ZEETIJDINGEN. ADYERTENTIEN. Koninklijke Nederlandschc Loterij. HOTEL WEIIER - 14 - 7 2 Vijfde 80 Tiende - ,40 Twintigste - 20 De ondergeteekende heeft bij deze de eer zijnen geëerde Begunstigers de ontvangst te berigten van een groot assorti ment diverse HIEÜWE KLEEDINGSTOFFEN, te veel om bij name te meldenwelke voor het Zomer-Saizoen zoo voor Dames als Heeren, eene ruime keuze aanbieden, en waarvan de prijzen zoo min mogelijk zijn bepaald. De MODELLEN van MANTILLES bctic«nj eoue partij Jivoroa SHALS zijn mede ontvangen. De ondergeteekende neemt de vrijheid Heeren Reizigers te berigtendat voortaan bij de aankomst van iederen Spoor trein te ROTTERDAM een geschikt Persoon van zijn Ho tel aldaar zal gevonden worden die de Pleeren Reizigers voor zijn Hotel bestemd onmiddellijk naar hunne bestemming za! vervoeren en tevens voor de Goederen zorg dragen. Zullende deze Persoon door een kenbaar teeken onderschei den zijn. Jongste Tijdingen. Van de Italiaansche grenzen den 24 april meldt men Naar men verneemt zijn te Verona commissarissen met •vredesvoorslagen uit Milaan aangekomen. Radetzky zoude dezelve afgewezen en eene onvoorwaardelijke onderwerping verlangd hebben. Inmiddels heeft hij onverwijld den graaf IValmoden naar Weenen afgezonden om aldaar nieuwe in- structien te vragen. Te Weenen gelooft men vrij algemeen dat de vrede gesloten zal worden." De koning van Sardinië verdedigt zich tegen de be schuldiging van trouwloosheid van de zijde van Oostenrijk tegen hem ingebragtdoor te beweren dat al wat in offi ciële bescheiden is verkondigd als louter diplomatieke pligt- plegingen is moeten worden aangemerkt, vermits de Oes- tenrijksche gezant in Turin sedert lang in vertrouwen onder- rigt was, dat, zoodra de drukpers in Piemont vrij mogt worden verklaard de regering genoodzaakt zou zijn aan de stem der menigte te gehoorzamen. Uit Innsbrück wordt gemeld dat een vrij sterk korps der Piemonteesche troepen bevel heeft ontvangen naar Milaan te marcheren, waar, naar men verzekert, sporen ren gunste eener reactie zijn ontdekt. De handelsstand als ook de boe renstand, die het meest door den tegenwoordigen staat van zaken lijden, beginnen luide te klagen, over het stilstaan van den koophandel en den landbouw. Men verzekert, dat 20 goed uitgeruste stoombooten der Oost. Lloyd slechts op het eskader van generaal Napier wach ten om zich met hetzelve tegen Venetie te vereenigen. Berigten uit Madrid van 22 april melden, dat de pro- cessien welke ter gelegenheid van het Paaschfeest gehou den zijn en bij welke eene overgroote menigte op de been was gekomen zeer rustig zijn afgeloopen. De koningin de koning de koningin-moeder en de hertog van Rianzarès hadden de kerkelijke plegtigheden der vorige week bijgewoond. De hertog en de hertogin van Montpensier werden te Ma drid teruggéwachtalwaar zij zich echter slechts weinige dagen zouden ophouden ten einde hunne reis naar Andalusie voort te zetten. Te Parijs is thans de uitslag der verkiezingen voor de hoofdstad bekend. De heer Lamartine is benoemd met 186,091 stemmen; voorts zijn nog gekozen de heeren Du- pont (de 1'Eure), Garnier Pagès F. Ara goMarrast Crémieux LemaireBéranger GamotBethmontDu- vivierLasteyriePagnerre Vivin Ledru-Rollin Flocon AlhertLouis Blanc Cnussidière Cormenin Cavaignac Corbon Buchez SmidtPeupinBerger Lamennah IVolowski Coquerel, GuinardPardiguir en Bousselle. Uit een en ander blijkt alzoo, dat de gemagtigde partij in deze hoofdstad het veld heeft behouden. De gematigde hoofden der regering hebben verreweg de meerderheid erlangd, boven de vier ultra-republikeinen die daarvan deel uitma ken. Dit schijnt door de bedaarde lieden als een zeer ge- wenschte uitslag te worden aangemerkt. Waren de ultra-repu- blikeinsche bewindsmannen geheel van de nationale vergadering uitgesloten geworden dan zouden zij zich wel denkelijk op eenigerhande wijze schadeloos hebben zoeken te stellen voor de ondervondene teleurstelling het blijkt echter ten klaar ste dat zij de meerderheid der bevolking geenszins op hunne hand hebben. Uit de departementen zijn nog niet alle verkiezingen be kend maar zoo ver men heeft kunnen te weten komen keeren alle kansen tegen de aanhangers van de heeren Le- dru-Rollin en Louis Blancook de heeren Alhert en Flocon ko men weinig in aanmerking, ofschoon men deze niet uitsluit. Zekere heer Carré, kandidaat voor de nationale verga dering voor het departement Seine en Marne heeft aan den president van het voorloopig bestuur met eene memorie een middel aan de hand gegeven om in de nationale vergadering de stemming der 900 leden in eene minuut te doen geschie dendoor middel van balletjes, waarmede zij van hunne plaats door twee buizen voor of tegen hunne stem naar eene algemeene verzamelplaats der ballen zullen kunnen doen heenrollen. De ballen moeten even zwaar zijn en de verzamelplaatsen zijn eene soort van schalen die door het gewigt der ontvangene ballen een wijzer in beweging bren gen en doen aantoonen of de meeste stemmen voor of te gen zijn. De generaal Cavaignacgouverneur-gengraal van Al giers is met spoed naar Parijs terug geroepen. Men wil dat koning Lndewijk Philips en zijn gezin uit Engeland naar Madrid zullen vertrekkenalwaar door de koningin-moeder aan de familie Orleans gastvrijheid zou worden aangeboden. De lucht in Engeland zou voor den ex-koning nadeelig zijn, immers zoo wordt voorgegeven. Volgens het dagblad la Libertéleeft Lodewijk Philips zeer stil en afgezonderd te Claremont en is alles, wat de dagbladen hebben medegedeeld nopens den grooten rijkdom van dien vorst, ten stelligste onwaar. Het schijnt thans te blijken, dat de heer Guizot reeds voor drie jaren met de hertogin de Lieven is gehuwd doch dat hij om staatkun dige redenen dat huwelijk geheim heeft gehouden. Te Rouaan zijn zeer ernstige volksbewegingen ont staan die door de troepen vereenigd met de nationale- garde zijn gestild, echter niet zonder bloedvergieten. Te Rijssel is de president Dubois in zijn ambt her stelden de heer Delecluzecommissaris van het gouver nement, zou reeds zijn teruggeroepen, hetgeen de inwoners van het departement van het noorden een algemeen genoe gen geeft. Het decreet, waarbij het beginsel der onafzetbaarheid der regterlijke magt wordt afgeschaft, heeft in de departementen zeer veel afkeuring verwektzoo ook het op pensioen stel len van 65 divisie- en brigade-generaals. Van de zijde van de Brusselsche bank is een staat in geleverd en door de dagbladen bekend gemaakt, waaruit zou de moeten blijken, dat hare schulden allezins door hare ba ten zouden kunnen worden gedekt. Dit zal waar zijn indien deze baten op hare juiste waarde zijn gesteld, waar aan getwijfeld wordt. Het ontwerp, om de bank nog eene uitgifte van papierten bedrage van 20 millioen te ver gunnen ten einde haar daardoor krachtdadig te ondersteunen wordt in de fabriekplaatsen geenszins goedgekeurd. Men schijnt namelijk overtuigd te zijndat de Brussselsche maatschappij niet zal kunnen staande blijven, zonder eene ondersteuning van wege het rijk van 20 millioen waarvoor papier zou worden gecreërd doch thans met bepalingdat het bestuur dezer bank onder toezigt der regering zal wor den gesteld. Men is te Brussel niet zonder zorg, wegens de gevol- gen van het doodschieten van een Franschen korporaal op de grenzen welk ongeval in Rijsselook door de natinönale garde, hoog schijnt te worden opgenomen.De tijding dat de regter Duboiswelke Biervacq had doen arresteren, door het bewind van Parijs in zijne waardigheid is hersteld, heeft daarentegen een goeden indruk gemaakt. Burgerlijke Stand. Gedurende de afgeloopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als: Geboren 40 kinderen 24 van het mannelijke en 16 van het vrouwelijke geslacht. Gehuwd 14 pareu. Overleden 43 personen 17 van het mannelijke en 26 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 1. ZTERIKZEE den 28 april. Jongst], zondag is op de Zee hondsplaatbij het eiland Schouwen, ontdekt, het Engelsch sloepschip Handy de Jersey, kapt. P. Dreiaud, komende van CardiiF, bestemd naar Hamburgen geladen met ijzer, door zwaren mist aldaar vervallen. De lading is geheel ge borgen, doch het schip zal verloren zijn, zittende reeds eenige voeten in het zand ook het tuig hoopt men bij goed weder, aan wal te brengen. De equipage, uitgeno men de kapitein, die zich nog aan boord bevindt, is aan den wal gebragt door de reddingsschokker der Zuid-Holland- sche redding-maatschappij schipper P. Regoort. VLISSINGEN den 1 mei. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: Graf von HopenradeG. N. Hetlnnd, van Odessamet granen; PendletonW. Curtis, van de Havanuah met suiker; the Transit, J. Main, van Hifllmet stukgoederen; FortunaJ. Vis, van Montevideo met huiden. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Industrie, L. Lieuxnaar Ilavre- de-Grace; die HoffttungJ. Hanseri naar Hamburg; City of Rotterdam, J. Watts, en the SohoJ. Gullen, beide naar Londen, alle met stukgoederen; Gezina BeertaR. J. We ver, naar Hamburg, met koffij. Van Gent: de Vrouw JantinaS. H. Mulder, naar Ham burgmet suiker. E11 DorettaH. J. D. Herolds, van Odessa (laatst van Vlissingen)naar Londen met tar.we. Getrouwd Delft den 26 April 1848. H. P. ABRAHAMS en J. W. OUDRAAT. J-Jeden beviel van eenen ZOONVrouwe C. P. L. BOOGAERTgeboren Baronnesse van IIEECKEREN van BRANDSENBURG. Middelburg den 28 April 1848. Jr[eden overleed tot mijne en harer Betrekkingen diepe droefheid, mijne geliefde Echtgenoote, ADRIANA JUSTINA LAMEYN in den ouderdom van 37 jaren. Middelburg C. J. KOOMAN. den 28 April 1848. Familie Vrienden en Begunstigers gelieven deze voor al gemeene kennisgeving aan te nemen. WU ondergeteekendenCommissarissen der Onderlinge RRANDWAARBORG-MAATSCHLPFIJ onder directie van de Heeren DE JONG Co., gevestigd binnen AM STERDAM, hebben het genoegen aan alle daarbij belang hebbenden te berigtendat heden aan onsin tegenwoordig heid van eenige Correspondenten en Deelgenootendoor ge noemde Heeren is gedaan Rekeningen Verantwoording hunner gehoudene Administratie, over het jaar 1847, en daarbij tevens overgelegd een allezins naauwkeurig overzigt van den gunstigen staat dezer Maatschappijal hetwelk wederom in de meestmogelijke orde en juistheid bevonden zijnde, met onze volkomene goedkeuring is bekrachtigd geworden en daarbij ons op nieuw gebleken dat deze Inrigting het al gemeen vertrouwen hetwelk dezelve sedert zoo vele jaren in steeds klimmende mate genieten mogt, ten volle waardig is. Amsterdam, den 28 April 1848. Jhr. W. H. J. Baron vanWest- REENEN VAN TlELLANDT. Jhr. H. W. Baron van Aylva van Waardenburg en Neerijnen. L. G. A. Graaf van Limburg Stirum. Commissarissen buiten Amsterdam. Ter deelneming in bovengezegde Maatschappijkan men zich bij voortduring vervoegen ten Kantore van den Pro cureur H. REKKER te Middelburgals Correspondent dier iviaatschappij voor de Eilanden Walcheren en Noord- beveland. Mr. M, C. van Hall. Mr. P. J. van Naamen van Scherpenzeel. Commissarissen binnen Amsterdam. j\an het Kantoor van den Gekwalificeerden Collecteur, te Middelburgzijn te bekomen Heele en Gedeelten vai) LOTEN in de 205de Loterij in koop voor alle Klassen k 69 't Lot, alsmede in koop en huur voor de Eerste Klasse waarvan de trekking begint op Maandag den 29 Mei 1848, te weten: I N Heel Lot Half Vijfde Tiende Twintigste Koop. - 1 00 00 80 40 70 in Huur. Heel Lot4 00 Half 2 00 Bij denzelven wordt Generaal CONTRABOEK gehouden. Groote 'Markt, C. No. 6 en 7. Middelburg 1 Mei 1848. P. REKKER. vau ouds •T7 KLEIN SCHIPPERSHUIS. 1 Mei 1848. G. J. WEIMER. VERKOOPING binnen VLISSINGEN, op Vrijdag den 5 Mei 1848, des namiddags ten 3 ure, in het Koffijhuis de Oude Vriendschap Wijk C. No. 62 op de groote Markt, ten overstaan van den Notaris A. van der Swalme van de navolgende HUIZEN staande en gelegen binnen gemelde Stad te weten 1. Een HUIS en ERF in de Onderstraat, Wijk L. No. 45, Kadastraal bekend Sectie D. No. 145. 2. Een HUIS en ERF op de Oostzijde van de Nieuwe Haven, Wijk K. No. 184, Kadastraal bekend Sectie D. No. 195. 3. Een HUIS en ERF, nevens het evengemeldeWijk K. No. 185, Kadastraal bekend Sectie D. No. 194; en 4. Een HUIS en ERF in de Nieuwstraat Wijk H. No. 227 Kadastraal bekend Sectie E. No. 878. Zijnde gemelde Huizen daags vóór de Verkooping voor een ieder te zien eli wel Nommer 2 en 3 op vertoon van een Toegangkaartje, te bekomen ten Kantore van gemelden Notaris. Op den 5 en 6 Mei 1848, telkens des morgens ten tien ure, Openbare Verkooping in de Gemeente NIEUWVLIET op de Hofstede bewoond door de Erfgenamen van wijlen Jozias Lucieervan 11 WERKPAARDENwaaronder drie met Veulen9 MELKKOEIJEN4 twee- en driejarige RUNDERS 5 VARKENS40 HOENDERS en EENDEN 4 Menwagens een Phaëton voorts eene aanzienlijke partij Landbouwers-Gereedschappen en MEUBELEN. De Beestialen en Landbouwers-Gereedschappen zullen op den eersten dag der Verkooping worden geveild. Een BAKKERS-KNECHT benoodigd bij E. J. Brieve. Eene MEID beneden de 18 jaar benoodigd; adres bij den Boekverkooper Houpt. Editie van 8J ure. MIDDELBURG den 1 Mei. Uit Frankfort. üaiKlelsbrieven hier uit Weenen ontvan gen luiden zeer gunstig. Algemeen wordt aldaar gezegd dat En geland zich de zaak van Oostenrijk met nadruk ter harte neemt, en langs onderscheidene wegen zal trachten te bevorderen. Ten-zelfden tijde verneemt men, dat het Oostenrijksche leger, on der bevel van den graaf Nugent belangrijke voortgangen op het Yenetiaanscbe grondgebied maakt. De in Tirol ingevallen Italiaan sche vrijscharen zijn "geheel terug geslagen, met een verlies van bij na 3000 man. liet door eenige dagbladen medegedeelde gerucht dat Saxen een geducht leger op de heen zal brengen bevestigt zich. De stad Stettin ondervindt door de Deensche k,aperijen den eersten gevoelligen slag. Een-en-dertig schepeumeest met kost bare ladingen, als wijn, katoen enz. naar Stettin bestemd, zijn door de Denen genomen wier oorlogschepen reeds weder op de hoogte van Swinemiinde kruissen. De slag, dien de eigenaren de zer schepen daardoor lijden is des te grooterdoordien geen dezer vaartuigen tegen oorlogsgevaar verzekerd was. Men zegt dat reeds een aanzienlijk huis te Stettin ten gevolge van deze verliezen zij ne betalingen geschorst heeft. Uit Zonden. Meest alle dagbladen keuren de laatste depeches van het Engelsch aan het Spaansch kabinet zeer af. Spanje schijnt op de terugroeping van den heer Buliver aan te dringen. The Times zegt in een artikelwaarin hij deze nieuwe daad van lord Palmer- s ton gispt, dat deze staatsman herhaalde malen den vrede der wereld heeft in gevaar gesteld. Uit Parijs. De bank van Frankrijk en de banken van Rouaan Ljon Havre Rijssel Toulouse Orleans en Marseille zijn bij besluit van het voorloopig Bestuur, vereenigd. Effecten-Notering te Amsterdam den 29 april Werk. Schuld 2I pet. 41-J k 43-}eert. 3 pet. 48 k 481 4 pet. dito 63 k 63!; Handel-Maatschappij i22|k 123J. TER DRUKKERIJ VAN 1)E GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 2