HIDDELBUB68GHE C 0 I K i T. N°. 48. Donderdag 1848. 20 April. BESTUREN cm AMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. waar s v h u win a. ülc&ciiaubcu BEKEN DMjIKING. De COMMISSIE uit het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND, te zamengesteld ter voldoening van Art. ii der Wet op het Notaris-ambt, van denpjnlij 1842 Staats blad no. 20) tot het afnemen der examina van hen die ver langen mogten zich in staat gesteld te zien 0111 naar het Ambt van Notaris te dingen maakt bij deze aan de belangheb benden bekend, dat zij tot het bedoelde einde zal vaceren op JVoensdag den zeventienden Mei eerstkomende des voor middags te tien ure en volgende dagen (is 't nood) in een der Vertrekken van het Hofgebouw. De Commissie herinnert voorts de Adspiranten aan de voorschriften van Art. 13 der voorschreve Wet, en verlangt overigens, dat zoodanige stukken, welke aan haar moeten worden ingediend tijdig en portvrij zullen worden bezorgd ter Griffie van den Move. Middelburg, den 8 April 1848. De Procureur-Generaal De Commissie voornoemd bij den Hove S. de WIND, Vice-President. ACKERMANS. P. HERKLOTS, Raadsheer. EEEM-dRKT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de belangheb benden dat de Voorjaars PAARDEN- en VEEMARKT naar aanleiding van het besluit van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken van den 7 Maart 1846, iste Afd. 110. 130, zal plaats hebben op den laatsten Don derdag der maand Aprilen alzoo dit jaar op den 27 dier maand. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op het Provinciaal Reglement op de wering van schadelijk Gevogelte, van den 13 October 1820; Gezien de art. 38 4 en 60 3 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie Waarschuwen bij deze de Ingezetenen dat op Maandag den x Mei aanstaande en volgende dagen, van wege het Plaatselijk Bestuur eene Schouwing zal worden gedaan op de wering der nesten van Eksters, Kraaijen Vlaamsche Gaai- jen, Kauwen of Woudduiven welke Schouwing den eersten Zaturdag van elk der maanden Junij Julij en Augustus zal worden herhaald; wordende mitsdien een ieder aangemaand om voor zoo veel hem aangaat, te zorgen dat genoemde nesten zijn geweerd ten einde bij nalatigheid niet te ver vallen in de boeten en straffen daartegen vastgesteld. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 April 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. HENG STEN-KEUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, verwittigen mits deze de belanghebbenden, dat volgens eene door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie bij besluit van den 8 dezer maand Provinciaal Blad no. 35), medegedeelde opgave der Namen en Standplaat sen van de Hengsthouders in de Provincie Zeeland over het jaar 1848, als zoodanig voor het iste District zijn opge geven de navolgende Personen als Jannetje SchoutWed. G. Kodde te Oostkapelle. Paulus Copoolse te Oostkapelle. Joost de Groot, te Koudekerke. Picter Boottete Koudekerke. Leijn Geschiere te Meliskerke. Zacharias Koene te Biggekerke. Jan de Pagter te Aagtekerke. A. Moenste Biggekerke. En dat voor den Hengst van den zesden opgegevenen de Premie is toegekend. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 April 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. SCJfJJESCHJE TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene missive van den Heer Garni- zoens-Kommandant dezer Stad, van den 18 dezer, houden de kennisgeving, dat van af den 21 dezer maand en voort durende tot de maand Oc'ober aanstaande, wekelijks twee malen, en wel des Woensdags en Vrijdags van iedere week, van des voormiddags ten 8 tot des namiddags ten 3 ure door de Infanterie-bezecting alhier, tusschen den Galgen polder en het Fort Rammekensnaar den Schijf zal worden geschoten. Brengen het bovenstaande, ter voorkoming van ongeluk ken bij deze ter kennisse van een iegelijk. Gedaan ten Raadhuize der Srad Middelburg, den 18 April'1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Ilun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. MIDDELBURG den 19 april. De Staats-courant van gisteren behelst het programma voor de begrafenis van wij len Z. K. II. Prins Alexanderdie op vrijdag den 21 de zer te Delft zal plaats hebben. Het lijk is met het stoomschip Phoenix, maandag den 17 dezer, te Hellevoetsluis aangekomen0111 van daar naar Rot terdam te vertrekken van waar de begrafenis regtstreeks op Delft zal plaats hebben. Uit Rotterdam den 17 dezer wordt gemeld: Heden avond, omstreeks 7 ure, kondigde, na het hij - schen der rouwvlag van den grootekerks-torenhet lossen van minuutschoten aan 's Rijks werf, de nadering van Zr. Ms. stoomschip Phoenix voor deze .stad aanwelk schip de stof felijke overblijfselen van den beminden Koningszoon, van het eiland Maderaherwaarts heeft overgevoerd. Zijne Exc. de minister van marine was ten 5 ure uit de residentie op 's Rijks werf aangekomen, om aldaar, met den heer direc teur der marine Ver-Huellen verdere autoriteiten het ar- rivement af te wachten. Het stoomschip arriveerde, ouder het voortdurend lossen van het geschut, aan de haven der werf, waar de ontscheping plaats moest hebben. De bene denzaal van het gebouw der marine was reeds sedert ceni- gen tijd, tot ontvangst van het vorstelijk lijk, in eene sta tige rouwzaal herschapen." Op de burgerlijke begraafplaats te Rotterdam heeft den 17 dezer de treurige teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den wel ed. zeer gel. heer N. Ik van Charante doctor in de wijsbegeerteheel- en verlos kunde lector in de kruidkundeleer der geneesmiddelen en dierkundebij de Clinische schoolden 11 dezerdoor eene kwaadaardige typhus, aan zijne hem liefhebbende be trekkingen, de maatschappij en de wetenschappen, op 273a- rigen leeftijd ontrukt. De in de residentie geopende tentoonstelling van de maatschappij tot bevordering van den tuinbouw wordt door een groot aantal personen bezocht. Allen waren in de hoog ste mate tevreden over de keurige verzameling van bloemen en plantendie hier vereenigd waren en over het prach tige aanzien der zaal. Den 17 hebben HH. KK. HM. de Prinses van Oranje, Prins HendrikPrins en Prinses Fre- derik de tentoonstelling met hunne tegenwoordigheid vereerd. Het provinciaal geregtshof in Zuid-Holland heeft den 15 dezer in hooger beroep behandeld de zaak van den uit gever van het weekblad de Burger. Het vonnis der arron- dissements-regtbank te '5 Hagewaarbij hij is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, 1000 boete enz. wegens het artikel over de aftreding van den minister var. Hall, is in allen deele bevestigd. De heer A. van Bevervoorde redacteur en uitgever van den Courrier Batave Asmodéeen van den Burger heeft aangekondigd, dat hij zal ophouden voor het publiek te schrijven. Hij is tot dat besluit gekomen door de teleur stelling en tegenwerking, welke hij zegt te hebben onder vonden van de leden des tegenwoordigen bewïnds tot wier verheffing hij meent het zijne te hebben bijgedragen. Ook het sedert een half jaar verschijnende weekblad de Waarnemer heeft opgehouden te bestaan. De Londensche tijdingen behelzen het volgende Den 14 dezer heeft het lagerhuis de behandeling der bevei- ligings-wet weder voortgezet. De heer J. O'Connell behoor de in de eerste plaats tot degenen welke zich daartegen ver zetten. De beraadslagingen over sommige artikelen duurden verscheiden uren achtereen. Vóór het scheiden der verga dering waren zij echter allen aangenomen. Het aankoopen van pieken, hooivorken en vuurwape nen blijft in de verschillende Iersche graafschappen toene men ook worden de banken daar als het ware bestormd door degenen die hunne gelden komen opvragen, waardoor sommige dier inrigtingen in groote verlegenheid gebragt zijn. I11 de graafschappen Mayo Galway en Limerick neemt de armoede weder sterk toe zoodat niet alleen een aantal ïr.enschen door uit gebrek ontstane ziekten is gestorven maar sommigen van honger letterlijk omgekomen zijn. De chartistische conventie heeft den 15 dezer een adres aan de koningin aangenomenwaarbij zij verzocht wordt hare tegenwoordige ministers weg te zenden het parlement te ontbinden en zoodanige raadslieden te kiezen welke het volks-charter tot een kabinets-maatregel maken. In dit adres zou tevens te kennen gegeven worden dat dit. de laatste vreedzame stap is dien de chartisten doen zullen. I11 eene redenering over de gebeurtenissen in Sleeswijk en Holstein verklaart het bekende dagblad the Times zich op eene scherpe wijze tegen het onwettige geweldhetwelk thans van den kant van Duitscbland ten aanzien van de De nen gepleegd wordt. Het geeft tevens de hoop en verwach ting te kennen, dat deze laatsten bij magte zullen zijn, om zich met goed gevolg tegen de overweldigers en opstandelin gen te weer te stellen ten minste tot zoo lang de Duitsche revolutionairendoor andere gebeurtenissen gedrongente weten door gevaren van den kant van Frankrijk en van Rus land zich genoopt zullen zien om met Denemarken eene billijke schikking aan te gaan. Men leest uit Parijs 15 april: Van dag tot dag wordt de stelling der provisionele rege ring hagchelijker. De algemeene verkiezingen zijn op han den en meer en meer doen zich teekenen van verdeeldheid op welke de schromelijkste gevolgen na zich zouden kun nen slepen. De dagbladen zijn allen opgevuld met verkla ringen voor en tegen den heer Blanquidie zich beklaagt dat de regering hem thans op allerlei wijzen vervolgt11a vergeefs beproefd te hebben zich met hem te verstaan. Sommi gen voorzien dat de misnoegde republikeinen wier getal met den dag toeneemt, zich rondom den heer Blanqui zullen scharen en dat de regering, om zich tegen die partij te verdedigen alsdan de zijde van de vrienden van orde zal moeten kiezen hetwelk echter niet dan met opoffering van verscheiden harer vroegere stellingen zoo als de organisatie van den arbeid enz., zal kunnen geschieden. Terwijl de wolken zich dus boven deze hoofdstad zamen- pakken is het onweer in de departementen reeds losgebar sten. De handelingen der uit Parijs gezonden commissarissen verwekken op de meeste plaatsen hevige verontwaardiging en geven aanleiding tot gewelddadige tegenkanting zoodat reeds meer dan een commissaris de wijk heeft moeten nemen. Op sommige plaatsen verklaart de nationale garde zich voor de commissarissen, op andere tegen hen, en in het laatste ge val baat alle verdere tegenkanting van hunne zijde niets meer. De rol van Louis Blanc in het Luxembourg met de arbeiders is geëindigdhet niet uitvoerbaar stelsel van gelijk loon voor allen is van zelve in duigen gestort, en men verzet zich algemeen tegen dat socialistisch denkbeeld. Berigten van den ió april luiden aldus: Van des morgens af is het in Parijs alles behalve rustig. Er hebben denionstratien van eenige duizenden werklieden plaats gehad, die uit hun midden officieren voor den staf der nationale garde hadden gekozenwelke zich uit de champs-élysées naar het stadhuis begaveri en die zich meest allen tegen den beruchten Blanqui en het communisraus verklaarden. Van de andere zijde hebben er ook onrustwekkende han delingen plaats. Er loopen verwarde geruchtende natio nale garde is in groot getal onder de wapens. Er moeten des nachts onlusten in de kazernen uitgebroken zijn de mobiele nationale garde is geconsigneerd." Postscriptum3 uren. Er wordt overal appel geslagen 0111 sterke piketten in de wapens te brengen en op onder scheidene pnnteii te plaatsen ten einde wederstand te bie den aan de club Blanqui waarin gisteren avond niet min der zou besloten zijn dan de ter dood veroordeeling der leden van het provisioneel bestuur, als verraders van het vaderland. Deze orde tot appel van den staf der nationale garde brengt weder veel vrees voor nieuwe beweging voort. 4 uren. - Er komen nog zes bataillons mobiele nationale gardes van de champs-élysées aan. Men denkt dat de proef is doorgestaan, en dat de nationale vergadering niets voor deszelfs veiligheid te Parijs te vreezen heeft. Er wordt ge sproken om zes regementen terug te roepen en dat Louis Blanc zijn ontslag zal nemen. Volgens het Pieniontésche dagblad hebben de troepen van den koning van Sardinië, bij de brug van Goïto eene overwinning op de Oostenrijkers behaald. De Duitsche be rigten echter verzekeren dat dit gevec.it echter niet veel te beduiden heeft gehad. Uit Madrid zijn tijdingen tot den 10 dezer ontvangen. Men vreesde voor eene herhaling der ongeregeldheden van den 26 II.; meer dan 100 personen heeft men de hoofdstad reeds doen verlaten. Dewijl de hertogin de Montpensier die thans met haar gemaal te Madrid is, ligt ongesteld was vertoefde zij thans op het paleis. De toenemende wanorde en regeringloosheidin ver schillende oorden van Duitschlandmet de daaruit vóort- vloeijende verwoestingen verwekken steeds bij de bedaarde staatkundigen eene klimmende bekommering. Men acht het gelukkig, dat de permanente commissie bijeen is gebleven; dat zij zich met de bondsvergadering verstaat, en als het ware, als eene provisionele regering voor geheel Duitschland, optreedt. De.bezending dezer commissie, welke zich naar Kassei had begeven is van daar terug. Het gezag van den keurvorst, heeft ten gevolge van het gebeurde, niet gewon nen maar men schijnt alsnog voor geene terugwerking be ducht. Den 13 dezer is eene bezending naar den Beneden- Rijn vertrokken alwaar de schippers met alle geweld de stoomvaart willen beletten. Te gelijker tijd is eene bezen ding naar Berlijn vertrokken 0111 de Pruissische regering te bewegen de noodige bevelen te geven om de Denen uit Sleeswijk te drijven en hen de door hen weggevoerde gijze laars te ontnemen; en ook om, ten aanzien van den wa ren stand van zaken in Posen nnauwkeurige berigten in te

Middelburgsche Courant | 1848 | | pagina 1