MIDDELS Uil GS CUE C O U II A i\ T. <S°. 147. Zalurdas 1844. 7 December. BESTUREN en ADMINISTRATIEF FOLICI E. NIEUWSTIJDINGEN. flcbcvl«iub0cïtc <5attbcl-i!ï»»at0clt«ij?}fij. 3Sckcnbm3vkitïg. 53uUsdtï,ittb. (Broöt-Rcitlanjc. ülcbcvlattb c«. BtifeSSSKaUBMnaMi BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemendedat zoo bij sneeuw als bij vrie zend weder niet algemeen worden naargekomen de bepalin gen bij het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policic in zoodanige gevallen, ter voorkoming van ongelukken voor geschreven Herinneren bij deze de Ingezetenen aan den inhoud der navolgende artikelen Artikel 27. Het is verboden de Sneeuw of het Ijs van de Binnenplaatsen of van de Daken der Huizen of Wo ningen op de Straten te werpen of te doen werpen. Artikel 31 1. Bij Sneeuw of vriezend wederof wanneer het ijzeltzuilen de EigenaarsBewoners of Huur ders van Huizen Stallen of Gebouwen geen water uit hunne Huizen of Gebouwen op de Straten mogen laten loopenzij zijn integendeel verpligt Asch of Zand voor dezelve te strooijen. Wordende, ten einde de op deze overtredingen vastgestel de strafbepalingen te ontgaan ter kennis der Ingezetenen gebragtdat aan de Beambten der Stedelijke Policie een naauwkeurig toezigt op de geregelde uitvoering van opge- melde artikelen bij vernieuwing is aanbevolen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zat deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 5 De cember 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR L. P. Tér ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De DIRECTIE aan zoodanige Houders van Schuldbe kentenissen uit de Leeningen van Tien en Dertien MHHóeh Guldens voortgevloeidwelke verlangen mogten dezelve vroeger dan op den eersten Jnnuarij 1845 afgelost te zien, de gelegenheid daartoe willende openen, maakt, ten vervolge op hare aankondiging van 28 Junij 1844, bekend, dat op aanstaanden Woensdag den 4 dezeren vervolgens tot en met Zaturdag den 14 dezerde bovenbedoelde Schuldbekente nissen tegen intrekking derzelve en van de daarbij belVoo- rendc niet verschenen Coupons, ten Kantore van de Neder- laii'dsche Bank te Amsterdamter aflossing zullen kunnen^ worden aangeboden, om te worden afbetaalddie ad 1000 mgt 1008 75 en die ad ƒ500 met 504, 37r>. Amsterdam, den 2 December 1844. VAN DER OUDERMEULEN, President. T. SCHUURMAN, Direct, fung. Secretaris. Van wc ge COMMISSARISSEN der Seis- en Noord-Straat wegen alsmede voor den Straatweg van Serooskerki naar Domburg wordt bij deze te kennen gegeven dat van af Maandag den 9 December tot en met Maandag den 23 De cember 1S44, aan het lokaal der Centrale Directie van'Wal cheren in de Abdij alhiertelken Maandag en Donderdag van 10 tot 12 ure, zal gevaceerd worden ter afmaking van het gebruik van genoemde Wegengedurende het jaar 1845; zullende op genoemden 23 December 1844 Je staat der af- makingeu voor 1845 worden gesloten. Wordende wijders de zoodanigen die voor het jaar 1844 afgemaakt hebb.en, verzocht, hun verschuldigde over dat jaar ter voormelde plaats en tijd te komen voldoen. Middelburg, den 5 December 1844. De Boekhouder der genoemde Straatwegen S. BOELSE. De COMMISSIE tot Uitdccling van SPIJS aan Minver mogenden, te Middelburgzal op Dingsdag en Woensdag tien io.cn n December aanstaande, van elf tot één uur, in baar gewoon Lokaal, vaceren tot afgifte der Kaarten aan de lnteekenaren. Middelburg, den 9 December 1844. II. ou BUISSON BECIUS, Secretaris. BERLIJN den 28 november. Reeds den 18 november gelukte het den directeur van policie Hunkerde dieven der kostbaarheden van Blucher op het spoor te komen den 19 slaagde hij er in dezelve te vinden niet alleen maar zelfs de meeste voorwerpen in zijn bezit te krijgen. Aan dezen diefstal hebben 4 personen deel genomen deels uit Oranien- burg deels uit Cremmen onder de laatsten was er een die reeds 8 dagen vroeger de kostbaarheden had gaan bezigtigen en alzoo met de plaatselijke gelegenheid bekend geraakt was. j De kostbaarheden zijn helaasniet onbeschadigd terugge vonden de dieven hadden de gouden en zilveren voorwerpen gesmolten en den kling van den fraaijen damascener degen der stad Londen, 100 gtiinjes waardig, in stukken gebro ken. Alleen de gezegde doozen en de tnedaiije van den Pitt- club zijn onbeschadigd gered geworden. Te Dresdeu in Saksen is onlangs eene bende van val- sche munters opgeligtmen beeft zulks verkregendoor al le huurkoetsiers met. de kenmerken der valsche stukken be kend te maken, en te gelasten dengenedie hen zoodanige in betaling geven mogt, aan te geven. Een koetsier wien zulks gebeurdereed zijnen passagier regelregt naar de po- 'icïecoen deze bemerkte waar hij hij heen ging, sprong hij uit het rijtuigmaar oe koetsier was even snel van den bokachterhaalde hem en bragt hem terug. FRANKFORT den 2 december. De priester J. Ronge schrijver van den zooveel gerucht makenden brief aan den bisschop van Irier en die verpligt geworden is zijne stand plaats Laurahutte te verlaren bevindt zich sedert den 23 der afgeloopen maand in de Silezische hoofdstad Breslau', waar hij zijnen tijd met godgeleerden arbeid wil doorbren gen. Dat hij de hoofd-redacteur van het nieuw te Parijs uitkomend dagblad VOrdre zijn zou schijnt op eene dwa ling te berusten. Uit alle oorden van Duifschkind ontvangt hij adressen van dankbetuiging, grootendeels door Roomsch- Katholijken onderteekend wegens het schrijven van den ge noemden brief. - Eén aantal ingezetenen van 'Bieleléld had deelgenomen aan eene inteekeningwier opbrengst gestrekt zou hebben tot vervaardiging van een eerebeker voor den heer Rouge. Daar men echter sedert vernomen heeft dat die geestelijke zich in geene gunstige financiële omstandigheden bevindt, zal hem in plaats van den beker het daarvoor bijeenge- bragte geld worden toegezonden. Van een anderen kant heeft de Iloomsch-Katholijke pastoor van Schneidemühlweinige dagen geleden in een dagblad artikel op de afschaffing van den ongehuwden staat der geestelijken zijner gezindheid aangedrongennaardien hij meent dat ook voor hen de echt meer overeenkomstig is met de goddelijke bevelen. Het handels-traktaat tusschen Rusland en de Porte waarover zoo lang genegotiëerd werd is thans gesloten en rust op dezelfde grondslagen als die van Turkije met Engeland en Frankrijk. Men kent nu het antwoord van Rusland op de aanvragen van Oostenrijk, betrekkelijk Griekenland. Ook het Rus sisch kabinet verklaart zich ten stelligste tegen elke poging van laatstgenoemd Rijk om zich ten koste van Turkije uit te breiden maar acht alle maatregelen om zulks voor te kómen overtollig, dewijl liet de bestaande verdragen tot dat einde genoegzaam oordeelt. LONDEN den 30 november. Ofschoon daaromtrent ver scheidene geruchten ggloopen hebben is nog niets ontdekt wegens den aanzienlijken dieistal van banknoten wisselbrie ven en goud, die in den nacht van den 24 dezer ten huize der lieeren Rogers en Comp. bankiersClemeuts-Lane alhier heeft plaats gehad, en die "op eene zoo raadselachtige wijs geschied is, dat men zich daarover nog altijd in gissingen verliest: De dagbladen deelen eene lijst mede van het gesto- lene, bestaande uit Engelschc banknoten1200 p. st. in goud en \eischeidcue wisselbrieven. Diegenen welke deswege inlichtingen zullen geven als leiden kunnen tot het ontdek ken van den schuldigen persoqn of de schuldige personen of een van beiden en de terugbekoming van het eigendom ol een gec.eelte van hetzelvezullen eene belooning van 3000 p. st. (36,000 Neder), jof een "deel daarvan, ge- cveniedigd naar de terug ontvangen som, genieten. Boven dien zal het pardon van H. M. de koningin geschonken worden aan diegenen der schuldige personen die zulke be wijzen zal overleggen, welke de ontdekking van den ande ren misdadige of de andere misdadigers zullen ten gevolge hebben - De onvermoeide en steeds waakzame po 1 ieie-opzigter .7. Forresteris gisteren voormiddag in deze hoofdstad uit Noord-Amerika aangekomen met den persoon Burgessden pleger van den vroegeren diefstal bij de Engelsche bank ter waarde van 8000 p. st.en welke Burgess aldaar, met terug- erlanging van genoegzaam al het ontvreemde door gezegden policie-beambte opgespoord is. PARIJS den 1 december. Den 26 nov. is te Mnrseille het berigt ontvangen, dat HH. KK. HU. de prins de Joinville en de hertog van Aumale den 19 te Napels zijn aangekomen, en nog dienzelfden avond den schouwburg hebben bezocht. De olgcnde dagen zouden er vele feesten gegeven worden en den 25 zou het huwelijk plaats hebben. Het hof vah assises der Scine heeft heden uitspraak gedaan in de zaak der bende genaamd les Escarpes. Een der misdadigers is ter dood veroordeeld5 tot levenslangen dwangarbeid een tot 20, vier tot 10 en een tot 6 jaren der- zelfde strafeen tot 7 en twee tot 5 jaren gevangenisstraf. I11 de Gazette de Franco vindt men lieden eene op gave, volgens welke de gezamenlijke schuld van de on derscheidene Europesche staten een geheel bedraagt van 39j375>000j0°o franken Engéiand alleen zou voor ruim de helft daarmede bezwaard zijnen Turkije liet ccnige land wezen waar men tot dus verre geene staatsschuld kent, want, zoo al strikt genomen ook Zweden hierop zou kunnen bo gen zoo heeft men daar evenwel te zwoegen met papieren geldhetwelk onder pari staat. Een instrument genaamd toposcope moet op de cathé- drale van Straatsburg geplaatst worden. Wanneer de toren wachter in de stad of in de omstreken cenig verdacht schijn sel bemerkt, rigt hij den kijker van het instrument derwaarts en leest op den horizontalen cirkel en op den verticalen hal ven cirkel het cijfer, hetwelk door den stand van den kijker wordt aangewezen. Een register, waarin de tafels dezer cijfers staan opgeteekenden waarin door ieder derzelve de straten, de nummers der huizen van de stad en de verschil lende punten van de omstreken wórden aangeduid die met deze cijfers in verband staan, bevindt zich in de wachtka mer. Nadat de wachter de juiste aanwijzing van den brand in dit register gevonden heeftschrijft hij zulks op een briefje, sluit dit in een houten bal en werpt deze door een blikken trechter, welke langs den toren in de wachtkamer uitkomt. Zoodra de bal met geraas in de doos neer komt welke onder aan dezen trechter geplaatst is, wordt de wach ter hierdoor wakker gemaaktdie het briefje dadelijk naar de policie brengtvanwaar de noodige bijstand aan de aan gewezen plaats wordt toegebragt. Naar aanleiding van de treurige gevolgen welke men in de laatste tijden bij herhaling gezien heeft van den ver koop van rattenkruidleest meii in het regeringsblad een ministerieel besluit, waarbij eene commissie benoemd wordt, belast om te onderzoekenof de verkoop van genoemd schadelijk middel geheel kan verboden worden zonder groot bezwaar voor de geneeskunde en de nijverheid. I11 de gemeente St. Megrin is door het onvoorzigtig omgaan met lucifers ecu zware brand ontstaanwaardoor de persoondie er oorzaak van was en in een' beschonken toestand verkeerde zijn leven heeft verloren. 's GRAVENHAGE den 4 december. De Staats-Courant behelsde gisteren een koninklijk besluit van den 1 dezer bepalende de uitlotingen van de vierde reeks van nationale schuld rentende 5 pet.ter aflossing alleen mitsgaders van de vijfde reeks, ter aflossing of verwisseling in Inschrijvin gen rentende 4 pet. Gisteren zijn de afdeetingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal wederom vergaderd geweest, over de voor- dragt van wethoudende het tarief van regten op den in- uit- en doorvoer. De ceiitrale afdeeling der Kamer is bijeengekomen over de voórdragt van wet nopens den accijns op de zeep de ont werpen nopens het stem- en kiesregtden doorvoer en de afschrijving van kapitalen De Arnhemsche Courant wilop vrij stellige wijze we ten dat de heeren Luzac en Thorbecke een ontwerp van wet, tot herziening der Grondwet, aan de Tweede Kamer hebben aangeboden. De Ilooge Raad der Nederlanden heeft uitspraak ge daan in het beroep van cassatievan we ge het openbaar ny uister ie ingesteld tegen het arrest van het provinciaal hof \nti Noord-Holland in zake van Pief ei' Cleban, te Amster dam. De Ilooge Raad heeft dat vonnis gecasseerd en als beginsel aangenomen dat de diréetcur aan het kabinet des Konings als openbare autoriteit moet worden beschouwd. Den 30 november is van den spoortrein van 4 ure en 47 minuien naar Amsterdam een char-a-banc tusschen den Vogelenzang en Haarlem door het breken van iets aan liet onderstel uit her spoor geraakt. Toen de reizigers, door de herhaalde schokken verschriktop 'huil luid gerDcp gehoord waren; werd de trein na een paar minuten opgehouden en men kwam met den schrik vrij. De conducteurs hebben allen lof verdiend voor hunne zorg en bcmocijing; dat' zif reizigers niet onmiddellijk konden hoorcn is bij het gefahs der wagens 'niet te verwonderen; doch mén ziet er uit hoe wenschclijk eenig middel zou zijn om uit iederen wagen bij nood kennis te kunnen geven. Men schrijft uit Leeuwarden, van den 2 dezer: „Wij vernemen dat een der booswichten die in de vorige week den tolgaarder Tcrgnin en zijne zuster zoo schrikkelijk mis handeld en beroofd hebbente Sneek gevat isen dat men de hoop beeft, door middel van dezen, ook de twee andere op het- spoor te komen eii spoedig meester re worden. Na den winter ingetreden te zijn is het voor de veiligheid der j ingezetenen vooral op het land, van het hoogste belang, 1 dat de waakzaamheid der policie en justitie omtrent zulke I gevaarlijke zwervende personen verdubbeld worden." AMSTERDAM den 4 december. 111 het huis van arrest I en justitie alhier had zondag 11. eene zeer aandoenlijke pleg- f tigheid plaats. Onder de jeugdige vrouwelijke veroordeelden bevindt zich zekere M. E. I11 hare kindschheid door ver- zuim niet gedoopt zijndeen nu lijdende aan eene kwijnen- j de ziekte, die met reden voor haar leven doet vreezen, had I zij haar diingend en ernstig verlangen te kennen gegeven, 0111 door den Heiligen Doop in de Christelijke kerk als een harer leden te woreeti opgenomen. De wel-eerw. heer 11. J. j Spijkerpredikant en mede-bestuurder van het genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, heeft aan het ver- langen van deze jeugdige gevangene met de meeste bereid willigheid voldaan en de plcgtigheid geleid. Groot waren de aandoeningen der doopelinge en van ai de aamvezendentoen de Heilige Doop werd toegediend, terwijl deze eenvoudige maar roerende plcgtigheid, voor ieder die daarbij tegen w oor - dig mogt zijn onvergetelijk blijven zal. Dc bekende uitgever der PhysiologicHos, is heden,

Middelburgsche Courant | 1844 | | pagina 1