MIDBELMJRGSCIIE C O U 1 A NI tt N°. 67. Zaturdag W 184! 3 Jtmij. BESTUREN ca ADMINISTRATIEF KIEUWSTIJ DING ElN. SmtscStSiuib. M'j- (ötroot-iavittanjc. JV'atiktrijïL ÜcbcflanbcM. BEKENDMAKING. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke overeenkom stig art. 17 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie en art. ii van het Reglement op de wijze van Eedsaflegging enz.vastgesteld bij Zijner Majesteits be sluit van den 14 September 1838 Staatsblad no. 36,) ge durende de Vacantie van den 1 Julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met'de afdoening van spoed vereischende zaken en van Strafzaken hare gewone teregtzittingen zal houden op de navolgende dagen te weten Zaturdag den 1, Maandag den 3, Zaturdag 15, Maandag 17, Zaturdag 29, Maandag 31 Julij, Zaturdag 12, Maandag 14, Zaturdag „26, en Maandag 28 Augustus, telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure, en dat over zulks de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke za ken 11a de Vacantie zal zijn Dingsdag den 5 September de zes jaars. Middelburg, den 30 Mei 1848. Gezien door ons Procureur- Generaal bij den Hove, ACKERMANS. Op last van den I-Iove De Griffier J. W. de BRUYN. Subst. BEKENDMAKING. De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK te Middelburg, Provincie Zeeland maakt bij deze bekend dat de Kamer welke, overeenkomstig art. 17 en 18 der Wet op de Regter lijke Organisatie, en art 11 tot en met art. 15 van het Re glement No. x. vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 14 September 1838 Staatsblad no. 36), gedurende de Va cantie, aanvangende den eersten Julij en eindigende den laat- sten Augustus aanstaande belast zal ziju met de afdoening van Burgerlijke- en Handelszaken en van Strafzaken hare gewone teregtzittingen zal houden tweemalen ter week te weten Vrijdag den 7 Julij, Zaturdag den 8 Julij. Maandag,, icr Dingsdag 11 Vrijdag „21 Zaturdag 22 Maandag 24 Dingsdag,, 25 Voorts Vrijdag 4 Augustus. Zaturdag 5 Augustus. Maandag,, 7 Dingsdag 8 Vrijdag „18 Zaturdag „19 Maandag,, 21 Dingsdag 22 Maandag,, 28 Dingsdag 29 telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure, met bepaling, dat op Vrijdag en Maandag behandeld zullen wor den de Burgerlijke- en Handelszakenen op Zaturdag en Dingsdag de Strafzaken. Zullende de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke- en Handelszaken na de Vacantiezijn op Woensdag den 6 .September dezes jaars. Middelburg, den 29 Mei 1848. In kennisse van mij Griffier LANTSHEER. VEE-MARKT. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van BIERVLIET, Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbendendat ■de VOORJAARS-VEEMARKT binnen deze Gemeente, dit jaar, zal invallen op Donderdag den 15 dezer, en voorts steeds op den derden Donderdag dier maand. Biervliet, den 1 Junij 1848. Burgemeester en Assessoren voornoemd VAN ALTENA. Ter ordonnantie van dezelve, G. BAERT Dz. AANBESTEDING. KERKVOOGDEN der Hervormde Gemeente te GROEDE zijn voornemens, om op Woensdag den 14 Junij 1848, des voormiddags ten tien urein de Herberg de Witte Leeuw aldaar in het openbaar in een Perceel aan te besteden Het leveren en stellen van elf stuks nieuwe IJzeren KERK RAMEN het opruimen der Oude en maken eener nieuwe CONSISTORIE-KAMER alsmede het Verwen en Witten der KERK van dezelve Gemeente. De Voorwaarden van Aanbesteding alsmede de Teekening, zullen, te rekenen van heden, ter lezing liggen in de Her berg de Witte Leeuw voornoemd; terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Timmerman .7. Kareis, te Groede, door wien daags vóór de aanbestedingdes morgens ten tien ure, de noodige aanwijs in loco zal worden gedaan. Groede, den 31 Mei 1848. Kerkvoogden voornoemd JOH. RISSEEUW. Ter ordonnantie van dezelve J. MAZURE. BERLIJN den 28 mei. Het Pruissische regeringsblad van heden behelst het verslag van het verhandelde in de zittin gen van de Pruissische constituerende vergadering van den 25 26 en 27 dezer. Blijkens hetzelve heeft in die zittingen de verkiezing plaats gehad van den voorzitter, vice-voor- zitter en secretarissen. De houding dezer vergadering is, even als die van het Duitsche parlementgeruststellend voor de vrienden van orde. Het meerendeel der leden is de democratische beginselen toe gedaan, doch zij willen, behoudens eenige uitzonderingen, geene republiekveel minder regeringloosheid. 29 mei. De koning van Pruissen heeft bewilligd in den onmiddelijken aanbouw van kanonneerbooten op de kusten der Oostzee. Er is strenge order gesteld om de charivaris of ke telmuziek die sedert eenigen tijd des nachts, aan sommige regeringsleden en andere personen gebragt werden tegen te gaan, en deswegens zijn bepaalde orders aan den komman- dant der burgerwacht gegeven. Ook de stedelijke regering heeft de bevolking tot rust vermaanden dit alles heeft een goede uitwerking gehad. Te Leipzig heeft ook den 28 een rustverstoring en verre gaande buitensporigheid plaats gehadmen hoorde roepen leve de republiekDe gewapende burgers hebben echter de woeling onderdrukt. FRANKFORT den 28 mei. Gisteren zijn alhier de be raadslagingen begonnen over de vraag, of de besluiten van het parlement invloed zullen hebben op de constitutio nele verordeningen der bijzondere Staten. Pruissen Beijeren en Hanover schijnen nog niet gezind om hunne bijzondere belangen ten eenenmale aan het beginsel van één eenig Duitschland ondergeschikt te laten. Dit heeft echter niet be let dat in de namiddag-zittting van gisteren de groote meer derheid het volgende besluit heeft genomen De Duitsche nationale vergaderingals het uit den wil en de verkiezingen der Duitsche natie ontstane orgaantot vestiging der eenheid en staatkundige vrijheid van Duitsch land verklaart, dat alle bepalingen van afzonderlijke Duit sche staatsregelingen, die niet met het door haar daar te stel len staats-regelingswerk overeenstemmen, slechts naar den maatstaf van dit laatste .voor geldig te houden zullen zijn onverminderd hare verbindingskracht daar binnen." LONDEN den 29 mei. Prinses Sophia zuster des vorigen konings12de kind van George ILI, overleed zaturdag na middag, 71 jaren bereikt hebbende. II. D. was onderhe vig aan eene familiekwaal, die haren zetel voornamelijk in het hoofd had. De prins van Pruissen is naar het vaste land vertrok ken, doch zoude, alvorens zich naar Duitschland te bege ven, den Haag bezoeken. Er zijn hier berigten ontvangen dat het Indische stoom schip Benares van 400 ton op 20 april, bij deszelfs terug keer van Calcutta 4 mijlen beneden Rajmahal is verbrand. Het had 150 passagiers aan boord, waarvan ruim een sotal het leven verloren hebben. De waarde der'vernielde lading wordt op 20,000 p. st. begroot. De hoofd-artikelen der dagbladen zijn of aan Bulwer of aan Mitchell gewijd. Het regtsgeding van den laatste en de afloop der uitvoering van het vonnis worden zeer uit voerig medegedeeld. De bijzonderheden daarvan zijn als volgt Na het uitspreken van schuldig op vrijdag, werd Mit chell wiens bedroefde echtgenoot hem in angst om den hals viel, door eene menigte vrienden, waaronder vele advoka- ten omringd doch werd hij spoedig naar Newgate terug- gebragt. Zaturdag voor het hof verschijnende en gevraagd zijnde of hij iets in te brengen hadwaarom het vonnis uiet zoude gewezen worden, antwoordde de heer Mitchell: Ik heb te zeggen dat ik schuldig bevonden ben door eene voorbedachtelijk gekozen jury door eene jury eens partij digen sheriffsdoor eene jury niet eens zamengesteld volgens de wet in Engeland. Ik ben schuldig bevonden door eene za- mengezochte jury verkregen door behendigheid eene jury niet opgemaakt door eenen sheriffmaar door eenen gochelaar. Na eene wederlegging dezer woorden door den president werd het vonnis voorgelezen bestaande in 14 jaren tran- sportatie, hetwelk de heer Mitchell bedaard aanhoorde, bo venstaande beschuldiging herhalende, er bijvoegende dat hij alles met een gevoel van pligt gedaan had dat het verdere te doen voor het volk overbleef en het slechts de aanvang van den strijd was. Alstoen ontstond er een geweldig rumoer en het hof en de regters verlieten zelfs hunne zitplaatsen tot dat de politie de orde herstelde. In den vroegen morgen van zaturdag nam mevrouw Mitchell met hare kinderen af scheid van den veroordeeldedie voor het eerst bewogen werd bij het aanschouwen zijner betrekkingen. Zijn broe der was den dag te voren afgewezenmet aanzegging zatur dag terug te komen doch men had den heer Mitchell ver voerd voor diens terugkomst. Zaturdag middag is de ge vangene uit Newgate gevoerd onder geleide van genoeg zame kavallerie tot bewaring der orde de omtrek van New gate was eveneens met militaire magt bezet. Zeer weinig menschen waren bij de vervoering tegenwoordig. Het volk liep naar de kaaijen in de rigting waar de stoomboot lag die bestemd was Mitchell op te nemen, doch de ophaalbrug, die daartoe leidde, werd opgehaald en de dragonders sloten alle gemeenschap af. Een paar slagen der roeijers van de boot, die Mitchell overbragt, voerden hem aan boord der stoomboot, die dadelijk de haven verliet en koere zettede naar Cork om vooreerst Spike Island aan te doen. De be stemming van Mitchell is van Diemensland. In Dublin was alles betrekkelijker wijze rustig en de policie had slechts weinige ongeregeldheden te herstellen. In de clubs is on middellijk eene inschrijving voor de beroofde familie van Mitchell gedaan. Eenige derzei ve hadden dadelijk 300 p. st. bijeengebragt. De documenten bevattende de correspondentie tus- schen den Engelschen gezant te Madrid en den hertog van Soto-Majorzijn aan het parlement voorgelegd geworden. Hun getal is twaalf of dertien waarvan de hoofdzakelijke inhoud bestaat in briefwisselingen tusschen lord Palmerston en den heer Bulwer waarbij de laatste zijn gedrag en de drijfveeren daartoe verdedigt, na zulks eerst bij den hertog van Soto-Mayor in eenen brief, aan dien gerigtbeproefd te hebben. De eerste brieven behelzen voornamelijk een ver slag van den staatkundigen toestand van Spanje en de vrees voor uitbarstingen. De gronden waarop de gezant zijne verdediging doet rusten zijn reeds bekend en in het parle ment voorgedragen. Het laatste en gewigtigste document is de missive van den hertog Soto-Mayor waarbij sir Bulwer zijne paspoorten en eene order tot levering van postpaarden ontvangt, met verzoek daarvan zoo mogelijk nog binnen de 48 uren gebruik te maken. Ter verschooning van deze wegzending voert de hertog aandat de persoon des En gelschen gezants niet veilig was re Madrid in geval nieu we onlusten rnogten uitbreken en dat het gouvernement van Hare Katholijke Majesteit geene kans zag, zijn gedrag te verdedigen, nadat zulks niet geschied was door Hare Brit- sche Majesteit. Uw gedrag in de uitvoering van uwe ge- wigtige zendingzegt de hertogis gebrandmerkt door de publieke opinie in Engelanden gelaakt door de Britscke drukpers en het Britsche parlement. De brief eindigt met de betuiging, dat Spanje geene verbreking der vriendschap met Engeland wenscht, en integendeel den hoogsten prijs stelt op het behoud daarvan waartoe volgens het gevoe len van den Spaanschen minister, de genomen maatregel, hoe onaangenaam ook, bijdragen moet; en vleit zich de regering van Spauje dat die van Engeland de regtschapenheid harer bedoelingen erkennen zal zoodra de noodige ophel deringen geschikt om de naauwgezetheid van het hof van' St. James te voldoen zullen gegeven zijn. De Times zegt voorzeker te wetendat de heer Bulwer onschuldig is aan medewerking in het oproeren beschouwt den minister van buitenlandsche zaken als de oorzaak, dat het gouvernement zich in eene onaangename houding bevindt. Lord John Russellzegt de Timesmaakt zich gereed tot verdediging en schijnt niets beter te weten. De Morning Herald werpt daarentegen het grootste gedeelte der schuld op sir Bulwer. PARIJS den 29 mei. Over het algemeen komt er nog weinig licht in de duisternis, waarmede de verwijdering van den heer Emile Thomasdirecteur der nationale werkplaatsen omhuld is. De Moniteur geeft omtrent deze voor alsnog zeer geheimzinnige gebeurtenis de volgende verklaring: „De burger Emile Thomas directeur der nationale werkplaatsen is door het gouvernement met eene zending naar Bordeaux belast en bereids gisteren uit Parijs vertrokken." Een brief van den heer Thomasmet potlood geschreven en aan zijne moeder gerigtverspreidt echter meer licht over de zaak althans over de wijze zijner verwijdering. Daarin beklaagt zich die heerdat men zijne vrijheidzonder gegronde re denen heeft geschonden maar dat hij heeft moeten gehoor zamen omdat hij vóór alleseen goed burger en nimmer een e oorzaak i'an" tweedragt worden wilde. De heer Léon Lalanne is in de plaats van den heer Thomas tot directeur der nationale werkplaatsen benoemd. Gisteren avond had eene ligte opschudding plaats, de wijl men verscheidene zware losbrandingen hoorde. Later bleek echter, dat dit de ontploffingen waren van het vuur werk op de plaats van uitspanning Chat eau-Rouge. Naar men verneemtheeft de nationale vergadering besloten om het wets-ontwerp op den aankoop der spoor wegen te verwerpen. Indien dit het geval waszou naar men zegt, de heer Duel-ereminister van financien aftreden en waarschijnlijk door den»-heer Goudchaux vervangen wor den en zal alsdan misschien ook de heer Garnier Pagès zijn ontslag als lid der uitvoerende commissie nemen. Barbès wordt dagelijks door zijne vrienden waaron der men verscheidene volksvertegenwoordigers opmerktbe zocht. Eene roode afficheop alie muren dezer stad aange plaktnoodigt alle vrouwen uit, welke de republikeinsche beginselen opregt zijn toegedaan om zich aanstaanden dings dag ten tien ure, op het plein Vendóme te vereenigen, ten einde aan den burger Crémieux hare dankbaarheid te gaan betuigen wegens liet voorstel door hem gedaan om de echtscheiding weder in te voeren. MIDDELBURG den 2 junij. De 30ste vergadering der Evangeüsch-Luthersche synode is den 31 mei, door Z. Exc. den tijdelijken minister voor de zaken der Hervormde eere-

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1