miDDELBÜRGSCHE C O U R A I^ T. IX". 69. DÏDgsda 1846. 9 Juuij. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. NIElWSTIJiniVGEN. BEKENDM-dKIKG. NEDERL. HAlSDEL-M^JtTSVHAPPIf. ADTEli TE KT IE. Sii.it6chl.iub. Q5root-öt:ittanjc. JVankvtjf». ücbccUubcn or Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND maakt bij deze beleend dat de Kamerwelke o/ereenkom- stiz Art. 17 en i8 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie, en Art. ii van het Reglement op de wijze van Eedsaflegging enz. vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 14 September 1838 ^Staatsblad no. 36), WiaA ia't irjn mst de afdo.:nii.g van tposdvireisc'iende zaken en van strafzaken hare gewone teregrzittingeii zal houden op de navolgende dagen te weten Zaturdag den 4 Julij. Maandag den 6 Juhj. Zaturdag den 18 dito. Maandag den 20 dito. Zaturdag den i August. Maandag den 3 August. Zaturdag den 15 dito. Maandag den 17 dito. Zaturdag den 29 dito. en Maandag den 31 dito. telkens aan te vangen des voormiddags te tien ure, en dat üver zulks de eerste gewone regtsdag voor Burgerlijke za ken na de Vakantiezal zijn op Dingsdag den i September dezes jaars. Middelburg, den 28 Mei 1846. Gezien door ons Prokureur- Op last van den Hove, Generaal bij het Provin- De Griflier, ciaai Geregtshof voorn. A. VRÉKE. ACKERMANS. De DIRECTIE het voornemen hebbendeom bij hare eerstvolgende TliX-TEILI^'G gelegenheid te geven tot het koopen der gansche partij in één bod, zal die Veiling hou den te ROTTERDAMalwaar mitsdien op PVoensdag den 17 Juni] 184Ó, zullen geveild worden: 30,000 Blokken Banca TIN, liggende t^ Rotterdam. 30,000 Dito DITO, „Amsterdam. En alzoo te zamen 60,000 Blokken De Directie geeft de verzekering, dat, wanneer de geheele aangeslagene hoeveelheid iS'i worden verkocht zij alsdan vóór den 15 Junij 1847 geen ander Tin zal aan de Markt brengen en dat tot op dat tijdstip geene Gouvernements- Veilingen van Tin in Nederlandsch-Indie zullen worden ge houden. Aan den Kooper of de Koopers der geheele partij zal een tijd van drie maanden tot de ontvangst worden gege venbij partijen van minstens 5000 Blokken. De Nütitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Arasterdam, den 19 Mei 1846. VAN DER OUDERMEULEN, President. F. SCHUURMAN, Direct, fung. Secretaris. De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK r.t Middelburg Provincie Zeeland maakt bij deze bekend dat de Kamer welke, overeenkomstig Art. 17 en 18 der Wet op de Reg terlijke Organisatie, en Art. 11 tot en met Art. 15 van het Reglement No. I vastgesteld bij Koninklijk Besluit van den 14 September 1838 (^Staatshlid no. 36), gedurende de va kantie aanvangende den eersten Julij en eindigende den laat- sten Augustus aanstaande, belast zal zijn met de afdoening van Burgerlijke en Handelszaken welke spoed vereiscben en van Strafzaken hare gewone teregtzittingeu zal houden tweemalen ter week te weten Vrijdag den 10 Julij, Zaturdag den 11 Julij, Maandag 13 Dingsdag 14 Vrijdag 24 Zaturdag 25 Maandag 27 Dingsdag 28 Voorts: Vrijdag den 7 Augustus, Zaturdag den 8 Augustus, Maandag „10 Dingsdag „11 Vrijdag 21 Zaturdag 22 Maandag 24 Dingsdag 25 telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure met beualing, dat op Vrijdag en Maandag behandeld zullen worden de Burgerlijke en Handelszaken en op Zaturdag zn Dingsdag de Strafzaken. Zullende de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke en Handelszaken na de Vakantie zijn op IVoensdag den 2 Sep tember dezes jaars. Middelburg, den 25 Mei 1846. In kennisse van mij Griffier, LANTSHEER, Gr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN brengen bij deze ter kennis van de daarbij be langhebbenden dat de KERMIS of JAARMARKT binnen deze Stad een aanvang zal nemen op Maandag den 13 Julij aanstaande en eindigen op den 21 dier maand; Zullende op de gemelde Kermis geene Bedelaars, Horoscooptrekkers, Loterijspelers of Kwakzalvers worden toegelaten noch zulke Personen, welke, zoo ver gevorderd wordtvan geen Patent voorzien zijn. Wordende de Kooplieden enz. uitgenoodigd om zich vóór den 7 Julij aanstaande met franco Brieven en met op gaaf In Nederlandsche Maataan den Marktmeesterter erlanging der benoodigde 'Standplaats aan te melden. Vlissingen den 3 Junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. VAN DER SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare S. VAN DER SWALME, Secretaris. AAIfKONDIGIJiG. Een ieder wordt bekend gemaakt, dat, met toestemming van den Heer Burgemeester van O. L. VROUWE-POLDER, aldaar op Zaturdag den 13 dezer naar den RING GERE DEN en de GAAI GESCHOTEJi zal worden voor alle Liefhebbers uit het Eiland, van een en geen Prijs. AANBESTEDING. REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburg zullen, op Woensdag den 17 Junij 1846, des voormiddags ten 10 ure, in een der Lokalen van het Gasthuis houden de Aanbeste ding der benoodigde LEVENSMIDDELEN enz., ten behoe ve der Gestichten, voor het tweede halfjaar 1846; waarvan de conditien dagelijks in gemeld Gesticht voor een ieder ter leziQg liggen. 'FRANKFORT den -x junij. Den 14 dezer zal het ter eere van keizer Frans opgerigte gedenkteeken te Weenen met groote plegtigheid en luister worden ingewijd. Te dier gelegenheid zullen vele vorstelijke personen aldaar bijeenko men en, naar men verneemt, ook belangrijke staatkundige aangelegenheden behandeld worden. De Petersburgsche bladen van den 20 mei behelzen een berigt uit den Kaukasusomtrent eene mislukte poging van Schamel, om, doormiddel vaneenen onverwachten in val de bevolking van de door de Russen bezette landstreek tusschen de Terek en Sundscha in opstand te brengen. In den nacht van den 27 april is het genoemde legerhoofd met 1500 a 2000 man eft eenige kanonnen, de Sundscha over- getrokken en heeft hij zich, midden door de Kaukasische- linie voortrukkeiide in de r^oogenaamde Kabardei geworpen. Dadelijk echter zijn van verschillende zijden sterke afdeelin- gen Russische troepen tegen hem opgerukt die hem in het gebergte hebben nagejaagd, zonder dat het rot eenig belang rijk treffen is gekomen. Bij het terugtrekken over de Terek en vervolgens over de Sundscha op den 7 en 9 mei is slechts zijne achterhoede telkens met de Russen slaags geraakt en door hen zeer gehavend. Het door Schamyl bij dezen inval beoogde doel, te weten het in opstand brengen der bevolking^ is, gelijk in het berigt verzekerd wordt, niet bereikt. Hevige orkanen hebben bijna geheel Sicilië geteisterd en onderanderen de oranje- en olijfboomen op vele plaatsen vernield. In de haven van Palermo zijn twee schepen-ver ongelukt. LONDEN den 3 junij. Men verzekert dat de minister Aberdeen den Amerikaanschen gezant alhier den heer Mac Lane, heeft doen wecen dat het Engelsch gouvernement be sloten heeft zijne bemiddeling tot vereffening der geschillen tusschen de Vereenigde-Staten en Mexico aan te bieden. De volmagt daartoe zou bereids morgen aan den heer Pakenham gezant van Engeland te Washington toegezonden worden. De met den post uit Bombay ontvangene berigten van I mei behelzen weinig belangrijk nieuws. In Lahore, als ook in de thans aan Engeland onderworpene gedeelten van dat rijk, was het rustig, met uitzondering van eenige van de hoofdstad verwijderde streken in welke de overblijfselen van het leger der Sikhs een oproerigen geest onderhielden weshalve men steeds vrees bleef koesteren voor nieuwe be roeringen in dat land. Intusschen waren de daartoe bestem de vaste punten door eene genoegzame Britsche krijgsmagt bezet. PARIJS den 4 junij. Heden heeft het hof der pairs zij ne eerste openbare zitting nopens den aanslag van den 16 april gehouden. De beschuldigde Lecomte werd door vier gendarmen in de zaal geleid. Nadat de kanselier den naam ouderdom, geboorte-, woonplaats en beroep van den be schuldigde had afgevraagd, werd door den griffier de acte van beschuldiging gelezen gedurende hetwelk bij Lecomte dikwerf eene levendige aandoening werd opgemerkt. Ver volgens ging de kanselier tot het verhoor van den beschul digde over. Op de hem gedane vragenantwoordde Le comte hoofdzakelijk, dat hij Parijs in den avond van den 15 verlaten had; dat hij niet ontkennen kan schuldig te zijn aan een aanslag op 's konings leven. Hij was met een ge weer vertrokken en had het onder een stuk rots verborgen. Niemand was van zijn ontwerp bewust; hij verklaarde op welke wijs hij zich tegen den muur geplaatst had om het ge weer los te branden en dat hij te veel links gemikt had uit vrees van iemand anders dan den koning te treffen. De oorzaak van zijn aanslag lag enkel in de voldoening van zijn wraakgevoel voor al het ongelijk dat hij zeide dat hem was aaugedaan. Na den beschuldigde is de graaf Monta- livet en een aantal andere getuigen gehoord. Men denkt dat de debatten in deze zaak spoedig zullen afgeloopen zijn. De zaak had vele nieuwsgierigen gewektal de tribunen waren vol. Op eene interpellatie van den prins de la Mo;kowa, gisteren in de kamer der pairs tot het ministerie gerigt om trent de Fransche gevangenen in Afrika heeft de heer Ciii- zot geantwoord. De prins verweet de regering, dat zij geene onderhandelingen met Abd-el-Kader had aangeknoopt, om eene uitwisseling van gevangenen te bewerkstelligen waarop uit het antwoord van den minister bleek dat de regering tallooze stappen gedaan had om tot de bevrijding dier onge- lukkigen te leiden en zelfs te dien einde groote sommen gelds aangeboden heeft. Deze interpellatien hebben verder geen gevolg gehad en de kamer heeft nog in hare zitting van gisteren de beraadslagingen aangevangen omtrent den spoorweg van Bordeaux naar Cette en die heden voorgezet. Dagelijks vervolgen de gedeputeerden de discussicn over de bC'^TOOtingen zij zijn heden tot het budget voor landbouw en koophandel gevorderd. Er bestaat thans weinig hoop meer dat Portugal aan de rampen eener nieuwe omwenteling zal ontsnappen. Ook Lissabon is in opstand. De tijdingen welke alhier over Spanje zijn ontvangen en tot den 23 mei loopen zijn van verontrustenden aard. Bijzondere berigsen melden dat het hof van Portugal in hevige angst verkeert, en elk oogenblik vreest de talrijke strijdbenden welke niet meer dan twee mijlen van Lissabon verwijderd zijn, die stad te zien bin nendringen. De dorpen en steden aan den anderen oever van den Taag tegenover de hoofdstad, hebben zich allen ver klaard. Men vreest voor de koningin zoo zij geen raad inneemt van andere mannen die meer in de volksgunst dee- len dan de hertog van Terceira. De zittingen der kamers zijn geschorst. Eene door de koningin uitgevaardigde pro clamatie heeft algemeen niet voldaan. De opstandelingen dulden niet dat de hertog van Terceira aan het bewind blijft. MIDDELBURG den 8 junij. Z. Exc. de minister van financiën heeft bekend gemaakt, dat, volgens Zr. Ms. mag- tigiiig, na voorafgaande overbrenging in het munt-dep6r bij de Nederlandsche bank van de waarde in oude geldspecien met de vereischte aan.niljMJgvolgens art. 4 der wet van den 18 "december 1845 {Staatsblad no. 90), in de jongst afgeloopene maand is uitgegeven een bedrag van ƒ4,600,000 aan muntbiljetten volgens die wet daargesteldzijnde de uitgegeven muntbiljetten van f 100, ƒ20, ƒ10 en ƒ5. Voor dat het eskader, onder bevel van Prins Hendrik dat nu met het fregat Jason, kapt. ter zee G. JVillinck, vermeerderd isde reede van Vlissingen zal verlaten meent men dat Z. M. de Koningvergezeld van den minister van marine, hetzelve zal komen in oogcnschonw nemen. In de Staats-Courant wordt de volgende oproeping ge vonden door den voorzitter der commissie den heer F. de Greve geteekend Degenen welke dit jaar verlangen te worden toegelaten op de rolle der studenten aan eene der hoogescholen of aan het atheiia-nun te Amsterdam of te Deventerworden inge volge artikel 8 van Zr. Ms. besluit van 23 mei 1845 (^Staats blad no. 25) opgeroepen om zich vóór het einde van de loopende maand junij bij gefrankeerde brieven onder her adres van gemelden heer F. de Greve raadsheer in den Iloogen Raadte 's Gravenhage aan te melden aan den voorzitter der commissie, welke door hoogstdcnzelve voor dit jaar benoemd is ter afneming van het examen ter toe lating met naauwkeurige opgave van hunne namen en woon plaats en met vermelding van hunnen ouderdom. Worden de tevens voorloopig bekend gemaakt dat de minister van binnenlandsche zaken, krachtens art. 4 van gezegd besluit, heeft bepaalil dat voor dit jaar de bedoelde commissie hare vergadering zal houden te Arnhem; alsmede dat de dag waarop ieder der belanghebbende in den loop der maand augustus aldaar zal worden verwacht, vooraf zal worden medegedeeld." Te Amsterdam is 11. vrijdag, des avonds om zes ure, de nieuwe bad inrigting en zwemschool aan het IJ, plegtiglijk ingewijd. Muziek gezang en eene openings-rede van den heer mede-commissaris IV. H. Suringar hebben daarbij elkander afge.visseld. De gezangen het eene geti teld Baden en Zwemmenhet ander de Zwemschool aan het 7,7, waren beide door den heer mr. .7. van Lennep, met zijn bekend kunsttaient gedicht en op de plaats en ge legenheid bijzonder toepasselijk. De rede, in den eigenaar- digen kernachtigen stijl van den spreker opgesteld lokie mede gedurig de toejuiching der talrijk verzamelde toehoor ders uit. Uit dezelve vernam men onder anderen, d;it het oorspronkelijk zamengebragt kapitaal ƒ35,000 bedroeg en naderhand gereedclijk nog tweemaal telkens met 10,000 I vermeerderd is. Het heerlijkste weder begunstigde dit, feest, j Uit Rotterdam meldt men dat bij gelegenheid van I den wedstrijd, op woensdag den lo dezer, ter opluistering van het feestdoor de heeren leden der koninklijke Neder- landsche Yacht-club op de rivier de Maas gegeven zal I worden een prachtig Venetiaansch feest, vuuru erk verüch- ting en muzijk. De wedrennen, welke dit jaar, den 22, 24 en 26 ju- i nij op het vorstelijk Loo zullen gehouden worden zullen allerUiisterrijkst zijn daar zich te dier gelCijenheU aldaar ve-

Middelburgsche Courant | 1846 | | pagina 1