MlDMLUiRGSCHE C 0 II R A IV T. N°. 50. Bingsdag 1848» 25 April. NIEUWSTIJDING ETI. Bsitsthltinli. Jfraakri) k. 1, S C HIJF S CIIIE TE N. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene missive van den Heer Garni- zoens-Kommandant dezer Stad, van den 18 dezer, houden de kennisgeving, dat van af den 21 dezer maand en voort durende tot de maand October aanstaande, wekelijks twee malen, en wel des Woensdags en Vrijdags van iedere week, van des voormiddags ten 8 tot des namiddags ten 3 ure door de Infanterie-bezetting alhiertusschen den Galgen polder en het Fort Rammekensnaar den Schijf zal worden geschoten. Brengen het bovenstaande, ter voorkoming van ongeluk ken, bij deze ter kennisse van een iegelijk. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 April 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. PERSONELE BELASTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur, van den 17 April jl. Provinciaal Blad no. 40) Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden x. Dat met het Primitief Beschrijvings-werk voor de Be lasting op het Personeelvastgesteld bij de wetten van den 29 Maart 1833 Staatsblad 110. 4), van den 29 December 1835 {Staatsblad no. 43) en van den 24 April 1843 {Staats blad no. 1595 in deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 8 Mei aanstaande en alzoo de aan de In gezetenen uit te reiken Beschrijvings-Biijetten met den acht sten dag daarnavan wege den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaa' 2. Dat op den voet bij art. 2 der wet van den 29 Maart 1833 {Staatsblad no. 4) vastgesteld, door het Stede lijk Bestuur zijn benoemd, om, in geval eener herziening van het aangegeven bedrag der Huurwaarde of van het aan tal Deuren Vensters en Haardsteden als tegenschatters van de zijde der Belastingschuldigen te dienen de vier navolgen de Personen, als: Jacobus SontusPieter Bernardus Thomas Francella Ary Schijf en Johannes Snel. En zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 April 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT-van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. PA TENTREGT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen ter keunis van de Ingezetenen, dat de Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie bij besluit van den 17 dezer maand Provin ciaal Blad no. 41) beeft goedgevonden te bepalen 1°. Dat met uitzondering van de Pateutpligtigen vermeld onder no. 37 tot 40 van Tabel no. XIV (betreffende de Slijters Tap pers Kroeghouders en Kopijhuishoudersdie niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepen maar aan welker Huizen zoodra mogelijk na den ingang van bet dienstjaaren zonder de gewone beichrijving af te wachten een Declaratoir zal moeten worden be zorgd hetwelk na verloop van drie dagen weder zal worden opge haald betrekkelijk alle overige Patentpligtigen bedoeld in de 15 «erste Tabellen der wat van den 21 Mei 1819 Staatsblad no. 34) waaronder krachtens artikel 12 der wet van den 1G Junij 1832 Staatsblad no. 30) ook zijn begrepen de Paarden-Post meesters a. De aangiften of verklaringen ter verkrijging van Patentzuilen worden uitgegeven van den 8 Mei 1848, tot en met den 15 dier maand. b. Die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn inge zameld op den 26 Meien c. Het Register van gemelde Patentpligtigen zal worden gesloten op den 17 Junij terwijl ofschoon na dien tijd de aanneming van aanvrage van Patent de gewone aigemeeue beschrijving betref fende niet.zal worden geweigerd in alle gevallen de mogelijke gevol gen die uit eene minder tijdige aangifte voortvloeijen altijd voor rekening der nalatige Patentpligtigen zullen blijven. 2". Dat de Patentpligtige Schippers Eigenaars eu Directievoerders van Binnenschepen Schuiten en Vaartuigen vermeld in de 16de Tabel der wet van den 6 April 1823 Staatsblad no. 14) waaronder krachtens het reeds aangehaalde artikel 12 der wet van den 16 Junij 1832, ook zullen begrepen worden diegeDenwelke hestendi» in hunne Vaartuigen wonen en geene huiten-rivieren of wateren bevaren te rekenen van den 8 Mei aanstaande tot den 20 daaraanvolgende zich voor het Patentregt van het dienstjaar 182J zullen behooren aan te geven hij het Bestuur der plaats waar zij zich bevinden onder overlegging van een Anngift-Biljethetwelk daartoe bij de Bestu ren verkrijgbaar is gesteld. Wordende tevens de Patentpligtigen, bedoeld bij den aanvang van het 1ste lid dezer Publicatie onder mededeeling dat de Patenten Tan af Maandag den 15 Mei aanstaande ter hunner beschikking ter Stedelijke Grillie verkrijgbaar zullen zijn overeenkomstig artikel 17 en 18 der wet van den 21 Mei 1819 'en naar luid van artikel 2 dor wet van den 24 April 1843 [Staatsblad uo. 16) opmerkzaam gemaakt dat het Patent niet zal worden afgegeven en het daarbij uitgedruk te bedrijf niet zal mogen worden uitgeoefend dan nadat de helft van hunnen aanslag over elk Dienstjaar zal zijn voldaan, terwijl wijders het Patent voor een volgend jaar niet zal worden afgegeven dan nadat het verschuldigde over het voorafgaande jaar ten"volle zal zijn aan gezuiverd. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden afge kondigd mitsgaders in dezer Stads—Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 21 April 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. COLLECTE F OOR HET FONDS VAN DE GEWAPENDE DIËTIST. De DÏSTRICTS-COMMISSIE van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlanden, alhier gevestigdmet overleg van Heeren Burgemeester en Wethouders den dag waarop de aigemeene jaarlijksche Collecte ten behoeve van Ret Fonds zal plaats liehhen vastgesteld hebbende op JVoensdag den 26 dezer brengen bij deze ter kennis van derzelver mede-Inge zetenen datop uitnoodiging van het Stedelijk Bestuur door Hee ren Wijkmeesters die Collecte aan de Huizen zal worden gedaan des namiddags tusschen twee en vijf ure van gemelden daij. Het Hoofd Bestuur van het tot dat einde bestaande Fonds heeft bij voortduring dringende behoefte aan de ruime bijdragen der In gezetenen ten einde in staat te blijven om op den duur al zijne deelgeregtigden zoo wel die van het Primitive Fonds als die uit den strijd met Belgie te kunnen blijven ondersteunen daar het kapitaal der fondsen door gedurigen verkoop van een gedeelte der- zelve om te voorzien in de te korten op de inkomsten, maar vooral ook in de opofferingen die hetzelve zich heeft moeten getroosten zeer is ingekrompen waardoor het aannemen van deelgeregtigden hoe langer hoe meerder moet worden beperkt. Het geheel te niet gaan van het vermelde kapitaal behoort dan ook door alle gepaste middelen te worden voorgekomen en het is daarom dat deze Commissie hare Medeburgers dringend uitnoodigt om door milde giften in de hierboven aangekondigde Collecte van derzelver belangstelling in de instandhouding van voornoemde Vader landslievende instelling te willen doen blijken. Middelburg den 20 April 1848. De Districts-Commissie voornoemd DE STOPPELAAR President. J. D. M. DE STOPPELAAR, Secretaris. AANBESTEDING van LEVENSMIDDELEN Ten behoeve van bet Garnizoen te Middelburgzal door de kommanderende Officieren van de Detachementen Infante rie en Ka vallede, op Vrijdag den 28 April aanstaande, pu bliek worden aanbesteed de Leverantie van het benoodigd VleeschVetGortTarwemeelZoutPeper en Kaarsen per Nederl. pond; AardappelenGroene- of Blaauwe Erw ten en Bruineboonenper Nederl. mud; Azijnper Nederl. kan, en Turfper 100 stuks, en wel van af den 1 Mei tot ultimo October van dit jaar. De Inschrijving-Billetten zullen, op genoemden datum, verzegeld op het Bureau van den ondergeteekende moeten bezorgd zijnen de voorwaarden van heden af aldaar voor de gegadigden ter lezing liggen. De Garnizoens-Kommandant F. W. HIRSCHMANN ie. Luit. BERLIJN den 18 april. Heden neemt het hof voor 14 dagen den rouw aan over prins Alexander der Nederlanden. Het dagblad der regering bevat eene aanschrijving van het ministerie aan den chef der policie waarbij wordt te kennen gegeven, dat het voornemen bestaat, 0111 den 20 de zer eene petitie tot de verandering van de bestaande kieswet in optogt voor het kasteel te brengeneene demonstratie welke als aangelegd om het bestuur schrik aan te jagen niet kan gedoogd worden. De chef der policie wordt dien tengevolge als kommandant van .de burgergarde, uitgenoo- digd deze demonstratie krachtdadig te beletten. Gisteren morgen te 6 ure deden de gehangenen in het tuchthuis alhier ten getale van omtrent 500 personen zoo mannen als vrouwen, eene poging om met geweld uit het zelve te ontkomen. Het gelukte de burgerwacht slechts met groote moeite de onlusten te bedwingen en de belhamels in hechtenis te nemen. KEULEN den 19 aprilUit Posen wordt van den 15 gemeld dat de generaal v. IVillisen overeenkomsten heeft getroffen met de hoofden der Poolsche opstandelingen, omtrent de ontwapening hunner benden, uiterlijk voor den 18, en met de bepaling, dat inmiddels 4 bataillons en 4 eskadrons Poolsche vrijwilligers zullen worden opgerigt, om voor de orde en veiligheid te waken in afwachting van de reorga nisatie der provincie, bij welke waarschijnlijk een gedeelte als tot Duitschland behoorende zoude worden aangewezen. Volgens een der Duitsche bladen is het bevel over de mobiele Badensclie troepen aan den in Nederlandsche dienst verblijvenden generaal v. Gagern Opgedragen. PARIJS den 20 april. Het bewind heeft eene proclama tie uitgevaardigd waarbijmet erkenning van het bestaan der clubs deze worden aangemaand om aan derzelver waar doel vrije discussie te beantwoorden. Onder de jongste besluiten des bewinds behooren: de heffing van eene regtstreeksche belasting op de hypothecaire schuldvorderingen de toelating van verschoonbare gefaiileer- den tot uitoefening van het kiesregt de afschaffing van de buitengewone dienst des staatsraads; de verleening van kwijt schelding aan gedeserteerde onderofficieren en soldaten ein delijk de schorsing op nieuw van regters. De heeren Méril- hotiLavielle eu Hervéraadsbeeren in het hof van cassatie, zijn namelijk in hunne functien geschorstterwijl het ont slag, dat hun ambtgenoot, de heer Quenaulthad aange boden, is aangenomen. Laatstgenoemde heeft een hevigen brief geschreven over de afschaffing van de onafzetbaarheid der regters. Verscheidene dagbladen vallen dien maatregel ook met kracht aan. Daaronder merkt men op het Journal des Débatsdat zich anders, sedert de omwentelingdoor ligtbegrijpelijke omzigtigheid onderscheidt. Wij weten niet (zegt dat blad), of die benoeming strij- dig is met den repubiikeinschen regeringsvorm. De natio nale vergadering zal dit beslissen. Maar wat zeker Is en wat wij met alle schrijvers kunnen staven wat de geschie denis leert, wat de gansche wereld weet, is, dat d^e onaf zetbaarheid der regters in Frankrijk de verlichtste en regt- schapenste magistratuur heeft doen opkomen welke eenig land aan te wijzen heeft; men benijdde ons onze regterlijke gewoonten. Zij zullen vallen met afzetbare magistratenen wij twijfelen er aan, of zelfs de balie, wier lot altijd zoo naauw aan dat der regters verbonden is geweest, de gevol gen van dezen slag niet zal ondervinden. Op welke wijs de gemeenebestelijke regterlijke magt ingevoerd wordewij wen- schen dat zij die bekwaamheid die vastheid en onafhan kelijkheid zal bezitten, welke zij die ze vervangt beze ten heefc." Men verzekert, dat er ernstige verklaringen tusschen de leden van het voorloopig bestuur op het stadhuis hebben plaats gehad. Het feest der verbroedering tusschen de troepen en het volk alsmede de uitdeeling der vaandels, is heden zon de. stoornis der openbare rust afgeloopen. Reeds ten zeven ure des morgens rukten de nationale garde van den omtrek de barrières der hoofdstad binnen; ten ruim acht ure schaar den de legioenen der nationale garde zich op de aangewe zen punten de mobiele nationale garde stond reeds op hare posten. Rondom den triomfboog de l'Etoile waren amphi- theaters geplaatst voor de autoriteiten en genoodigden de leden van het voorloopig gouvernement hadden zich op het ministerie van oorlog vereenigd. Ten tien ure zag ineti twee onafzienbare kolonnende eene langs de boulevards, de andere langs de kaden van den regter Seine-oever zij bestonden uit de twaalf legioenen der Parijsche nationale gar de uit het kavallerie-legioen en uit de vier legioenen van den omtrekte zatnen 50,000 man sterkvoorts uit de sappeurs-pompiers van Parijs, cie 25 bataillons mobiele na tionale garde de republikeinsche garde te voet en te paard de bataillons werklieden van de nationale werkplaatsen 40,000 man bedragende en ongewapendvoorts waren er keurkompagnien van 13 regementen infanterie, van 7 rege* meuten artillerie eu van 3 regementen kavalierie. Te gelijkertijd plaatsten de leden van het voorloopig gou vernement zich op eene verhevene piaars voor den triomf boog, ter- weerszijden der amphitheaters en versierd met troplieënvaandelsmasten met wimpels enz. Al de sta ven van de legioenen, regementen, bataillons en eskadrons naderden vervolgens den voet der estrade en ontvingen uit handen van de leden van het voorloopig gouvernement de vaandelsonder het gebulder van het geschuthet krijgs- muzijk der korpsen en het gejuich der menigte. Erheerschte veel geestdrift. Deze plegtigheid duurde twee uren waar na de menigte weder begon te defileren dat nog des avonds niet afgeloopen was. Het was een bont gewemel men zag nationale garden, troepen, mobiele garden, werklieden der nationale werkplaatsen, kavalierie van alle wapeusbroeder lijk ondereen gemengd. Er zouden wel 250,000 man bijeen geweest zijn. Onder de kleine zijbogen van den triomf boog waren buffetten voorde menigte, van alles rijkelijk voorzien. Vrij algemeen was de indruk na den afloop zoodat men door deze nieuwe manifestatie de gematigde republiek voor lang gevestigd kan achten. Bij het groote feest der verbroedering is de heer Lamarti- ne met veel geestdrift toegejuicht, maar de heer Ledru- Rollin zeer koel ontvangen. Men zegt, dat deze laatste doof den beruchten Blanqui zou zijn afgevraagd: zijt gij voor of tegeu ons ja of neen waarop de heer Ledru-Rollin een ontwijkend antwoord had gegeven. De heer Lamartiue moet hem gegispt hebben otn dat hij Blanqui niet had doen ge- vangen nemen. Men heefc onder de nationale garde opgemerkt den maar schalk Mo li tor met zijne epauletten en .ridder-orden ais gewoon garde het geweer dragende. Verscheidene militaire overblijfsels van het groote Napoleontische leger vertoonden zich in de uniformen van het keizerrijk onder anderen een oude mameluk. Eene marketentster, die zich met eene roode muts. on- der de nationale garde op de boulevard St. Denis mengde, werd genoodzaakt dat jacobijnsche hoofdtooisel af te leggen, De linietroepen zijn te Parijs weder met welgevallen gezien; men weet nog niet of zij allen in de hoofdstad zul len blijven een groot gedeelte is bij de burgers ingekwar tierd alzoö vele kazernen in de dagen van febrttarij ver woest of door de mobiele nationale garde bezet zijn! Zekere Gambinletterzetter, die vroeger 10 jaren te Brussel woonde, is tot consulair-agent aan den Helder be noemd. In de provinciën duren de ongeregeldheden voort. Est! bataillon mobiele nationale garde is naar Amiens moeten ver trekken 0111 er de rust te herstellen. De stad Bourg is na- genoeg in openbaren opstand. De verkiezingen voor de nationale vergadering naderen thans met snelle schreden en worden vooral na de lanrsCö gebeurtenissen niet zonder bekommering te gemoet gezien»

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1