MIDDELBÜRGSC C O R A I\ T. 'M) Donderdag 26 Maart. BESTUREN eu ADIÏIMSTKATIEN. xMElWSTIJDDGI^ N*. 37. 1840. XATIOyiLE MILITIE. KE yyiSGET ly a y EDE RL. H^yDEL-M^.ÏTSCH.IPPIJ. JrELDABlGHEID Siiitecitliiub. Q5voot-13tittanjc iSclgic. De abonnements-prijs dezer Courant is f 2,7b voor drie maanden, en franco per Post/3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de beta ling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 ure, indien me;: dezelve in het eerst uit te geven nommer wil geplaatst hebben. De Advertentien -xorden berekend tegen 22 cents de regel, met uitzondering van Hu welijks-, Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs is: ran één tot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeld papier 'geschreven te zijnalzoo bij elke plaatsir.g eener Advertentie het Regt van Zegel (35 c/j".) moet worden betaald. He: PROVINCIAAL-GEREGTSHOF in ZEELAND, j Brengt bij deze ter liennis van de belanghebbenden dat Joor hetzelve ter voldoening aan Art. 9 van het Reglement van Orde en Discipline voor de Advokaten en Prokureurs /oodaiiig als dat artikel bij Koninklijk besluit van den 5 December 1S44, (^Staatsblad no. di) is gewijzigd, op de voordragt van het Openbaar Ministerie uit de bij hetzelve ingeschrevene Advokaten op heden een Raad van Toezigt 'H Discipline is gevormd -bestaande uit de Heeren I\Irs. Sijfié. Ph. van den Broecke. J. D. Thibaiit Mathljssen. P. .1. G. van Diggelen. J. C. Spreuger. M. F. Lants'ieer. En dat bij die benoeming tot Deken is aangewezen :\lr. Ph. van den Broecke. Middelburg, den 16 ?ilaart 1846. Op last van hec Provinciaal Geregtshof voornoemd De Griffier. A. VPvÉKE. BEKEXDMAKIXG. BURGEiNIEESTErv en WETHOUDERS dor Stad MID DELBURG Brengen bij deze ter kennis van een ieder die:', zulks zon de mogen aangaan dat de derde zitting van den ^]ilitie-Raad bestemd tot beoordeeiing en goedkeuring der Plaatsvervangers, alsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de Xiimmerverwisseüngzal plaats hebben voor de inv.oners dezer Gemeenteuitmakende het eerste Militie-Kanton, op Donderdag den zestienden April aanstaande, des namiddags ten een uur, in de Abdij binnen deze Stad, en da: tot het ai'geven van Certificaten van goed gedrag ten behoeve van Plaatsvervangers door de daartoe bevoegde Commissie ten Scadhuize zal worden gevaceerd op Woensdag den eersten Aprildes voormiddags ten elf ure. Wordende de belanghebbenden aangemaand om zich de bo vengemelde zitting van den INIilitie-Raad tot het beoordee- len en goedkeuren van hunne te stellen Plaatsvervangers of Nummerverwisselaars ten nuttg te maken daar de zooda- nigen welke deze zitting van den Militie-Raad laten voorbij gaan, zich zullen blootstellen daartoe geene gelegenheid we der te kunnen verkrijgen aangezien de vergunning tot de vervanging bij het Korps volgens de bepaling der Wetslechts in zeer bijzondere gevallen zullen worden verleend. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhnize der Stad Middelburg, den 23 Maar: 1S46. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN- GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hrn Ede! Achtbare A. BECIUS. Ten gevolge der veranderingen aan het Beursgebouw daar te stellen, zal, te beginnen met ^laandag den 30 Maart 1846, tot wederaankordig'ng toe, de GRAAXBEURS op de gewone uren worden gehouden ter Koopi::ar.sbe:irsop den Kortenburg. Middelburg, den 25 ^Nlaart 1S46. Commissarissen over de Graanbeurs, B. BOMME. J. TAK JR. De DIRECTIE maakt bekend, dat de VOORJAARS- KOFFIJ-VEILIXGEN der Maatschappij van 1846, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te ROTTERDAM, op Maandag den 20 April 1846, -5,645 Balen Jav.\ KOFFIJ liggende aldaar. 470 y, Sumatra 9,408 Java «te Dordrecht. Te AMSTERDAM, op Donderdag den 23 April 1846. 103,694 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 359 Sumatra 9,961 Java ^.i Middelburg. De Directie geeft de verzekering, dat zij vóór hare ge wone Xajsars-Veilingen van 1S46, geen andere Kof ij dan lie bovengemelde partijen zal aan de markt brengen. De Monsters zullen op Dir.gsdag den 10 Maart eerstko mende verkrijgbaar zijn; terwijl de Notitien met de Veil- concien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 2 Maart 1S46. VAX DER OUDERMEÜLEN, President. F. SCHUURMAN, Direct, fung. Secretaris. Middelburg, 23 Maart 1846. De VEREEXIGIXG tot het bezoeken der Armen maakt bij deze dankbare melding voor de^ op den 16 dezer, ont vangene gift van T, B. P. ad 2 60 met het opschrift voor den Algemeenen Armen te Middelburg. De Directie der Vereeniging voornoemd J. C. SCHORER VAN DE SÜUBURGEX, Voorzr. N. VERHULST Wz., Penningmeester. Arnemuiden den 21 Maart 1846. ;Met genoegen mag de ondergeteekende Commissie de zoo blijde ontvangst berigten van twee witte Wollen Vrouwe Hemdrokken, een Mans-, een Vrouwe-, een Jongens- en een INIeisjes Hemd en vier paar Wollen Kousen van onderscheidene grootte, onder de letter X. bezorgd bij den Heer van Sc'iaïk Serlévoor de Armen alhier. Deze gift komt onsbij de thans plaats hebbende uitdee ling van kleedingstukkenzeer te pas, daar bij voortduring aan dezelve groote behoefte bestaat; zoo dat wij den milden gever of geefster bij deze onzen opregten dank betuigefi. De Commissie ter voorziening in den buiten gewonen nood der Armen te Arnemuiden J. KRAAMER President. C. J. BAARS, Secretaris. FRANKFORT den 20 maart. Het Warschauer dag bladvan den 15 deelt eene keizerlijke ukase mede van den 5 dezer, waarbij, uit hoofde van de gebeurtenissen in Krakau het koningrijk Polen en de gouvernementen Volhynie eu Po- dolie in staat van oorlog verklaard worden. Te Posen is in den nacht van den 15 dezer een hevige brand uitgebarsten en heeft verscheiden huizen pak'iuizei en stallen vernield. Naardien men brandstichting ter ver wekking van verwarring en oproervermoedde waren de troepen terstond op de been maar dat vermoeden is door niets bevestigd en geene verdere arrestatien hebben plaats gegrepen. De bisschop van Culm (Pruissen) heeft, onder dag- teekening van den 5 maart, eenen in het Duitsch en Poolsch opgestelden brief aan zijne onderhoorige geestelijken uitge vaardigd waarin hij hen en alle geloovigen waarschuwt tegen de verleiders, welke, onder voürwe;idsel dat het Roomsch-Kathoüek geloof in gevaar zou verkeeren de me nigte tot geweldenarijen zoeken te vervoeren en tegen de Protestantsche ingezetenen aanhitsenen onder den dek mantel der godsdienstplannen van hoogverraad tegen vorst en vaderland verbergen en trachten te bevorderen. Sedert veertien dagen heeft tusschen WeenenJlilaan e;i de Italiaansche hoven eene buitengewoon levendige wis seling van couriers plaats gehad, die, zoo als men gelijk tijdig uit Turin, Napels en Rome berigtbetrekking heeft tot het nemen van gemeenschappelijke maatregelen ter hand having van rust en orde in die Staten. Met name wordt melding gemaakt van eene nota van het kabinet van Wee nen waarin de Italiaansche regeringen uitgenoodigd wor den om grootere voorzigtigheid en waakzaamheid aan den dag te leggendaar men de gegronde vrees koesterdedat de omwentelings-partij uit den Poolschen opstand aanleiding zou nemen om ook in Iialie nieuwe misdadige ondernemingen te beproeven. LOXDEN den 21 maan. Het lagerhuis zet de beraad slagingen over het toltarief ijverig voort. Onderanderen is het beginsel der vermindering van regten op vreemd timmer hout, hetwelk inzonderheid in het belang van Canada be streden was met 232 tegen 109 stemmen aangenomen. Volgens een dagblad van Halifax, heeft onlangs, in de ijzergieterij vanden heer ^^«iö« aldaareen der verschrik kelijkste ongelukken plaats gehad welke sedert vele jaren te Halifax zijn voorgevallenen hetwelk den dood van den heer Anson en van zijn boekhouder ten gevolge heeft gehad. Het schijnt dat eerstgenoemde zich op de eene of andere wij ze aan de machine bezig hield, en de boekhouder Taylor zich tot hem begaf, op het oogenblik dat de ketel der ma chine sprong van zijne plaats werd losgescheurd en ge heel door het belendend huis van den heer Pollard, over de daarneven liggende siraat en tegen de huizen aan de overzijde daarvan geslagen. Eene vrouw in een kelder met wasschen bezig, is door stukken der opgeworpen steenen vrij erg be zeerd. Gelukkig bevond het huisgezin van den heer Pol lard zich boven aan het thee drinken en was de bediende 1 in den kelder, toen de ketel door dat huis heen ging, anders I waren zij allen allerwaarschijnlijkst gedood geworden. Ver- scheiden kinderen in de straat werden bezeerdeen jongen j zelfs vrij zwaar zoodat hij naar het gasthuis moest worden vervoerd. Naar het gevonden lijk van den heer Tayjr te oordeelen moet hij oogenblikkeiijk gestorven zijn; de heer Anson heeft slechts een half uur na het hem overgekomen ongeluk geleefd. De taal onzer dagbladen over den Poolschen opstand is zeer gematigd. Zij willen de slagtoffers van vervolgingen wel heipen, doch toonen zich afkeerig van eene ijdele goed keuring, gelijk van eenige zijden in Frankrijk. PARIJS den 21 maart. De pairs houden zich bezig met de behandeling van de wets-voordragt betrekkelijk de gehei me fondsen. Onderscheidene leden dier kamer hebben deze gelegenheid waargenomen om zich luide te beklagen over den ongelukkigen uitslag van den opstand in Krakan en over de weinige ondersteuning, welke de Polen van de Fransche natie ondervinden. De voornaamste sprekers der kamer heb ben bij deze gelegenheid het woord gevoerd. Voornamelijk hebben zich onderscheiden de heeren MofstalembertFabvier, Charles Dupin en l'iilemain. Laatstgenielde spreker heeft echter in eene zeer uitgebreide redevoering betoogdda: het voor Frankrijk thans de tijd niet is, om in de Pool- sche aangelegenheden tusschen beide te treden en dat den Polen inde tegenwoordige omstandigheden niets overig biijtt dan te wachten en te hopen. Ook de heer lictor Hugo heeft zich ten gunste der Polen doen hooren doch geens zins voldaan aan de verwachtingwelke zijne vrienden van zijn talent meenden te mogen koesteren. De we: op de geheime fondsen is ten slotte aangenomen met 106 regen stemmen. In den morgen van heden is een buitengewone wagen- trein van hiernaar Rouaanlangs den spoorweg vertrokken en bij Bonnièresbij het uitrijden van een onderaardschen gang gestooten tegen een op de spoorregels staanden wagen waarop eene gewone diligence was geplaatst, welke 22 rei zigers inhield. .Dediiiger.ee is, door den schok, van den wagen op den grond geworpen, ten gevolge waarvan één persoon het leven heeft verloren en 14 andere meer of min zwaar zijn gekwetst. Dit is het eerste onheil, hetwelk na een tiidsverloop van drie jaren gedurende we'ke de ijzer- baan van Parijs naar Rouaan voor het algemeen is openge steld op dien weg is voorgevallen. Volgens de laatste berigten uit Algerie heet't de gene raal .Tassiif den emir Abd-el-Kader den 13 dezer, 18 mijlen ten zuiden van Zahzz, aangetast, en zijne goederen en muil ezels bemagtigd. De emir zelf is echter weder, hoewel met veel moeite, ontsnapt. Den 7 had de kolonel Ca:;:j:i aan Abd-el Kader den buit ontnomen, welken hij vroeger aan de bondgenooten der Franschen had ontroofd. De maarschalk Bugeaud werd den 17 of 18 te Algiers verwacht. Te Toulouse hebben dezer dagen eenige onrustige too- neelen plaats gehad, u aarvan de belangstelling in de zaak van Polen de aanleiding of het voorwendsel is geweest. Zij hebben in den schouwburg een aanvang genomen, waar men den INIarseillaanschen marsch en het Poolsche omwentelings lied heeft willen doen zingen. Nadat de schouwburgzaal ontruimd was, hebben de onruststokers hunne woelingen op een naburig plein voortgezet en zijn zij ten laatste door de gewapende magt uiteen gedreven moeten worden. Bij deze volksbewegingen zijn policie-bedienden mishandeld en ook een of meer jeuitdige schreeuwers gekwetst geworden. Men spreekt van veertig personen die in hechtenis genomen zijn, en van het in beslag nemen van het legitimistische blad v?.:; Toulouse. BRUSSEL den 22 maart. De heer Rogier is met de za- menstelling van een nieuw kabinet nog niets gevorderd. De kamer van koophandel en nijverheid te Luik heeft aan liet bewind eene belangrijke nota ingezonden, waarin wordt aangedrongen op het herstel der handelsbetrekkingen met de Nederlanden. Zij vereenigt zich met het gevoelen door een dagblad openbaar gemaakt, dat de oorzaak van de ongelegenheden waarin men zich bevindt, aan de wet van den 21 iulij 1844 moet worden toegeschreven. Die wet heeft niets dan kwaad en geen enkel voordeel opgeleverd. 's GRAVENHAGE den 23 maart. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden is het wets ontwerp tot regeling van den accijns op de suikerna eene langdurige beraadslaging, met 44 tegen n stemmen aange nomen. De leden van de Eerste Kamer der State"-Genera.-il zijn aangeschreven om te vergaderen op maandag den 30 maart aanstaande. Z. Exc. de baron van Zuylen van Xyevelt is sedert de laatste dagen merkelijk in beterschap toegenomen zoo dat men weldra zijn volkomen herstel meent te mogen ver wachten. Dezer dagen heeft Z. K. H. Priiis FreJerik der Neder landen zijne uitgestrekte bezittingen onder de gemeente Was senaar weder vergroot door den aankoop van het buitei^gue.-l Bakkeshage.

Middelburgsche Courant | 1846 | | pagina 1