MIDDELBÜRGSCHE COURANT. 1\". 48. Dingsdag 184Q...^^ c 21 April. BESTUREN eu AD3ÏINISTÏIATIEN. Ki£lIWSTIfl)l3tGE]N. EKEJyDMAKIJSG. PJ T E JTREGT. BEJSOEMIJSG BUURT MEE STER. GE fr^ PENDE BIEJVST. KERMIS TE HULST. ©roöt-Brittattjc. flcbcvlattbctt De COMMISSIE uit het PROVINCIAAL GEREGTS- HOF in ZEELAND te zamen gesteld ter voldoening aan Art. II der Wet op het Notaris-ambt, van den 9 Ju! ij 1842 (Staatsblad no. 20) tot het afnemen der examina van hen die verlangen inogten zich in staat gesteld te zien om naar het ambt van Notaris te dingen, maakt bij deze aan de be langhebbenden bekenddat zij tot het bedoelde einde zal vaceren op JVoemdag den 20 Mei 1846, des voormiddags ten tien uren en volgende dagen is het noodin een der vertrekken van het Hofgeboiuv. De Commissie herinnert voorts de Adspiranten aan de voorschriften van Art. 13 der voorschreve Wet, en verlangt overigens dat zoodanige stukkenwelke aan haar moeten v.orden ingediend tijdig en portvrij zullen worden bezorgd ter Griffie van den Hove. Middelburg, den 10 April 1846. De Prokureur-Generaal De Commissie voornoemd, bij den Hove S. de WIND. ACKERMANS. G. van IJSSELSTEYN. BURGEMESTER en "STETHOÜDERS der Stad MDDELBURG brenjjen Ier kennis van de Ingezetenen dat de Heer Staatsraad Gou- Terneiir dezer Provincie bij besluit Tan den G April jl. [Provin ciaal Blad no. 4Ö) beeft poed^jevonden te bepalen 1^. Dat met uitzonderinjj van de PateutplifjLi;,en vermeid onder nn. 37 tot 40, van Tabel no. XIV (betrell'ende de Slijters, 2'ap- fiers Kroeghovders en Kuffijlmishouders) die niet in de gewone bescbrijving zullen worden Ijejjrepen maar aan welker Huizen zoodra mogelijk na den ingang van bet dienstjaar, en zouder de gewone beschrijving af te wachten een Deciaratoir zal moeten worden be zorgd hetwelk na verloop van drit dagen weder zal worden afge haald betrekkelijk alle overige Patentpligtigen bedoeld in de 15 eerste Tabellen der wet van den 21 Mei 1819 {Siaalsblad no. 3i) waaronder krachtens artikel 12 der wet van den IG Junij 1832 [Staatsblad no. 30) ook zijn begrepen de Paardcn-Posfmeesters a. De aargifleu of verklaringen ter verkrijging van Patent zullen worden uitgegeven van den 4 Mei 1846, tot en met den 11 dier maand. h. Die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn inge zameld op den 22 Mei en c. Hel Register van gemelde Patentpligtigen zal worden gesloten np den 13 Junij terwijl ofschoon na dien tijd de aanneming van aanvrage van Patent de gewone aigemeene beschrijving betref fende niet zal worden geweigerd in alle gevallen de mogelijke gevol gen, die uit eene minder tijdige aangifte vnortrloeijen altijd voor rekening der nalatige Patentpligtigen zullen blijven. 2". Dat de Patentpligtige Schippers Eigenaars en Directievoeren den van Binnenschepen Schuiten en Vaartuigen vermeid in de ICde Tabel der wet van den G April 1823 [Staatsblad no. 14) waaronder krachtens het reeds aangehaalde artikel 12 der wet van den IG Junij 1832 ook zuilen begrepen worden diegenen w^elke bestendig in hunne Vaartuigen wonen en geene buiten-rivieren of wateren bevaren te rekenen van den 4 Mei aanstaande tot den 16 daaraanvolgende, eich voor het Patentregt van het dienstjaar 184-zullen behooren aan te geven bij het Bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden onder overlegging van een Aangift-Biljet hetwelk daartoe bij de liesUiren verkrijgbaar is gesteld. A'S ordende tevens de Patentpligtigen bedoeld bij den aanvang van aanstaande ter hunner beschikking ter zullen zijn overeenkomstig artikel 17 1ste lid dezer Publicatie onder mededeeling dat de Patenten van al Maandag den 11 Mei Stedelijke Griiile verkrijgbaar en 18 der wet van den 21 Mei 1819, en naar luid van artikel 2 der wet van den 24 April 1843 [Slaatsblad no. 16) opmerkzaam gemaakt dat het Patent niet zal worden afgegeven en het daarbij uit'»edruk- te bedrijf niet zal mogen worden uitgeoefend dan nadat de helft van hunnen aanslag over elk Dienstjaar zal zijn voldaan, terwijl wijders het Patent voor een volgend jaar niet zal worden afgegeven dan nadat het verschuldigde over het voorafgaande jaar ten volle zal zijn aan gezuiverd. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden afn-e- kondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 17 April 184G. Burgemeester en V^'ethouders voornoemd PASPOORT VA>- GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der S;ad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben den dat, ter aanvulling der bestaande vacature in het col- legie van Wijkmeesters dezer Stadten gevolge van het ver leend eervol ontslag aan den Heer TV. van Schaïk Serlé door Hun Ed. Achtb. tot Buurtmeester voor de Wijk N. is benoemd de heer D. ,7. J. Maritiissenwonende in ge melde Wijk op de Noordzijde van den Dam en willen een iegelijk bij deze hebben uitgenoodigd om gemelden Buurt meester in deszelfs betrekking te erkennen. Gedaanten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 April 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. COLLECTE TOOa HET FOJTDS TAJf DE De DISTRICTS-COMMISSIE van het Fonds ter aanmoe diging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Ne derlanden, alhier gevestigd, met overleg van Heeren Burge meester en Wethouders, den dag waarop de aigemeene jaar- lijksche Collecte, ten behoeve van het Fonds, zal plaau vastgesteld hebbende op Woensdag den 22 dezer hebben brengt bij deze ter kennis van derzelver Mede-Ingezetenen, dat, op uitnoodiging van het Stedelijk Bestuur, door Heeren Wijkmeesters die Collecte aan de Huizen zal worden ge daan des namiddags tusschen twee en vijf ure van gemel den dag. Het Hoofdbestuur zich verpligt gezien-hebbende tot den gestadigen verkoop van gedeelten van het Kapitaal-Fonds, ten eir.de, zoo wei de deelgeregtigden van het Primitieve Fonds, als die uit den strijd met België, op den duur te blijven ondersteunen, zijn de inkomsten daardoor zoo zeer verminderd, dat vele deelgeregtigden niet dan bij plaatsver vanging in het Fonds kunnen worden opgenomen het zelve heelt alzoo de meeste behoefte aan de ruime bijdragen der Ingezetenen, omhet geheele te niet gaan van het vermel de Kapitaal te voorkomen, en het is daarom dat deze Com- inissie hare Medeburgers dringend uitnoodigtom door miide giften in de hierboven aangekondigde Collecte, van derzelver belangstelling in de instandhouding van voornoem de Vaderlandslievende instelling te willen doen blijken. Middelburg, den 15 April 1846. De Districts-Commissie voornoemd DE STOPPELAAR, President. Z. SNIJDER, Lid en Secretaris. De gewone KERMIS of zoogenaamde IMEIIMARKT te HULST zal 1846. aanvangen den 28 April en eindigen den 5 Mei ir EL J}^ RIG ff E in. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente alhier betuigen aan den onbekenden gever of geefster hunnen dank, voor de op Zondag-avond jl., bij den Broeder Cornaey ontvangene gift in Goud groot f 50 onder de letters A. D. C. ter extrabedeeling. ïMiddelburg den 20 April 1846. Namens dezelve L A. DE WAAL Praeses, N. G. BOS, Scriba. KONSTANTINOPEL den 24 maart. De sultan heeft een manifest doen uitvaardigen, behelzende onderscheidene bepalingen die van vooruitgang in de Turksche begrippen getuigen. Zoo worden strenge straffen bedreigd tegen de zoodanigen die het leven of de goederen van hunnen even- mensch belagen; geldstraffen en vroondiensten worden afge schaft; aan de gouverneurs, regters en officieren wordt ver boden op hunne reizen levensmiddelen of diensten van on derdanen te vorderen anders dan tegen betaling; geestelijke overheden worden tot zachtmoedigheid en wereldlijke tot onpartijdigheid vermaand, enz. FRANKFORT den 14 april. Eergisteren avond hebben er te Aken baldadigheden plaats gehad tegen de bakkers, omdat deze dit jaar weigerden Paaschbrood gratis aan het volk af te geven. Gisteren is eene publicatie der regering versche nen waarbij de bakkers gelast worden zich naar het oude gebruik te voegen, en daarmede heeft de opstand een einde genomen. Gisteren vierde de Duitsch-KathoHeke gemeente alhier haar paaschfeest door eene openbare godsdienst-oefening in de Duitsch-gereformeerde kerk. Twee tot nu toe Roomsch- Katholieke priesters traden bij deze gelegenheid over tot de Duitsch-Katholieke gemeente en motiveerden hunnen overgang in tegenwoordigheid van ongeveer 2000 personen, met eene geestdrift die een zigtbaren indruk op de vergadering maakte. In Saksen is aan de Duitsch-Katholieken thans de bewil liging gegeven tot openbare godsdienst-oefening, doch zon der klokkengelui, en is de zoogenaamde Boheemsche kerk te Dresden daartoe ingeruimd. LONDEN den 15 april. De aandacht is thans, behalve op de bij het parlement nog onafgedane hoofdzaken op een wets-ontwerp gevestigd hetwelk de ministers spoedig na de hervatting der werkzaamheden zullen indienen en dat de strekking hebben moet om de ontbinding van spoorweg-maat schappijen gemakkelijker te maken. Op den 13 dezer heeft de inwijding plaats hehad van de spoorbaan van Canterbury naar Ramsgatevan den Zuid- Wester-spoorweg. De communicatie tusschen Ramsgate en Ostende zal den 16 een aanvang nemen en de dienst zal verrigt worden door de stoombooten Primes Maude en Prin ses Marie. Tijdingen uit de Vereenigde Statenaangebragt door de stoomboot Hibernia en loopende tot den i dezer, hou den hoofdzakelijk indat de debatten in den senaat over de hangende Oregon-questie nog altijd, bij afwisseling, voort gezet worden en op den 25 maartna het aanwenden van eene vruchtelooze poging door mr. Allen ter vaststelling van een bepaald tijdstip tot derzelver finale afloop nogmaals tot den 30 maart verschoven zijn. PARIJS den 16 april. De kamer der afgevaardigden heeft in de laatste dagen beraadslaagd over de aangevraagde cre- dieten ten behoeve van het materieel der marine. Onder de sprekers die het wets-ontwerp bestreden hebben behoort inzonderheid de heer Billaultdie in eene uitvoerige rede vele bezwaren tegen het bestuur der marine heeft in het mid den gebragt, op we'ke de minister van dat departement, de vice admiraal Mackau geantwoord heeft en verklaard, dat hij op den ingeslagen -weg zou voortgaan ten zij het bleek dat hij het vertrouwen der kamer verloren had als wanneer hij zijn ontslag zou nemen. In de zitting van gis teren heeft de heer Thiers het woord gevoerd en op zijne beurt het bestuur van marine gebrek aan een vast en goed stelsel ten laste gelegd. Het Russische smaldeel in de Middellandsche zee onder bevel van den grootvorst Konstantijn, is den 11 de zer ter reede van Toulon aangekomen alwaar de grootvorst den volgenden morgen bezoeken van den maritimen prefect, den generaal kommandant van het departement en andere autoriteiten ontvangen heeft. Z. K. H. is vervolgens aan wal gestapt en heeft de maritime inrigtingen in oogenschouw genomen doch is niet met officiële eerbewijzen ontvangen daar hij den wensch had te kennen gegeven om het incog nito te bewaren. 'sGPvAVENHAGE den 18 april. Men verneem:, dat het ontwerp van wet nopens de Dedemsvaart thans aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is toegezonden en dit en andere nieuwe ontwerpen van wet in de zitting der Ka mer op aanstaanden inaandag te houden zullen worden aan geboden. Alen verwacht thans ook spoedig de antwoorden van den heer van Rosenthal, op de bedenkingen in de af- deelingen der Kamer gemaaktten aanzien van het door hem gedane voorstel tot verandering van eenige artikelen der Grondwet, betrekkelijk het stem- en kiesregt. De Staais Courant van heden behelst een staat van de opbrengst der m.iddelen in de eerste drie maanden van 1846, tegen over de opbrengst van de drie eerste maanden van 1845, hebbende dezelve in 1846 meer opgebragt eene som van ƒ990,739, 832- ÏNIen verneemt dat Zijne Exc. de minister van marine, de vice-admiraal Rijk, sedert eenige dagen ernstig ongesteld is doch zich thans gelukkig eenigzins beter bevindt. De aandeelhouders in den Holiandschen Rijnspoorweg hebben den 10 te Londen, onder voorzitterschap van i<iw hzix Chaplin, directeur, eene vergadering gehouden. Uit de verklaring van den president bleek dat niet minder dan 25000 p. St. bespaard waren in de kosten van overdragt van den spoorweg, die nu, sedert den i september, in hunne handen is overgegaan. De interestgevende aandeelen zijn, tot een bedrag van 500,000 tot onderpand gegeven in plaaats van geld, zoo als eerst was voorgesteld. Op som mige gedeelten zijn dubbele sporen aangelegd geworden ter wijl de aansluiting van den Holiandschen Rijn- met den Prr.is- sischen spoorweg tot een gunstig resultaat was gebragt tus schen de twee gouverneinenten tusschen welke de zaak op den diplomatieken weg is gesloten geworden. Een derde van de leening, groot 9,000,000, is tot billijke prijzen afge lost. Ook werd kennis gegeven dat in de eerste aigemeene vergadering een dividend zou uitbetaald worden van 2 sh. 6. p. per aandeel, en dat het derde fournissement bepaald was op I p. st. per aandeel. De heer Locke, ingenieur, zeide dat de spoorweg op een spoor gelegd was wijder dan in Pruissen en Duitschland was aangenomen, maar dat dit zon der eene aanzienlijke opoffering kon worden veranderd. Ver der verklaarde de presidentdat in dit eerste jaar, na de ope ning der linie naar Arnhem de maatschappij stellig rekenen kan op eene opbrenst van ruim 600,000, hetwelk omstreeks 4 pet. op het kapitaal zal bedragen, AiMSTERDAIM den 18 april. Dezelfde vernielingen on der het te veld zijnde vee welke men voor eenigen tijd in Noord-Hollatid aan de overzijde van het Y bemerkte, en die destijds aan het daarzijn van eenig vreemd roofdier wer den toegeschreven, herhalen zich sedert een paar weken in de streken zuidwaarts van deze stadonder Nieuwer-Amstel en aangrenzende gemeenten. Oi'er de oppervlakte, begre pen tusschen Iloeksjan aan de Legmeer, den Uithoorn en, den Overtoom, zijn in dit kleine tijdverloop bijna honderd schapen dood of stervende op het land gevonden, half ver scheurd met doorbeten keel en sommige zelfs met verbrij - zelde pootenin den eerien nacht van eergisterennabij den Uithoorn, niet minder dan 40, Het schijnt uitgemaakt, dat deze vernielingen aan honden moeten toegeschreven worden; ook is een dier dieren, die in de weide verrast werd, op bevel der overheid gedood. i\Ien moet wenschen, dat over al door verdubbelde waakzaamheid der regeringsmagten en zorg dergenen die honden bezittengetracht zal worden aan zoo zonderlinge en voor de veehouders zoo schadelijke voorvallen weldra een eind te maken. ÏMIDDELBURG den 20 april. Zaturdag morgen, om streeks half 5 ure, arriveerde alhier, bij hoogstdeszeifs terug- togt van Vlissingen Z. K. H. Prins Hendrik, die, na door den heer burgemeester, gelijk bij. zijne aankomst, aan de legplaats der Rotterdamsche stoomboot ontvangen en begroet te zijn hoogstdeszeifs reis met een dezer bodems dadelijk I naar 's Gravenhage heeft voortgezet.

Middelburgsche Courant | 1846 | | pagina 1