MïDDELBÜRGSCHE C O U R A ,M T.. N". 70. Donderdag 11 JllUïj. BESTUREN en ADMINISTHATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. lS4f). SCHUTTERIJ. LOTIÏiG YA?f DEJ JARE 1846. VERBOB r^ïW TE SCMPREY. ©root-Bcittanic Jff.-iuliinjJt. ISclgic. •JlÜfttjïftl I Zr. Ms. Besluit van den 21 Maart BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG; Gelet op Art. 11 1828 Brengen bij deze ter kennis van al degenen welke daarbij belang hebben 1. Dat de Alphabetische Naamlijst van al de Personen, die aan de Loting van dit jaar, voor de Schutterij dezer Gemeente moeten deel nemen ter inzage van een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer Stad, van heden tot en met Zaturdag den 20 dezer (de Zondag uitgezonderd) des voor- niiddags van 9 tot i 2 ureten einde eenieder in staat zoude zijn om ingeval hem op die lijst eenige Personen of om standigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden 1 (welke de Duitsch-Katholieke gemeente reeds als eene bij weggelaten, zulks ter kennis te brengen van de Commissie welke bij de loting tegenwoordig zal zijn. 2. Dat de tijd waarop voorschrevene Loting zal plaats hebben, is bepaald op Woensdag den 24 dezer, des morgens ten 10 ure. 3. Dat de Loting zal plaats hebben op de Boven-Voorzaal van het Raadhuis. 4. Dat almede bij de Loting zullen moeten tegenwoordig zijn ten einde tot eene Naloting te worden toegelaten alle Personen vallende in de jaren der Schutterijwelke uit andere Gemeenten, sedert de laatste inschrijving, in deze Gemeente zijn komen inwonen en buiten de termen van dienstpligtigheid zijn gebleven en 5. Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de Ingeschrevenen zelve of derzelver Gevolmagtigden ten welken einde zij zoo wel als derzelver Gemagtigdenvoor zien zullen moeten zijn van een Oproepings-Biljet hetwelk (gelijk in het regeringsblad gemeld wordt) in de eerste plaats bezig houden met het onderzoeken en bewerken der op de laatstgehoudene provinciale synoden voorbereidende bouw- stoifen. Na den afloop der zitting zal een volledig verslag der beraadslagingen openbaar gemaakt worden. De jongste Petersburgsche bladen behelzen eene op roeping van alle in Rusland gevestigde Israëliten, om zich voor I januari] 1850 bepaaldelijk te doen opnemen in eene der klassen of gilden van handelaars, handwerkers, land bouwers, grondbezitters, enz.; onder bedreiging dat dege nen welke hierin nalatig gebleven zullen zijn, aan nader vast te stellen maatregelen van oedvvahg onderworpen zuilen worden. Deze verordening dient, om den maatschappelij- ken toestand van het zeer aanzienlijk getal Israëiiten die noch bepaald beroep, noch vaste woonplaats hebben, te regelen en te verbeteren. FRANKFORT den 5 jtinij. De beide kamers van de Hanoversche stenden hebben de petitien der Duitsch-Katho- lieken met eene aanbeveling naar het staatsbewind verwezen, er hunne hoop bij te kennen gevendedat de regering zijn wege het Stedelijk Bestuur za 1 worden te ieder hunner huis bezorgd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant seplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 Junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. zondere secte duldt en erkent en aan haar het gebruik der Evangelische kerken toegestaan heeft) ook voorts het con stitutionele regt van volkomene vrijheid van godsdienst en ge weten in hare veel vermogende bescherming moge nemen. Volgens een brief uit Beyruth van den 16 mei, heeft op goeden vrijdag in de kerk van liet heilige graf te Jeru zalem een ongeboord geval plaats gehad. Het is aldaar gebruikelijk, dat de Latijnsche monniken van het heilige j i^g^,,-, doorgebragten dat .7. .7. Laureiro als minister van marine. Voort blijkt uit- deze berigten dat, onmiddellijk na den val en de verwijde ring van de vroegere ministers gebr. Cabral, genoegzaam geheel Portugal zich voor den meer liberalen keer van zaken ver klaard heeft en dat het reeds aan de oordeelkundige en be vredigende maatregelen van den hertog van Palmella is mo gen gelukken om den oproerigen geest m Lissabon in Oporto en elders tot bedaren te brengen. Intusschen is, op koninklijk gezag, de tegenwoordige cortes ontbonden ver klaard, eene nieuwe cortes tegen september bijeengeroepen, een aantal door de Cabrak daargestelde wetten afgeschaft en aan de bank van Lissabon en de coniianca-maarschappij \rii- heid verleend om, tegen het betalen van behoorlijken intrest, derzelver specie-betalingen voor drie maanden te schorsen. Overigens schijnt het nieuwe ministerie als maatregel van bezuiniging, eene aanmerkelijke vermindering van personeel op de verschillende gouvernements-bureaux te willen daar- stellen en verklaart het tevens de stipte betaling van den intrest op de buitenlandsche schuld als eene heilige verplig- ting aan te zien. Het Russisch eskader met den grootvorst Kointantijn, arriveerde den 23 mei te Lissabon en zeilde twee dagen later weder verder, zonder dat de aandacht daarop bijzon der o-evestijd was geweest, uit hoofde de gemoederen, in die dagen van onrust weinig gestemd waren om eerbewij- zingen aan vreemde vorstelijke bezoekers te betoonen. £ei] particuliere brief uit Lissabon zegt dat de heer Ar- ssnio de Carpo eerlang tot gouverneur der Portugesche ko lonie Angola benoemd zal worden in welke hij 33 jaren land in processie naar Golgotha trekken, om voor het kruis te bidden. De Grieken die de kapel bezet hadden wei gerden hun den intogt, en daar men spoedig hevig handge meen werd, was de gouverneur van Jeruzalem genoodzaakt aan het hoofd van een regement Turksche soldaten, de vech tende Christenen uiteen te drijven. Den 20 mei had men te Konstantinopel berigt dat de sultan den 14 in goeden welstand te Adrianopel was aan gekomen. Den 29 zou hij van daar den togt naar Rust- schuck voortzetten alwaar hij den 6 of 7 junij dacht aan te komen. De berigten uit Athene van 27 mei luiden gunstig. Zoo wel in de provinciën als in de hoofdstad was het rus tig. De beraadslagingen van de kamer der afgevaardigen werden regelmatig voortgezet, en de opposanten schenen hunnen strijd tegen het ministerie, welks krachten trouwens iu den laatsten tijd merkelijk toegenomen waren, voor het oogenblik te hebben gestaakt. De reeds begonnen oogst viel over het algemeen zeer voordeelig uit; maar in Attica wer den de velden vreesselijk door sprinkhanen geteisterd. binnen den tijd van één jaar, Portugesche bezittingen langs einde te zullen maken. hij zich verbonden zou hebben, aan den slavenhandel in al de de westkust van Afrika een BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Overwegende dat de groote droogte welke bij voortdu ring aanhoudt, de noodzakelijkheid doet ontstaan tot het in- achtnemen der meest mogelijke spaarzaamheid omtrent het gebruik van het water Gezien art. 31 2 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie Hebben goedgevonden te bepalen als volgt: Het is verboden de StratenStoepen of Huizen te schu ren mitsgaders de Glazen te wasschen, en zulks tot tijd en wijle dit verbod bij publieke afkondiging zal worden inge trokken zullende elke overtreding van hetzelve overeen komstig het bovenaangehaalde Reglement van Policie wor den vervolgd en gestraft. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaanten Raadhuize der Stad Middelburg, den 10 junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSICERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. LONDEN den 6 jiiiiij. De tweede lezing der wet tot hervorming van het toltarief is eergisteren in het hoogerhuis MAATSCHAPPIJ TOT KUT TAN 'T ALGEMEEN. VERGADERING op Vrijdag den i 2 Junij 1846 des mid dags ten één ure. Over de Punten van Beschrijving voor de Algemeene Vergadering. Namens Bestuurders, DE MARET TAK, Secretaris. BERLIJN den junij. HH. KK. HH. prins en prinses ------ 1 j Frederili der Nederlanden zijn van Praag hier aangekomen, pon met 2 p. 10 schell. pet. m geld zou betaald worden. na eene korte beraadslaging doorgegaan. Het onderzoek in comité van deze wet zou den 8 plaats hebben. De Londensclie dagbladen roemen de snelheid zeerwaarmede de lords in dezen te werk gaan en meenen dat die gunstig afsteekt bij de traagheid en het gedurig uitstel, die in het lagerhuis de beraadslagingen over de groote maatregelen van sir R.,Peel hebben gekenmerkt. Terwijl dus die minister in zijne veelomvattende maatregelen zegeviertheeft zijn be stuur den 5 in het hoogerhuis met opzigt tot eene zaak van ondergeschikt belang, eene nederlaag geleden. De jaargelden die aan den gouverneur-generaal en den opperbevelhebber van het leger in Indielord Harding en lord Gonghals loon voor hunne laatstelijk bewezene diensten uit 's rijks kas zullen worden toegestaanzijn namelijk door de lords op voordeeliger voet geregeld dan het lagerhuis en de minis ters hadden gewild. Het daaromtrent gevallen besluit is met 38 tegen 26 stemmen aangenomen. Prins Louis Bonaparte schijnt geen grooten haast met het bezoek aan zijnen kranken vader te maken. Althans hij heeft hiervoor onbepaalden tijd vertrekken in een ander hotel afgehuurd. Z. H. //'/■^/«/«-pachavergezeld van deszelfs talrijk gevolg, is gisteren ochtend, met de Fransche stoomboot de Gomerte Portsmouth aangekomen en met alle aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen ontvangen. Gedurende het verblijf van Z. H. in deze zeeplaats zijn van gouverne- mentswege het Lig/itning-stoom]Agt en van de South-lVestem spoorweg-maatschappij afzonderlijke spoorwagens te zijner beschikking gesteld. In eene vergadering der houders van Mexicaansche j gevorderd fondsen zijn de voorstellen der agenten goedgekeurd om ge noegen te nemen met het aanbod van 60 p. st. voor iedere 100 p. St. uitgestelde schuld, en van 90 p. st. voor ieder actief effect met drie coupons terwijl de overblijvende cou- PARiyS den 6 De kamer der afgevaardigden heeft gisteren 'de discussien over het oorlogsbudget aangevangen. Er is onder anderen spraak geweest van een wcts-ontwerp nopens de organisatie des reserve, waarvan reeds meerma len gesproken is; de minister van oorlog heeft niet op zich willen nemen deswege in de volgende zitting een ontwerp 'aan te bieden, zoo als sommige leden verlangden. Aanstaanden maandag moeten in de kamer do discussien over de buitengewone credieten voor Algerie aanvangen. Vele leden hebben zich laten inschrijven om voor en tegen die credieten het woord te voeren. Het hof der pairs heeft, in weinige zittingen, het regtsgeding ter zake van den aanslag van 16 april afgehan deld. Lecomte is, gelijk wel te verwachten was, als over tuigd van koningsmoord, veroordeeld tot de doodstraf in de vormen bij art. 86 van het wetboek van strafregt vastgesteld, bestaande daarin dat hij barrevoets, in het hemd en met een zwarten sluijer om het hoofd naar de strafplaats zal worden gevoerd dat hij op het schavot zal blijven ten toon gesteld gedurende de voorlezing van zijn vonnis aan het volk en dat daarna terstond zijn hoofd van het ligchaam zal wor den gescheiden. BRUSSEL den 7 junij. De Fransche en Belgische bla den deelen thans onderscheidene bijzonderheden mede we gens de feesten die met de plegtige opening van den spoor weg van Parijs naar de Belgische grenzen gepaard zullen gaan. Het voornaamste dier feesten zal den 14 junij, den eigenlijken openingsdag te Rijssel plaats hebben. Daarbij ziiUen twee zonen van den koning der Franschen de her togen van Nemours en Montpensier, alsmede verscheidene Fransche en Belgische ministers en leden van de wetgevende kamers der beide landen tegenwoordig zijn. Na eene gods dienstige wijding vanden weg, zal de maatschappij voor den spoorweg te Ri)ssel een gastmaal geven, tot welks bijwoning 1500 personen uitgenood^igd zijn. Den 15 junij zal een inwij- dingsfeestte Brussel worden gevierd voor de kosten waarvan uit^'s rijks kas bij eene in de Belgische kamer van verte genwoordigers reeds aangenoraene wet eene som van 40,000 fr. is afgezonderd. De^ioning en de koningin der Belgen zijn den'6 junij uit Brussel naar Parijs vertrokken en zou den voor het eerst den afstand tusschen de beide hoofdste den geheel en al langs den spoorweg afleggen. Het hoofddoel van het liberale congres zal zijn de be vordering eener wetwaarbij de voorwaarden voor het uit oefenen van het kiesregt in de steden geheel gelijk zullen worden gesteld met die welke ten platten lande worden Z, M. de keizer van Rusland is den 29 mei uit War schau vertrokken, ten einde zijne gemalin aan de Poolsche grenzen te ontmoeten. De Evangelische rijks-synode is eergisteren hier pleg- tig geopend, onder voorzitting van den minister voor de eeredienst, den heer Eichhorn. Er waren 73 leden, deels geestelijken deels burgerlijke beambten tegenwoordig. Bij meerderheid van stemmen heeft de vergadering den bisschop Neander tot vice-president verkozen. De synode zal zich Ontvangene berigten uit Lissabon, loopende tot den 30 mei, houden in, dat er eindelijk op den 26 dier maand definitief een nieuw Portugeesch ministerie tot stand gekomen is, bestaande uit den hertog van Palmella als voorzitter van den raad en minister van financiën; den marquis van Sal- danha als minister van oorlog den heer L. S. M. -D' Al buquerque als minister van binnenlandsche zaken; den graaf van Lavradio als minister van buitenlandsche zaken den heer 3. F. de Soure als minister van justitie en den heer Ook uit Henegouwen luiden de berigten wegens oen oogst allergunstigst. De granen, die door de koude winden in "iiet voorjaar ^geleden hadden hebben zich door de sedert ingevallen warmte ongemeen hersteld. Hier en daar mogen er^eenige wat ligtere plekken zijn doch dit wordt ruim opgewogen door den wasdom der halmen en de volheid der areli die niet minder dan 11 Ned. strepen zijn. Zij bloei- jen reeds sedert verscheidene dagen. De aardappelen staan allerwege schoon. Op ver.scheidene plaatsen begint men reeds te hooijen. Van het koolzaad weet men zich geen zoo ruimen oogst te herinneren. Het maarisch gewas is wat tra ger wegens de voch-igheid in de lente en het tegenwoordi- 'ge gemis' aan regen maar het kan het nog verscheidene vye- ken zonder eenig gevaar uithouden.

Middelburgsche Courant | 1846 | | pagina 1