IIDDELBURGSCHI COURAIV N". 64, Zaturdas: BESTUREN en ADMINISTRATIEN. 29 Mei. NIEUWSTIJDINGEN. 5DuitecitUnb. AAJSBESTEDIJG. IfEVERL. HAlSBEL-MAATSCHAPri BEKEMiM^ICirG. BIJBELGENOOTSCHAP. JudARMARKT. Jlcbcclaubcn PROVINCIE ZEELAND. Op Dondeulaij den lo Junij des jaars 1847, des voormid- da.s ten 9 "''e zalonder nadere approbatie door den S-aatsraad Gouverneur der Provincie Zeeland of bij des- zelts absentie door een der Leden van de Gedeputeerde Sta- ten en in het bijzijn van den Moofd-Ingenieur van den Wa- ters'taat m de Provincie Zeeland en de Centrale Directie van Schouvven Bursh en Westland, aan het lokaal van deze D.recfie te Zierilczee worden aanbesteed 'liet bnuwen van een kapitalen achtkanten WATLRMO- I EN met een staand Scliepradachter Flaauwers-Sluis Jp het Eiland Schoux^-en benevens een Wachter met deszelfs Vleugel-Beschoeijing-en en hec aanlegü;en der Boezerakaden alles met de vereischte materialen. Deze Aanbestedins zal geschieden bi.i inschrijvingen opbod. He: be-ïtek der bovengemelde Aanbesteding zal, boven en behalve aan het lokaal van het Ministerie van Binnenlandsche Z".ken en aan dat van het Gouvernement der Provincie Zee land te Middelburg, ter lezing liggen op alle zoodanige plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van Waterstaats- werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zu'.ei'rfe vier dagen vóór de Besteding de noodige aan- whzing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur//. Calaud te Mid delburg, en den Ingenieur fK Badon Ghijben te Zienkzee. De Minister van Binnenlandsche Zaken, VAN RANDWIJCK. De DIRECTIE het voornemen hebbende om bij hare eerst volgende TIJV-TEILIPiG wederom gelegenheid te geven tot het koopen der gansche partij in één bod, zal die Vei ling houden te Amsterdam, alwaar mitsdien op Dingsdag den 27 Jiilij 1847, zullen geveild worden: 70 "-3 Blokken Banca TIN, liggende te Amsterdam; 49'6S2 Dito DITO, „Rotterdam, en alzoo te zamen ii9,955 Blokken. De Directie geeft de verzekering, dat wanneer de geheele aangeslagene hoeveelheid zal worden verkocht zij alsdan róór I .hiiij 1848 geen ander Tin zal aan de Markt bren gen eii dat tot op dat tijdstipgeene Gouvernements- Veilingen van Tin in Neêrlands-Indie zullen worden ge houden. Aan den Kooper of de Koopcrs der geheele partij zaleen tijd van zes maanden tot de ontvangst wordeii gegeven, on der bepaling evenwel, dat van hetgeen later dan o'r/e maan den na de Veiling wordt ontvangen en betaald niet zal worden afgetrokken de anders gewone li pCt. korting voor kontant. i Wanneer geen bod voor de geheele partjj mogt worden gedaan of kunnen in aanmerking komen alsdan zal de Vei ling worden voortgezet in Kavels van ongeveer 1000 Blok- j ken en in dat geval drie maanden tot de ontvangst wor- den toegestaan. De Notitien met de Veilconditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 26 Mei 1847. VAN DER OUDERMEULEN, President. T. SCHUURMAN, Directeur fuvg. Se er. JFAAR S VHUJFIIS G. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt ter kennis van de Ingezetenen in het istV district der Provincie, dat eerstdaags een aanvang zal worden gemaakt met de ernstige Artillerie-oefeningen te yiissingen en wel in de strekking van het Strand langs den zoogenaamden Vijgeter. Geschiedende deze kennisgeving op dat niemand hiervan onkundig zoude zijn en elk zich voor ongelukken zoude kunnen hoeden. ■Middelburg, den 28 Mei 1847. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke overeenkom stig art. 17 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie en art. 11 van het Reglement |)p de wijze van Eedsaflegging enz., vastgesteld bij Zijner Maje- s'eits besluit vanden 14 September 1838 (^Staatsblad no. 36), gedurende de Vakantie, van den i julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn, met de afdoening van spoed vereischende zaken ^nv&n Straf zaken hare gewone teregtzittingen zal houden op de na volgende dagen te weten Zaturdag den 10, Maandag den 12 Zaturdag den 24 Maandag den 26 Julij Zaturdag den 7 Maandag den 9 ,Zaturdag den 21 en Maandag den 23 Augustus, telkens aan te vangen des voormiddags te tien uren en dat overzulks de eerste gewone regtsdag voor Burgerlijke zaken ra de Vakantie, zal zijn Dingsdag den 7 September dezes jaars. Middelburg, den 13 Mei 1847. Gezien door ons Prokureur- Op last van den Hove Generaal bij den Hove De Griffier ACKERMANS. A. VRÈKE. Het Nederlandsch BIJBELGENOOTSCHAP be.loten heb bende om voortaan de Bijbels en Testamenten minder gratis uit te deelen dan wel voor lagen prijs verkrijgbaar te stel len zoo heeft het Bestuur der Middelburgsche Afdeeling tot dat einde een Depot gev£stigd bij den heer T. P. Roest, Steendrukkeren Boekhandelaar in de Noordstraat alhier, bij wien dus de Bijbels en Testamenten van het Genootschap in onderscheidene formaten naar de vastgestelde lage prijzen en tegen kontante betaling voor een ieder verkrijgbaar zijn. Bij dit berigt meent het Afdeeüngs-Bestuur voornoemd eenige opheldering te moeten geven. Het Genootschap zag zich tot dezen maatregel genood zaakt, om dat het meestal gratis uitdeelen van Bijbels niet alleen tot misbruiken aanleiding heeft gegeven maar ook door de steeds vermeerderde aanvragen zoodanig bezwarend voor de kas des Genootschaps is geworden dat daardoor eindelijk de kostbare zorg voor de verspreiding der H. Schrift in onze Overzeesche Bezittingen onmogelijk en mitsdien een voornaam doel van zijne bemoeijingen onbereikbaar zou ge worden zijn. Intusschen blijft, in vertrouwen op ruime en toenemende bijdragen van allen die in deze goede zaak be lang stellen voor geheel behoeftigen de gelegenheid open om, op dezelfde wijze als tot hiertoe, voor niet van Bijbels I of Testamenten te worden voorzien. I Middelburg, den 28 Mei 1847. Het Bestuur voornoemd A. I. SNOUCK HURGllONJE, Vice-President. A. M. CRAMER, Secretaris. I AE WJVIS G E riJS G Het BRITSCH VICE-CONSULAAT voor de Provincie Zeeland is verplaatst van de Heerengracht, Wijk M. No. 48 Baar de Langeville, Wijk K. No. 207. Middelburg, den 28 Mei 1847. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente SCHOONDIJKE brengen bij deze ter kennis der belangheb benden dat de KERMIS in deze Gemeente, dit jaar zal beginnen op Donderdag den 24 Junij en eindigen op Zatur dag den 26 derzelfde maand, na welk tijdstip geene Kramen .Tafels of Tenten meer open zullen mogen staan of goederen ter verkoop uitgestald worden gelijk er mede geene Ver tooningen, Spelen of Danspartijen meer zullen mogen wor den gegeven of plaats hebben. Zullende tegen de overtreders dadelijk Proces-Verbaal worden opgemaakt en in regten geageerd zoo ais zal be tonden worden te behooren. Schoondijke, den 12 Mei 1847. Burgemeester en Assessoren voornoemd Anth. de HULSTER, Vt. j Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris, A. DE SMIDT, FRANKFORT den 23 mei. Men verzekert, dat, uit hoofde der tusschen Turkije en Griekenland heerschende spanning, eene talrijke Russische legermagt aan de Turk- sche grenzen in Zuid-Rusland bijeentrekt. Men meldt uit Posen, van den 15 mei, dat de troe pen steeds genoodzaakt zijn in mobile kolonnes het land door te trekken om verregaande ongeregeldheden voor te ko men. De rustverstoorders verzamelen zich in benden trek ken in de bossclien terug en overvallen eir plunderen af gelegene plaatsen. Bij eene ontmoeting tusschen de Pruissi- sche dragonders en de opstandelingen zijn óo dezer iaatst- gemelde gevangen genomen. Het Leipziger dagblad behelst eenige scherpe aanmerkin gen over het gedrag van den Noord-Amerikaansche generaal Scottbij de belegering van Vera-Cruz; bij welke de ge noemde veldheer in stede van het zoo zeer versterkte kas teel aan te tasten, de weerlooze stad op de hevigste wijze heeft laten bombarderen, ten einde daardoor de bezetting van het kasteel tot de overgave te noopen en bij dit bom bardementtegen de gebruiken, door al de beschaafde vol ken in acht genomen, zelfs de hospitalen en de onzijdige vreemdelingen niet heeft gespaard. Het voormelde dagblad stelt hier tegen over als volmaakten tegenhanger van deze handelwijze, het gedrag van den generaal Chassé bij de belegering der citadel van Antwerpen in 1832, v;elke be velhebber zich jegens den maarschalk Cérard had verbon den om. het rijke Antwerpen te sparen hetwelk onherroe pelijk bestemd was om een bestanddeel van België uit te maken en talrijke goederen en schepen bevatte van volke ren waarover Nederland zich te beklagen had; welk ver drag door den generaaltot aan het einde van het beleg met de stipste naauwgezetheid is nagekomen. 's GRAVENHAGE den 26 mei. Heden morgen ten tien ure is Z. M. de Koning voor eenige dagen naar Tilburg vertrokken. Z. M. heeft gisteren morgen bij het bezoek van de tentoonstelling van schilder-, en kunstwerken be reids onderscheiden aankoopen gedaan en toegezegd de ten toonstelling nader met een bezoek te zullen vereeren. De Koning moet, naar men verzekert, hoogstdeszelfs bijzon dere tevredenheid hebben betuigd over het fraaije standbeeld van Rembrandtdoor den heer Roijer. Z. K. II. Prins Alexander is heden morgen voor eenige dagen naar het Loo vertrokken. Z. K. II. de jonge Grootvorst Constantijn van Rusland beeft, vóór hoogstdeszelfs vertrek uit deze residentie, aan den burgemeester der hofstad 500 doen toekomen voor de behoeftigen onder de requestranten hier ter stede, die of wegens hunne bewezene diensten aan Rusland of wegens hunnen hoogen ouderdom en ongelukken aanbevelenswaar dig mogten zijn. In de aanstaande week zal de vierde aigemecne ver- eeniging worden gehouden van de broederschap der nota rissen in Nederland. Die vereeniging zal dit jaar plaats hebben in deze residentie. Na afloop der werkzaamheden zal er een vriendschappelijke maaltijd te Scheveni;'gen wor den gehouden. Bij besluit van den 21 mei jl. heeft Z. M. goedge vonden, ter zameiistelling van de commissie tot afneming van het examen om te worden toegelaten op de rolle der studenten aan eene hoogeschool of aan her ath^'naeum te Amsterdam ofte Deventer, voor het tegenwoordig jaar, te benoemen tot hoogstdeszelfs commissaris, lid en voorzitter der gemelde commi.-^sie den heer mr. de Creve raads heer in den Hoogen Raad der Nederlanden tot \erdere le den van dezelve de heereii .7. A. C. Rovershoogleeraar in de faculteit der bespiegelende wijsbegeerte en letteren te Groningen; IV. A. Enschedébuitengewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde te Groning^'n ,7. IV. Ëlink Sterk, rector der Larijnsche scholen te Arnhem; C. H. TJieboutrector der Latijnsche scholen te Zwolle; J. A. l'V. Boerkamp rector der Latijnsche scholen te Gra ve en ,7. H. Kroon, leeraar der wiskunde, ge.-chied- en aardrijkskunde aan het gymnasium te Zutphen. De vergaderingen zullen dit jaar te Zwolle gehouden worden. Z. Exc. de RHnister van Finantien heef: de arrondis- sements-directeurs der directe belastingen enz. verzocht, even als in het vorige jaar aan het departement van finan tien in te zenden eene statistieke opgave van het aantal vreemde kooplieden, slijters, tappers-, kroeg- en koflijhuis- houders met aanwijzing in welke klasse ieder hunner over het dienstjaar i8*S in het patent is aangeslagen. Nog heef: dezelfde Minister bij resolutie te kennen gege ven, dat Z. Exc. vermeent, het vervaardigen en verkoopen van aalbessensnp te kunnen beschouwen als met het banket hakkers- en ook met het apothekers-bedrijf genoeg in ver band :e staan om geen afzonderlijk pateiitregt te verei.'chen, mits daarvan bij de aangifte uitdrukkelijk melding worde ge maakt, ten einde bij de klassificatie in aanmerking te kun nen worden genomen doch dat daarentegen de vervaardi ging van aalhesiensap voor eene andere beschouwing vatbaar schijnt, en ten de/,e als een geheel afzonderlijk bedrijf be hoort te worden aangemerk:belastbaar naar art. 35 van :abel V. Bij eene andere resohuie heeft de Minister te kennen ge geven dat een banketbakker die aalbessenviin verkoop: ter laatstgemelde zaak afzonderlijk en wel naar no. 37 van tabel XIV der wet, in het patentregt behoort te worden aangeslagen; zijnde nogtansvoor zoo veel noodig opge merkt dat die aanslag naar no. 35 van tabel V geregeld zou moe'.en worden indien er verkoop van eigen fabrikaat plaats had. MIDDELBURG den 28 mei. Men verzekert, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de eerste dagen der maand junij hare werkzaamheden zal hervatten en dat de leden tot dat einde bereids bijeen geroepen zijn. Men verneemt dat de beroemde cantatrice mevrou-AV Anna Herz, uit Weenenvoornemens is, op maandag 31 dezer, eene matinee musicale alhier te geven. De roem welke deze zangeres zich door haar uitstekend talent heeft verworven doet met regt veronderstellen dat geen nnizijk- rainnaar deze gelegenheid om muzijcaal genot te smaken zal laten voorbijgaan. Eenige ingezetenen der stad Haarlem hebben zich ver- eenigd om aan de achtbare Stads-regering hunnen wensch te kennen te geven dat het haar behagen moge de kermis te Haarlem af te schafl^en. Men heeft allen die me: hen denzelfden wensch koesterden in de gelegenheid gesteld zich me: hen te vereenigen. I De Oost-Indische tijdingen alhier ontvangen loopen to: 31 maart, en behelzende volgende bijzonderheden: I In den ochtend van den 20 maart, ongeveer ten half 7 ure, is op de hoofdplaats der residentie Banjoemaas eene kortstondige doch vrij hevige aardschudding gevoeld men l heeft opgemerkt, dat op dienzelfden dag, vooral in den na-

Middelburgsche Courant | 1847 | | pagina 1