MIDDELBURGSCHE COURANT. W. 17. Dingsdag 9 February. BESTUREN eu ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. T EETEELT. ^ttitscftlanb. JrELn^BlGHEID. JV.-ittkvïik. /^'WusiK 1 tam 1 Ik abonnements-prijs dezei- Courant is 2 75 roor drie maandenen franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomenen de betaling geschiedt camptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. lie inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven nommer wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 cents de regel, met uitzondering van Huwe lijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs is van één :tgi .^ei^ renets 1 ,50 en voor iedervn regel daarboven 22 cents. '-i-i^i^;-" Dezelve behoeven niet op gezegeld papier geschreven te zijn alzoo bij elke plaatsing eeiicr Advertentie het Kegt van Zegel (35 ets.) moet worden betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien bet besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 15 Januarij jl. no. 6. (^Provinciaal Blad FRANKFORT den i februari]. De Rheinisclie Beobach- tereen blad hetwelk steeds door velen geacht wordt on der regtstreekschen invloed van de Pruissische regering te staanbehelst het volgende berigtgedagteekend uit Berlijn 7) houdende mededeeling van den uitslag der, in de 20 januanj: maand September jl. plaats gehad hebbende Keuring der Springitieren. Brengen, naar aanleiding van art. 16 van het Provinciaal Reglement op de Springstieren ter kennis van een iegelijk de namen der navolgende in de Gemeente aanwezige Stie- ^"'■'f^"f renhouders mitsgaders de meerdere of mindere deugdzaam, heid der gekeurde Springstieren als Abraham Gideonseeen driejarige rood-bonte Stier, goed. Cornells Rijnierseeen tweejarige vaal-bonte Stier, tame lijk goed. Dingeman Roodeen tweejarige zwart-bonte Stier, goed. En opdat de belanghebbenden van deze mededeeling de noodige kennis dragen, zal deze worden afgekondigd, mits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 5 Fe- bniarij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van dezelve, A. M. BECIUS. Het is opmerkelijk dat terwijl onze Berlijn.<;che bladen ment hield dit voor de ware staatkunde in 's lands belangen I grootheid. I Vervolgens heeft de heer Dupin nog het woord gevoerd waarop de zinsnede betrekkelijk Krakau met genoegzame eenparigheid is aangenomen. Al de voorgestelde amendemen ten waren verworpen. In de zitting van gisteren is men overgegaan tot de be handeling van de uitgestelde zinsnede opzigtelijk de betrek kingen met de vreemde mogendheden. De heer Thiers iieeft daarover het eerst het woord gevoerd en heeft nogmaals over sedert eenigen tijd vele mededeeiingen uit de hoofdstad ge- de Spaansche huwelijken en de betrekkingen met Engeland ven, daarin toch veel minder over geliefkoosde onderwer- gesproken- MAATSCHAPPIJ TOT ]>ÜT TAIf 'T ALGEMEEN- VERGADERING op Woensdag den 10 Februarij i des avonds ten zes ure. Introductie van Dames: slag van het Bestuur der Spaarbank Voorlezing en Bijdragen. Namens Bestuurders, P. DE MARET TAK, Secretaris. pen van den dag, zoo als het tolerantie-edict, de consti- gesproken wordtdan in elders verschijnende bladen. Met name zijn het de Augsburger Allgemeine-Zei- tung en de Köllnische Zeitungwier wel onderrigte corres pondenten zelfs den dag, waarop de wet wegens de invoe ring der algemeene stenden zou afgekondigd wordenzeer naauwkeurig weten op te geven. Toen de i8de januarij, die zij vroeger ais zoodanig hadden genoemd verstreken was, gaven zij den 24 dier maand op en het zal hen 1 zeker niet van verdere voorspellingen afschrikken, dat ook I die dag voorbijgegaan is zonder de verwachtingen te ver- j vullen. Zooveel kunnen wij aan die bladen verzekeren Eene enkele redevoering, die van den heer Thiers, geheel toegewijd aan de Spaansche huwelijken en over den alge- meenen toestand van onze betrekkingen met Europa heeft de geheele zitting van heden ingenomen. De heer Guizot heeft verzocht dat de discussieji tot morgen zouden worden uit gesteld wanneer hij als dan zijn antwoord zal uitbrengen. De zitting van de kamer, die ten twee ure begonnen was, heeft tot vijf uren geduurd. Met veel belangstelling wordt het antwoord van den mi nister Guizot te gemoet gezien. De redevoering van den heer Thiers is niet zoo scherpen hevig geweest als men die verwacht had zelfs heeft hij l-'er- twee De vroeger aangekondigde Verloting Handwerken zal voortgang hebben op AANSTAANDEdes middags ten twee Voorwerpen heden en morgen (Dingsda de gewone wijze zullen kunnen worden bezigtigd de Loten nog te bekomen zijn op de Tentoonstelling en den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahams. 1/^ van Vrouwelijke DONDERDAG ure; terwijl de en Wtiensdag) op dat, wanneer inderdaad het voornemen bestaat om eene veel i met veel besparing van omstandigheden gesproken zijne re- omvattende wet betrekkelijk de invoering van rijks-stenden j de scheen langwijlig zonder-zamenhangkrachteloos en af te kondigen, zulks toch ten minste nog niet zoo spoe- j ten aanzien van het hoofdpunt zeer zwak. De kleur en ■-loed dig zal geschieden. De ondervinding van alle tijden en be- die hem anders eigen is, ontbrak nu meestal. Hij heefr nog paaldelijk de ondervinding der- laatste jaren heeft geleerd, j meer eeuwen en landen omvat dan gewoonlijk; lessen der [geschiedenis en schrandere wonderspreuken op een gestapeld zonder die hooge en schitterende vlugt te kunnen bereiken hoeveel belangen er in acht genomen en van weerszijden beveiligd moeten worden, wanneer zulk eene staatsregeling het welzijn des lands waarachtig bevorderen zal." Middelburg, den 8 Februarij 1847. De VEREENIGING tot het bezoeken der Armen maakt bij deze dankbare melding voor de op den 7 dezer ontvan gene gift van N. N.bestaande in 36 Mans en 24 Vrouwe Hembden. De Directie der Vereeniging voornoemd J. C. SCHORER VAN DE SOÜBURGEN Voorz. N. VERHULST Wz. Penningmeester. iï^ Aan belanghebbende Bakkers wordt berigtdat de Penningmeester lederen Dingsdag-avond van i tot 6 ure PARIJS den 4 februarij. De discussie in de kamer der afgevaardigden over het adres van antwoord zijn over het geheel tot heden niet van dien belangrijken aard als men had kunnen verwachten waartoe voornamelijk heeft bijgedra gen de weigering van den heer Guizot om daaraan deel te nemen. Het is daarbij van verschillende ziiden erkend dat de behoudende partij in de tegenwoordige kamer veel ster- j ker is dan in de vorige. De zinsnede van de beide huwelijken werd met eene groo- 1 te meerderheid en zonder hoofdelijke omvraag aangenomen, en het in ons vorig'no. vermeld amendement van de heeren Billnult en Dufaure dat op deze zinsnede zou moeten vol gen door eene groote meerderheid verworpen de behou dende partij en de uiterste linker zijde stemden gezamenlijk tegen het amendement. De zitting der kamer van woensdag is aan de beraadsla ging over de zinsnede van het adres wegens de inlijving van j het die zijn geest anders kenschetst. Een groot gedeelte van die redevoering is met eene doodsche en onverschillige stilte aan gehoord. Het is als of de heer Thiers zich door zijne va derlandsliefde gebonden gevoelde; hij sprak als iemand die liever niet zou gesproken hebben. a'es Léb.} Het volgende sterfgeval doet wederom zien dat sommi ge menschen geen goed gebruik van hun geld weten te ma ken. De heer D..., oud jy jaren, weduwcnaar zonder kinderen, leefde in het kwartier des Italiens zeer znining; hij onthield zich van het noodige, zoodat men hem behoef tig waande. Maandag deed de huisbeer den commissaris van policie roepen dewijl de deur gesloten bleef. Men vond hem dood op den grond; en in zijne kasten aan geld 38,000 fr. aan stukken van 5 frs.S80 fr. aan goud en 20,000 fr. aan bankbriefjes. Deze gelden zijn door den vrederegier in de consignatie-kas gedeponeerd. Krakau gewijd geweest. Men had bij de bekende stemming omtrent deze aangelegenheid, een hevigen strijd daaromtrent verwachtdoch die verwachting is bedrogen geworden. De minister Guizot heeft namelijk, hoezeer daartoe ook uitge- noodigd en uitgetart, de beraadslaging over Krakau niet willen openen, en aan den anderen kant schijnt ook de heer Thiers, van wien men bij deze gelegenheid den hoofd-aan val op de zoogenaamde Noordsche mogendheden verwacht had geaarzeld te hebbenom de spits af te bijten. Te oor- deelen naar hetgeen omtrent dit wederzijdsch stilzwijgen is verhandeld aarzelde de heer Guizot omdat hij het vraag stukin hoeverre Frankrijk zich nog aan de verdragen van 1815 verbonden acht, niet zonder volstrekte noodzakelijk heid wilde behandelen en werd de heer Thiers teruggehou MIDDELBURG den februarij. Uit het IVeekhlal var. Refft blijkt, dat de Hooge Raad, bij arrest van deii 2 vaceren tot inwisseling en bijbetaling van de door de den, omdat hij niet door het-een of ander gezegde zïch zei- ld n der Vereeniging afgegeven Bons, tot levermcie van ven de mogelijkheid wilde afsnijden van weder minister te w DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente ma ken dankbare melding eener op gisteren namiddag in de Nieuwe kerk onder letter C.ontvangene gift, groot 2 60. Middelburg, den 7 Februarij 1847. J. VAN DEN BROEKE Jz.Prajss. T. F, ROEST, Scriba. VERE, den 4 Februarij 1847. Het was voor de Commissie uit de beide Armbesturen te dezer Stede regt bemoedigendweder de overtuiging te mogen ontvangen van Middelburgs weldadigheid, ten be- lioeve der Armen dezer Stad daar zij heden avond door den Notaris IF. M. Snijder alhier werd ter hand gesteld een Coupon 4 pCt. Nationale Schuld, no. 30804, groot f 19,80, onder het opschrift voor de Commissie uit de beide Armbe sturen te Vere van X. A. Met hartelijke dankerkentenis maakt de Commissie hiervan melding, wenschende dat de Gever alles goeds den milden schenker met zijnen Zegen achtervolge De Commissie voornoemd J. A. VAN KAKUM Prieses. M. J. tAN DEN HEUVEL, Scriba. dezer, beslist heeft, dat kalkoenen mo^tzw worden gerekend te behooren onder gevogelte hetwelk ingevolge het tarief, daargesteld bij de wet van óen 19 junij 1845 (Staatsblad no. 28), aan een regt op den uitvoer is onderworpen. Dienzelfden dag is voorden Hoogen Raad behandeld, het beroep in cassatie van .7. Lauret c. s. tegen een arrest van het Hof in Zeeland waarbij zij ten getale van achttien zijn ter dood veroordeeld, ter zake van diefstal met ver zwarende omstandigheden. Door den raadsheer Noirct de Brujn is rapport in deze zaak uitgebragt. Er is geene me morie ingediend ook zijn er geene middelen voorgedragen. De procureur-generaal concludeerde tot verwerping van het ingestelde beroep. De uitspraak is bepaald op den 16 dezer. Met leedwezen vernemen wij dat te Delft is overleden e wel-ed. zeer gel. heer M. Bcijerinck, ingenieur van Azn wa'erstaat sedert slechts korten tijd als leeraar gedetacheerd bij de koninklijke akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs enz. Zijn overlijden is als eengroot verlies, niet slechts voor zijne betrekkingen en vrienden maar ook voor de akademie en de wetenschappen in het algemeen te beschou wen. Zoowel uit hoofde zijner kundigheden als om zijne per. soonlijke hoedanigheden was hij algemeen geacht en bemind. Uit Dordrecht den 5 dezer wordt gemeld Sedert onze vorige is het ijs in den Noord mede op^e- ruimd zoodat bereids gisteren de stoomboot tusschen Dord recht en Rotterdam hare gewone dienst heeft kunnen hervat ten. Alleen in den mond van den IJssel zit het ijs no'-^ en is alzoo de vaart naar Gouda gestremd." Volgens de ingekomen officiële rapporten, \vas de ]Js- „eheel open, terwijl verder benedenwaarts het ijs zeer zwak werd zoodat men het spoedig opbreken daarvan te gemoet zag. De advocaat Boissevain heeft in de .4rnh.emsc'ie "cou rant een artikel doen plaatsen tot verontschuidiginn- van zijne oproeping tot liefdegaven ten behoeve van den boek handelaar van Hulstmet insertie van eenige brieven, waar- - -----door hij tracht te bewijzen dat hij in dit geval niet zond-r had akte genomen van de schending van het volkerenregtvoorkennis van den heer van Hulst heeft gehandeld en d-it maar dat belette met dat er nog een algemeen regt tusschen hij door het berigt in het dagblad Overijssel, op de' grof<?c Het zal wel voorzigtig vellen, ir.uar ven de mogelijkheid wilde afsnijden van weder minister worden. Aan het slot der zitting is de discussie nogtans eenigzins ernstiger geworden. De heer Odillon 5rtrrö/heeft het woord gevoerd in den geest der oppositie waarop de heer Guizot zich genoodzaakt heeft gezien meer bepaald 'over de zaak van Krakau te spreken. Na kortelijk de gebeurtenissen ge schetst te hebben tot op de inlijving heeft de heer Guizot hoofdzakelijk te kennen gegevendat 's konings gouverne ment, toen de daadzaak volbragt was, geprotesteerd had te gen die inbreuk op het regt der volken, en te gelijkertijd er akte van had genomen, om in de toekomst, des noodig, de zaak in rekening te brengen, naar 's lands wettige be langen het mogten aanraden doch alhoewel men geprotes teerd had tegen de inlijving, had het gouvernement de ge- j sel den 2 "dezer vairWestervoort af tot "irabij Hattem beurtenis toch niet beschouwd als een geval om den oorlog te verklaren, en dit geval niet bestaande, had men ook de taal van den oorlog niet willen voeren. Mogt men, zeide de minister verder, in de gebeurtenis van Krakau genoeg zame reden voor Frankrijk vinden om de traktaten voor vervallen te verklaren dan zou er geen publiek regt tus- schen hetzelve en de Noordsche mogendheden bestaan men had akte genomen van de schending van het volkerenregt, maar dat belette niet dat er nog een algemeen regt tusschen ..,j ^y de mogendheden die haar hadden begaan en Frankrijk be- en -lasterlijkste wijze is aangerand, stond. Frankrijk zou het opregt handhaven het gouverne- zijn in deze zaak geen beslissend oordeel te

Middelburgsche Courant | 1847 | | pagina 1