotel der regerings-commissieook zou hij op dezen oogenblik minder werkzaam deel aan het be stuur nemen. De heer Ledru-Rollin daarentegen zou meer op verwachting steunen en zich op zien komen verplaatsen. Het comité voor de constitutie is den 31 mei ten getale van 22 leden vergaderd geweesten heeft de questie ter ta fel gebragt of de republiek al of niet een president zal heb ben. De meerderheid van 17 tegen 5 stemmen verklaarde, zich daarvoor. Men zegt dat er eene geheele hervorming in het tooneel- bestuur te wachten isen dat zulks aan den staat zou ver vallen. Booswichten hebben in het begin der omwenteling het kasteel van Suresne, behoorende aan den heer Rothschildin brand gestoken; thans heeft de misdadige hand zich tot een ander eigendom van dien heer uitgestrekt, en heeft de hoeve tot dat goed behoorende door de vlammen doen vernielen. De dadelijk toegesnelde hulp heeft niets kunnen redden de nationale garde heeft onderscheidene gevangennemingen gedaan. Men beschouwt met genoegendat vele werklieden uit de departementen Parijs gaan verlaten en passen voor hun vertrek aanvragen. In de nationale vergadering van den 2 dezer, is de uit spraak der commissie, belast met de vraag over het in be schuldiging stellen van den heer Louis Blanc, toestemmend ge weest; 15 stemmen waren daar voor en 3 tegen. De be raadslaging daarover zou den volgenden dag geschieden. Louis Blanc heeft een vrij lange memorie van verontschul diging doen uitdeelen. Men houdt zich in het ministerie van justitie thans onle dig met een wetsontwerp tot herstelling der straf van depor tatie en verbanning, en om de gevallen te bepalen waarop die straf kan worden toegepast. Men spreekt veel over de prachtige wijze waarop het uit voerend bewind zich op het Luxemburg heeft geïnstalleerd. Het rapport van de commissie van uitvoerend bewind over het voorgevallene op den 15 mei, kon, zoo als te voor zien was, niet zonder antwoord blijven, want zij wierp de grootste gedeelten der verantwoordelijkheid op den prefect van policie Caussidière. Deze laatste heeft wegens zijn ge houden gedrag een protest en verantwoording publiek gemaakt. Uit Brussel wordt gemeld dat in den ministerraad zou zijn besloten dat de heer Fermin-Rogier binnen kort den prins deLigne, als gevolmagtigd-minister te Parijszou gaan vervangen. VLISSINGEN den 5 junijVoor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Eugene J. Reeners van Huilen Margaretha L. MoosTan Valparaiso beide met stukgoederen; Lucina J. de Lange, yan de Havannah met suiker; Uneas F. Laulhans yan Nieuw York, met katoen en rijst; Arthemise P. Gaudreuil yan üavre-de-Grace met stukgoederen; Jcannette J. Divoort yan Li verpool met klipzout; Phenomene L. Petersen yan Rio-Janeiro met koffij en katoen; AnialiuB. Yisser van de Havannah, met suiker; OrtchiusL. Baugnur van "Valparaiso met Salpeter en ko per der Rhein F. Hogendahl yan Cephaloniamet stukgoederen Maria Key J. yan Coolputvan Rio-Janeiro met koffij en huiden Carl Fricdrich C. J. Wezerow, yan Monte-Video rnet Rurden PegasusJ. Munfeltyan Messina met fruit; Irmo J. Duret, yan Cette met wiju Ospra J. J. Holdt, van Montevideo, met huiden; de twee Gebroeders N. H. Oldendik en Charlotte F. Muys beide van Liverpool met klipzout; Alida C. Sandersfeldvan Cowes met garstBelgique C. Vent, van Rio-Janerro met koffij; Elisa- bethII. W. Oostman, van Bordeaux, met wijn enz. Voor Gent: AugustP. van den Kerkhoven, en Palmira J. Waldonk, beide van Liverpool, met klipzout. Naar zee gezeild. Van Antwerpen: ElsjeH. II. Potjer, naar Petersburg, met machinerie; the Soho J. Cullen naar Londen, met stukgoederen. Van Gent: Brise M. Clinetop avontuur, met ballastCatharina W. Elverts naar Hamburg met suiker. De Catharina D. A. Zijlstra in onze vorige gemeld is uit de haven gekort en zal heden de reis naar Amsterdam voortzetten. Middelburg J. de MUNTER, den 5 Junij 1848. Deurwaarder. Algemeene kennisgeying. j\an het Kantoor van den Gekwalificeerden Collecteur, te Middelburgzijn te bekomen Ileele en Gedeelten van LOTEN in de 205de Loterij in koop voor alle Klassen h f 69 't Lot, alsmede in koop en huur voor de Tweede Klasse waarvan de trekking begint op Dingsdag den 13 Junij 1848 te weten Zaturdag 11. is van de reede van Vlissingen vertrokken Zr. Ms. stoomschip Cerberus, kommandant Hinlopenten einde volgens gewoonte de haringvloot te surveilleren. ]-Jeden verloste voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTER T. Zwemergeliefde Echtgenoote van Ellewoutsduk H. VLEUGELS, den 2 Junij 1848. Lleel- en Froedmeester. Pfeden beviel zeer voorspoedig van eene DOCHTER H. J. Huigers Echtgenoote van Middelburg J. L. MOENS. den 5 Junij 1848. k Eenige kennisgeving. f-Jeden overleed te Domburg onze geliefde Moeder en Behuwd-MoederJACOBA VERSTRAATEWeduwe van LEYN van SLUYS. Brigdamme Uit aller naam den a Junij 1848. J. J. MAAS. In Koop. Heel Lot f 26 00 Half13 00 Vijfde 5 20 Tiende2 60 Twintigste - 1 30 in Huur. Heel Lotf 8 00 Half 4 00 Vijfde 1 60 Tiende,80 Twintigste ,40 Bjj denzelven wordt Generaal CONTRABOEK gehouden. PUBLIEKE VERKOOPING VAN VRUCHTEN TE VELDE. Op Zaturdag den 10 Junij 1848 des voormiddags ten 10 ure, zal men, ten overstaan van een bevoegd Beambte, in het bedijkte gedeelte van de OranjeplaatGemeente AR- NEMUIDEN Eiland Walcheren Provincie Zeeland pu bliek presenteren te verkoopen acht-en-dertig Bunders uit muntend te Velde staand KOOLZAAD aldaar wassende en zulks eerst in Perceelen en daarna in massa. Nadere informatie begeerendeadressere men zich bij den Opzigter aldaar. OPENBARE VERKOOPING VAN KOOLZAAD BIT ANDERE VRUCHTEN TE VELDE. 150 Bunders KOOLZAAD, en ongeveer 20 Bunders ROGGE en WINTER-GERST staande in den nieuwbedijkten Anna-Jacoba-Polder gelegen aan het Zijpe grenzende aan St. Philipsland onder de Ge meente BruinisseProvincie Zeeland. Deze Verkooping zal plaats hebben in' genoemden Polder, op Woensdag den 21 Junij 1848, des morgens ten 9 ure; zullende de Kavels 8 dagen vóór de Veiling gemaakt en aan de Gegadigden aangewezen wordenterwijl nadere inlichtin gen kunnen verkregen worden bij den Rentmeester in voor schreven Polder en ten Kantore van den Notaris voornoemd. M. JJCOROfVICZ Hofleverancier van H. M. de Koningin. De Tandmeester PKILIPPUS DE HAAN, van Amster dam zal eenige dagen alhier te spreken zijn bij de Erven Beun in het Logement de Stad Hulst, N. zijde van den Dam over alles wat zijn vak betreft, bijzonder omtrent het gene zen van Roos, Zinkings, AangezichtspijnScorbutRhu- matische aandoeningen of Catharale ziekten in den Mond. JJij de Gebroeders ABRAHAMSBoekhandelaars te Middelburgwordt met succes gedebiteerd de Achtste Druk op nieuw nagezien en vermeerderd, van het voor Scholen en Huisgezinnen zoo nuttig OPLEIDEND ONDER TT IJ SR O EK JE INHOUDENDE x. De Getallen. 2. De Tafel van Vermenigvuldiging. 3. De Letters der Nederduitsche Taal. 4. De Leesteekens. 5. Van den Tijd. 6. De Windstreken. 7. De Zinnen van den Mensch. 8. Van den Bijbel en het Register van denzelven. 9. De onderscheidene Godsdiensten. 10. De Christen Feesten en Plegtigheden. 11. De Tafel der Nieuwe Nederlandsche Mun ten Maten en Gewigten. 12. De Tafel van sommige Oude Nederlandsche Munten Maten en Gewigten. 13. Aardrijks kundig Overzigt. 14. Eeuige Zedespreuken in Rijm. De prijs is 1 nL cents. Op Dingsdag den 13 Junij zal men NAAR DEN RING laten rijden voor alle Liefhebbers van het Eiland op het Zand bij S. Dodenhuis. Editie van 8| ure. MIDDELBURG den 5 Jpnij. Boor Z. M. is benoemd tot gouverneur van Zuid-IIolland de lieer mr. E. JA- graaf van Bijlandtlaalstelijk referendaris bij 's Ko nings Kabinet. De Prins van Pruissen heeft gisteren reeds de reis naar Berlijn aan genomen; Z. K. H. is ten 2 ure door Arnhem naar Emmerik gereisd. Men verzekertdat de Tweede Kamer der Staten-Generaal tegen woensdag den 14 dezer zal worden bijeengeroepen, tot hervatting van hare werkzaamheden. Effecten-notering te Amsterdam 4 Junij. Werk. Schuld 2! pet. 4i^|. Cert. 3 pet. 48J-. 4 pet, 62|. Handel-maatschappij 4! pet. 117 kontant. TEK DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 2