IDDEIBÜRGSC COURAIV iséT^m ]V°. 96. Donderdag 12 Auguslus. BESTUREN cü ADMINISTRATIEN. NIEIJWSTIJDINGEIN. «Dttitschlattb. HERlIfJSERING. ITEBERL. HANBEL-MJiJTSCHAPPIJ. (övooJ-örittanjc. jffanferijk. fleberlanbcn. I II I iHl De'abonnemcnts-'prijs dczer Courant is f 2,15 voor- drie maanden, en franco per Post 3. J)c abonnementen worden voor nie minder dan drie maanden genomen en de betaling qeschiedt comptantof bij he einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure, tndicn men dezelve in het eerst uit te geven nommer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel, met uitzondering van Hnwt- lijks-. Geboorte- en üoodbekendmaUngen waarvan de prijs is: van één tot zes regels f 1 ,50 en voor iederen regel daarboven 22 cetits. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijnalzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. De belanghebbende zij wel indachrig, dat de MUÏTT- BILJETTEJl van Twintig Gulden die alsnog ten Kantore van Heeren Ontvangers in betaling blijven aangenomen niet Zanger dan tot den laaisten dezer maand zullen mogen over- i^ebragt worden en met i September aanstaande van geene waarde meer zijn. De DIRECTIE maakt bekend, dat de JfAJAARS-KOF- l<'JJ-yEI.LI]\GEJf der Maatschappij van 1847, zullen ge houden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te ROTTERDAMop Maandag den 30 Augustus 1847, 225,077 Balen Java KOFFIJ liggende aldaar. Te .AMSTERDAM, op Donderdag den 2 September 1847 310,192 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. i,5Ó8 Sumatra KOFFIJ, ligg. aldaar. ^7,977 Java KOFFIJ, ligg. te Dordrecht. Te MIDDELBURG, op PFoensdag den 8 September 1847, 44,791 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. De Directie geeft de verzekering dat zij, vóór bare ge wone Voorjaars-Veilingen van 1848, geene andere Koffij dan de voormelde partijen zal aan de Markt brengen. De Monsters zullen op Dingsdag den 10 Augustus eerstk. verkrijgbaar zijn terwijl de Notitien met de Veil-conditien in tijds zullen worden uitgegeven. De Directie maakt bij deze gelegenheid tevens bekend dat zij in dit jaar geene NotenmuscaatFoelie en Nagelen in Veiling zal brengen, maar dat die Veiling is uitgesteld tot het aanstaande voorjaar, als wanneer de te veilen hoe veelheden nader zullen worden bekend gemaakt. Amsterdam, den 29 Julij 1847. VAN DER OUDERMEULEN, President. T. SCHUURMAN, Directeur fung. Secr. FRANKFORT den 7 augustus. Men meldt uit Rome, van den 28 julijdat daar bij voortduring arrestatien plaats hadden, en dat het onderzoek nopens de ontdekte zamenzwe- ring onafgebroken werd voortgezet. De Paus had openbare dankgebeden te Rome verordend omdat men voor een bur geroorlog was bewaard gebleven. Men schrijft uit Bern, vanden 4 dezer, dat daar eene ariscocratisch-behoudende partij ontdekt is welke in naau- we betrekking tot de hoofden van het afzonderlijk verbond en de gezanten der vreemde mogendheden zou staan. In een berigt uit IFeencn van den 2 dezer, wordt verzekerd, dat 12 bataillons zullen oprukken ter versterking van de Oostenrijksche troepen aan de Zwitsersche en Ita- iiaansche grenzen. Het schip Amsterdam en l-Veenenkapitein Ge/g'^ris, op deszelfs terugreis van Weenen naar Amsterdamden 6 dezer te VVur/.burg aangekomen. LONDEN den 7 augustus. Vermoedelijk vangen de ko- iiingin en haar gemaal den togt naar Schotland aanstaanden donderdag aan en zullen dan ook Wallis en het eiland Man bezoeken. Gelijk verwacht wasis de meerderheid der verkie zingen voor de graafschappen ten voordeele der behoudende partij uitgevallenzoo dat de parlementaire meerderheid op welke het kabinet zou kunnen rekenen weder aanmerkelijk is afgenomen. Voor de graafschappen zijn tot hiertoe 62 voorstanders der handel-bescherraing 15 liberalen en 15 zoogenaamde Peelisten benoemd. Voor de eerstemaal heeft een pleiziertogt langs de spoorwegen, direct van Edinburg en Glasgow naar Londen dezer dagen plaats gehad. Ruim zeshonderd personen maak ten van deze gelegenheid gebruikom hunne vrienden in de E.ngelsche hoofdstad te bezoeken. De ter aarde bestelling van D. O'ConnelTs stoffelijk overschot heeft eergisteren, op het kerkhof van Grossnevin buiten Dublin plaats gehad. Welligt werd nooit eene be grafenis, in Ierland althans, door een zoo groot aantal men- ichen bijgewoond. Men berekent dat dergenen die het lijk tot aan het graf volgden op ruim vijftig duizend personen en zeker was dat van hen die uit de vensters en van de daken den lijkstoet aanschouwden tweemalen zoo groot. Be halve de leden der familiebehoorden de leden der plaatse lijke regering en der geestelijkheid tot hen welke het lijk onmiddellijk volgden. Den vorigen dag had de eerw. dr. Mi/eyin de kapel in Marlboroughstraa:eene lijkrede uit gesproken en was daarbij zoo sterk aangedaan dat hij zijne tranen niet wederhouden kon en die ook aan velen zijner toehoorders afperste. Alles schijnt rustig te zijn afgeloopen. De uit Mexico ontvange»; berigten tot 29 junij zeg gen dat het aarzelen der NoorS-ümerikanen om van Puebla verder te trekken de Mexicanen in staat heeft gesteld tot het verzamelen van een leger van zestien duizend man ter verdediging der hoofdstad. Eene gedwongene geldhefiing van een millioen dollars, van welke ook de vreemdelingen niet verschoond bleven, was uitgeschreven. De generaal Scott zou weldra tegen de hoofdstad optrekken en denkelijk op drie mijlen afstands van daar een beslissende slag geleverd worden. Werd die door de Mexicanen verloren, dan zou den zij welligt in onderhandelingen treden, maar tot hiertoe waren zij daartoe ongezind. Zelfs bevestigt het zich dat Santa Anna tot dictator is uitgeroepen, onder voorwaarde dat hij ge^i vrede sluiten zalen de priesters strooiden rij kelijk geld uit, om den oorlog te helpen aanmoedigen. Te Vera-Cruz waren» vele zieken, vooral onder de Amerikaan- sche soldaten. Sommigen zeiden dat hun generaal Scott zelf door krankheid was aangetast. De handel kwijnde, zoowel te Mexico als te Vera-Cruz ten gevolge der krijg- verrigtingen en zou weldra geheel stil staan. PARIJS den 7 augustus. De minister Plébert heeft, ge lijk reeds is medegedeeldin de zitting van de kamer der pairs van donderdag II. aangetoond dat de heer Pf-^arnery welke de ministers SoultMoline de St. Ton en den gene raal de la Rue heef: beschuldigd geen geloof verdiende. Hij heeft daarbij beweerd dat de heer IVarnery steeds was bekend geweest, als een man die er zijn werk en als het ware zijne kostwinning van maakte om hooge ambtenaren bij het algemeen in verdenking te brengen, en verkondigd, dat reeds in het jaar 1841 de genoemde persoon, als schul dig aan laster, geregtelijk is vervolgd, terwijl hij aan het hoofd van een destijds te Lyon uitkomend dagblad stond. De minister heeft voorts beweerd dat de concessie tot het bewerken der mijnen in Algeria op eene regelmatige wijze aan de compagnieschap Talabot is toegewezen dat echter eene tweede compagnieschap, onder het voorzitterschap van den hertog van Bassano pogingen heeft aangewend om in het bezit dier concessie te worden gesteld doch, daar de door haar gestelde voorwaarden minder voordeelig voor den Staat waren hebben de bewindslieden die compagnieschap afgewe zen. Deze tweede compagnieschap heeft echter geene gele genheid verzuimdom bij het algemeen het denkbeeld te doen ontstaan dat in dezen omkooping heeft plaats gehad. De heer Hébert heeft ten slotte gezegd, dat de genoemde IVarnery meermalen ten onregte heeft voorgegevenin het bezit van titels en waardigheden te zijnen dat het bij on derzoek blijken zou, dat die persoon, zich noemende gede legeerde uit Bone door de compagnieschap Bassano werd bezoldigd om den bewindslieden bezwaren in den weg te leggen. De pairs hebben, na den heer Hébert te hebben gehoordbeslotenover te gaan tot de orde van den dag. De heer Dubouchage welke den brief van den heer IVar- nery heeft voorgelezen, heeft echter geen genoegen genomen met dat besluit. Hij heeft verklaard, dat de heer ff^arnery hem persoonlijk onbekend was, en dat hij naar dien persoon onder zoek zou doen. - In de zitting van vrijdag heeft daarop de heer Dubouchage die bekend staat als een der krachtig ste voorstanders van de partij der legitimisten in de kamer den minister toegevoegddat deze zich ten aanzien van den )^eerPFarnery had bedrogen, daar die heer een aantal beschei den bezat, waaruit bleek, dat hij gevolmagtigde was van onderscheidene te Bone woonachtige aanzienlijke ingezetenen. De heer Dubouchage heeft begeerddat bij een met redenen omkleed besluit zou worden gelastdat die bescheiden ter inzage der pairs zouden worden gelegd op het bureau der ka mer. De meerderheid heeft echter daarmede geenszins inge stemd en het voorstel van den heer Dubouchage afgewezen. Men begint meer en meer de aandacht te vestigen op het Frsnsche eskader't welk thans onder bevelen van den prins van Joinville in de Middellandsche zee kruist. Vol gens de laatste berigten, was dit eskader voor Napels ten anker. In Toulon waren lieden, die het er voor hielden, dat die schepen zich voor Ancona moesten vertoonen. De verschij ning der Fransche scheepsmagt in die wateren zou na het bezetten van Ferrara door de Oostenrijksche troepen, gewis- selijk niet zonder beteekenis zijn. Het ontbreekt niet aan geruchten omtrent den stand der zaken in Italië. De kardinaal Lambruschini zou naar Rome opontboden zijn. Het protest van den secretaris van Staat, kardinaal Ferrettizou zijn voorgelezen aan de ge zamenlijke leden van het corps diplomatique met uitzonde ring van de Oostenrijksche en Napelsche gezanten welke niet uitgenoodigd waren geworden om ter vergadering te ver schijnen. De aanwezige diplomaten hadden het protest vol komen goedgekeurd. Iets zekers ten dezen aanzien is in- tusschen nie: bekend. Het te Livorno uitkomende dagblad berigt alsnu dat al wat betreffende eeuen aanslag op het leven van den Paus is m.edegedeeldlouter verzinsels zijn. Te Lyon is eene jonge en zeer schoone paardenrijde- res behoorende tot de cirque van de heeren Lalanne bij de repetitie der rijtoeren van het paard gevallen en onder eenige paarden, die in vollen galop waren, geraakt. Men dacht in het eerst dat zij slechts kneuzingen had bekomen maar haar toestand verergerde zoodanig, dat zij onder hevig lijdenden I dezer is bezweken. •sGRAVENHAGE den 9 augustus. Tweede Hamer der §taten-GcneraaI, Zitting van den 7 augustus. In deze zitting is na eene korte beraadslaging het wets ontwerp tot vaststelling der begrooting voor de lands druk kerij over 1848 en 1849 met algemeene stemmen aangeno men. Daarna heeft de beraadslaging plaats gehad over het gewijzigd wets ontwerp tot vaststelling van den 4den titel van het iste boek van het strafwetboek welk ontwerp met 44 tegen 5 stemmen is aangenomen. Tegen hebben gestemd de heeren Luzacde Kempenaer van Leeuwen van Goltstein en Duymaer van Twist. Vervolgens is het wets-ontwerp tot verhoogiag van hoofd stuk 8 der staatsbegrooting voor 1847, zonder beraadslaging met algemeene stemmen aangenomen. Bij monde van den heer Luzac heeft de huishoudelijke commissie verslag uitgebi-agt omtrent een in hare handen ge steld adres van jhr. mr. de Bosch Kemper betrekkelijk het openbaar maken van aan de Kamer ingediende wets-ontwer- pen en der daarover gewisselde stukken. Voorts is door de commissie, benoemd tot onderzoek der aan de Kamer ingediende rekeningen van de maatschappij van weldadigheid, daaromtrent bij monde van den heer Nap verslag uitgebragten heeft ook de commissie voor de ver zoekschriften omtrent een aantal aan de Kamer ingediende adressen verslag gedaan. Ten laatste is de beraadslaging over de wets-ontwerpen betrekkelijk het stem- en kiesregt vastgesteld op maandag aanstaande. Aan de Kamer is hulde gedaan van het IVde deel der Gedenkwaardigheden uit de geschiedenis van Gelderland uit onuitgegeven oorkonden te zaraengesteld. Plaatsing in de boekerij. Zitting van den 9 augustus. In deze zitting is het eerste der wets-ontwerpen ter uitvoering van art. 6 der grondwet in beraadslaging ge- bragt. Daarover hebben achtereenvolgens de heeren Neder- burghTeltingAnemaetde Jong van Beek en Donkvan Goltstein, Storm, van Dam van Isselt ter bestrijding, en Faber van Riemsdijk ter verdediging het woord gevoerd. Nadat Z. Exc. de minister het wets-ontwerp uitvoerig had toegelicht, en de heeren van TIaersolte, Fcrwey Mejan Duymaer van Twist en van Nagell nog het woord hadden gevoerd, is het wets-ontwerp me: 31 tegen 27 stemmen verworpen. Daarna is namens Z. M. den Koning aan de vergadering kennis gegeven dat de acht overige ontwerpen ter uitvoe ring van art. 6 der grondwet worden ingetrokken. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft de vorige week onderscheidene zittingen gehouden. Men verneemt, dat de gewone zitting der Staten-Gene- raal 1B4647 deze week, door Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken, op last des Konings, zal worden ge sloten. Z. M. de Koning is gisteren met een bijzondereu spoor trein uit deze residentie vertrokken zich naar Soestdijk begevende. Men verzekert, dat Z. M. tegen de helft dezer maand de residentie verlaten en gedurende eenigen tijd tot het doen eener reis afwezig blijven zal. Z. K. H. Prins Hendrik heeft sedert cenij^e dagen hoogstdeszelfs nieuw hotel in het Voorhout betrokken. Den 29 julij is Z. K. H. Prins Frederik der Neder landen van Kamentz te Muskau aangekomen. Z. K. H. wordt in deze residentie terug verwacht. Uit Berlijn wordt geschreven, d^t sinds de maand mei, H. K. H. Mevrouw de Prinses Albert van Pruisseii door haren gevolmagtigde, den majoor vou fValdnude bak kerij voor de armen te Kamentz met koren tot den billijk- sten prijs heeft doen voorzien, en bovendien aan deze wel dadige inrigting eene ondersteuning in geld van 1000 thalers doen toekomen. Bij de wekelijksche bedeeling van 25 graris- brooden liet II. K. H. aan de commissie tot. uitdeeiing tel kens 19 stuks toevoegen. Bij besluit van den 2 dezer, heeft Z. I\I. de onteige ning bevolen van een groot aantal perceelen gelegen in de provincie Utrecht en Zuid-Holland, ten behoeve van deNe- derlandsche Rijnspoorweg-maatschappijen zulks voor het aanleggen van den zijtak van den ijzeren spoorweg van Ara-

Middelburgsche Courant | 1847 | | pagina 1