MIDDËLBURG8CHE C O U R A IV T, N°. 86. Dingsdag 1847. 20 Julij. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. MEUWSTIJDINGEN. -^^?^;^- ilcbcvlaubcn. AANBESTEDING. ITfDIJKIJiG TAK SCHORREÏf. Op Maandag den 26 Julij 1847, des middags, in het Logement hij Steenkamp, te NEUZEN, zullen Eigenaren van de Schorren van Othenegelegen tegen de Wester-Schel- de beoosten Neuzen tusschen de Serlippens- en Rlargare- :ha-polderstrachten aan te besteden Het leggen aldaar van eenen kapitalen ZEEDIJKter lengte van ongeveer 1325 Ellen, benevens het bouwen van een' Steenen SUATIE-HEUL en verder bijbehoo- rende werkzaamheden met levering van alle de daar toe benoodigde materialen. Alles overeenkomstig bet bestek en de voorwaarden daar van ter lezing leggende, behalve in genoemd Logement, bij de Heeren j. van Hoffte Neuzen als medeeigenaar .7. .7. Ferckente Zaamslag qq.als Rentmeester, en I\I. J. Bosdijk, te Middelburg, INIeet-en Waterbouwkundige door wien twee dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwij zing in loco zal worden gedaan. NEDERL. HA]\ BEL-MAAT SCHAP PIJ. De DIRECTIE, het voornemen hebbende om bij hare eerst. Tolgende TI^-YEILI^G wederom gelegenheid te geven tot het koopen der gansche partij in één bod, zal die Vei ling houden te Amsterdam, alwaar mitsdien op Dingsdag den 27 Julij 1847, zullen geveild worden 70,273 Blokken Ba>-ca TIN, liggende te Amüerdam; perdocs van Alewijn en in plaats van den heer mr. H. A. van Bleisvijkdie verzocht had niet meer her kozen te worden de heer mr. H. ,7. Snii: voorts zijn herkozen de heeren mr. J. J. Uytwerf Sterling mr. J. S. van Namen en H. van Beeck van Vollenhoven. Voor Zeeland: herkozen de heer mr. A. J. F. Egter. Utrechtherkozen de heer mr. N, P. J. Kien. Friesland: herkozen de heer mr. N. van Heioma en mr. S. baron van Heemstra. Overijssel: herkozen de heer J. C. baron van Haer- solte van Haerst. Groningen ter vervanging van den heer mr. .7. H. Moddermanbenoemd tot lid van den Hoogeii Raad, de heer mr, B. IVichers.. Drenthe herkozen de heer mr. G. Kniphorst. het Hertogdom Limburgherkozen de heer mr. C. M. H. baron IVeich van f-Fenne. Dito DITO Rotterdam 49,682 en alzoo te zamen 119,955 Blokken. De Directie geeft de verzekering, dat wanneer de geheele aangeslagene hoeveelheid zal worden verkochtzij alsdan vóór I Julij 1848 geen ander Tin zal aan de Markt bren gen en dat tot op dat tijdstipgeene Gouvernements- Veiüngen vr.n Tin in Neërlands-I;:die zullen worden ge houden. Aan den Kooper of de Koopers der geheele partij zal een tijd van zes maanden tot de ontvangst worden gegeven on der bepaling evenwel, dat van hetgeen later dan a'r/e maan den na de Veiling wordt ontvangen en betaald niet zal pCt. jortuig voor worden afgetrokken de anders gewon; kontant. Wanneer geen bod voor de geheele partij mogt worden gedaan of kunnen in aanmerking komen alsdan zal de Vei ling worden voortgezet in Kavels van ongeveer 1000 Blok ken en in dat geval drie maanden tot de ontvangst wor den toegestaan. De Notitien met de Veilconditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 16 i\Iei 184-. VAN DER OUDERINIEULEN, President. T. SCHUURMAN, Directeurfung. Secr. MIDDELBURG den 19 julij. Het comitté der Spaan- sche fondshouders te Amsterdam schijnt gunstige berigten van het comitté te Londen te hebben ontvangen die hoop geven op eene spoedige eindregeling. ÏMen leest in de Zierikzeesche courant: Dingsdag jl. is op de commercie werf dezer stad met het beste gevolg te water gelaten een barkschip genaamd Duivelandgroot circa 400 Java-lasten gebouwd voor rekening eener reede- rijonder boekhouderschap van den heer T. Foorbestel te Bruinisse (eiland Duiveland), zullende gevoerd worden door kapt. Keije, en bestemd voor de vaart op de Oost-Indien. Aan de thans ingedijkt wordende schorren aan het Zijpe heeft den 11 dezer een zeer treurig ongeval plaatsgehad. Vijf v.-erkliedendes avonds te voren van daar naar het eiland Tholen vertrokken zijnde ten einde de zondag bij hunne betrekkingen door te brengen begaven zich dien dag we der naar het werk doch bij het doorwaden van de Bruin- jeskreek welke het schor van het eiland afscheidten wel ke kreek nogal eene aanmerkelijke breedte heeft, waren dezelve op eenmaal door het snel opkomend water zooda nig omgeven dat er aan geen ontkomen meer te denken viel, en zij alzoo een der verschrikkelijkste uiteinden hebben moeten ondergaan; zijnde zij allen verdro:;ken. Onder de ongelukkigen was een huisvader van 7 kinderen de overige 4 wnren jongelingen. Zoo men zegt behoorden zij allen te Oud-Vossemeer te huis. Uit St. INIaartensdijk eiland Tholen wordt van den 15 dezer het volgende gemeld: AAvijkingcn in de natuur werpen soms helder licht in donkere schuilhoeken. Het komt ons daarom gepast voormede te deelen dat in den notenboom van da Graaf, aldaar, gedurende dezen zo- nomen en den genoemden boekhandelaar de verzekering ge geven datzoodra zijne zaak voor de pairs was afgeloo- p.n en hij tot rust zou zijn gekomen, hij van het te boek stellen zijner herinneringen zijn werk zoude maken. Het berigt dat de heer Ch, Teste zoon van den gewe zen minister, zijn ontslag uit zijne openbare betrekkingen heeft genomen wordt tegengesproken. Daarentegen ver zekert heden het ministeriele ochtendblad dat de heer Cu- bières bij den koning zijn ontslag als pair van Frankrijk heeft ingediend. In geval de heer Pellapra niet voor het geregtshof der pairs verschijnt, zal hetzelve dea ;8 dezer worden bij een geroepen om in de zaak van dien beschuldigde bij verstek ui:spraak te doen. Nadat in de zitting van het geregtshof der pairs van eer gisteren de beschuldigden 7(?j/^, Cubières en Parmentier door hunne advokaten v\-aren verdedigd heeft de procureur-gene raal nogmaals het woord opgevat, en verklaard, dat, daar het thans met zekerheid bleek, dat de generaal Cubièresz\ch niet aan opligting heeft schuldig gemaakt, deze van dit mis drijf zou worden vrijgesproken dat echter aangezien het uitgemaakt was dat Cubières en Parmentier schuld if zijn aan het omkoopen van den minister 7>5/^de art. 177, 179, 34 en 35 van het wetboek van strafregtwaarbij straf fen tegen dat misdrijf, zoo voor de omgekochten als voor de omkoopers zijn bepaald, op de drie b;:scbu!digden zou den worden toegepast. Naar men denkt, zullen de pairs eerst morgen uitspraak kunnen doen in deze belangrijke zaak. Het publiek ziet cie uirspraak met het grootste ongeduld te gemoet. De eisch van dzn procureur-generaal wordt zeer verschillend beoor deeld. Men keurt het af, dat hij de drie beschuldigden op de zelfde lijn stelt. De persoon welke door de menigte het sterkst wordt gegisptis de heer Parmentier. Algemeen daarentegen wordt het gedrag van den gene raal Cubières met toegevendheid beoordeeld. Men meent, dat hij het slagtoffer is van lieden, die bekend staan als zeer hebzuchtig en daarenboven als zeer geslepen." post duurde de zaak van Laatste tijdingen. Bij het vertrek van den de beraadslagingen van het hof der pairs in den gewezen minister Teste c. s. nog voort. Een der dagbladen meldt dat de door de beschuldigden in- I gediende demissien van hunne ambten en waardi^iieden niet j Zijn aangenomen. I De heer Teste ontvangt vee! bezoek en is omringd van alle zijne voormalige secretarissen, die hem niet verlaten. Volgens het dagblad de Réformezou het hof der pairs I omtrent de twee eerste beschuldigden nog geen besluit ge- mer een paar zwaluwen nestelen en we! op de toppen van nomen hebben, maar de heer Teste zou veroordeeld zijn tot Tweede Kamer der §taten-Generaal, Zitting van den 15 jitlij. De beraadslagingen over art. i titel II boek I van het eenige dunne takken, zoo dat het nest, dat van klei, hooi en steentjes zamengesteld is, heen en weer bewogen wordt, zonder daardoor te lijden dit blijkt uit de proef, want de jongen hebben hetzelve reeds verlaten. Te Dordrecht zal voor de gemeenschap met de spoor wegen eene vlugge ijzeren stoomboof worden in de vaart ge- bragt die de naam zal voeren van Johan de JFitt. Den 14 dezer is C. Gepkens van Arnhem naar Am sterdam gebragt om. van daar over de Zuiderzee naar Leeu warden te worden gevoerd ten einde aldaar zijne twintig jarige gevangenisstraf te ondergaan. Uit Harlingen wordt gemeld dat ofschoon de rust I ook daar geenszins nader verstoord is echter 25 man ia- j fanterie en 6 dragonders te drer stede in bezetting blijven I welke bij de ingezetenen zijn ingekwartierd. De Engelsche stoombooten MagnetRanger en Lord John Russell blijven j steeds geregeld in de vaart tusschen Harlingen en Londen. I Hare lading bestaat uit boter kaas en vee. Aardappelen I worden er niet uitgevoerd. Te Leeuwarden vleit men zich strafwetboek worden voortgezet. Onderscheidene leden voe ren daarover het woord en de minister van justitie verdedigt het ontwerp. Bij de stemming wordt deze 2de titel m.et 38 tegen 15 stemmen aangenomen. Zitting van den 16 julij. De commissie van rapporteurs voor de begrooting der dat niet alleen de bezetting infanterie aanmerkelijk vermeer uitgaven en middelen over 1848 1849 brengt hare algemee- j derd zal worden, maar dat ook een eskadron dragonders op ne verslagen uit. Daarna zijn de beraadslagingen over het den duur daar garnizoen zal houden. ontwerp van het v.-etboek van strafregt voortgezet. De 3de Professor F. Kayzer, heeft in no. 30 van den Konst- titel van het iste boek is aangenomen met 47 tegen 6 stem- en Letterbode een brief geplaatst, het berigt vermeldende, men. Bij de stemming over den 4den titel hebben zich 30 1 dat door den heer H. C. Henke te Driese in het begin leden tegen en 24 voor denzelven verklaard, zoodat Z. M. dezer maand andermaal een kleine planeet ontdekt is, die eerbiedig verzocht zal worden dien in nadere overweging zich iets flaauwer vertoont dan eene ster der 9de grootte, te nemen. Zitting van den 17 julij. In deze zitting zijn de beraadslagingen over den 5den ti tel iste boek voortgezet, maar de stemming daarover tot maandag uitgesteld. Daarna zijn in beaaadslaging geno men de 6de en 7de titel welke beide zijn aangenomen de eerste met 47 tegen 3, en de laatste met 42 tegen 7 stemmen. 2 jaren gevangenis en 100,000 fr. boete, 100,000 fr, uit keering aan de gestichten van liefdadigheid en ontzegging van burgerlijke regten de generaal Cubières, mede 2 jaren gevangenis, 100,000 fr. boete en ontzegging van zijne bur gerlijke regten, bepaald bij art. 34 5§ i en 5 van het code pénal. De heer Parmentier zou aan de misdaad van om- kooping zijn schuldig verklaard maar het hof zou de uit spraak der straf nog hebben aangehouden. Men meent zeker onderrigt te zijn dat de lieer Pcllahra zou hebben bekend gemaakt dat hij zich den 25 dezer zo\i gevangen stellen. Een partikuliere brief meldt dat Parmentier tot het maximum der straffen bij de wet bepaald zou zijn veroordeeld. In den nacht van den 10 en 11 julij zijn in sommige noordelijke streken van Frankrijk voornamelijk in de havens aan de Noordzee, schokken van aardbeving gevoeld. Yerkiezvig der Leden voor de Tireede Kamer der Staten-Generaal. Deze thans overal zijnde afgeloopen, laten wij de alge- meene opgave hier volgen: Voor Noord-Brabandherkozen de heeren mr. J. A. 3Iut- saers en mr. ,7. L. A. Luyben; en in plaats van den heer mr. L. D. Storm, de heer mr. J. B. Bots. Gelderlandherkozen de heeren mr. E. IF.van Dam van Isselt en mr. J. M, de Kempenaer. Zuid-Holland: herkozen de heeren mr. P. Schooneveld en mr. A. F. H. Hofman. r, Noord-Hollandin plaats van jhr. mr. P. van Aker- laken, benoemd tot lid der Eerste Kamer, jhr,0/>- Men meldt uit Parijs van den 15 dezer: Nadat de heerTVs/^, in den avond van maandag jl.ge tracht had zich van het leven te berooven, heeft den volgen den dag de griffier van het hof zich bij liem vervoegd en hem 1 het proces-verbaal der zitting van dien dag medegedeeld be- nevens den eisch van den procureur-generaal Dc'angle, De i heer Teste heeft een en ander met de grootste kalmte en be- daardheid aangehoord en te kennen gegeven dat hij zich I ten volle onderwierp aan het regtvaardige oordeel der pairs, j, Naar men verneemt staat de wond, welke de heer 7Vj'/^ zich zelven heeft toegebragt vrij bedenkelijken openbaart 1 zich ten gevolge van dezelve eene ontsteking die naar het j oordeel van deskundigen niet zonder gevaar is. De heer i Teste schijnt veel pijn te lijden. In weerwil zijner stellige belofteom geene verdere pogingen aan te wenden om zich van kant te maken, wordt hij gestreng bewaakt. Gisteren heeft hij een bezoek gehad van zijnen gewonen boekhandelaar die hem een aanbod heeft gedaan betreflende den aankoop zijner gedenkschriften of zoogenaamde memoires. De heer Teste heeftnaar men verzekerthet gedane aanbod aange zien leest in het Engelsch dagblad t'ie G/s^f berigten uit bijna alle oorden van Ierland verzekeren dat de oogst van meest alle veldgewassen goed zal uitvallen. Dank hebbe de Goddelijke voorzienigheid I ook de aardappelen schijnen aan hunne vroegere ziekte ontsnapt te zijn. Uit Rome wordt gemeld dat in de Pauselijke Staten het besluit is uitgevaardigd tot het organiseren van eene gewa pende burgerwacht dit bewijs van vertrouwen in het volk heetst een goeden indruk gemaakt. De broeder van den H. Vader zou tot kommandant en chef dier burgerwacht be noemd zijn. Een dagblad van Nieuw-York deelt mede dat aldaar van den 21 april tot den 27 junij 74,184 landverhuizers zijn aangekomen, en dat van deze 2073 naar het hospitaal zijn moeten gevoerd worden, waar 197 gestorven en 1227 her steld zijn terwijl er nog 649 ziek lacen. Verkorte opgave der voornaamste zaken voorkomende in liet VERSLAG AAN DE STATEN VAX ZEELAND, gedaan in de algemeeue Vergadering van 6 Jiilij 1847. VIERDE VERVOLG. Eerstdaags zal worden overgegaan tot de aanbesteding den veerdam en steiger bij Wolphaarsdijk en van de herstelling des pontdams bij Kortgene, ter verbetering der van

Middelburgsche Courant | 1847 | | pagina 1