BURGSCHE C O U R A IV T.CJ m N^ 62. Diogsdag 25 Mei. UESTÜREN ea ADMINISTRATIEN. MEUWSTIJDINGEIV. AAISBESTEDING. AJiyBESTEDIJG. SCHOOLirEZEJ). JTÈLDADIGHEIB, DitttdchUnb. Jfrankvijf». ilet^evlanbctt. iJc a6on«<m^«<s-pry5 dezer Courant is ƒ2,75 i'oor drie maanden, en franco per Post fi. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de Maling nesriiiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. ]Je inzending der Aduertentien behoort te geschieden des morgens voor 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven nommer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel, met uitzondering tan Ilmce- lijks-. Geboorte- en Doodhekendmakingen ivaarvan de prijs is: van één tot zes regels 1 50 en voor ieder en regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn alzoo bij elke plaatsing evner Advertentie hel Regt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. PROVINCIE ZEELAND. Op Donderdag den lo Jnnij des jaars 1847, des voormid- dags ten 9 ure zalonder nadere approbatie door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zeeland, of bij des- zelfs absentie door een der Leden van de Gedeputeerde Sta- ten en in het bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat in de l'rovincie Zseland en de Centrale Directie van Schouwen Burgh en Westlandaan het lokaal van deze Directie te ZieriUzee u-orden aanbesteed Het bouwen van een kapitalen achtkanten WATERMO LEN met een staand Scheprad, achter Flaauwers-Sluis op het Eiland Schouwen, benevens een Wachter met deszelfs Vleugel-Beschoeijingen en het aanleggen der Boezemkaden; alles met de vereischte materialen. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijvingen opbod. Het bestek der bovengemelde Aanbesteding zal, boven en behalve aan het lokaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en aan dat van het Gouvernement der Provincie Zee land te Middelburg, ter lezing liggen op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van Waterstaats- werken i'n gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende vier dagen vóór de Besteding de noodige aan wijzing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te 'bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur/:?. Galandte Mid delburg, en den Ingenieur /F. Badon Ghijben te Zierikzee. De Minister van Binnenlandsche Zaken, VAN RANDWIJCK. C^Nader geiyijzigd.^ De nangekondigde Aanbesteding wegens Aet uitdiepen van ruim 3aoo strekkende Ellen van het KANAAL DE LIGNE zal in plaats van op den 29 Mei geschieden op Woens- dag'den 2 Junij 1847, 's voormiddag? ten elf urein het Logement bewoond bij J. Sturm, te IJZENDIJKE. Zullende de aanwijzing ter plaatse gedaau worden, voor het eerste Perceel op den 31 Mei, en voor het tweede Per ceel op den t Junij 1847, telkens voormiddags ten tien ure. De Provinciale COMMISSIE van ONDERAVIJS in Zeeland 2«1 hare gewone ZOMER-VERGADERING houden bin nen Middelburg, in de Abdij, op Woensdag den 16 Junij 1847, des voormiddags te elf ure; zullende op Donderdag den 17 dier maand, des morgens te acht ure, worden over gegaan tot het examineren van zoodanige Aspiranten naar eeuigen rang als Onderwijzer, welke, met overlegging van één of meer voldoende getuigschriften van goed burgerlijk en zedelijk gedrag, benevens van eene authentieke acte hun ner geboorte zich ten minste acht dagen te voren bij den Schoolopziener van hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, den 24 Mei 1847. ADR. P. VAN DEINSE. Secretaris. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van de Gemeente SINT-LAURENS c. a., verwittigen bij deze de belangheb benden dat de KERMIS in die Gemeente dit jaar invalt up den 4 Junij aanstaande en dat op den volgenden dag bij gelegenheid dier Kermis, naar den Ring zal worden ge reden. Sint-Laurens ca., den 24 Mei 1847. Burgemeester en Assessoren voornoemd HUBERTUS REKKER. Ter ordonnantie van dezelve, P. VAN DE GRAFT, Secretaris. Middelburg, den 24 Mei 1847. De VEREENIGING tot het Bezoeken der Armen, maakt by deze dankbare melding voor de navolgende ontvangene giften, als: Den 21 dezervan X. 50 en den 22van B. 5. De Directie der Vereeniging J. C. SCHORER VAN DE SOUBURGEN, Voorz. N. VERHULST Wz. Penningmeester. Westkapelle den 22 Mei 1847. De COMMISSIE ter voorziening in den buitengewonen nood der Armen alhier, geef: onder dankbetuiging kennis der navolgende bij den Heer S. Roehe ingekomene gif ten, als: een pakje onder de letter S. B., met het opschrift: yoor de Armen van Weitkapelle tot verkrijging van brood lot verminderde prijzen, bevattende twee Goudstukken elk i f 10en een dito met hetzelfde opschriftonder de let ters E.G., bevattende een Goudstuk hf lo. De Commissie voornoemd W. VERHULST, Voorzitter. H. W. MESSER, Scriba. FRANKFORT den 18 mei. Gisteren avond is de orde in het naburige tot het Frankforter gebied behoorende dorp Bornheim verstoord gewordenwegens de duurte van het brood zoodat eenige gensdarmes van hier afgezonden zijn. Heden morgen zijn verscheidene der rustverstoorders alhier gevankelijk binnengebragi. De aanleiding tot die woeling is te zoeken in de omstandigheid dat in de buitengemeen ten het brood veel duurder is dan in de stad nademaal de regering slechts aan de stedelijke bakkers vergoeding voor de laag gestelde prijzen verstrekt. Den II en 12 dezer zijn in eenige gemeenten van het groothertogdom Baden zware hagelbuijen gevaiiea waardoor de te veld staande gewassen de vruchtboomeii en wijnber gen zeer veel geleden hebben. Sedert eenige dagen bespeurt men eene vrij sterke da ling der graanprijzen op onderscheidene markten, zoowel in Wurtemberg als in Beijeren. Men meldt uit Stockholm den 7 dezer dat in eene vergadering der overheden en der oudste burgers een voor slag van het departement van financiën, om dei; uitvoer van granen te verbieden is verworpen. Daarentegen heelt de vergadering een tolvrijen invoer van granen siagtvee en andere levensmiddelen tot i september voorgeslagen. Ver mits ook in Noorwegen gebrek begint te heersen;'is de tolvrije invoer van granen in dat rijk bij koinriiii;j:c besluit van 30 april toegestaan. Z. M. koning Leopold leeft te Wiesbaden zeer afge zonderd. Hij ontvangt bijna in het geheel geene bezoeken. PARIJS den 19 mei. De Arabier Bo'.i-Maza is door den koning de koningin en de verdere koninklijke familie op het kasteel van Neuilly o:i:vsngen. Bij het verlaten van het kasteel bragt kapitein Ric'rird den vreemdeling in de kapel van St. Ferdinand toen hij daar de schilderij zag welke de koninklijke famillie treurende rondom het doods bed van den hertog van Orleansvoorsteltriep hij met geestdrift uit de dood is eene glorie wanneer meri dus betreurd wordtDes avonds heeft Bou-Maza zich naar Vincennes begeven en is aldaar aan den hertog van Mont- pensier voorgesteld. Sommigen willen weten dat de Prins van Joinville, die thans bevel voert over een eskader in de Middellandsche Zeezal worden teruggeroepen en dac de heer de Mackau, de gewezen minister van marir.e met dat bevel zal worden belast. De heer ilZ-j/zw de St. Ton, de gewezen minister van oor log, is tot aide-de-camp des,konings benoemd. De heer Duchatel is reeds weder van zijne reis naar Havre herwaarts teruggekeerd men zeide uit hoofde van ongun stige berigten welke van buitenslands waren ontvangen. Heden werd een ministerraad gehouden onder het voorzit terschap des konings. 'sGRAVENHAGE den 22 mei. Gisteren morgen is H. K. H. Mevrouw de Prinses van Oranje met hoogstderzel- ver kinderen per eersten spoortreinuit deze residentie naar het Loo vertrokken. Eergisteren middag is er bij Z. M. den Koning familie diner gehouden. Z. Keiz. H. de grootvorst Comtantijn van Rusland is den 19 dezer bij zijne aankomst alhier afgestapt aan het paleis des konings. In het paleis in het noordeinde waren onderscheiden vertrekken voor lioogstdenzelven in gereed heid gebragtdie door Z. Keiz. H. zijn betrokken gewor den. Ten half negen ure heeft het Koninklijk gezin zich aan het paleis des Konings vereenigd, alwaar het tot half elf ure bijeen gebleven is. Eergisteren avond heeft Z. K. H. prins Frederik der Ne derlanden ter eere van den Erfgroothertog van Saksen. Weimar-Eisenach en den grootvorst Constontijn een luis terrijk bal en souper gegeven waar het geheele Koninklijke gezin, met uitzondering van Zijne Majesteit, tegenwoordig was. H. K. H. de Prinses van Oranje heeftden vervaardi ger der Qeilachtlijst van het Doorluchtig Huis van Oranje- Nassau en Hoogst deszelfs ver-Mantschapte Vorstelijke Huizen eenen zeer vleijenden brief van dankzegging doen geworden. Deze brief was vergezeld van een prachtig dejeuner uil de edelste metalen zamengesteld, hetwelk H. K. H. als een blijk van hoogstderzelver tevredenheid over gemeld werk aan den heer ,7. Somon vereerde. Z. Exc. de minister van binnenlandsche zaken bevindt zich sedert eenige dagen ongesteld. Hel Journal du Limhourg verzekertdat de eerw. heer Vrancken, Roomsch-Katholijk geestelijke te Stittard tot bis schop in partibus en apostolisch vicaris in Nederlandsch In- die zou benoemd worden residerende te Batavia. Op heden is de geheele 4de sectie van den Ilolland- schen spoorweg van 's Hage tot Rotterdam voor het eerst bereden met de Xozoxtioiitide Leeuwde groote ijzeren kraan- bruggen bij Schiedam en bij Delfshaven zijn mede bij deze gelegenheid voor het eerst en met het beste gevolg gepas seerden men heeft z'ch kunnen overtuigen, dat de sterkte en zekerheid dezer geheel nieuwe constructie niets te wen- schen zal overlaten. De finale openstelliüg van den weg voor het publiek wordt nu binnen weinige dagen te geraoet gezien. Bij koninklijk besluit van i mei 1847, no. 76, is be paald, dat de ambtsbetrekkingen van administrateur en agent van 's Rijks schatkist met i julij dezes jaars zullen worden opgeheven en vereenigd opgedragen aan betaalmeesters in de nader door Z. ÏNI. aan te wijzen arrondissementen. Dien ten gevolge is, bij besuit van i6meii847, no. 52,^ aan de bestaande administrateurs en agenten van 's Rijks schatkist, te rekenen van het voormelde tijdstip eervol ont slag verleend, onder dankbetuiging voor hunne goede en trouwe diensten en met vrijlating om hunne aanspraken op pensioen te doen geldenin zooverre zij niet tot andere ambtsbetrekkingen worden geroepen terwijl wijders tot be taalmeesters in de arrondissementen benoemd zijn onder anderen te Middelburg, de heer H. C. Hoïjerthans agent van 's Rijks schatkist aldaar; te Zierikzee, jhr. Sc'iuur- beque Boeije thans agent van 's Rijks schatkist aldaar; 'e Sas van Gent, de heer P. van Helmond, thans agent vaa 's Rijks schatkist aldaar. Bij koninklijk besluit van 16 mei 1847, no. 53, is be paald datte rekenen van i julij dezes jaars voor alle stortingen bij de betaalmeesters in de arrondissementen zul len worden afgegeven quitantien met sirooken in maniere als vroeger bij de ontvangers particulier plagt te worden in acht genomen; zoo mede dat geene zoodanige quitantieals bewijs van storting of anderzins, zal worden toegelaten, wanneer dezelve niet uiterlijk binnen drie dagen na de af gifte geviseerd en van de strook ontbloot is door ofvan we- ge den burgemeester ter plaatse waar de quitantie is ge- dagteekend. De minister van financiën, gelet opart. 14 der instruc tie voor de betaalmeesters in de arrondissementen vastge steld bij koninklijk besluit van den i mei 1847, no. j(, heeft ter algemeene kennis gebragt, dat, te rekenen van i julij eerstkomende alleen de betaalsrollen voor pensioenen gedurende drie maanden met inbegrip van de maand waar in die zijn afgegeven, bij de betaalmeesters zullen geopend blijven terwijl dit voor alle andere betaalsrollen slechts tot en met den laatsten dag der maand van afgifte het gev.-J zijn zal. En worden de belanghebbenden mitsdien hierop indachtig gemaakt en ernstig gewezen op de vertragingen waarran zij voortaan, bij gebreke van dadelijke invordering, door eigen toedoen zullen zijn blootgesteld. AMSTERDAM den 21 mei. Bij de opening der scheep vaart van de Oostzee, ziet men met verlangen uit naar de vaartuigen die met granen beladen van daar verwacht wor den. Wij achten het daarom niet onbelangrijk hier op te geven, dat van 2 tot 16 mei, 52 schepen met granen be laden en naar eene Nederlandsche haven bestemd en 8 naar België, te Elseneur gepasseerd zijn; terwijl van 3 tot 16 mei 24 schepen met graan beladen en naar Holland bestemd door het Sleeswijk-Holsteinsche kanaal zijn gekomen.f^en gedeelte dezer ladingen is reeds hier aangekomen de overi gen zijn met eiken dag te wachten. ROTTERDAM den 21 mei. Z. Keiz. H. de grootvorst Comtantijn van Rusland is heden morgen omstreeks twaalf uremet gevolgen vergezeld van den Russischen ambas sadeur den baron van Maltitz en den consul-generaal van Rusland te Amsterdam, den heer de Brunetalhier van 's Gravenhage aangekomen en heeft zich onmiddellijk in de boom-pjes aan boord van de Engelsche stoomboot Black Eagle welke Z. Keiz. H. sedert eenige dagen alhier wachtte, ingescheept, en terstond de reis naar Engeland voortgéze'. De baron vofi Maltitz en de heer de Brunet keerden daarop daar 's Gravenhage terug. Zr. Ms. stoomschip Suriname luit. Staringis in den namiddag van gisteren eti Zr. Ms. stoomscliip Sama- RANG luit. Gevers, in den morgen van heden van Helle- voetsluis vertrokken beiden naar de Oost-zee. Bereidt is vermeld dat eenige stoomschepen tot welke de genoemde behooren door de regering beschikbaar gesteld zijn om het binnenkomen van verwachte graanschepen te bespoedigen door die in zee op sleeptouw te nemen. NIJMEGEN den 21 tnei. In den namiddag van den 14 dezer, is door onvoorzigtigheid brand ontstaan in een i6{a- rig dennenbosch groot 15 bunders, gelegen bij Herikhni- zen gemeente Rheden toebehoorende aan den heer baron van Spaen van Biljoen. Door de spoedig toegebragte hulp, door ingezetenen van Rheden en Velp is men den brzcd

Middelburgsche Courant | 1847 | | pagina 1