MIDDËLBURGSCHE COURANT. K". 148. Dingsilasj 1844. 10 December. BESTUREN en ADMINIST1UTIEN. NIEUWSTIJDINGEN. tot Ülut uvut 't £U<jcmcc«. Den 5 December door tusschenkomst van den Heer P. de Mar et Tak 6 van NN. een billet N.' Bank No. 762 groot- van NN. een dito No. 168 - van een onbekende - 7 van I. B- 9 van Q- van G- 5° Stiitechlatib. Jfvauïmjïs. ilcbsvïa«ycw. f)e aboimeiitents-prijs dezer Courant is 2,75 voor drie maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te-geschied en des morgens vóór 10 ure indien men dezelve in het eerst uit te geven nummer wil geplaatst hebben. De Advertentien «orden berekend tegen 22 cents de regel, met uiUonderiug van iïmrelijks- Geboorte- en Doodbekeudmakingen «aarvan de prijs is van één lot zes regels 1 50 en voor iederen regel daarboven 22 cents. Dezelve behoeven niet op gezegeid papier geschreven te zijn, alzoo bij elke plaatsing eener Advertentie het liegt van Zegel (35 ets.) moet «orden betaald. DIRECTE BELASTINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Gezien de Staten van ten achteren zijnde Belastingschuldi gen wegens de vervallen termijnen van de Personele Belasting en het Patentregtover het loopende dienstjaar, opgemaakt door den Heer Ontvanger dcrzelve binnen deze Stad Verwittigen mits deze de belanghebbenden, dat de Dwang bevelen tegen dezelve binnen kort aan hen zullen worden be- teekendonder aanmaningom alsnog tot voorkoming van vervolging, ten spoedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 9 December 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Htin Edel Achtbare, A. M. BECIUS. STEDELIJKE REKENING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemendedat de Rekening dezer Stad over het jaar 1843, door Heeren Gedeputeerde Staten, bij resolutie van den 15 November jl. No. j}|is gearresteerd Gelet op artikel 4 van het koninklijk besluit van den 1 Maart 1831, No. 14 Brengen hiermede ter kennis der Ingezetenen, dat gemelde Stads-llekening en de daartoe betrekking hebbende Begroo ting op de. Woensdagen en Zaturdagen gedurende deze en de volgende maand van des voormiddags tien tot des na middags ten twee ureter Stedelijke Secretarie ter visie zullen liggen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 9 De cember 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. STRAATJVE G-TJlUX. Van wege Geoctroije^rden van den STRAATWEG van Middelburg naar Koudekerke en deszelfs zijtakken naar den Abecle en der Boedewordt bij deze te kennen gegeven dat van af Maandag den 9 December tot en met Maandag den 23 December 1844, aan het lokaal der Centrale Direc tie van Walcheren in de Abdij alhiertelken Maandag en Donderdag van 10 tot 12 ure, zal gevaceerd worden ter af making van het gebruik van genoemden weg gedurende het jaar 1845; zullende op genoemden 23 December de Staat der afmaking over 1845 worden gesloten. Wordende wijders de zoodanigen, die voor het jaar 1844 afgemaakt hebbenverzocht hun verschuldigde over dat jaar ter voormelde plaats en tijd te komen voldoen. Middelburg, den 5 December 1844. De Boekhouder van genoemden Straatweg, A. VRÉKE. schelt Armen extra bedeeling tn de hoop van navolging in de Collecte bij het eindigen der Godsdienstoefening op heden gevonden. Zij durven deze gelegenheid waarnemen om de onder hun ne zorgen staande Armen in het aandenken hunner meer vermogende Stadgenootcn aan te bevelen. Diakenen voornoemd L. CADET. J. II. C. SCHÜTTE. VERGADERING op Woensdag den 11 December 1844, des avonds ten zes ure. Verkiezing vah eerC Penning meester en van een Lid van het Bestuur der Spaarbank Voorlezing en Bijdrage. Namens Bestuurders P. de MAIIET TAK, Secretaris. JVELDJBMJIIEÏI). Middelburg, 9 December 1844. De VEREENIGING tot het Bezoeken der Armen maakt bij deze dankbare melding van de navolgende ontvangene giften 25 00 99 99 300 00 99 99 99 100 00 99 99 99 52 00 99 99 50 00 99 99 100 00 99 99 99 00 in 2 Bankbilletten Nos. 549 en 730. De Directie der Vereeniging voornoemd J. C. SCHORER van de SOUBURGEN, Voor2. M. J. BOONE, Secretaris. Middelburg, den 8 December 1844. DIAKENEN bij de Evangelisch-Luthersche Gemeente al hier maken bij deze dankbare melding voor eenc gift van 10, ingesloten met het opschrift: voor den Lu titer- BERLIJN den 29 november. De koning heeft aan den I-Iollandschen schipper J. Balkeuit Amsterdam, de reddings medaille geschonken hij had het leven gered van de vrouw van den kuiper IViedenburgte Wezel. LONDEN den 3 december. Jl. vrijdag zijn een groot aantal kisten, die zich aan boord bevonden van een schip, hetwelk van Cronstadt kwam, aan de douane ontscheept. Zij bevatten allen presenten van den keizer van Rusland eenige, ten getale van twintig, voor de koningin en prins Alberten de anderen, ten getale van dertig, voor den hertog van Devonshire, sir R. Peel, deu hertog van Buc- cleuch en andere personen van het hof. Onder de geschen ken voor de koningin bevinden zich verscheidene vazen van malachietsteenvan zeer groote waarde. Eenige der kisten bevatten zeide men geschenken ter waarde van 10,000 p. st. Men heeft berigt wegens het vergaan van het te Li- verpool tehuis behoorend schip Elizabethkapitein Paton, gedurende een storm in den nacht van 4 op 5 october, op den overtogtnaar Nieuvv-Orleansen vreest dat de meerder heid der equipagiebenevens de meeste passagiersdie 16' in getal waren, in de golven zijn omgekomen, dewijl van de sloep, in welke zij zich, volgens de getuigenis van eenige anderendie gelukkig genoeg geweest zijn 0111 het leven te redden begeven hadden niets naders is vernomen. Van Lissabon den 27 wordt gemeld In weerwil van den tegenstand door den hertog van Palmella en den heer Silva Carvalho geboden hebben de pairs, met eene meerderheid van 32 tegen 24 stemmen de handelingen der ministers, ook na den tijd, hun tot het ne men van buitengewone maatregelen toegestaangoedgekeurd zijn hunne financiële voordragten door de gedeputeerden aan genomen, en ook de verkiezingen van leden der stedelijke besturen in hunnen geest uitgevallen. Daar, na de sluiting van het concordaat met Rome de geestelijkheid insgelijks het. kabinet ondersteunt, mag het zich als langs hoe meer be vestigd, beschouwen," De Lissabonsche brieven gewagen voorts van een ailer- noodlottigsten brand die eenige dagen te voren in een huis in de straat de Magdalena was uitgebrokenen gedurende welken 13 personen, waaronder 9 die één huisgezin uitmaak ten jammerlijk in de vlammen zijn omgekomen. Eenige an dere bewoners hebben zich nog door aangebragte ladders of op andere wijzen gered. Dienzelfden dag is een zeer geacht koopman te Lissabon de heer George van Zeiler naar men meende door het onverwachts losbranden van zijn jagtgeweer, om het leven gekomen. PARIJS den 4 december. Het huwelijk van den hertog van Aumale met zJijne nichtde prinses Maria Carolina van Salerno is den 25 november met veel pracht in de kapel van het koninklijk paleis te Napels voltrokken. Het burgerlijk huwelijk was het godsdienstig huwelijk voorafgegaan. Het schijnt thans zeker dat alle leerlingen op de Poly technische school zijn teruggekeerd en dat geene uitsluitingen hebben plaats gehad. Uit Algerfe zijn berigten ontvangen, waaruit blijktdat de colonne, onder de bevelen van den generaal Korteeen aanzienlijken strooptogt tegen een stam in de omstreken van Oran heeft ondernomen. De door de Franschen behaalde buit bedroeg 25,000 schapen, 400 kamelen, 300 ezelseen groot aantal paarden en 136 gevangenen. 's GRAVENHAGE den 6 december. De heugelijke ver jaardag van Z. M, den Koning wordt heden alhier op eene feestelijke wijze gevierd. Van openbare gebouwen en van vele bijzondere woningen wapperen de nationale vlaggen. Op den middag is eene groote parade van de troepen, die de bezetting dezer residentie uitmaken 111 de Maliebaan ge- j houden. Het vrolijkste winterweder begunstigde dat mili- I taire schouwspel. Er zijn vele toebereidselen voor eene de zen, avond plaats te hebben illuminatie gemaakt, alsmede voor een groot vuurwerkhetwelk tegen tien ure van stads wege in de .Maliebaan zal worden afgestoken. Nog zal hoogst waarschijnlijk dezen avond voor de eerste maal de nieuwe algemeeue gazverlicliting der stad voor het tot stand brengen waarvan men in de laatste maanden ijverig heeft ge arbeidin de voornaamste wijken in werking komen. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van heden zijn ingekomen Koninklijke boodschappen ten geleide: 1. van een ontwerp tot verandering van de begroo ting voor de nationale schuld over 1844 en 1845; 2. van een ontwerp tot aanvulling der middelenbestemd tot dekking der uitgavenbegrepen in de begrootingen over de jaren 1844 en 1845, en 3. van een gewijzigd ont werp toe verbetering van den accijns op het geslagt. I11 dezelfde zitting heeft de Kamer de nominatie opgemaakt van drie kandidaten voor het lidmaatschap van den Iloogen Raad der Nederlanden en zijn daarop gebragt de heeren en meesters: 1. IV. C. B. Wintgens, raadsheer,in het hof van Zuid-Holland 2. P. E. Piepersadvokaat-generaal bij ge noemd hot, en 3. J. II. Modderman lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn beschreven ter vergadering op donderdag den 12 decem ber aanstaande. De Staats-conrant behelst heden twee koninklijke be sluiten betreffende de instelling van een onderscheidings-teeken voor officieren van de land- en zeemagtdie zich door eenen langdurigen diensttijd, van 15, 20, 25 of meer jaren heb ben onderscheiden. Dit onderscheidings-teeken bestaat uit een gouden gesp waarop het cijfer uitdrukkende het getal dienstjaren in liet midden eener krans van olijf- en eiken loof, zich slingerende om, en zich verheffende boven twee kruiselings liggende zwaarden terwijl de gesp is vastgehecht aan een oranje wit en blaauw gestreept zijden lint. Het cijfer 111 het onderscheidings-teeken zal voor hen die er mede zijn' begiftigd en zoo lang zij zich in active dienst bevinden, niet telken jare, maar van vijf tot vijf jaren door een evenredig liooger cijfer worden vervangenzoodat, ver mits liet onderscheidings-teeken in het vervolg in den regel na eenen vijftienjarigen effectiven diensttijdaan daarbij be langhebbenden voor de eerste maal wordt uitgegevendaar op de cijfers XV, XX XXV enz. zullen mogen voorkomen. Voor de officieren der landmagt is, in de mindere rangen, tevens eene verhooging van traktement ingesteld van honderd guldens in welker genot de iste luitenants zulien treden zoodra zij twintig jaren effective Nederlandsche dienst als of ficier hebben en de 2de luitenants die tien jaren als officier hebben gediend. Z. M. heeft, behalve eenige benoemingen tot ridders der orde van den Nederlandscben Leeuw, tot kommandeur dier orde bevorderd, den generaal-majoor J. F. graaf Du- monceau's Konings adjudant in buitengewone dienst, kom- manderende de brigade kavallerie en belast met het toezigt over het korps marecliaussée. Bij hoogstdeszelfs besluit van heden heeft Z. M. de volgende officieren der Nederlandsche zeemagt, met ingang van deu 1 januarij aanstaande, tot hoogere rangen bevor derd en wel Tot vice-admiraal zonder bezwaar van de schatkist, den schout-bij-nacht .7. P. Machielsentot schout-bij-nacht deu kapitein ter zee E. B. van den. Bosch, die bij een ander besluit van gelijke dagteekening tevens is benoemd tot kom- mandant van Zr. Ms. zeemagt in Oost-Indie en inspecteur der marine aldaar, ter vervanging van den thans met die betrek kingen belasten tot vice-admiraal benoemden schout bij-nacht J. P. Machielsenterwijl aan den schout-bij-nacht van den Bosch eervol ontslag is verleend als adjudant van Z. K. H. Prins Frederjk der Nederlanden met bepaling dat hij in zij nen nieuwen rang zal zijn geattacheerd aan het militair huis van Z. K. H.tot kapiteins ter zeede kapitein-luitenants ter zee II. Ferguson IV. J. Jolly en D. Bijl de Vroe tot kapiteins-luitenants ter zee, de luitenants ter zee der ie kl. A. C. van. Braam Ilouckgeest F. X. R. V HooftC. F. Stavenisse de Braw.v en IV. Steffens; tot luitenants ter zee der ie kl., de luitenants ter zee der 2de kl. F. T. Vaster, IV D. J. Vtgnon Mossel, P. van IVoelderenJ. J. FVesterouen van Mee te re n J. B. Ou tien, J. D. [Volt er beek .Ir., IV. F. van 1 Noël, N. A. van Es, J. J. Mac'Pelsen en E. Fraser. 1 Terwijl wijders, in overeenstemming met de, bij konink- I lijk besluit van den 25 september II. bepaalde zamenstelling j van het korps officieren van administratie bij de marine I door Z. M.bij hoogstdeszelfs besluit, van den 4 dezer, al- mede met ingang van den 1 januarij aanstaande, zijn gedaan de volgende benoemingen en bevorderingen alstot ofticie- j ren van administratie der eerste klasse FV. C. II. Halver- koutP. J. de Quartel, J. BiuksF, J. Slijfer A. de Munck, C. A. JeekelA. CosijnG. P. van Bijsterveld j D. IV. Hartman en C. Tilantts tot officieren van adminis- tratie der tweede klasse, B. J. Kuyper, IV. P. de Meur 1 D. P. Mariouw A. M. IVesterouen van MeelerenG. G. Venaingre C. Kiihlcr C. J. Lina, F. FV. Wissel, J. E. Kempe, J. II. de Munck, J. B. Fa ure C. D. Lammleth, 1WC. II. AnemaetG. L. BrSnner FV. [Vebbe Knollaert C. J. IValeson .7. ,7. Tam, G. der Heer, C. IV. Uhlenbeck en ,1. W. Bartcls, en tot officieren van administratie der 3de klasse, D. Spanjaard, .7. Opmeer, J. C. Of ars IV. II.

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1