miDDELBURGSCHE C o R A IV T. iV. 66. Dingsda 2 Juüij. BESTUREN eu AWMINISTRATIEN. WÊÜwmjDINGÏËN^ O 1«4(> n ^R TILLERIE-OEFEJYINGEV. BEKENDMAKING. GE NEESK VJVJ) E. iJtibli [tcatte> JAARM-ÉRKT. NEDERL. HAH DEL-M A AT SCHAP PI f. Jfr.iitltvijïi. BcEgic or B»b-i De STAATSRAADGOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Brengt ter l<ennis van de Ingezetenen in iiet iste District der Provinciedatmet den 3 Junij aanstaande een aan vang zal worden gemaakt met de ernstige Artillerie-oefenin- oen 'te Vlissingen en wel in de strekking van het Strand langs den zoogenaamden Vijgeter. Geschiedende deze kennisgeving op dat niemand hiervan onkundig zoude zijn en elk zich voor ongelukken zoude kunnen hoeden. Middelburg, den 30 Mei 1846. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. Met PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND maakt bij deze bekend dat dg Kamerwelke overeenkom- sti-r Art. 17 en 18 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie, en Art. 11 van het Reglement op de wijze van Eedsaflegging enz. vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 14 September 1838 (^Staatsblad no. 36), belast zal zijn met de afdoening van spoedvereischende zaken ei; van strafzakenhare gewone teregtzittingen zal houden op de navolgende dagen te weten Zaturdag den 4 Julij. Maandag den 6 Julij. Zaturdag den 18 dito. Maandag den 20 dito. Zaturdag den i August. Maandag den 3 August. Zaturdag den 15 dito. Maandag den 17 dito. Zaturdag den 29 dito. en Maandag den 31 dito. telkens aan te vangen des voormiddags te tien ureen dat over zulks de eerste gewone regtsdag voor Burgerlijke za ken na de Vakantie, zal zijn op Dingsdag den i September iJezes jaars. Middelburg, den 28 Mei 1846. Gezien door ons Prokureur- Op last van den Hove, Generaal bij het Provin- De Griffier, ciaal Geregtshof voorn. A. VRÉKE. ACKERMANS. De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoorzigt in ZEELAND, residerende te Middelburg verwittigt bij deze de belanghebbenden dat zij hare gewone Vergadering houden zal op Donderdag den 2 juüj 1846, en verzoekt tevens allen welke dan verlangen toegelaten te jvor- den tot het Heel-Verlos- of Artsenijmengkundig Examen, of totdat van Oog-of Tandmeester of Drogist, om hun daartoe strekkend request, onder overlegging van de noodige bewij zen vóór den 20 dezer maand te doen toekomen aan Pro fessor B. de Jonge, Voorzitter derzelve Commissie. Middelburg, den i Junij 1846. De Provinciale Commissie van Geneeskundig Onderzoek en Toevoorzigt in Zeeland Namens dezelve Js DE MAN Jz. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben den dat- de KERMIS of JAARMARKT dezer Stad dit jaar een aanvang zal nemen op Maandag den 27 Julijen eindigen op Zaturdag den 8 Augustus. Dat de Kooplieden of Vertooners van openbare Vermakelijkheden welke eene standplaats verlangen zich daartoemet opgaaf der grootte hunner Kramen of Tentenin persoon of bij vrachtvrije brieven, zullen moeten aanmelden bij den fungerenden Markt- meester viir Maandag den 20 Julij. aanstaande en dat des voormiddags van dien dag, ten 10 ure, voor zoo veel eerst, gemelde betreftin het lokaal op de Koopmans-Beursten overstaan van den Heer Commissaris van Policie, de Loting tot het bekomen van Standplaatsen, overeenkomstig de daar voor bepaalde wijze, zal plaats hebben. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 Mei 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd, RETHAAN MACARÉ L, P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De DIRECTIE het voornemen hebbendeom bij hare eerstvolgende TIN-TEILINGgelegenheid te geven tot het koopen der gansche partij in één bod, zal die Veiling hou den te ROTTERDAMalwaar mitsdien op Woensdag den 17 Junij 1846, zullen geveild worden: 30,000 Blokken Banca TIN, liggende te Rotterdam. 30,000 Dito DITO Amsterdam. En alzoo te zamen 60,000 Blokken De Directie geeft de verzekering, dat, wanneer de geheele ■■'.angeslagene hoeveelheid zal worden verkocht zij alsdan vóór den 15 Junij 1847 geen ander Tin zal aan de Markt brengen en d«C tot op dat tijdstip geene Gouvernements- Veilingen van Tin in Nederlandsch-Indie zullen worden ge houden. Aan den Kooper of de Koopers der geheele partij zal een tijd van drie maanden tot de ontvangst worden gege venbij partijen van minstens 5000 Blokken. De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 19 Mei 1846. VAN DER OUDERMEULEN, President. F. SCHUURMAN, Z)ó-ef/>./««5-. Secretaris. FRANKFORT den 26 mei. De keizerin van Rusland vergezeld van de grootvorstin Olga en den kroonprins van Wurtemberg, is in den namiddag van den 22 te Salzburg aangekomen, waar H. M. sedert een paar dagen opgewacht werd door den koning van Wurtemberg en andere Duitsche vorstelijke personen. H. M. de keizerin van Oostenrijk en de aartshertog Frans Karel zouden den 22 met eene stoom boot van Weenen naar Linz vertrekken en zich vervolgens naar Salzburg begeven ten einde mede de keizerin van Rusland te begroeten. Z. M. de keizer van Rusland heeft den 19 in de nabij heid van Warschau eene groote wapenschouwing gehouden. In berigten uit die stad van den 20 wordt nog geene mel ding gemaakt van hoogstdeszelfs vertreken men verhaalt thansdat Z. M. zich niet naar Salzburg zal begeven maar zijne gemalin te Warschau zal afwachten. Dit laatste wordt echter door anderen voor onwaarschijnlijk gehouden. Te Krakau is een burgerlijk geregtshof gevormd uit PruissischeOostenrijksche en Russische regtsgeleerden be staande ten einde de politieke gevangenen aan het gcregte- lijk onderzoek te onderwerpen. Het Oostenrijksch strafwet boek zou hierbij tot rigtsnoer strekken. Uit Hagenow schrijft men dat op Hemelvaartsdag in het twee mijlen van daar gelegen vlek Lübtheen een brand is uitgebarsten, waardoor in den tijd van 4 uren 51 gebou wen zoo woonhuizen als schuren in de asch ziju gelegd 80 huisgezinnen en meer dan 400 personen zijn hierdoor eensklaps van huisdak beroofd en verkeeren daar zij groo- tendeels tot de armere klasse behooren in den grootsten nood. LONDEN den 25 mei. IMaandag namiddag ten drie is H. M. de koningin voorspoedig van eene dochter bevallen. Tot heden toe laat de toestand der koningin en die der jonge prinses niets te wenschen over. Het getal der konink lijke kinderen is dus nu tot 5 geklommen. De oudste prin ses Fictoria, telt ruim 5^-de vermoedelijke troonopvolger, p'riiis Albert, hertog van Wallis, ruim 4!, prinses Alice ruim 3 en prins Aliped nog geen 2 jaren. Zondag had H. M. nog de bezoeken van de leden der koninklijke familie, bij gelegenheid van haren 27sten verjaar dag, ontvangen. De openbare viering van den verjaardag der koningin is op den 9 junij bepaald. Eergisteren is .in het huis der lords de beraadslaging over de cweede lezing van de nieuwe graanwet begonnen. Gelijk verwacht werd.liebben verscheidene leden die veror dening met veel warmte bestreden. De beraadslaging is gis teren voortgezet en zal morgen vervolgd worden dezelve zal waarschijnlijk verscheidene dagen duren. De vrees, welke vooral in den laatsten tijd gekoesterd werd voor eene ver werping der voordragt door het hoogerhuis is thans merke lijk verminderd, zoo niet geheel verdwenen, ten gevolge van eene op zaturdag jl. gehoudene bijeenkomst van do tot de partij der Whigs behoorende leden van die vergadering in welke bijeenkomst met algemeene stemmen besloten is om met terzijdestelling van alle persoonlijke bedenkingen de voorgedragene wet met alle kracht en ernst te ondersteunen en alle amendementen, die door de tegenstanders mogten voor gesteld worden te verwerpen. Door dit besluit is aan de tegenstanders der wet de hoop benomen dat de zoodanigen der leden die tot dusver de bepaling van een matig vast regt voorstonden, zich zouden vereenigen met de aanzienlijke partij die in het zoogenaamd belang van den landbouw de handhaving van beschermende regtenvolgens het be staande schaal-stelselverlangen. De heer O'Brien is thans door het huis der gemeenten op vrije voeten gesteld, nademaal de commissie, aan welker werkzaamheden hij weigerde deel te nemen haren arbeid geëindigd heeft. Het gerucht wint meer en meer veld dat Ibra/iiw-pacha zijn voornemen te kennen gegeven heeft om na zijn ver blijf te Parijs geëindigd te hebben Londen te bezoeken. Stellig v-erzekert men dat het gouvernement eene vor melijke nota van den president der Vereenigde-Staten ont vangen heeft, waarbij hij mededeelt dat de regering dier staten verlangt het traktaat, wegens het vereenigde bezit van het grondgebied van Oregon, 12 maanden na de dagteeke- ning dier nota te doen eindigen. Voor eenigen tijd werd te Dublin bij de bankiers Ball en Comp. eene banknoot van 100 p. st. gedeponeerd, om gegeven te worden aan dengenen, die, zonder het verze gelde couvert te openen door middel van het dierlijk mag- netismus er de beschrijving van zou kunnen geven ,--aoök. eenige woorden, die duidelijk in het couvert geschreven stonden op die wijze zou kunnen lezen. Er kwamen on derscheidene beschrijvingen van in zelfs van Plymouth een fac-simile, maar geene, die juist waren. Eindelijk is men onder getuigen tot de opening overgegaan, zonder dat de prijs gewonnen is. Een dagblad dezer hoofdstad zegt dat de bekende Israë lietsir Moses Montefiore die laatstelijk bij den keizer van Rusland pogingen ter gunste zijner geloofsgenooten heeft aan gewend van dien monarch de toestemming verkregen heeft om 10,000 Joden naar Palestina te doen verhuizen. In den nacht van den 25 op den 26 hebben nabij de stad Liverpool twee stoombooten de Rambler en de Sea Nymph, de eerste van welke de rivier opstevende terwijl de andere die afvoertegen elkander gestooten waardoor meer dan 20 menschen het leven verloren. PARIJS den 28 mei. Gisteren heeft het hof der pairs eene zitting met geslotene deuren gehouden om het rap port betrekkelijk den aanslag, van den 16 april aan te hoo- renwelk rapport door den heer Franck-Cai-ré werd voor gelezen. Daarna heeft de procureur-generaal Hebert de noodige stukken gedeponeerd opdat het hof zich bevoegd zou verklaren en zich vervolgens verwijderd. Het hof daarop beraadslaagd hebbende heeft een besluit genomen waarbij het zich bevoegd verklaart, op grond dat de aan- aanslag tegen het leven en den persoon des konings door het wetboek van strafregt gerangschikt wordt in de klasse van aanslagen tegen de veiligheid van den staat, en dus be grepen is in de dispositie van art. 28 van het constitution- nele charter, en aangezien uit de instructie tegen Lecomte ge.- noeg gebleken is, dat hij zich schuldig gemaakt heeft aan aanslag tegen het leven van den koning, beveelt het hof zijne in beschuldiging stelling, alsmede dat van dit besluit en van de acte van beschuldiging mededeeling aan den be schuldigde zullen worden gedaan en dat later aan de leden van het hof zal worden kennis gegeven wanneer de be raadslagingen zuUen aanvangen. De kamer der afgevaardigden zet hare beraadslagin gen over de begrootingswetten steeds voort. Na het budget van het openbaar onderwijs te hebben afgehanddd is zij '7^1stei-en "aan'dat van de binnenlandsche zaken begonnen. De heer Thiers heeft daarbij het eerst het woord gevoerd en met zijne rede genoegzaam de geheele zitting aangevuld hebbende hij zoowel de buiten- als de binnenlandsche staat kunde de land- en zeemagt en de financiën behandeld en het gouvernement wegens deszelfs leiding van al deze staats- afdeelingen aangevallen. Aan het einde van die rede heeft de heer Cuizot te kennen gegeven dat daar de vorige spre ker een overzigt genomen had van de geheele geschiedenis sedert 1830 en van alle vroegere, tegenwoordige en toeko mende staatsquestien waaromtrent hij hem QGuizot') be schuldigde geen vast gevoelen te hebhen hij verzocht de discussie tot heden te verdagen om er behoorlijk op te ant woorden waarmede de kamer genoegen nam. De gewezen minister Thiers heeft in zijn dagblad een betoog doen plaatsen waarin al de verschillende partijen der oppositie vermaand worden om zich met hem tegen het thans bestaande bewind te vereenigen. Zijne grieven zijn dat de tegenwoordige regering zich schuldig maakt aan het ondergaan van vernedering van de zijde van andere mogend heden aan het verspillen der geldmiddelen en aan parle mentaire omkooping dat het mcfr dan tijd wordt om de eer en de waardigheid des lands te herstellen. Uit Toulon schrijft men van den 24 dezer, dat de tweede divisie van het smaldeel dien morgen naar de Hyéri- sche eilanden was ge/.eild waar de eerste divisie zich on der bevel van den prins van Joinville bevindt. De tijdingen uit Portugal luiden zeer ongunstig. De oproerige beweging schijnt eer toe dan af te nemen. De rust was te Lissabon tot nog toe niet gestoord. Het Journal du Havre geelt eenige beschouwingen nopens de pogingen der Engelschen om zich op Borneo te vestigen. BRUSSEL den 28 mei. Men spreekt van eene aanstaande reize van de koningin naar Engeland, en het gerucht wil dat de koning het sluiten eener handels-overeenkomst met Ne derland afwacht, alvorens eene buitenlandsche reis te on dernemen. Eergisteren is weder een ambtenaar van het minjsterie van buitenlandsche zaken naar 'sGravenhage vertrokken, welke zoo men zegt, den weg over Maastricht heeft geno men. De verwachting, dat men zich eerlang met Neder land zal verstaan heeft reeds eenigen doch zeer beperkten invloed gehad op den prijs van sommige behoeften. Het bewiud zal aan de vereeniging van het liberale con gres geene hindernissen in den weg leggen en schijnt er op te rekenen dat eene zoo talrijke en uit ongeslachtige deeien bestaande vergadering moeijeli.ik eenige, zelfs in de oogen der partij, voldoende uitkomst zal kunnen opleveren. Hare hoofden schijnen dit zelven in te zien en zijn bedacht op het tot stand brengen van eeu kort programma, be'reffende hetgeen besproken zal kunnen worden, en de be.oegdheid, om het woord te voeren. De schuld van België aan Frankrijltwegens betoonde

Middelburgsche Courant | 1846 | | pagina 1